Më Kazino Në Internet në Turqi

Turqia është shtëpia e një prej popullsive më të mëdha në Evropë. Një vend me histori interesante dhe shumë për të ofruar. Kumari në internet është i rregulluar nga shteti në Turqi. Kjo do të thotë se shteti është i vetmi i lejuar në Turqi të ofrojë çdo lloj lojërash fati në internet për lojtarët turq. Për më tepër, kumari në internet është pjesërisht i rregulluar. Ka një përjashtim për bastet sportive dhe lojërat e lotos. Megjithatë, ndëshkimet kundër individëve dhe kazinove janë ende të rralla dhe të vështira për t'u gjurmuar.

Kazinotë në internet nuk duan të humbasin lojtarët me nivele të larta në Turqi ose kudo tjetër. Pra, kazinotë më të mira po e bëjnë të mundur nën licencat adekuate të njohura botërore. Për t'u dalluar, faqet më të besuara të kazinove në internet duhet të sigurojnë bankar të shpejtë dhe të sigurt.

Këtu janë kazinotë më të mira në internet që mirëpresin lojtarët nga Turqia. Ofrimi i një sërë opsionesh pagese si kuletat elektronike, kartat e kreditit dhe kriptovalutat. Zbuloni aspektet më të rëndësishme që duhet të keni parasysh kur luani kumar në internet.

Më Kazino Në Internet në Turqi
Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Kazinotë online në Turqi

Kazinotë online në Turqi

Turqia ka një popullsi të madhe të besimeve islame, çifute dhe të krishtera. Populli turq ka qenë i etur për të ruajtur kulturën e tyre, duke mirëpritur dhe përshtatur ndikimin perëndimor. Kjo duhet të jetë një arsye për ndalimin e kazinove dhe aversionin e përgjithshëm të Turqisë ndaj lojërave të fatit në vetvete.

Ishte një kohë kur populli turk ishte i hapur për të luajtur kumar në mënyrë aktive. Tani, vendi po përpiqet të vendosë ndalime dhe të bëjë çmos për të rregulluar industrinë e kazinove. Vendi i ndaloi kazinotë në 1998 dhe 2006 dhe ka ndaluar edhe lojërat e fatit në internet jo shtetërore. Megjithatë, shumë raste të lojërave të fatit të paligjshëm po rriteshin përreth.

Në vitin 2007, vendi mori masa për të ndaluar lojtarët të përdornin faqet e huaja të lojërave të fatit në internet. Megjithatë, kjo nuk i ka ndaluar lojtarët turq të qëndrojnë jashtë faqeve të lojërave të fatit në internet. Ajo ka shtyrë qeverinë të hartojë një ligj tjetër që e bën Turqinë vendin e parë në botë që parandalon lojërat e fatit dhe penalizon shkelësit në 2013.

Lojtarët zbuluan se aksesi në shërbimet e lojërave të fatit në internet do të përballet me një gjobë prej 55 deri në 278 dollarë. Operatorët e kazinosë që po drejtojnë gjithashtu një biznes të tillë do të përballen me një term të ngjashëm. Ka pasur raste kur vendi ka goditur kamxhikun dhe ka sjellë para drejtësisë raketa të paligjshme. Kjo tha se ka kërkuar në mënyrë aktive për të rritur seksionin shtetëror të basteve sportive. Dega e Divizionit të Krimit Kibernetik të Drejtorisë së Sigurisë së Stambollit ka kryer bastisje në 40 provinca.

Rreth 394 persona u arrestuan. Vendasit gjejnë pak ngushëllim duke shkuar për baste sportive në llotarinë shtetërore SporToto dhe Milli Piyango. Qeveria 2019 po kërkonte një partner teknologjik për ta bërë SportToto-n e tyre të dilte në internet me operacionet e saj. Shifrat vjetore të shitjeve që qeveria dëshiron të mbledhë është 17 miliard TRY.

Turqit zakonisht i duan bastet në ngjarje sportive si futbolli dhe basketbolli, tenisi dhe të tjera. Ata gjithashtu duan lojëra elektronike dhe tavolinë në masë të barabartë. I vetmi vend ku turqit mund të bastojnë pa frikën e ndëshkimit është kompania shtetërore e basteve IDDAA. IDDAA ka ekzistuar që nga viti 2003, dhe ishte në vitin 2009 kur filloi të rritet.

Ata janë një libralidhës me një zinxhir dyqanesh për të lejuar turqit të blejnë bileta dhe të bastojnë nga këto dyqane fizike. Ata specializohen në ofrimin e opsioneve të basteve për turqit për të vënë baste në futboll, basketboll, bejsboll, boks, motorsport, Formula 1, hokej në fushë, arte marciale, kriket dhe madje edhe në Lojërat Olimpike.

Ka rreth 500 dyqane bastesh IDDAA në të gjithë Turqinë. Këto dyqane gjithashtu kanë slot machines dhe disa lojëra tavoline si ruletë gjithashtu.

Kazinotë online në Turqi
Historia e lojërave të fatit në Turqi

Historia e lojërave të fatit në Turqi

Nëse hedhim një vështrim prapa në historinë e Turqisë, ajo ka qenë përgjithmonë e rreptë kundër lojërave të fatit. Të gjitha llojet e lojërave të fatit kanë qenë nën skaner për kohra të lashta. Vendi legalizoi bastet mbi kuajt në vitin 1984 dhe kufizime më të reja u futën më vonë në 1996. Kjo kufizoi orët e hapjes së shtëpive të lojërave të fatit dhe madje kërkoi pagesën me çek.

Ajo që ndryshoi rrjedhën e gjërave ishte vrasja e Ömer Lütfü Topal në korrik 1996. Kjo bëri që qeveria të merrte këtë vendim mjaft të papritur për të ndaluar të gjitha kazinotë. Ligji, megjithatë, hyri në fuqi vetëm rreth shkurtit të vitit 1998. Kodi turk i detyrimeve rregullon kumarin dhe bastet, mbledhjen e lotarisë dhe lojëra të tjera dhe rregullon të njëjtën gjë.

Bixhozi në ditët e sotme në Turqi

Dekreti nr. 320 drejton Administratën Kombëtare të Lotarisë dhe mbikëqyr lojërat e fatit. Ligji për futbollin dhe bastet e tjera sportive rregullon ngjarjet e basteve sportive. Rregulloret e basteve për garat e kuajve rregullojnë garat me kuaj.

Rregullorja për Licencimin dhe Mbikëqyrjen e Lojërave të Fatit i përcakton lojërat e fatit si lotari, lojëra me fitim të menjëhershëm dhe lojëra me numra për fitimin e çmimit në para. Kumari në internet përfshihet gjithashtu nën kompetencën e kumarit në vetvete. Ai përfshin baste në platforma elektronike si celularët, TV dhe mjete të tjera interaktive.

Një trend që është veçanërisht i popullarizuar në ditët e sotme është lojërat e kazinove në celular. Hidhini një sy listimeve tona kryesore për kazinotë celulare në Turqi dhe zgjidhni të preferuarën tuaj. Kazinotë celulare në turqisht janë padyshim këtu për të qëndruar.

Kazinotë me bazë tokësore janë ndaluar plotësisht, dhe pokeri po ashtu. Bastet sportive rregullohen dhe operohen nga Shoqata SportToto dhe janë të identifikuara ligjërisht. Të gjitha lejet e lëshimit të basteve sportive nga Shoqata SportToto dhe grupi i saj i autorizuar i tregtarëve janë të lejuara.

Klubi turk i kalorësit rregullon dhe menaxhon bastet e garave me kuaj. Nga ana tjetër, lojërat e kazinosë klasifikohen si lojëra të fatit dhe për këtë arsye janë të ndaluara. Administrata Kombëtare e Lotarisë drejton një llotari përmes tregtarëve të autorizuar. Që nga viti 2017, qeveria ka kryer bastisje nëpër vrimat e paligjshme të lojërave të fatit në Turqi dhe ka bërë gjithashtu disa arrestime për t'u treguar bashkatdhetarëve se sa seriozisht i merr ligjet e lojërave të fatit.

Historia e lojërave të fatit në Turqi
E ardhmja e kazinove turke në internet

E ardhmja e kazinove turke në internet

Lojërat e fatit kanë një histori të gjatë në Turqi, me garat me kuaj të legalizuara në 1984 dhe kazinotë në 1990. Ndërsa vendi identifikohet si një shtet laik, ndikimi i besimit islam është ende i dukshëm në të gjithë shtetin.

Një sërë legjislacionesh mbi lojërat e fatit gjatë viteve 1990 dhe fillim të viteve 2000 i bënë të paligjshme të gjitha llojet e lojërave të fatit në internet. Kjo kishte për qëllim kryesisht të promovonte kompaninë shtetërore të basteve IDDA për të gjeneruar më shumë fonde për shtetin.

Lëvizja ka qenë kryesisht e suksesshme edhe pse lojtarët nga Turqia vazhdojnë të shijojnë bastet në internet nga faqet e huaja. Meqenëse qytetarët kanë akses të plotë në internet që nga ardhja e tij, kumari në internet nuk është asgjë e re për lojtarët turq dhe është i detyruar të vazhdojë të rritet.

Ndërsa qeveria mund të duket se ka bërë shumë përparim në ndalimin e të gjitha llojeve të lojërave të fatit në vend, qytetarët turq vazhdojnë të regjistrohen në të gjitha faqet kryesore të lojërave të fatit në internet si 1XSlots, Spinamba, 22Bet, Casoola dhe shumë sajte të tjera të besueshme. Për më tepër, me "mbretërit e kazinove" si Sudi Özkan që janë kthyer në vend, lojtarët mund të jenë optimistë për një peizazh më të mirë të lojërave të fatit në të ardhmen.

Megjithatë, shteti mbetet i rreptë në çështjet e lojërave të fatit, madje duke ndjekur lojtarë individualë. Aktualisht, lojtarët vazhdojnë të shijojnë lojërat e fatit në internet pavarësisht rrezikut të sanksioneve, gjobave dhe burgut, gjë që flet për oreksin e vendit për aktivitete bastesh.

E ardhmja e kazinove turke në internet
A janë të ligjshme kazinotë në Turqi?

A janë të ligjshme kazinotë në Turqi?

Kazinotë online praktikisht nuk ekzistojnë në Turqi. Të vetmet nga Turqia që janë të ligjshme ose të operuara nga qeveria janë bastet dhe bastet pari-mutuel.

Gjërat nuk ishin aq të këqija në vend pasi industria lulëzoi gjatë fundit të viteve '80 dhe '90. Ishte thjesht mbizotërimi i kazinove me bazë tokësore, por vendi ende po ecte me kujdes dhe i lumtur që industria po ofronte vende pune.

Por vrasja e mbretit të botës së kazinosë, Ömer Lütfü Topal, doli të ishte sëpata e fundit në korrik 96. Në hetim, industria zbuloi disa sekrete të errëta dhe raste të korrupsionit dhe pastrimit të parave. E gjithë industria vuajti, dhe më vonë edhe kazinotë online u ndaluan të funksiononin në vitin 2006. Ishte në vitin 2009 që lojërat në internet u ndaluan. Në vitin 2013, qeveria turke vendosi të penalizojë lojtarët dhe operatorët që përdorën këtë metodë për transaksione.

Duke folur për licencat e vendosura, organizatat dhe grupet po rregullojnë lojëra dhe kategori të caktuara. Format e tjera që nuk përmenden në listë janë plotësisht të ndaluara.

Ligji për parandalimin e pastrimit të produkteve të veprës penale, Ligji nr. 5548 ka hyrë në fuqi që nga 18 tetor 2006. Sipas Rregullores për Masat për Parandalimin e Pastrimit të Produkteve të Krimit dhe Financimit të Terrorizmit, me efekt nga viti 2008, përdoruesit ose operatorët duhet të ndjekin.

Megjithatë, nëse ju pëlqen të vini baste në garat me kuaj ose në llotari, jeni të lirë t'i provoni ato. Këto drejtohen nga qeveria dhe kështu janë të sigurta gjithashtu. Ata pranojnë lira turke dhe madje edhe transaksione bankare nga mënyra të ndryshme pagese.

Ata që planifikojnë të vazhdojnë me lojërat e fatit në internet nga faqet e huaja që mirëpresin lojtarët turq, duhet të kontrollojnë origjinalitetin dhe licencën e faqes përpara se të identifikohen.

Ka shumë pak kazino direkt nga Turqia që operojnë në internet. Turqve u pëlqen të luajnë lojëra Roulette, Blackjack dhe Slot, përveç basteve sportive dhe lotarisë. Ata janë gjeografikisht afër Evropës, dhe për këtë arsye, ka shanse që u pëlqen të vizitojnë më shumë site me licenca UKGC ose ndonjë licencë tjetër të tillë të vlefshme.

A janë të ligjshme kazinotë në Turqi?
Lojërat e preferuara të lojtarëve turq

Lojërat e preferuara të lojtarëve turq

Kazinotë në internet për lojtarët turq kanë një gamë të gjerë lojërash me cilësi të lartë, me disa nga tarifat më të mira të RTP për t'i kënaqur ato. Sigurisht, këto lojëra janë arsyeja kryesore që lojtarët të bashkohen me këto faqe; prandaj, shumëllojshmëria është çelësi.

Slots

Slots janë lojërat më të njohura në shumicën e kazinove online turke, dhe asnjë zhanër lojë nuk afrohet për sa i përket numrave, lehtësisë së lojës dhe madje edhe pagesave. Kazinotë më të mira në internet në Turqi zakonisht ofrojnë disa nga lojërat më të njohura, të tilla si Gonzo's Quest, Starburst, Sweet Bonanza, Mega Moolah, Mega Fortune dhe Book of Dead. Dhe lojtarët që duan të provojnë një qasje të ndryshme mund të japin turne me lojëra elektronike më parë.

Lojëra tavoline

Është interesante se disa nga lojërat e tavolinës që gjenden në kazinotë online turke ekzistojnë prej shekujsh. Siç thonë ata, e vjetra është flori, dhe asgjë nuk i kalon klasikët kur bëhet fjalë për lojërat e kazinosë. Ruleta dhe lojërat me letra si poker dhe blackjack, të cilat janë luajtur për breza të tërë, janë ende të njohura në kazinotë e internetit në Turqi. Shumë lojtarëve u pëlqen gjithashtu t'i luajnë këto lojëra drejtpërdrejt, që do të thotë se nuk kanë nevojë të rezervojnë një udhëtim në një institucion tokësor për të përjetuar një atmosferë autentike kazinoje.

Lojëra të tjera

  • Keno
  • Bingo
  • Craps
Lojërat e preferuara të lojtarëve turq
Bonuset e njohura të kazinove në kazinotë turke në internet

Bonuset e njohura të kazinove në kazinotë turke në internet

Bonuset janë para ose shpërblime falas që lojtarët marrin kur luajnë lojëra kazino në internet. Me Turqinë që ofron një treg masiv për operatorët e kazinove në internet, ka kuptim vetëm që lojtarët turq të kenë të drejtën e bonuseve të kazinosë. Përveç rritjes së bankrollit të tyre, këto bonuse u lejojnë atyre të praktikojnë se si të luajnë lojëra kazino. Bonuset më të njohura në vend janë pa depozitë, depozita me ndeshje dhe bonuse VIP. Lojtarët turq gjithashtu bien në dashuri me bonuset e kthimit të parave.

Bonuse pa depozite

Megjithëse i vogël, një bonus depozite është një nga llojet më të kërkuara të bonusit të lojtarëve. Arsyeja? Është pa rrezik; lojtarët nuk kanë nevojë të bëjnë asnjë depozitë për t'u kualifikuar për këtë bonus. Në mënyrë tipike, pa bonuse depozite aktivizohen pas regjistrimit. Por ka edhe raste kur lojtarët kanë nevojë për një kod bonus për të kërkuar bonusin. Bonusi mund t'i dërgohet me email lojtarit ose të reklamohet në faqen e kazinosë. Bonusi mund të jetë rrotullime falas, kredi për lojë, apo edhe lojëra falas.

Ndeshni bonuset e depozitave

Një bonus depozite ndeshjeje është ai që përputhet me depozitën e lojtarit deri në një përqindje të caktuar, dhe është një nga llojet më bujare të bonusit. Kjo shoqërohet me shpërblime të tjera si rrotullime falas, oferta për kthim parash dhe baste falas. Të gjitha këto mund të gjenden në kazinotë më të mira në internet për lojtarët në Turqi. Megjithatë, ka kërkesa për bast që duhen përmbushur për ata që duan të përfitojnë nga këto shpërblime bonus.

Bonuset VIP

Rrotulluesit e lartë në Turqi marrin shpërblime ekskluzive si pjesë e paketës së bonusit. Ndërsa lojtarët e rregullt përqendrohen vetëm në pikët e mbledhura për t'u ngritur lart në programin e besnikërisë, lojtarët e lartë thjesht mund të blejnë rrugën e tyre drejt niveleve të programit të shpërblimit. Me më shumë pikë kompromisi vjen një përzgjedhje më e gjerë opsionesh. Ju gjithashtu mund të merrni pjesë në provat e lojërave për titujt më të fundit edhe para se të vihen në dispozicion për pjesën tjetër të kazinosë. Përfitimet si këto sigurojnë që lojtarët të kenë gjithmonë diçka për të pritur kur të vijnë në kazino.

Bonuset e njohura të kazinove në kazinotë turke në internet
Kazinotë në internet që pranojnë Lira Turke (TRY)

Kazinotë në internet që pranojnë Lira Turke (TRY)

Hyrja në botën magjepsëse të kazinove online në Turqi, të kuptuarit e rolit të monedhës suaj është thelbësore për një ekspeditë të pandërprerë të iGaming. Lira turke (TRY) është në krye, duke drejtuar lojën dhe transaksionet tuaja. Megjithëse jo të gjitha platformat mund të pranojnë menjëherë TRY, shumë kazino të besuara ofrojnë opsione të përshtatshme për konvertimin e monedhës. Kjo siguron që ju të mund të zhyteni në një spektër lojërash emocionuese pa u penguar nga barrierat e monedhës. Lundrimi në toplistën tonë të kuruar me kujdes nga CasinoRank ju mundëson akses në lojën gjithëpërfshirëse, pavarësisht nëse keni të bëni me 100 Lira Turke ose me vlerë ekuivalente të saj pas konvertimit. Shfrytëzojeni këtë moment për të nisur një udhëtim elektrizues në iGaming – vizitoni kazinotë tona të rekomanduara, ku çdo rrotullim i bobinave dhe çdo dorë e shpërndarë në tavolina rezonon në mënyrë harmonike me ritmin e lirës turke në faqet e kazinove online. Kjo rezonancë përforcon emocionet dhe shpërblimet e mundshme të përvojës suaj të iGaming, duke siguruar që çdo Lira në faqet e kazinove të kontribuojë në argëtimin tuaj dhe në fitimet e mundshme në sferën e gjallë të kazinove turke në internet.

Kazinotë në internet që pranojnë Lira Turke (TRY)
Metodat e pagesës në faqet më të mira të kazinove në Turqi

Metodat e pagesës në faqet më të mira të kazinove në Turqi

Zgjidhjet e pagesave të disponueshme për lojtarët turq janë të kufizuara sepse bankat e vendit janë përgjegjëse për bllokimin e të gjitha transaksioneve të lidhura me kazinonë. Kjo i lë qytetarët me mënyra alternative pagese, si kuletat elektronike dhe kriptomat, të cilat e bëjnë të pamundur për autoritetet turke gjurmimin e transaksioneve. Lojtarët turq zakonisht përdorin Ukash dhe PayPal ndërsa bastojnë në lojërat e tyre të lotarisë nga agjencitë shtetërore.

Kuletat elektronike

Kuletat elektronike përfshijnë EcoPayz, Neteller, dhe Skrill. Këto mënyra pagese u lejojnë lojtarëve turq të bëjnë depozita në kazinotë online pa një llogari bankare; prandaj, qeveria turke nuk mund të gjurmojë transaksionet e tyre në internet. Më mirë akoma, krijimi i një llogarie të portofolit elektronik është pa pagesë. Depozitat e portofolit elektronik gjithashtu plotësohen në pak sekonda.
Megjithatë, lojtarët turq mund të kenë nevojë të paguajnë disa tarifa kur depozitojnë ose tërheqin para.

Kriptovaluta

Cryptos janë një opsion i shkëlqyer për lojtarët turq, sepse të gjitha transaksionet kryhen përmes blockchain; nuk ka asnjë palë të tretë të përfshirë, kështu që fondet nuk mund të gjurmohen. Ndërsa jo të gjitha kazinotë në internet ofrojnë këto lloje pagesash, kazinotë kripto janë në rritje pasi shumë lojtarë preferojnë t'i mbajnë private aktivitetet e tyre në internet. Transaksionet janë gjithashtu më të shpejtat dhe askush nuk mund të vjedhë para nga kuletat e kriptove të një personi tjetër.

Lira turke

Lira turke është monedha zyrtare e Turqisë. Dhe ndërsa disa kazino turke në internet e pranojnë këtë monedhë, të tjera nuk e pranojnë, për shkak të kompleksitetit të lojërave të fatit në vend. Prandaj, shumica e lojtarëve duhet ta shkëmbejnë atë me monedha të tjera, si USD, përpara se të luajnë.

Metodat e pagesës në faqet më të mira të kazinove në Turqi
Gjuhët në kazinotë turke

Gjuhët në kazinotë turke

Ndërsa lojërat emocionuese dhe shpërblimet e mahnitshme janë ndër atraksionet kryesore në çdo kazino online në Turqi, preferencat gjuhësore janë gjithashtu të rëndësishme.

Kazinotë që ofrojnë shërbimet e tyre për lojtarët në Turqi vijnë me një sërë preferencash gjuhësore, duke qenë se ato janë sajte ndërkombëtare. Si të tillë, lojtarët në Turqi munden luajnë në gjuhë të ndryshme në mënyrë që askush të mos ndihet kurrë i lënë anash.

Këto përfshijnë anglisht, frëngjisht, turqisht, portugalisht, spanjisht, hindisht, rusisht dhe ukrainisht. Me kaq shumë opsione gjuhësore, edhe lojtarët nga kombësitë e tjera që bastojnë nga Turqia kanë mundësinë të marrin pjesë në aksionin e rrotullimit.

Gama mbresëlënëse e gjuhëve që merrni në kazinotë online tregon qartë se tregu i basteve në internet është një treg global.

Ndërsa bixhozi mund të mos jetë ligjërisht i disponueshëm në Turqi, kjo nuk ka bërë shumë për të penguar përpjekjet e operatorëve dhe lojtarëve. Përkundrazi, lojtarët janë jashtë për të gjetur platforma në internet që ofrojnë përvojën ideale të lojrave dhe operatorët po vijnë vazhdimisht me mënyra të reja për të mbajtur lojtarët të interesuar.

Adhuruesit e lojërave në internet do të pëlqejnë që platformat e reja po shfaqen vazhdimisht pasi kjo do të thotë softuer të përmirësuar dhe lojëra dhe shpërblime të reja.

Gjuhët në kazinotë turke
Si i shqyrtojmë kazinotë më të mira në internet në Turqi

Si i shqyrtojmë kazinotë më të mira në internet në Turqi

Turqia ka qëndruar larg lojërave të fatit në internet është ajo që ne mund të shohim. Por turqit të gatshëm për të vënë baste online po e bëjnë këtë në faqet e huaja. Megjithatë, lojtarët për herë të parë mund ta gjejnë veten të humbur në kontrollimin e sajteve.

Ata mund të përfundojnë duke rënë në shkëlqimin e një faqeje kazinoje nga vende të tjera si MB ose SHBA. Ata madje mund të supozojnë se kazinoja është legjitime. Këtu ata bëjnë një gabim të madh dhe përfundojnë duke u mashtruar. Kazinoja më e mirë në Turqi me të vërtetë duhet të shkojë për licencim dhe ky proces synon të shpëtojë lojtarët nga çdo mashtrim. Nuk është e pazakontë të shohësh njerëz që bien pre e aktiviteteve mashtruese në internet.

Për të kufizuar të njëjtën gjë, kazinotë duhet të ndjekin disa protokolle dhe të marrin një licencë nga organizata të besueshme. Po kështu, ata duhet të ofrojnë një sërë përfitimesh të detyrueshme për lojtarët. Nëse këto dështojnë, kazinotë mund të përfundojnë duke humbur marrëveshjet dhe licencat e tyre.

Ne jemi këtu për të kontrolluar faqet e huaja të kazinove dhe për t'u dhënë lojtarëve turq të gjithë qartësinë në lidhje me faqet ku ata luajnë. Pra, gjithçka që duhet të bëjë një lojtar turk është të kalojë këtë listë kontrolli dhe të shohë nëse kazinoja që ata synojnë i përmbush këto tregues.

Siguria

Siguria e lojtarëve është prioriteti ynë dhe madje edhe i operatorit të kazinosë. Mënyra më e mirë për të ditur është të shikoni faqen kryesore të kazinosë dhe të shihni licencën e saj. Duhet të ketë licencë nga UKGC, Autoriteti i Lojërave të Maltës, ose Curacao.

Kjo tha se kazinoja duhet gjithashtu të ketë 128-bit SSL Encryption, duke siguruar që identiteti i lojtarëve të jetë i sigurt edhe kur ata bëjnë transaksionin. Kazinoja duhet gjithashtu të ndjekë protokollet e PCI të Pajtueshmërisë.

Mbështetja e Klientit

Kur një lojtar kërkon të luajë në një kazino në internet, ai duhet të kontrollojë nëse ajo ofron mbështetjen më të mirë për lojtarët. Lojtarët duhet të shohin nëse faqja ofron mbështetje 24-orëshe.

Ata duhet të ofrojnë mbështetje për biseda të drejtpërdrejta gjatë gjithë vitit, dhe madje të ndihmojnë lojtarët përmes mbështetjes telefonike dhe emailit. Do të ishte më mirë nëse do ta bënin këtë në gjuhën e klientëve për ta bërë faqen më të aksesueshme për turqit.

Softueri dhe gjuhët e mbështetura

Ne kemi një vëzhgim për zgjedhjen e softuerit të faqes. Nëse ka partneritet me ofruesit kryesorë të lojërave, faqja duhet të jetë e lehtë për t'u naviguar. Gjithashtu, nëse faqja ka aplikacionin e saj, madhësia e të njëjtit nuk duhet të jetë shumë e ngarkuar në pajisje. Aplikacioni ose faqja e kazinosë duhet të funksionojë pa probleme dhe pavarësisht nga çdo lojë ose kategori ku zgjidhni të bastoni.

Lojërat duhet të jenë në gjendje të ekzekutohen në pajisjet Windows, si dhe në Android dhe iOS. Ne kontrollojmë për faqet dhe lojërat nga Microgaming, NetEnt, Lojë pragmatike, Evolucioni, dhe të tjerët. Ne gjithashtu sigurohemi që të kontrollojmë nëse faqja është e disponueshme në turqisht, arabisht, zaza, kurde, si dhe në anglisht.

Sistemi i pagesës së shpejtë

Ne kontrollojmë për faqet që ofrojnë pagesë të shpejtë me shpejtësi të mirë. Shumë sajte mund ta pretendojnë këtë në reklamë, por nuk e mbajnë premtimin. Ne e shqyrtojmë çështjen e pagesës individualisht dhe shohim nëse ata kanë në mendje një kornizë kohore të përpunimit apo jo. Ne shqyrtojmë të njëjtën gjë dhe ju japim detajet.

Bonuset dhe promovimet

Ne e kuptojmë magjepsjen e lojtarëve turq me bonusin tërheqës të mirëseardhjes, bonusin pa depozite dhe madje edhe bonusin e ndeshjes. Ne i lexojmë kushtet dhe përpiqemi t'i kontrollojmë dhe t'i përfitojmë vetë këto bonuse për të qenë dyfish të sigurt se si ata paguajnë lojtarët. Faqet e kazinove duhet gjithashtu të ofrojnë promovime të tjera herë pas here. Ne e kontrollojmë atë edhe për ju.

Programi VIP

Kumarxhinjve në mbarë botën u pëlqen trajtimi VIP në çdo kazino, dhe turqit nuk bëjnë përjashtim. Ne shikojmë në detaje të përfitimeve që kazinotë në det të hapur ofrojnë lojtarëve turq në këtë zhanër.

Ofertat speciale që lojtarët mund të presin është ajo që ne shqyrtojmë. Ky program duhet t'ju ofrojë zbritje të veçanta dhe madje oferta ekskluzive së bashku me dhurata të personalizuara për ditëlindje dhe më shumë.

Reklamat e legalizuara

Ndërsa reklamohen edhe lojërat legale dhe aktivitetet e kumarit të drejtuara nga shteti, reklamat duhet të ndjekin rregulla strikte.

Qeveria turke ka vendosur rregulla që ndalojnë reklamat të jenë delikate dhe të mos provokojnë të rinjtë nën moshën 18 vjeç për të luajtur. Kushdo që gjendet duke kaluar këtë, ose ndonjë tjetër nga lista e rregullave, do të persekutohet sipas rregullave.

Si i shqyrtojmë kazinotë më të mira në internet në Turqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A mund të fitoj para të vërteta në kazinotë turke?

Po, ju mund të shkoni në ato pak kazino turke dhe të luani për para të vërteta ose argëtim. Këtu, mund të provoni dorën tuaj në lojën argëtuese dhe më pas të zgjidhni paratë e vërteta nëse nuk jeni të sigurt se si të luani ndonjë lojë specifike. E njëjta gjë vlen nëse një lojtar turk zgjedh të luajë në një kazino jashtë bregut ose në një faqe të huaj. Ata kërkojnë një menaxhim më të mirë të bankrollit për të përfituar sa më shumë nga loja.

A ka ndonjë tarifë tërheqjeje për lojtarët turq?

Ka tarifa për tërheqje nga disa metoda bankare. Pra, varet nga ai që zgjidhni për bast. Kjo varet nga rregullat e vetë bankës. Kazinotë gjithashtu mund të paguajnë një tarifë minimale tërheqjeje për lojtarët nga çdo vend gjithashtu. Pra, mund të mos jetë posaçërisht vetëm për lojtarin turk. Kontrollojeni përpara se të zgjidhni të njëjtën gjë.

Sa kohë duhet për të marrë fitimet e mia?

Normalisht, ju duhet të regjistroheni ose të regjistroheni në kazino pasi të keni lexuar faqen e kushteve dhe kushteve të tyre. Këtu do të mësoni se sa kohë faqja i përpunon pagesat dhe kur mund të prisni që pagesa të arrijë në llogarinë tuaj bankare. Nëse është një kazino me bazë në një vend të huaj, do të duhen maksimumi 3 deri në 5 ditë. Sidoqoftë, nëse është një Bitcoin ose kriptomonedhë që po përdorni, pagesat duhet të arrijnë në portofolin tuaj brenda pak minutash. Edhe kur përdorni Skrill dhe kuleta të tjera elektronike si ecoPayz, mund të prisni që pagesa t'ju arrijë pas përpunimit në njëfarë kohe. Mund të jetë edhe aq i shpejtë sa 24 orë.

A janë të sigurta kazinotë online në Turqi?

Kazinotë online nuk janë të ligjshme, por qytetarët turq mund të provojnë të vënë baste në shërbimet sportive dhe lotarie. Nëse planifikoni të vini bast në ndonjë kazino tjetër të huaj, duhet të kuptoni ligjet e kazinosë dhe më pas të vendosni. Ka licenca për t'u parë dhe madje të nevojshme për të lexuar komentet nga faqet e palëve të treta përpara se të identifikoheni.

A mund të luaj me lira turke në kazinotë turke?

Po, mund të luani me lira turke në dyqanet e lotarisë Kombëtare dhe madje edhe në kazinotë apo dyqanet e regjistruara të basteve sportive dhe pari-mutuel. Ndërsa bastet në faqet e huaja, nuk do të jetë problem nëse shkoni për bitcoin ose kriptovaluta të tjera. Ata do të bëjnë konvertimin për t'iu përshtatur kërkesave tuaja të transaksionit.

Cilat mënyra pagese janë të disponueshme për kazinotë online në Turqi?

Si lojtar, ju keni shumë mundësi për të luajtur dhe për të provuar fatin tuaj në lojërat e fatit në internet. Ju mund të zgjidhni nga PayPal, Skrill, ecoPayz , dhe kuleta të tjera elektronike. Nëse dëshironi të zgjidhni kriptovalutat, zgjidhni nga Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin dhe më shumë. Vetëm sigurohuni që të kontrolloni nëse kazinotë po pranojnë edhe metoda të tjera, si Ukash.