Top Online Casinos Globally in 2022

Mirë se vini në CasinoRank, një faqe interneti ku një ekip lojtarësh me përvojë vlerëson dhe krahason kazinotë më të mira në internet në botë 2022 .

Me më shumë se 20 vjet përvojë në lojërat e fatit në internet. Shpresojmë që njohuritë tona mund të jenë të vlefshme për ju kur jeni në kërkim të një aventure të re në një kazino online të vlerësuar dhe të besueshme.

Ne jemi të specializuar në gjithçka që ka të bëjë me kazinotë online. Një renditje e përditësuar e kazinove më të mira në internet, rishikimet, metodat e depozitimit dhe mënyra se si funksionon bixhozi në vendin tuaj.

Top Online Casinos Globally in 2022

Shfletoni kazinotë sipas..

Gjeni kazinonë më të mirë për ju
ShtetetShtetet
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit
LojëraLojëra
Greqia

Lajmi i fundit

Strategjia e Ruletës: Cila është Strategjia më e Mirë për Ruletën?
2022-07-30

Strategjia e Ruletës: Cila është Strategjia më e Mirë për Ruletën?

A ka një strategji ruletë që funksionon ende në 2022? Kjo është ajo që ju jeni gati për të gjetur. Roulette është një lojë klasike tavoline që ka qenë e preferuara e fansave për më shumë se 300 vjet. Është një lojë e bazuar në fat, ku lojtarët duhet vetëm të parashikojnë numrin, ngjyrën ose kombinimin e saktë në timon.

Pagesat e ruletës: Si të llogarisni fitimin
2022-07-27

Pagesat e ruletës: Si të llogarisni fitimin

Ruleta është një lojë e lehtë kazino në internet ku lojtarët vënë bast në një numër specifik mbi të cilin do të bjerë topi. Por të mësuarit për të llogaritur pagesat e ruletës nuk është një opsion. Kjo për shkak se rrotat e ruletit mund të vijnë në forma të ndryshme, duke e bërë atë pak të ndërlikuar për fillestarët. 

Lojtarët më të pasur të pokerit në botë 2022
2022-07-24

Lojtarët më të pasur të pokerit në botë 2022

Pokeri online është një nga ato lojëra që tërheq lojtarët më të mirë në kazino. Është një lojë e bazuar në aftësi që vë lojtarët kundër njëri-tjetrit në vend të shtëpisë. Turnetë e pokerit ofrojnë gjithashtu shpërblime prej qindra mijëra dollarësh. Me pak fjalë, loja është një magnet për lojtarët e aftë dhe të pasur të kazinosë. 

Gjithçka që duhet të dini për bosët e kazinove
2022-07-21

Gjithçka që duhet të dini për bosët e kazinove

A keni menduar ndonjëherë se çfarë bëjnë shefat e gropave në një kazino? Nëse jeni duke vëzhguar nga një tavolinë lojërash, kjo punë mund të duket mjaft e lehtë. Megjithatë, ndoshta do të mendonit se do të ishte e vështirë nëse do të shihnit një shef të kazinosë duke u përpjekur të menaxhojë të gjithë tregtarët, arkëtarët, serverët dhe personelin tjetër që punon në kazino. Shefi i gropës së kazinosë është gjithashtu përgjegjës për të trajnuar të punësuarit e rinj, si dhe për të inkurajuar të gjithë punonjësit ekzistues për të përmirësuar performancën e tyre. Pra, mund t'ju duhet të merrni parasysh disa pika për t'u bërë një shef i arrirë i kazinosë. Nëse jeni serioz për të bërë një karrierë si shef i kazinosë, ky udhëzues është i krijuar për ju.

Kazinotë më të mira në internet

Kazinotë më të mira në internet

Në CasinoRank ne shqyrtojmë dhe krahasojmë kazinotë më të mira në internet. Ne e kemi përvojën falë më shumë se njëzet viteve përvojë. Kur shkruajmë komente për kazinotë më të mira në internet, ne gjithmonë shikojmë disa aspekte të rëndësishme. Për shembull, kazino online duhet të ketë licencë për të vepruar.

Është shumë e rëndësishme të kesh një licencë dhe ofron një nivel sigurie për ty si kumarxhi. Kazinoja duhet të ishte provuar e drejtë në një auditim të pavarur. Mos harroni të luani vetëm në më të sigurtat lojërat e fatit në internet faqet e internetit, kështu që hidhini një sy listimeve tona kryesore dhe gjeni faqet e internetit më të sigurta të lojërave të fatit në internet.

Kur krijojmë komente për lojërat e fatit në internet, ne kontaktojmë me kazinonë në internet. Ne kemi një takim personal ose dixhital me kazinonë dhe është diçka që bëjmë për të marrë një përshtypje për kazinonë dhe stafin mbështetës. Mënyra se si reagon dhe reagon ekipi kur kemi probleme është po aq e rëndësishme.

Kur vlerësojmë kazinotë më të mira në internet çdo vit, ne kemi një listë kontrolli të brendshme që ndjekim për t'u siguruar që mbajmë një nivel të mirë cilësie në punën tonë dhe besojmë se është një ide e mirë ta ndajmë atë me ju gjithashtu.

Si të zgjidhni kazinonë më të mirë në internet?

Kriteret që e bëjnë një kazino online më të mirën janë të ndryshme për çdo person. Megjithatë, ka disa udhëzime që mund të jenë të vlefshme për t'u mbajtur në mend, pavarësisht nga karakteristikat argëtuese të kazinosë.

Të gjitha faqet më të mira të kazinove në internet që listojmë janë të besueshme dhe të drejta. Këtu janë këshillat tona për ju se si të zgjidhni një kazino kudo që të jeni:

 • Kontrolloni fundin e faqes së internetit të kazinosë në internet për një distinktiv licence nga MGA, UKGC ose SGA.
 • Shikoni mënyrat e pagesës dhe sigurohuni që ato të mbështesin të dyja tuajat depozitim****metodë dhe metodën e zgjedhjes së tërheqjes.
 • Lexoni kushtet e pagesës për të mësuar se cilët janë kufijtë e pagesave në rast se fitoni shumë.
 • Shkoni te seksioni i lojës dhe shikoni që ata kanë softuer i besueshëm i kazinosë.
 • Sigurohuni që të lexoni termat dhe kushtet nëse vendosni të kërkoni një bonus.
 • Filloni me një depozitë të vogël për të siguruar që gjithçka të funksionojë ashtu siç prisnit.

Krahasoni faqet më të mira të kazinove në internet:

User terms

The best online casino should protect your personal information and data, such as card information, contact information, or address.

Deposit options:

Does the online casino support the most common deposit options?

Withdrawal options:

When can you expect your winnings in your account? Withdrawal times differ from casino to casino.

Payment terms:

Are the payments divided or do you receive them all at once? Sometimes, big winnings are split over days, weeks, or even months.

Bonus offers:

What bonuses do the online casino offer?

Bonus terms:

What are the terms and conditions for the bonuses, and do they play a big role in the odds of winning?

Wagering requirement:

What are the wagering requirements for bonuses and winnings?

Casino software:

What casino software does the online casino collaborate with?

Game selection:

What games do the online casino offer?

Loyalty program:

Is there a loyalty program?

Licensing:

Does the casino have a credible license to ensure safety and protection for its players?

Fairness:

How fair is it? The casino should have proof of fairness from a third party.

Support hours:

What are the customer support hours?

Support methods:

Is the customer support only reachable via e-mail, or is there a live chat or a number to call?

Kazinotë më të mira në internet
Kazinotë në internet me para të vërteta

Kazinotë në internet me para të vërteta

Të gjitha bonuset falas kanë terma dhe kushte që i mohojnë ato nga fitimet e mëdha. Shumica e bonuseve kanë kapele fituese të cilat kufizojnë shumën që mund të fitoni gjatë basteve me para bonus.

Ndërsa jeni duke luajtur kumar me para bonus, ju gjithashtu i nënshtroheni kërkesave të basteve për të arkëtuar fitimet tuaja. Pra, ju duhet të vini bast në kazinotë në internet për para të vërteta që të jeni në gjendje të arkëtoni fitime të mëdha.

Gjeni kazinonë tuaj më të mirë në internet 2022 dhe filloni të luani kumar me para të vërteta. Ekipi ynë i ekspertëve po përditëson vazhdimisht listat në mënyrë që të mund të riktheheni, të relaksoheni dhe të luani të sigurt me para të vërteta.

Kazinotë në internet me para të vërteta
Si të fitoni në një kazino më të mirë në internet?

Si të fitoni në një kazino më të mirë në internet?

Të gjithë ne duam të fitojmë në faqet më të mira të kazinove në internet, por ka lloje të ndryshme fitimesh që mund të jetë mirë të jesh i vetëdijshëm kur zgjedh se si të luash. Dëshironi të merrni shpesh fitime të vogla apo luani kumar për të fituar xhekpotin?

Për të fituar jackpot-in, mund të luani slot machines dhe lojëra elektronike progresive, si dhe fitimet e mëdha që paguan më rrallë. Për të fituar të vogla dhe shpesh, ju ose mund të luani lojëra elektronike klasike ose të shkoni për lojëra tavoline që kanë një pagesë të lartë dhe një avantazh të vogël kazinoje.

Si të fitoni në një kazino më të mirë në internet?
Faqet e kazinove online falas

Faqet e kazinove online falas

Të luash falas në një kazino të besuar në internet ka përfitime të mëdha. Më e madhja nga të gjitha është se ju keni mundësinë të njihni kazinonë dhe lojërat pa humbur asnjë para. Para se të shkoni të mëdha është një ide e shkëlqyer për të luaj lojra kazino online falas.

Mund të shihni se cilat lojëra janë të disponueshme, mund të provoni lloje të ndryshme lojëra elektronike dhe të shihni se çfarë ju pëlqen përpara se të vini bast me para të vërteta.

Faqet e kazinove online falas
Si mund ta di që një kazino në internet duhet të besohet?

Si mund ta di që një kazino në internet duhet të besohet?

Është gjithmonë e rëndësishme të siguroheni që të zgjidhni një kazino të besueshme në internet për të luajtur. Mënyra më e mirë për të vlerësuar besueshmërinë është të hidhni një sy në fund të faqes së kazinosë dhe të kontrolloni për mburojat e besimit dhe distinktivët e licencës. Një licencë siguron që kazinoja ndjek ligjet dhe rregulloret.

Lista kontrolluese e kazinosë në internet të besueshme:

Licenca për të operuar si një kazino në internet e lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Fatit të Maltës, Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, ose Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit.

Etiketa cilësore nga organizata si Certified Fair Gambling dhe eCOGRA.

Uebsajti i kazinosë në internet i koduar me certifikata sigurie si SSL.

Faqe të sigurta dhe të sigurta të kazinove në internet

Siguria në një kazino online është thelbësore. Edhe nëse kazinoja në vetvete është e drejtë, ata duhet të ndërmarrin veprime për të rritur sigurinë, si p.sh. enkriptimi i faqes për ta bërë më të vështirë për palët e treta aksesin në të dhënat dhe informacionet e mbrojtura personale. Një gjë e mirë për të kërkuar është certifikata SSL që ju tregon se siti është i koduar.

Si mund ta di që një kazino në internet është e drejtë?

Me kusht që kazinoja online të ketë një licencë për të operuar, është e një rëndësie të madhe të kesh softuer të besueshëm të kazinosë. Një gjenerues i numrave të rastësishëm sigurohet që numrat të jenë të rastësishëm dhe të mos ndikohen nga fitimet e mëparshme. Vlera e kthimit te lojtari është numri që ka çdo slot që ju tregon se sa paguan mesatarisht.

Lista kontrolluese e drejtësisë për faqet më të mira të kazinosë:

 • Softuer i besueshëm i kazinosë si PlayTech, Microgaming, ose NetEnt.
 • Gjenerimi i numrave të rastësishëm për drejtësi.
 • Kthehu te lojtari Vlera (RTP) siguron që të keni shanse të mira.
Si mund ta di që një kazino në internet duhet të besohet?
Përfitimet e kazinove të reja

Përfitimet e kazinove të reja

Kazinotë e reja në internet kanë teknologjinë më të fundit në lidhje me shërbimet e pagesave dhe softuerin e lojërave të kazinove në internet. Së bashku me idetë e reja, kjo shpesh rezulton në një përvojë shumë më argëtuese në kazino. Nëse kjo nuk mjaftonte, kazinotë e reja ofrojnë bonuse më të larta me kushte më bujare për të tërhequr lojtarë të rinj.

Përfitimet e kazinove të reja
Përfitimet e kazinove celulare

Përfitimet e kazinove celulare

Kazinotë celulare vitet e fundit kanë pushtuar botën nga stuhia. Operatorët e besuar të kazinove po gjejnë vazhdimisht mënyra të reja për ta bërë më të lehtë dhe më të përshtatshëm për lojtarët që të marrin me vete lojërat e tyre celulare ndërsa janë në lëvizje. Lojtarët në ditët e sotme mund të luajnë me lehtësi të tyren lojërat e preferuara të kazinosë celulare përmes një aplikacioni kazino ose nëpërmjet shfletuesit.

Përfitimet e kazinove celulare
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Mos harroni të luani me përgjegjësi. Keni një buxhet për lojërat tuaja të fatit. Në këtë mënyrë, ju i bëni më pak gjasat për të humbur më shumë sesa mund të përballoni. Kur nuk është më argëtuese, duhet të bëni një pushim dhe më pas të ktheheni një herë tjetër kur të jeni gati me një buxhet të ri.

Kur jeni duke luajtur në një kazino online, duhet të jeni të vetëdijshëm se paratë tuaja janë në rrezik. Humbja është gjithmonë një opsion, për fat të keq.

Nëse mendoni se ju ose dikush rreth jush po lufton me një varësi nga bixhozi, ju lutemi vizitoni Begambleaware.org për informacion dhe mbështetje.

Kumar i përgjegjshëm
Licencat dhe rregulloret

Licencat dhe rregulloret

Rregulloret e lojërave të fatit në internet në një vend janë një gjë e mirë. Kjo praktikisht do të thotë se qeveria vendos rregulla për kazinotë që duhet të ndjekin. Këto rregullore e bëjnë atë një mjedis më të sigurt për lojtarët e fatit. Rregulloret përcaktojnë se çfarë është lojë e ndershme dhe se si kazinotë mund të tregtojnë produktet e tyre.

Kazinoja më e mirë në internet duhet të jetë transparente me Kthimi te lojtari (RTP) vlerë sipas kërkesës dhe nuk duhet të tregtohet kumari si një mënyrë për t'u pasuruar.

Procesi për t'u miratuar në një treg të rregulluar është i ndryshëm nga vendi në vend. Në përgjithësi, kazino online aplikon për licencë dhe duhet të dorëzojë të gjithë dokumentacionin e nevojshëm. Kur kazinoja miratohet, ata marrin licencën dhe lejohen të operojnë.

Në vazhdim, rregullatori do të kontrollojë rregullisht kazinonë për të parë nëse ajo përmbush angazhimin e saj. Kjo është arsyeja pse gjithmonë duhet të siguroheni që një kazino të jetë e licencuar. Edhe nëse nuk është i licencuar në vendin tuaj, mund të jeni i sigurt se po ndjekin rregullat.

Licencat dhe rregulloret
Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Shqipëria është një vend baltik në Evropën Juglindore me një lidhje me detin Adriatik në perëndim. Vendi ndan kufij me Greqinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi dhe Kosovën.

Në ditët e sotme, Shqipëria ka një pikëpamje strikte për lojërat e fatit pasi u bë i paligjshëm në 2019. Nuk ka faqe të licencuara kazino online në Shqipëri për shkak të ndalimit me ligj. Gjithashtu, kazinotë me bazë tokësore lejohen vetëm në zonat turistike. Ligjet e lojërave të fatit në internet mbeten të pandryshuara pa asnjë shenjë modifikimesh në të ardhmen. Kazinotë e huaja në internet futen në listën e zezë dhe bllokohen nga ISP-të. Prandaj, është e vështirë për lojtarët lokalë t'i qasen pa mjete shtesë si VPN.

Nuk ka qenë gjithmonë kështu dhe kumari është ende një aktivitet popullor këtu. Pavarësisht censurës, qindra operatorë kazinoje nga vende të tjera janë të gatshëm të pranojnë shqiptarë. Kjo u jep lojtarëve shqiptarë një shans për të luajtur lojëra kazino online. E tëra çfarë ata duhet të bëjnë është të dinë se si të gjejnë një faqe të besuar për t'u regjistruar. Për këtë, ne kemi krijuar një listë të besueshme të kazinove më të mira në internet që mund të luani.

Një kazino online e lojërave të fatit është e sigurt vetëm nëse është e rregulluar nga një autoritet i respektuar. Rregullatorët ndërkombëtarë të kazinove ofrojnë licenca vetëm për operatorët që janë në përputhje me rregullat e lojërave të fatit dhe i trajtojnë lojtarët me drejtësi dhe respekt. Shembuj të juridiksioneve me standarde strikte të lojërave të fatit janë Malta, MB, Suedia, etj.

Section icon
Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Lojërat e fatit konsideroheshin të paligjshme dhe imorale në Shqipëri që nga viti 1924. Kur u formua qeveria e parë jokomuniste në vitin 1992, ndalimi i basteve u anulua. Kazinotë me bazë tokësore dominuan vendin krahas dyqaneve të basteve sportive dhe llotarive. Edhe ofruesit e huaj u lejuan të ofronin shërbimet e tyre të lojërave të fatit në vend. Në vitin 2005, u krijua kazinoja më e madhe me tulla dhe llaç (Regency Casino Tirana), me mbi 200 slot machines dhe 21 lojëra tavoline.

Lojërat e fatit në ditët e sotme në Shqipëri

Në Shqipëri pati një goditje ndaj basteve të paligjshme në vitin 2013. Operacioni vazhdoi për dy vjet dhe arriti të mbyllte rreth 1500 shtëpi lojërash fati pa leje. Që atëherë, lojtarët vendas u interesuan më shumë për kazinotë në internet, sepse nuk u duhej të shqetësoheshin për ligjin. Shumë site offshore hapën shërbimet e tyre për banorët dhe vërshuan shpejt industrinë shqiptare të lojërave të fatit. Sot, lojtarët shqiptarë të kazinosë gëzojnë një shumëllojshmëri të gjerë të lojërat e kazinosë në internet mirësjellje e platformave jashtë shtetit.

Në dhjetor 2018, kryeministri Edi Rama, urdhëroi që të gjitha objektet e lojërave të fatit, përfshirë kazinotë, të liroheshin nga ambientet e banimit. Reklamat e lojërave të fatit ishin gjithashtu të ndaluara dhe shtëpitë e mediave u drejtuan t'i jepnin fund të gjitha reklamave të lidhura me bastet. Kryeministri njoftoi se Njësia e Monitorimit të Lojërave të Fatit/GMU do të zbatojë udhëzime të reja për licencat e lojërave të fatit online. Megjithatë, ai e bëri të qartë se nuk do të jepen licenca të reja për operatorët vendas apo të huaj.

Siç është përmendur tashmë, operatorët e huaj synojnë qytetarët, por ata përballen me blloqe të ISP-ve. Lojtarët vendas hyjnë në një numër të kufizuar faqesh kazinosh ndërkombëtare. Mbrojtja e lojtarëve është thelbësore për sa i përket lojërave të kazinosë në internet, veçanërisht kur luani nga një vend që nuk i mbështet qytetarët e tij për aktivitete të tilla. Kështu, shqiptarët duhet të regjistrohen në kazinotë me reputacion që ofrojnë shërbime alternative për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve (ADR). Programe të tilla lëshohen nga auditorë të palëve të treta si eCOGRA. Kompania e testimit është një ofrues shërbimi ADR i certifikuar dhe i njohur globalisht.

E ardhmja e kazinove online në Shqipëri

Autoritetet shqiptare kanë premtuar të rishikojnë ligjet aktuale të lojërave të fatit në mënyrë që vendi të mund të konkurrojë me vendet e tjera. Mund të ketë disa ndryshime, por ende nuk është e qartë se si do të ishte legjislacioni i lojërave të fatit në internet. Më shumë se gjysma e komunitetit të lojërave të fatit në kazino në Shqipëri përdor celularë. Nëse Shqipëria vendos të rregullojë kazinotë e lojërave të fatit në internet, shumica e sajteve ka të ngjarë të përshtaten për platformat celulare. Luajtja e lojërave në kompjuterët e shtëpisë dhe kafenetë kibernetike do të jetë një gjë e së kaluarës.

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri
A janë të ligjshme kazinotë online në Shqipëri?

A janë të ligjshme kazinotë online në Shqipëri?

Faqet e kazinove online në Shqipëri nuk janë as ligjore dhe as të rregulluara. Por aktet kryesore të lojërave të fatit janë si më poshtë:

Ligji për lojërat e fatit nr. 10 033/2008

Në vitin 2008, Kuvendi i Shqipërisë miratoi një kushtetutë të re – Ligjin nr. 10 033/2008. Ligji dikton se si duhet të zhvillohen kazinotë, lotaritë kombëtare, bingo, bastet e garave dhe bastet sportive. Ligji parashikon gjithashtu një kornizë për kazinotë elektronike. Ligji për lojërat e fatit urdhëron GMU të mbikëqyrë të gjitha aktivitetet e kazinosë dhe taksimin e tyre. Kazinotë tatohen sipas tabelave të disponueshme. Për shembull, makinat e fatit i nënshtrohen 60 mijë lekëve për makinë. Tavolinat e ruletit janë nën 80 mijë lekë për tavolinë, ndërsa lojërat me letra rregullohen nga 600 mijë për tavolinë.

Ligji Nr.155/2015 për lojërat e fatit

Përveç ndalimit të lojërave të fatit ndërveprues, ligji nr. 155/2015 parashikon rregullore të reja si zbatimi i Sistemit Qendror të Monitorimit Online, i cili lidh të gjitha makineritë elektronike të basteve me një platformë të vetme për vlerësimin e tyre dhe llogaritjen e taksave. Legjislacioni vendos një normë tatimore të sheshtë prej 15% të xhiros së lojërave të fatit në muaj dhe 3% në vit për të gjitha produktet e basteve, përveç kazinove me bazë tokësore.

Ligji Nr.75/2018 për lojërat e fatit

Parlamenti miratoi ligjin për të ndaluar të gjitha pikat e basteve, përveç atyre që ndodhen në destinacione turistike. Ai hyri në fuqi në janar 2019. Ligji ndaloi gjithashtu të gjitha aktivitetet e lojërave interaktive ose online. E vetmja formë e lojërave të fatit që ligji lejon në të gjithë vendin është lotaria kombëtare.

A janë të ligjshme kazinotë online në Shqipëri?
Lojërat e preferuara të lojtarëve shqiptarë

Lojërat e preferuara të lojtarëve shqiptarë

Aktiviteti më i popullarizuar i lojërave të fatit në kazinotë tokësore është bastet në lojëra elektronike. Shumica e kazinove kryesore në makineritë e fatit dhe vetëm një (Regency Casino Tirana) ofron lojëra të tjera si video lotaria, video poker, karaibbean stud poker, ruletë dhe blackjack. Regency Casino Tirana ofron disa tavolina pokeri, por e ardhmja duket e ndritshme me popullaritetin e poker online mes lojtarëve shqiptarë. Bingo luhet gjerësisht në të gjithë Shqipërinë, ku TeleBingo është më i preferuari pasi transmetohet në televizione. Përveç kësaj, në vend ka dhjetëra salla bingo të licencuara.

Lojërat e preferuara të lojtarëve shqiptarë
Mënyrat e pagesës në Shqipëri

Mënyrat e pagesës në Shqipëri

Për shkak të kufizimeve që hasin lojtarët shqiptarë në lojërat e fatit në kazino online, ata i qasen me shumë kujdes faqeve të huaja. Një nga linjat e tyre të para të mbrojtjes është zgjedhja e një faqeje kazinoje me një metodë pagese të besueshme dhe të sigurt. Për siguri, lojtarët shqiptarë nuk mund të përdorin metoda pagese që përfshijnë transferta bankare, në mënyrë që autoritetet t'i kapin ato. Agjencitë e zbatimit të ligjit janë në kërkim të llogarive bankare që bëjnë transaksione me operatorë të palicencuar të kazinove. Në mënyrë të ngjashme, kartat e kreditit dhe të debitit si Visa dhe MasterCard nuk janë një opsion për depozitimin ose tërheqjen e fitimeve të kazinosë në internet.

Opsionet më të zbatueshme për shqiptarët janë kriptovalutat:

 • Bitcoin BTC
 • Ethereum ETH
 • Litecoin LTC
 • Dogecoin DOGE

Me pagesat kripto, askush nuk mund të gjurmojë identitetin e lojtarit. Teknologjia Blockchain garanton anonimitet dhe konfidencialitet të plotë kur luani lojëra kazino në internet me para të vërteta. Opsione të tjera praktike janë kuletat elektronike dhe kuponët me parapagesë. Këta veprojnë si ndërmjetës dhe nuk zbulojnë detajet bankare të lojtarëve. Kuletat më të mira elektronike janë Skrill, PayPal, Neteller, Webmoney dhe ecoPayz.

Mënyrat e pagesës në Shqipëri