Bonusi high roller kryesore 2023/2024

Bonusi High Roller Casino është krijuar posaçërisht për lojtarët që depozitojnë dhe vënë bast shuma të mëdha parash. Bonuset standarde të depozitave të kazinosë në internet mund të mos jenë të mjaftueshme për të kënaqur këtë grup lojtarësh. Megjithëse lojtarët e segmentit të mesëm dhe të ulët sjellin biznes të rëndësishëm në kazinotë online, lojtarët e lartë janë shpesh lojtarët më të vlefshëm. Si rezultat, shumë kazino ofrojnë bonuse të jashtëzakonshme të kazinosë High Roller.

Bonusi high roller kryesore 2023/2024
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Image

Pavarësisht nga madhësia e tyre e madhe, bonuset e larta të kazinosë janë gjithashtu subjekt i kushteve të kazinosë po aq të shtrënguar sa ato të deklaruara për bonuset e tjera, nëse jo më të rrepta. Kazinotë e dinë se kumarxhinjtë e lartë ka të ngjarë të bëjnë baste skandaloze, të cilat mund ta gjunjëzojnë shtëpinë nëse fitohen.

Pra, kazinotë online marrin masa për të mbrojtur veten duke vendosur kushte për bonuset e tyre. Këto kushte mund të përfshijnë kufizime për lojërat për të cilat mund të përdoret bonusi dhe kërkesat e basteve që mund të jenë të vështira për t'u përmbushur.

Jo çdo kazino në internet atje strehon mirë rula të lartë, dhe kështu, nuk ka shumë kazino me rul të lartë atje. Gjetja e faqeve më të mira të kazinosë me rul të lartë nuk duhet të jetë e ndërlikuar, megjithatë, me ndihmën e krahasimit tonë të kazinosë me rul të lartë. Këtu janë disa nga faktorët kryesorë që vlerësojmë kur zgjedhim kazinotë më të mira të bonusit të lartë.

Siguria dhe licencimi

Kazinoja më e mirë në internet me rul të lartë duhet të ketë karakteristika sigurie të nivelit të lartë. Ne ende po flasim për depozitimin dhe bastet e shumave të mëdha, dhe është e qartë, askush nuk dëshiron të rrezikojë paratë ose të dhënat e tij në një faqe kazinoje që nuk kujdeset për lojtarët e saj.

Kazinotë më të larta në internet janë gjithmonë të licencuara dhe të rregulluara, mundësisht nga Autoriteti i Lojërave të Maltës ose Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar (megjithëse ka shumë autoritete të tjera të lojërave të fatit). Online CasinoRank zgjedh me kujdes kazinotë me rul të lartë dhe përmban vetëm faqet e kazinove që kanë një licencë të përshtatshme.

Kufijtë e pagesës

Rrotulluesit e lartë të kazinosë në internet kujdesen vërtet për një aspekt: ​​kufijtë e depozitave dhe tërheqjeve. Rrotulluesit e lartë nuk janë kumarxhinj të rregullt të cilët kënaqen me një tërheqje maksimale prej 1000 dollarësh në javë. Përkundrazi, një rul i lartë i kazinosë ka nevojë për kufizime shumë më të mëdha pagese, shpesh duke arritur në dhjetëra mijëra dollarë. Dhe sigurisht, ofertat më të mira të bonusit të kazinosë me rul të lartë mund të kërkojnë gjithashtu depozita më të mëdha.

Kazinotë më të mira me rul të lartë duhet të plotësojnë nevojat e pagesave të një rul të lartë dhe kështu të ofrojnë kufij më fleksibël të pagesave (dhe tërheqje të shpejta).

Zgjedhja e lojës dhe madhësia e basteve

Rrotulluesit e lartë janë gjithashtu të prirur për të vendosur baste në disa lojëra të specializuara kazino, jo në lojërat tuaja standarde si automatet online që apelojnë për një lojtar më mesatar. Shumica e lojtarëve të lartë janë të interesuar për tavolina të përpunuara të tregtarëve të drejtpërdrejtë, lojëra klasike me letra, poker ose ruletë. Kjo do të thotë që kazinoja në internet dhe bonusi i saj i lartë duhet të zbatohen për këto lojëra kazino.

Natyrisht, edhe madhësitë e basteve kanë rëndësi, pasi rolet e lartë mund të dëshirojnë të vendosin baste më të larta (ndonjëherë edhe dhjetëra ose qindra dollarë në një lëvizje). Kazinotë më të mira me rul të lartë janë padyshim ato me gamën më të madhe të basteve dhe një portofol lojërash me vlerë të lartë.

Si të bëheni një rul i lartë?
Image

?

Bonusi i lartë i kazinosë me rul është një bonus i veçantë i zhvilluar për kumarxhinjtë që vënë shumë në rrezik. Në thelb është një bonus depozite, por bazohet në shuma shumë më të larta se zakonisht dhe me një përqindje më të ulët të a bonus ndeshje. Termat dhe kushtet për një bonus me vlerë të lartë janë shpesh më bujare sesa një bonus i rastësishëm depozite, pasi kazinoja në internet e di se nuk do të jetë një objektiv për gjuetarët e bonuseve.

Dhe kur bëhet fjalë për kuptimin e lartë të rulit, në thelb përfshin një kumarxhi që thjesht vë bast më shumë para ose depoziton shuma më të mëdha. Përkufizimi aktual i një rul të lartë mund të ndryshojë në varësi të kazinosë, pasi disa kazino në internet mund të kenë rregulla të ndryshme për atë se kë konsiderojnë si një rul të lartë.

Si funksionojnë bonuset me rul të lartë?

Me pak fjalë, një bonus i lartë i kazinosë është një bonus tipik depozite, siç u përmend më lart. Shumë kazino online mund të ofrojë një bonus special highroller tashmë në depozitën e parë, por ndryshimi kryesor midis këtyre dhe bonuseve të rregullta qëndron në shumën. Nëse bonusi i rregullt i depozitave mund të qëndrojë rreth 100-500 dollarë, bonusi i lartë me rul mund të arrijë lehtësisht deri në 5000 dollarë. Ofertat e rregullta të bonusit të kazinosë me rul të lartë janë rreth 1000-2000 dollarë dhe, natyrisht, kërkon një depozitë të përshtatshme. Kazinotë e tjera në internet mund të ofrojnë një bonus special të lartë për lojtarët e lojërave që marrin pjesë në programin e besnikërisë ose VIP - sa më shumë të vini bast, aq më i lartë është niveli VIP dhe aq më të larta bëhen bonuset e lojërave më të larta.

Bonusi më i mirë i highroller është gjithmonë ai me kushtet më të drejta dhe kërkesat më të ulëta të basteve, por në çdo rast, Online CasinoRank liston ofertat më të mira të disponueshme për role të larta.

Bonuset me rul të lartë kundrejt bonuseve standarde të kazinosë
Image

Kumari me rul të lartë është, në një farë mënyre, mishërimi i lojërave të fatit në internet - është ajka e të ardhurave. Si një rul i lartë, ju mund të ndiheni si një person vërtet i veçantë dhe kjo është tërheqja e saktë e bonusit të kazinosë me rul të lartë. Këtu janë disa nga përfitimet që mund të shijoni kur përdorni një ofertë të lartë bonusi.

 • Çmimi i madh për bastorët e mëdhenj - Nëse shpenzoni shumë para, natyrisht që prisni të merrni diçka mbrapsht. Si një bastues më i madh dhe më aktiv, një bonus i lartë me rul është si një shpërblim shtesë për të gjitha këto përpjekje.
 • Sasi të mëdha - Rrotulluesit e lartë nuk do të kënaqen nga bonuset e rregullta të depozitave. Këto bonuse të specializuara sjellin fitore të mëdha për ata që kërkojnë oferta më të mëdha. Asnjë bonus tjetër nuk arrin shuma të tilla.
 • Kushtet më të mira të bastit - Shpesh, kazinotë me bonuse të larta kanë kushte më fleksibël dhe miqësore të bonusit, në kundërshtim me bonuset më të vogla. Kazinotë e dinë se duhet të trajtojnë kumarxhinjtë e tyre të lartë, kështu që ofrojnë kushte më të mira.

Të këqijat e bonusit të kazinosë me rul të lartë

Ideja për të shlyer një bonus të madh të lartë është tërheqëse, por nuk është gjithmonë mënyra më e mirë për të bërë. Në disa situata, është më mirë t'i përmbaheni ofertës së mirë të depozitave të vjetra, prandaj konsideroni me kujdes këto anët negative.

 • Nuk është menduar për çdo lojtar të fatit - Bonuset e larta janë të mëdha, dhe padyshim, këto shuma nuk janë të realizueshme për çdo buxhet. Ju kurrë nuk duhet të rrezikoni financat tuaja personale në ndjekje të bonuseve të larta.
 • Kufizimet e lojës - Këto bonuse zbatohen vetëm në disa lojëra kazino me rul të lartë ku bastet priren të jenë më të mëdha (si lojërat me letra dhe tavolinë). Për më tepër, fondet e bonusit mund të mos jenë të disponueshme për çdo lojë ose mund të ketë kufizime të basteve të aplikuara për lojëra të caktuara. Kjo mund të pengojë lojën tuaj të përgjithshme.
Image

Kërkesat

Ndonjëherë, lojtarët e lartë vendosin t'i përdorin paratë që marrin në formën e bonuseve për të luajtur për para të vërteta, ose të paktën, ky është qëllimi përfundimtar: përdorimi i bonusit të lartë të rulit si fonde reale. Megjithatë, përpara se të bëhet kjo, lojtarët e fatit duhet të marrin në konsideratë kërkesat e bastit dhe kushtet e tjera të bonusit që duhet të plotësohen për të kthyer bonusin e lartë në para të vërteta.

 • Kërkesa e bastit mbetet hiri i kursimit për kazinonë kur lojtarët e lartë luajnë me bonuset e tyre.
 • Shtëpitë e dinë se edhe nëse fitojnë rrotulluesit e lartë, ata ka të ngjarë të braktisin fitoren, për shkak të kërkesës së bastit. Edhe nëse do ta ndiqnin, kazinoja fiton nga paratë e përdorura.
 • Një rul i lartë që përdor një bonus 10,000 dollarë për të fituar një milion dollarë ka të ngjarë të luajë me një kërkesë bastesh 20 herë ose më shumë.
 • Prandaj, atyre do t'u kërkohet të shpenzojnë 200,000 dollarë për të shkaktuar fitimet e tyre. Kjo do të marrë pak kohë, kohë në të cilën kazinoja ka të ngjarë të ketë fituar para nga baste të tjera.

Këto kërkesa të bezdisshme bastesh janë arsyeja e saktë pse asnjë bonus i lartë parash nuk mund të përdoret për të fituar para, si të thuash. Kërkesat e "playthrough" e bëjnë pak më të vështirë konvertimin e fondeve në para të vërteta dhe për këtë arsye, shtëpia fiton gjithmonë, edhe kur lojtarët e lartë fitojnë shumë para.

Image

Megjithëse kërkesat e basteve mund të pengojnë shumë lojtarë në rrugën e konvertimit të bonusit të tyre në para të vërteta, ka disa terma dhe kushte të tjera të përfshira. Çdo kazino në internet ka kushte të ndryshme, kështu që është thelbësore të lexoni me kujdes kushtet e bonusit. Këtu është një shembull i disa kufizimeve që mund të sjellin bonuset e larta:

 • Kufizimi i kufirit të basteve - Kufijtë e madhësisë së basteve nuk janë saktësisht diçka që rulët e lartë duan të dëgjojnë, por asnjë bonus nuk mund të vihet me baste të pakufizuara për shkak të rregullave të kazinosë dhe parimeve të biznesit. Prandaj, bastet tuaja mund të kufizohen derisa të ketë një bonus aktiv të lartë në llogari.
 • Kufizimi i lojës - Bonuset e larta me rul shpesh aplikohen vetëm për lojëra të caktuara kazino, veçanërisht lojëra me letra dhe tavolinë, megjithëse mund të mbulohen edhe lojërat elektronike në internet. Megjithatë, këto fonde bonus nuk mund të përdoren të gjitha lojërat e kazinosë - shumë opsione mund të përjashtohen plotësisht nga përmbushja e kërkesës së bastit.
 • Kufijtë kohorë - Asnjë bonus nuk është i disponueshëm përgjithmonë, dhe e njëjta gjë vlen edhe për bonuset me vlerë të lartë. Megjithëse këto bonuse mund të kenë afate më të gjata kohore, bonusi mund të skadojë brenda 30-60 ditëve, ose ndonjëherë edhe më shpejt.
 • Fitimet maksimale - Bonuset e larta me rul, për fat, nuk priren të vuajnë nga ky kufizim, por megjithatë, disa kazino online mund të pengojnë arkëtimin mbi një kufi të caktuar. Në këtë rast, ju nuk mund të arkëtoni kurrë fitimet që shkojnë mbi kufirin maksimal.
Image

Rrotulluesit e lartë të kazinosë vënë baste të mëdha edhe me paratë e tyre dhe vendosin baste në dukje të egër. Prandaj, nuk mund të imagjinohet se çfarë mund të bëjnë me paratë e lira; shumë prej tyre i përdorin këto baste falas si një shans për të bërë një bast një herë në jetë, një lloj basti gjithçka ose asgjë.

Ata gjithashtu mund t'i përdorin këto bonuse kazino për të luajtur lojëra që janë jashtë sferës së tyre të zakonshme të ndeshjeve. Zakonisht, këto janë baste me rrezikshmëri të lartë dhe me fitim të lartë, që kazinoja shpreson kundër shpresës, të mos shkojnë në rrugën e lojtarit. Për fat të mirë, bastet e egra pothuajse gjithmonë përfundojnë në humbje të lojtarëve dhe kazinotë mund të mbajnë paratë e tyre.

Shfaq më shumë

A ia vlen të pretendohen bonuset me rul të lartë?

A ia vlen të pretendohen bonuset me rul të lartë?

Bonuset e larta janë tërheqëse për lojtarët e kazinove në internet sepse ato ofrojnë shuma të mëdha parash, premtojnë fitore mbresëlënëse dhe seanca më të gjata kumari. Sidoqoftë, jo të gjithë mund të përballojnë ofertat e larta të bonusit të kazinosë - kjo është arsyeja pse ato synojnë vetëm një lloj të caktuar lojtari kazino.

Bonuset me rul të lartë kundrejt bonuseve standarde të kazinosë

Bonuset me rul të lartë kundrejt bonuseve standarde të kazinosë

Kazinotë në internet ofrojnë opsione të shumta bonusi për të joshur klientët e rinj dhe për të rikthyer klientët e rregullt. Bonuset e larta me rul dhe bonuset standarde të kazinosë në internet nuk janë të njëjta dhe kanë disa dallime të dukshme. Për të kuptuar plotësisht këto dallime dhe për të përcaktuar se cili bonus është më i përshtatshmi për stilin tuaj të lojërave të fatit, le të thellohemi më thellë në specifikat.

Si të bëheni një rul i lartë?

Si të bëheni një rul i lartë?

Duhet kohë dhe përkushtim për t'u ngjitur në majën e malit iGaming. Kërkohet kohë, energji dhe një sasi e konsiderueshme parash. Gjithsesi, të bëhesh një rul i lartë mund të jetë vendimi më i mirë nëse ju pëlqen të luani kumar dhe dëshironi të rritni lojën tuaj.

Të rejat e fundit

Çfarë duhet të dini rreth programeve VIP dhe High Roller
2019-11-07

Çfarë duhet të dini rreth programeve VIP dhe High Roller

Nëse dëshironi të bëheni një lojtar VIP në një kazino, atëherë këto këshilla do t'ju japin një pasqyrë se çfarë është kjo dhe si të veproni nëse kjo është për ju.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është një bonus me rul të lartë?

Bonusi i lartë i kazinosë është një ofertë speciale e rezervuar vetëm për lojtarë të veçantë - kumarxhinj që kanë shpenzuar shuma të konsiderueshme ose që janë bërë lojtarë të rregullt në kazino online. Kjo mund të kërkojë depozitimin e 1000-2000 dollarëve menjëherë, në varësi të faqes së kazinosë.

Ku mund të gjeni kodet më të mira të bonusit pa depozitim me rul të lartë?

Për shkak të natyrës së statusit të rulit të lartë, zakonisht nuk ka asnjë bonus pa depozite për rrotullat e lartë. Për t'u bërë një rul i lartë kërkon baste më të larta dhe shpenzuar më shumë para, kështu që ky nuk është saktësisht territori për një bonus pa depozite.

Cilat lojëra janë tipike për një bonus të lartë rul?

Bonuset e larta në rul zakonisht janë të destinuara për lojëra kazino më fitimprurëse, si lojëra klasike me letra dhe tavolinë, ruletë, blackjack, poker dhe baccarat. Këto lojëra priren të preferohen midis rrotulluesve të lartë.

A duhet të bashkohem në programin VIP si një rul i lartë?

Ofertat e bonuseve të kazinosë me rul të lartë ndryshojnë dhe jo të gjitha janë të nevojshme si pjesë e programit VIP - disa kazino mund të kenë bonuse të pavarura të larta. Megjithatë, në shumë raste, ju duhet të jeni pjesë e programit VIP.

A janë të gjitha shpërblimet e larta të njëllojta?

Jo, çdo bonus i lartë rul është i ndryshëm dhe shpërblimet varen nga çdo bonus unik. Megjithatë, shumë kazino me bonuse të larta kanë tendencë të kenë kushte të ngjashme, dhe shpesh ju kërkohet të arrini një nivel të caktuar besnikërie përpara se të mund të shlyeni bonusin e lartë me rul.

Si e kërkoni bonusin tuaj të lartë në internet?

Bonusi i lartë i kazinosë aplikohet automatikisht në llogarinë tuaj, me kusht që të keni përmbushur kushtet e bonusit dhe rregullat e aktivizimit. Megjithatë, ndonjëherë, bonuset e larta kreditohen vetëm nëse keni luajtur rregullisht në kazino online dhe për shuma më të mëdha.

A mund të fitoni para nga bonuset e kazinosë në internet?

Meqenëse çdo bonus i lartë me rul ka kushte unike që mund të kufizojnë tërheqjet në një farë mase, së pari duhet t'i përmbushni ato kushte përpara se të mund të arkëtoni bonusin. Mbani mend, ofertat e larta të bonusit të kazinosë nuk kanë për qëllim të jenë mjete për të fituar para - këto janë thjesht përfitime shtesë.

Cilat janë kushtet e bonusit tim të lartë?

Të gjitha shpërblimet me rul të lartë kanë një grup unik termash dhe kushtesh, edhe pse kushtet mund të jenë mjaft të ngjashme. Me shumë mundësi, ju duhet të plotësoni kërkesat e lojës dhe mund të keni gjithashtu një kufi në madhësinë maksimale të bastit. Gjithmonë lexoni kushtet e aplikuara për ofertat e bonusit të lartë të kazinosë.