10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Neteller

Neteller, një nga ofruesit më premtues të pagesave në internet, po ofron shërbime të lidhura me transaksionet financiare në frontet e brendshme dhe globale. Duke pasur mbi 23 milionë mbajtës të llogarive në mbarë botën, Neteller, sistemi kanadez i pagesave, konsiderohet aktualisht një nga ofruesit kryesorë të pagesave në internet. Aktualisht është në biznes me produkte si një portofol dixhital, portë pagese, kartë me parapagesë dhe PSP.

10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Neteller
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Image

Neteller u themelua në vitin 1999. Megjithëse u krijua dhe u vendos për herë të parë në tokën kanadeze në vitin 2004, ajo u zhvendos në Isle of Man. Në vitin 2015, PaySafe Group, një institucion i autorizuar i parave elektronike, vendosi të finalizojë një transformim në transaksionet financiare të lidhura drejtpërdrejt me industrinë globale të pagesave. Si rezultat, u desh blerja e Skrill Group. Grupi Skrill është i njohur si një nga sistemet më të mëdha dhe më të mira të pagesave në Evropë. Është gjithashtu ndër ofruesit më të mëdhenj autonome në botë të portofolit elektronik.

Aktualisht, Neteller po shërben në 200 vende në mbarë botën, me 23 milionë llogari aktive. Kompania prezanton shërbimet e saj të ofruara në 15 gjuhë të ndryshme. 26 monedhat e tij të ndryshme të pranuara mbulojnë shumicën e monedhave kryesore, duke përfshirë Dollar Australian, Euro, Dollar Amerikan, Rubla Ruse, Japoneze, Yen, Pound Britanik, etj.

Tani, mbi 330 punonjës të kualifikuar kryejnë proceset e saj të punës dhe udhëhiqen nga Lorenzo Pellegrino, CEO aktual i saj. Neteller është nën rregulloren e Autoritetit të Sjelljes Financiare (FCA). Ajo u ofron klientëve të saj një mundësi për të blerë dhe shitur kriptovaluta të ndryshme sipas monedhave të tyre fiat për mjaft kohë.

Tërheqjet, depozitat dhe transferimet duke përdorur Neteller mund t'i nënshtrohen një tarife të caktuar, por ju nuk keni nevojë të jepni ndonjë tarifë vjetore ose mujore për të pasur shërbimet e tij. Për më tepër, Neteller është plotësisht i pavlefshëm gjithashtu nga tarifat e fjetjes. Agjentët Forex dhe kazino online industria janë dy industritë kryesore që gëzojnë shërbimet e portës së pagesave të Neteller. Dhe padyshim, ai është një nga ofruesit e shërbimeve financiare në internet me reputacion dhe të besuar, dhe tarifat e lidhura me shërbimet e tij janë mjaft më të ulëta se konkurrentët e tjerë.

Pse të zgjidhni kazinotë në internet Neteller

Në botën e lojërave të fatit në internet, Neteller është padyshim një nga kuletat elektronike më të mira dhe më të njohura me ndikimin më të madh atje. Është një nga zgjidhjet më të hershme dhe më të suksesshme të pagesave në kazinotë online dhe përdoret ende gjerësisht nga miliona lojtarë sot. Neteller u krijua në 1999 dhe është i aksesueshëm në mbi 200 vende dhe i disponueshëm në mbi 17 monedha të ndryshme.

Çdo ofrues i kazinosë në internet e pranon këtë mënyrë pagese për shkak të lehtësisë së përdorimit të saj për transaksionet në internet. Ai i lejon lojtarët të depozitojnë për lojëra të fatit dhe të menaxhojnë fondet fituese në një llogari të vetme. Në përgjithësi, lojtarët e fatit nuk kanë nevojë të japin informacionin e tyre bankar në ndonjë kazino në internet për të përfunduar transaksionet.

Neteller vs. Skrill: Një krahasim i kuletave elektronike për pagesat në kazino në internet
Image

Për të përdorur Neteller për pagesat e kazinosë në internet, krijoni një llogari në faqen zyrtare të Neteller. Krijimi i një llogarie zgjat disa minuta, gjë që u jep lojtarëve akses në një llogari të portofolit elektronik. Lidhni llogarinë me një burim financimi, të tilla si llogaritë bankare ose kartat e kreditit. Përdorimi i një llogarie bankare për financim u ofron gjithashtu kumarxhinjve mundësinë për të tërhequr fitimet e tyre direkt në të njëjtën llogari bankare.

Pasi të krijohet një llogari Neteller, lojtarët mund ta përdorin atë për të bërë depozita në faqet e tyre të lojërave të fatit në internet. Lojtarët duhet të identifikohen në llogaritë e tyre të kazinosë, të klikojnë në skedën "Arkëtari" dhe të zgjedhin Neteller nga lista e opsioneve të depozitave. Lojtarët duhet të shkruajnë shumën që duan të depozitojnë dhe informacionin e llogarisë së tyre Neteller. Pasi të përfundojë, llogaria e lojërave të fatit financohet menjëherë. Depozitimi me Neteller në kazinotë në internet u ofron lojtarëve gjithashtu oferta bonus ekskluzive.

Si të krijoni një llogari Neteller dhe të bëni depozitën tuaj të parë në kazino
Image

Një nga shërbimet më të favorizuara dhe më të besuara të portës së pagesave, Neteller, preferon të ofrojë shërbime të transaksioneve financiare brenda një kosto minimale. Kështu, ajo është bërë një metodë e famshme pagese për lojtarët që duan të bastojnë në platformat online. Shumica e nivelit të lartë kazinove online ofrojnë një opsion Neteller në faqen e tyre të pagesës.

Lojtarët gëzojnë shërbimin e tij të përshtatshëm dhe të sigurt, duke u mundësuar atyre të luajnë kumar në internet në mënyrën më të përshtatshme të mundshme. Në seksionin vijues, ne do të trajtojmë çdo faktor përgjegjës për popullaritetin e Neteller.

1. Siguria

Neteller ka mbi 20 vjet përvojë dhe një reputacion të lartë. Mundësohet nga PaySafe Group Limited dhe rregullohet nga FCA. Siç e autorizon FCA, ajo mban një llogari besimi, mbi 100% të fondeve të anëtarëve të saj. Përveç kësaj, porta e tyre është e siguruar me mbrojtje të pagabueshme të kriptimit SSL, vërtetimit me dy hapa dhe protokolleve të tjera të sigurisë standarde të industrisë. Përsëri, ata që kanë anëtarësimet e tyre VIP gëzojnë një garanci 100% mashtrimi. Megjithatë, për të garantuar sigurinë, lojtarët duhet të investojnë mjaft kohë në procesin e identifikimit, gjë që mund të jetë pak mërzi.

2. Shpejtësia

Lojtarët, të cilët përdorin llogaritë Neteller, janë të bekuar me shpejtësi të pamëshirshme. Këto llogari janë të përshtatshme për t'u aksesuar, transfertat e parave bëhen menjëherë, dhe pasi është një platformë globale, lojtarët mund të transferojnë para kudo në botë. Lojtarët mund të tërheqin dhe depozitojnë para me shuma më të vogla tarifash. Megjithatë, transfertat bankare mund të marrin pak më shumë kohë, gjë që mund të jetë arsyeja pse disa lojtarë janë bezdi.

3. Bonusi i ringarkimit të kazinosë

Bonuset emocionuese të ringarkimit nga kazinove online është një tjetër gjë që kënaqen lojtarët që përdorin Neteller. Megjithatë, shuma e bonusit të rimbushjes që lojtari ka të drejtë të marrë varet nga kazinoja dhe shuma e depozituar. Kjo mund të jetë një tjetër arsye për inatin e lojtarit. Sidoqoftë, një mori platformash të lojërave të fatit në internet i përshtaten Neteller-it duke përdorur lojtarë me bonuse 100% të rifreskimit.

4. Komoditet

Llogaritë Neteller mund të operohen përmes telefonave celularë, pasi ekzistojnë dy aplikacione të ndryshme celulare që lojtarët mund t'i shkarkojnë nga dyqani i tyre i aplikacioneve. Kjo metodë është e shpejtë, e disponueshme në 200 vende të ndryshme, pranon 26 monedha të huaja. Përveç kësaj, ai është shumëgjuhësh me 15 gjuhë të ndryshme.

Këto veçori janë të mjaftueshme për të qenë të përshtatshëm për lojtarët nga i gjithë bota. Për më tepër, tavolina e tyre mbështetëse aktive 24x7 dhe seksioni informativ FAQ janë gjithashtu të aftë për t'i bërë lojtarët nga të gjitha llojet e çështjeve të orientuara drejt transaksionit. Megjithatë, në rast të ndonjë vonese të transaksionit, lojtarët mund të kenë nevojë të presin për disa ditë.

5. Reputacioni

Neteller është një nga ofruesit më të mirë dhe më të lartë të shërbimeve të transaksioneve financiare të pranishëm në këtë kohë. Ai po rregullohet nga FCA, i cili është gjithashtu një autoritet i njohur kontrollues financiar. Prandaj, Neteller mund të konsiderohet një zgjidhje e besueshme dhe e besueshme për transaksionet financiare. Dhe, është shumë e dukshme duke parë bazën e madhe të klientëve që Neteller aktualisht po përfshin. Sidoqoftë, megjithëse procesi i verifikimit sjell një nivel sigurie të intensifikuar, ai kërkon pak kohë.

6. Kostoja

Neteller është i lirë nga tarifat vjetore ose mujore të mirëmbajtjes. Nuk ka tarifa të nevojshme për llogaritë e fjetura. Megjithatë, depozitimi i llogarisë suaj, tërheqja nga llogaria juaj dhe transaksioni i parave kanë të drejtë për tarifa të vogla të përcaktuara.

Nëse shuma juaj e depozituar është nën 20,000 USD, transaksioni do të tarifohet me 2.50% të shumës së depozituar.

Tërheqjet duke përdorur transfertat bankare, kartat e anëtarëve, kartat kryesore të parapaguara Net+, kushtojnë përkatësisht 10 $, 12,75 $ dhe 0 deri në 1,75%. Megjithatë, për faqet tregtare, zakonisht është falas.

Transfertat e parave duke përdorur Neteller i nënshtrohen një tarife transferimi, duke filluar nga 1.45%. Edhe për trajtimin e kriptove, përdoruesit janë të detyruar të ofrojnë tarifa prej 1.50% nëse janë në përdorim EUR ose USD. Për monedhat e tjera, është 3.00%.

7. Shërbimi ndaj klientit

Për t'u ofruar përdoruesve të tij zgjidhje të menjëhershme, Neteller po përfshin një seksion FAQ të mirë-projektuar. Seksioni FAQ është i detajuar në thjeshtimin e të gjitha çështjeve të zakonshme. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, mund të kontaktoni ekipin e tij mbështetës përmes pikave të shumta prekëse.

Opsioni i menjëhershëm për marrjen e ekipit mbështetës do të ishte opsioni i bisedës live. Mbështetja e bisedës drejtpërdrejt nga Neteller është aktive gjatë gjithë kohës dhe ofron shërbim në shumë gjuhë. Sidoqoftë, opsioni i bisedës live është i disponueshëm vetëm për anëtarët VIP.

Ju gjithashtu mund të kontaktoni ekipin përmes telefonatave. Numra të ndryshëm telefoni ofrohen për vende të ndryshme dhe përdoruesit mund të bisedojnë me drejtuesit e mbështetjes brenda një afati kohor të caktuar. E njëjta gjë vlen edhe për emailin. Zakonisht, përgjigjet me email vijnë brenda 1 deri në 3 ditë pune.

Tarifat dhe kufijtë e Neteller për transaksionet në kazino në internet
Image

Depozitimi i fondeve në një kazino në internet duke përdorur Neteller është një proces i drejtpërdrejtë, i krijuar për t'u ofruar kumarxhinjve një përvojë transaksioni të qetë dhe të sigurt.

  1. Krijoni një llogari Neteller: Nëse nuk e keni tashmë një të tillë, regjistrohuni për një llogari falas Neteller dhe sigurohuni që të financohet.
  2. Hyni në Kazino: Hyni në kazinonë tuaj të preferuar në internet që mbështet Neteller si një opsion pagese.
  3. Navigoni te Banka: Drejtohuni te seksioni "Banka", "Arkëtari" ose "Depozita" të platformës së kazinosë.
  4. Zgjidhni Neteller: Në listën e mënyrave të pagesës, zgjidhni 'Neteller' si opsionin tuaj të preferuar.
  5. Futni shumën e depozitës: Vendosni se sa dëshironi të depozitoni, duke u siguruar që të përmbushni çdo kërkesë minimale të depozitave të përcaktuara nga kazinoja.
  6. Jepni detajet e llogarisë Neteller: Zakonisht do t'ju duhet të futni ID-në e llogarisë tuaj Neteller dhe ID-në e sigurt (ose kodin e vërtetimit).
  7. Konfirmoni transaksionin: Rishikoni të gjitha detajet për t'u siguruar që janë të sakta, më pas konfirmoni depozitën.
  8. Prisni për Konfirmim: Depozitat janë zakonisht të menjëhershme, por gjithmonë prisni një mesazh konfirmimi ose email nga kazino dhe Neteller për t'u siguruar që transaksioni ishte i suksesshëm.
  9. Filloni të luani: Pasi të kreditohet llogaria juaj e kazinosë, mund të filloni të shijoni lojërat tuaja të preferuara!

Mos harroni gjithmonë të kontrolloni dy herë çdo tarifë transaksioni, qoftë nga ana e Neteller-it ose nga ana e kazinosë, për të shmangur tarifat e papritura.

Si të krijoni një llogari Neteller dhe të bëni depozitën tuaj të parë në kazino
Image

Procesi i hapjes së llogarisë Neteller

Hapja e një llogarie me Neteller është relativisht e pakomplikuar dhe mund të bëhet duke ndjekur vetëm disa hapa të thjeshtë. Hapja e një llogarie është pa pagesë, dhe ju mund të depozitoni dhe tërhiqni duke përdorur metoda të ndryshme. Më poshtë janë hapat që duhen ndjekur për të krijuar llogarinë tuaj Neteller.

Hapi 1: Së pari, vizitoni faqen e hyrjes së anëtarëve të Neteller.

Hapi 2: Do të shfaqet një faqe ku duhet të futni emrin, mbiemrin, adresën e emailit dhe të vendosni një fjalëkalim për llogarinë tuaj. Pastaj klikoni në butonin "Regjistrohu Tani".

Hapi 3: Kur të jeni identifikuar, shkruani emrin e shtetit dhe monedhën e preferuar duke klikuar "Money In" nga shiriti i navigimit në anën e majtë dhe më pas klikoni butonin "Ruaj".

Hapi 4: Faqja tjetër do të kërkojë të dhënat tuaja. Futni çdo informacion dhe klikoni në opsionin vazhdim.

Hapi 5: Faqja e mëposhtme do t'ju tregojë një ID të sigurt. ID-ja e sigurt do të jetë me 6 shifra; ju duhet ta mbani të shënuar në një faqe të sigurt, siç kërkohet në kohën e transaksionit. Klikoni në butonin "Vazhdo".

Tani, procesi i regjistrimit tuaj ka përfunduar. Do të navigoheni automatikisht në faqen e depozitave. Ju mund të depozitoni në llogarinë tuaj me çdo opsion depozitimi që ju pëlqen.
Ju mund të krijoni një llogari Neteller vetëm nëse keni një llogari bankare. Dhe, duhet të jeni të paktën 18 vjeç për hapjen e një llogarie.

Kufizimet për të pasur një llogari Neteller

Klientët e rregullt të Neteller mund të depozitojnë deri në 2,500 dollarë përmes kartave të kreditit dhe 5,000 deri në 50,000 dollarë përmes një llogarie tjetër Neteller. Megjithatë, klientët VIP gëzojnë kufij më fleksibël.

Kufijtë e tërheqjes varen nga mënyra e zgjedhur e pagesës, lloji i llogarisë dhe monedha.

Një person ka të drejtë të ketë vetëm një llogari Neteller.

Ju mund të bëni transaksione vetëm me monedhën e pranuar dhe njerëzit nga vendet e pranuara kanë të drejtë të kenë një llogari.

Procedura për financimin e një llogarie Neteller

Depozitimi i parave në llogarinë tuaj Neteller mund të bëhet gjithashtu duke ndjekur disa hapa të thjeshtë. Hapat që duhet të ndiqni për të ngarkuar llogarinë tuaj janë përmendur më poshtë.

Së pari, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj duke futur detajet e nënshkrimit dhe duke klikuar në opsionin e hyrjes më pas.

Ju duhet të zgjidhni opsionin 'para në' për të gjetur opsionet e disponueshme të depozitave.

Më pas do t'ju shfaqet një faqe që përfshin të gjitha opsionet e pagesës dhe zgjidhni atë që preferoni.

Më pas shkruani shumën që ju nevojitet për depozitim dhe shtypni butonin vazhdo. Shuma do të dërgohet në llogarinë tuaj Neteller.

Tarifat e depozitave mund të aplikohen për transaksionin tuaj dhe mund të jenë të ndryshme për mënyra të ndryshme pagese.

Image

Opsionet e mbështetjes së klientit të Neteller

Neteller, kompania e ofruesve të pagesave financiare me bazë në Isle of Man, është shumë e përshtatshme me një ekip shumë të përgjegjshëm të mbështetjes së klientit për të ofruar. Përdoruesit mund të kontaktojnë shpejt tryezën mbështetëse në mënyra të shumta. Megjithatë, ka dallime specifike në kohën e marrë pas metodave të ndryshme. Opsionet si biseda e drejtpërdrejtë, emailet dhe numrat e telefonit janë në dispozicionin tuaj. Tani do t'i hedhim një vështrim të detajuar të gjithëve për të shqyrtuar faktorët e dobishëm të kontaktimit me tavolinën mbështetëse të Neteller.

Opsioni i bisedës së drejtpërdrejtë

Nëse jeni një anëtar VIP i Neteller, mund të kontaktoni ekipin mbështetës përmes opsionit të bisedës live. Përgjigjet tuaja do t'i merrni menjëherë përmes opsionit të bisedës live dhe ky shërbim është i disponueshëm gjatë gjithë kohës në gjuhë të ndryshme. Opsionet e bisedës së drejtpërdrejtë ndodhen në ndërfaqen e llogarisë.

Telefonata

Mbështetja përmes telefonatave është e disponueshme për të gjithë përdoruesit e Neteller. Mbështetja e thirrjeve telefonike është gjithashtu e disponueshme në shumë gjuhë. Kompania ka dhënë numra specifikë për një lojtar nga vende të ndryshme. Megjithatë, për të mbështetur shërbimet përmes telefonatave, përdoruesit duhet të telefonojnë ndërmjet afatit kohor të specifikuar.

Email-et

Përdoruesit gjithashtu mund të kërkojnë ndihmë nga ekipi mbështetës duke ngritur bileta përmes emaileve. Por, përdoruesit mund të kenë nevojë të presin për 1 deri në 3 ditë pune për të ardhur një përgjigje.

Disa arsye për të cilat përdoruesit kontaktojnë mbështetjen e klientit Neteller:

Si mund ta verifikoj llogarinë time?

Kam probleme me hyrjen në llogarinë time.

Si mund ta riaktivizoj llogarinë time Neteller?

Nuk e mbaj mend fjalëkalimin tim, çfarë të bëj?

Si të ndryshoj ID-në time të hyrjes?

Si mund të bëhem anëtar VIP i Neteller?

Image

Kufijtë e depozitave dhe tërheqjes

Kufiri i tërheqjes duke përdorur Neteller Master Card do të bazohet në statusin tuaj VIP. Megjithatë, ajo mbetet diku midis $1,000.00 dhe $3,3000.00 për çdo 24 orë.

Nëpërmjet transfertave bankare, ju mund të tërhiqni të paktën 20 dollarë dhe të shkoni deri në 100,000 dollarë në çdo transaksion. Opsioni Member Wire është shumë i ngatërruar me opsionin e ngjashëm të Transferimit Bankar. Kërkesat për tërheqje së pari miratohen nga ekipi i tij i rishikimit. Prandaj, mund të kërkojë deri në 3 ditë pune. Kur të përpunohet, fondet do të mbërrijnë në llogarinë tuaj bankare brenda 2 deri në 6 orë. Nëse një kërkesë për pagesë refuzohet, Neteller do ta kthejë shumën brenda 4 deri në 5 ditë pune.

Përdoruesit gjithashtu mund të depozitojnë, tërheqin dhe transaksionojnë para përmes aplikacionit celular Neteller. Aplikacioni celular Neteller është i disponueshëm për përdoruesit celularë Android dhe iOS dhe mund të shkarkohet përmes dyqaneve të aplikacioneve. Top kazinove online si Royal Panda, LeoVegas, Spin Casino dhe shumë të tjerë pranojnë pagesat e Neteller.

Image

Si i vlerëson KazinoRanku Metodat Bankare

Depozitimi në kazinotë online duhet të bëhet pa një grimë frike dhe shqetësimi. Si i tillë, ekipi i CasinoRank ka kritere për vlerësimin e metodave bankare përpara se t'ua propozojë ato përdoruesve të faqes së tij të internetit. Kriteret përfshijnë:

Mbrojtje dhe siguri

Siguria kryeson kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një sistemi bankar online. Hakerët nuk duhet të kenë akses në kartat e kreditit të lojtarëve dhe informacionet e llogarive bankare. Si i tillë, CasinoRank bën kontrolle të cilësisë dhe sigurisë përpara se të prezantojë ndonjë sistem bankar për përdoruesit e tij. Këto përfshijnë kontrollin e kompanisë për t'u siguruar që ajo është e ligjshme, rishikimet e përdoruesve dhe normat e besimit në internet. Të gjitha këto sigurojnë që lojtarët të bëjnë transaksione përmes platformave të sigurta dhe të sigurta.

Aksesueshmëria

Preferohen metodat bankare që janë lehtësisht të aksesueshme nga lojtarët nga e gjithë bota. Kjo siguron që të gjithë lojtarët e fatit në mbarë botën të kenë akses të shpejtë dhe të lehtë për të bërë depozita në kazino. Ai gjithashtu garanton se ata mund të arkëtojnë fitimet e tyre sapo të duan.

Popullaritet në industrinë e kazinove në internet

CasinoRank siguron që të gjitha zgjidhjet e tij të pagesave nuk janë të vjetruara. Qofshin të vjetra apo të reja, zgjidhjet e besueshme të pagesave duhet të jenë në trend me sistemet bankare në internet dhe të përdoren gjerësisht midis ofruesve të kazinove në internet.

Kriptimi SSL

Konfirmimi i kriptimit SSL është një nga kontrollet e sigurisë për përdorimin e një sistemi bankar. Lojtarët mund ta kontrollojnë këtë duke kërkuar një simbol sigurie në faqen e internetit të kompanisë. Simbolet zakonisht janë në formën e një dryni të gjelbër ose të URL-së së faqes së internetit që fillon me "HTTPS://"

Mbështetje

Metodat bankare që nuk ofrojnë mbështetje solide ndaj klientit nuk ia vlen të jenë në rresht. Çdo sistem i besueshëm i pagesave u ofron operatorëve dhe lojtarëve të kazinosë mbështetje optimale, sepse një problem mund të ndodhë gjatë një transaksioni. Këto përfshijnë qasje të lehtë përmes bisedës live, emailit ose telefonit.

Të gjitha këto kritere kontribuojnë në atë që njihet si "metoda solide bankare" për lojërat e fatit në internet.

Image

Kosto Neteller për transfertat e parave

Duke përdorur Neteller, një përdorues mund të dërgojë para në shumë vende anembanë globit. Transaksioni i parave përmes Neteller është i menjëhershëm dhe i siguruar me masa sigurie standarde të industrisë. Një tarifë prej 1.45% është e aplikueshme për përdoruesit që dërgojnë para përmes Neteller. Kufiri i dërgimit të parave nga një Neteller i verifikuar në një llogari Neteller është 5,000 dollarë për transaksion, 10,000 dollarë në ditë, 20,000 dollarë në javë dhe 50,000 dollarë në muaj.

Megjithatë, vlen të përmendet se nëse një përdorues banon në një rajon ku Neteller nuk ofron shërbimin e tij, ai nuk mund të bëjë asnjë transaksion duke përdorur Neteller. Megjithatë, me 200 vende të pranuara, shanset që kjo të ndodhë me ju janë relativisht më të vogla. Sidoqoftë, le të hedhim një vështrim në vendet që pranohen nga Neteller.

Vendet nga ku mund të dërgoni para përmes Neteller

Vendet që përfshihen këtu janë Australia, Austria, Belgjika, Bolivia, Brazili, Kanadaja, Kolumbia, Danimarka, Qipron, Egjipti, Estonia, Finlanda, DR Kongo, El Salvador, Estonia, Franca, Gana, Etiopia, Grenlanda, Belgjika, Indonezia, Italia, Xhamajka, Japonia, Jordania dhe me shume.

Vendet nga ku mund të merrni para përmes Neteller

Hungaria, Hondurasi, Bosnjë dhe Hercegovinë, Burkina Faso, Cabo Verde, Polonia, Portugalia, Venezuela, Zambia, Zimbabve, Sllovenia, Singapor dhe me shume.

Image

Adresa e Neteller, informacioni i kontaktit dhe detajet e telefonit

Neteller, një nga ofruesit kryesorë të transaksioneve financiare, tani po shërben ofertat e saj në 200 vende të ndryshme në mbarë botën me pranim në mbi 26 monedha kryesore. Në rast të ndonjë problemi, përdoruesit mund t'i kontaktojnë ata përmes këtyre opsioneve të nënshkruara.

Adresa fizike

International House, 24 Holborn Viaduct, Holborn, Londër EC1A 2BN, MB

Numri i telefonit

Mënyra më e mirë dhe më e shpejtë për të kontaktuar ekipin mbështetës është duke i telefonuar ata nëpërmjet një numri të caktuar telefoni. Ka 16 numra telefoni të ndryshëm, të cilët janë aktivë në 16 vende të ndryshme. Përdoruesit mund t'i kalojnë ato në një kornizë kohore të caktuar për të përfituar nga mbështetja. Të gjithë këta numra telefoni mbeten aktivë 24x7.

Lojtarët nga Australia mund të telefonojnë në +61-2-8279-8643. Për Japoninë, numri i telefonit është +81-3-4579-5524. Përveç këtyre dy vendeve, Brazili, Meksika, Kolumbia, Holanda, Franca, Norvegjia, Gjermania, Spanja, Italia dhe Suedia kanë gjithashtu numra telefoni të caktuar për të thirrur Neteller.

Image

Siguria në lojërat e fatit

Nëse ju ose dikush që njihni keni nevojë për ndihmë për shkak të problemeve të lojërave të fatit, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë:

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Shfaq më shumë

Neteller vs. Skrill: Një krahasim i kuletave elektronike për pagesat në kazino në internet

Neteller vs. Skrill: Një krahasim i kuletave elektronike për pagesat në kazino në internet

Zgjidhja e saktë e portofolit elektronik për transaksionet tuaja është thelbësore pasi kazinotë në internet fitojnë gjithnjë e më shumë popullaritet. Kuletat elektronike ofrojnë një mënyrë të përshtatshme dhe të sigurt për të bërë depozita dhe tërheqje në kazinotë online.

Si të krijoni një llogari Neteller dhe të bëni depozitën tuaj të parë në kazino

Si të krijoni një llogari Neteller dhe të bëni depozitën tuaj të parë në kazino

Rritja e lojërave në internet ka ngritur nevojën për metoda të besueshme dhe të sigurta pagese edhe në internet. Një mënyrë e shpejtë dhe e sigurt për të dërguar para në internet është përdorimi i sistemit të pagesave Neteller. Përdoret shpesh nga lojtarët e kazinove online në mbarë botën pasi ofron një metodë të shpejtë dhe të lehtë për të bërë depozita dhe tërheqje.

Tarifat dhe kufijtë e Neteller për transaksionet në kazino në internet

Tarifat dhe kufijtë e Neteller për transaksionet në kazino në internet

Neteller ka tarifa dhe kufizime, kështu që është thelbësore të jeni të vetëdijshëm për to nëse jeni duke menduar të përdorni metodat më të sigurta të pagesës në kazinonë tuaj të preferuar në internet Neteller. Ka shumë lojtarë që nuk janë të vetëdijshëm për tarifat dhe kufizimet e Neteller. Nëse jeni një prej tyre, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni për këtë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Neteller dhe si ta përdorim atë?

Neteller është një nga ofruesit më të mirë të transaksioneve financiare në internet që ofron shërbime të depozitave, tërheqjes dhe transferimit të parave për përdoruesit në mbarë botën.

Çfarë është një kazino në internet Neteller?

Një kazino në internet Neteller i referohet një platforme të lojërave të fatit në internet që pranon Neteller si një nga mënyrat e tij kryesore të pagesës. Neteller është një shërbim i njohur i portofolit elektronik i përdorur nga shumë lojtarë në mbarë botën.

Si mund të aktivizoj Neteller InstaCash?

Nëse tashmë keni një llogari në Neteller, duhet ta bashkëngjitni atë me llogarinë tuaj bankare të vlefshme. Neteller do të dërgojë një shumë të vogël në llogarinë bankare që keni lidhur me llogarinë tuaj Neteller. Kur verifikohet shuma e vogël e depozitës, do të përfitoni nga funksioni instaCash.

Cilat janë disa nga monedhat që pranon Neteller?

Disa nga monedhat që pranon Neteller janë EUR, GBP, HUF, NOK, SEK, USD, DKK, CAD, PLN, dhe më shumë.

Çfarë lloj kartash u ofron zakonisht Neteller klientëve të saj?

Së bashku me Net+ Master Card, e disponueshme fizikisht, kompania ofron edhe homologun e saj virtual. Prandaj, Neteller është një mënyrë e shkëlqyer për të blerë në platformat online dhe offline. Megjithatë, kartat e tij virtuale nuk lejohen jashtë zonës SEPA. Të gjitha shërbimet e tjera janë të disponueshme për klientët në mbarë botën.

Cila kazino pranon Neteller?

Funksionalisht të gjitha kazinotë pranojnë Neteller. Megjithatë, kjo është ende e kushtëzuar në bazë të kazinosë.

Si mund të depozitoj fonde në një kazino në internet me Neteller?

Për të depozituar fonde në një opsion depozitimi të kazinosë në internet Neteller, fillimisht duhet të keni një llogari aktive Neteller. Pasi të keni hyrë në kazino, lundroni në seksionin e bankës ose të arkës, zgjidhni Neteller si metodën tuaj të pagesës, futni shumën e dëshiruar dhe ndiqni udhëzimet.

A ka ndonjë tarifë depozitimi me Neteller?

Jo. Nuk ka tarifa depozitimi me Neteller, kazino mbart tarifat e depozitës..

A është Neteller i sigurt për t'u përdorur për kazinotë në internet?

Neteller është një opsion tepër i sigurt në kazinotë online. Neteller ka të gjitha llojet e masave të sigurisë kur përdorni kartën tuaj për pagesa në internet në kazino.

A kam nevojë për një lidhje interneti për të përdorur Neteller?

Po. Për të përpunuar transaksionet, duhet të jeni të lidhur me internetin nëpërmjet Wi-Fi ose të dhënave celulare.

A mund të bllokojë Neteller lojërat e fatit?

Kjo ndodh në bazë të kazinosë. Por ju, si përdorues, nuk do të bllokoheni për përdorimin e Neteller.