Punto Banco Online Casino më e mirë në 2023

Punto Banco është një version emocionues amerikan i Baccarat. Është luajtur gjerësisht në kazinotë e vendosura në SHBA dhe MB. Sot, lojtarët e fatit mund ta shijojnë këtë lojë në kazinotë online. Buza e ulët e shtëpisë që ofron ka rritur reputacionin e saj në rritje.

Objektivi i lojës është i drejtpërdrejtë. Lojtarët mund të bastojnë ose në Punto (lojtar) ose Banco (bankë). Më pas, tregtari shpërndan dy letra për Punto-n dhe Banco-n dhe loja vazhdon. Fituesi është ai që arrin nëntë ose më afër pa u rrëzuar.

Fitimi i Punto Banco është thjesht me fat dhe nuk përfshihet asnjë strategji. Sidoqoftë, statistikat tregojnë se Banco e tejkalon pak Punto-n në fitore. Kazino të tilla si Luaj Milion , Megaslot dhe Kazino N1 ofroni këtë version të lojës Baccarat.

Punto Banco Online Casino më e mirë në 2023
Çfarë është Punto Banco Online?

Çfarë është Punto Banco Online?

Loja e përjetshme e Baccarat, në variantin e saj punto banco, është një pjesë thelbësore e çdo formacioni klasik të kazinove. Me origjinë franceze, është bërë jashtëzakonisht popullor, veçanërisht në mjediset aziatike. Tradicionalisht është një lojë me aksione të larta, por versionet minimale më të ulëta janë të disponueshme, më shumë në internet.

Lojtarët janë të ftuar të vendosin bastet e tyre ose në anën punto ose në anën e bankës. Tregtari tërheq dy grupe letrash, një për çdo punto dhe banco. Më pas ai shton letrat e secilit grup dhe shifra më e djathtë e totalit që rezulton më afër nëntës fiton dorën.

Loja e Baccarat, në versionin e saj punto banco, nuk ka asnjë strategji të përcaktuar për të. Megjithëse lojtarët mund të gjenden duke gjurmuar rezultatin e duarve të mëparshme, këto të dhëna janë të parëndësishme, pasi secila dorë është qartësisht e pavarur. Mesatarisht, banco fiton pak më shpesh se punto.

Çfarë është Punto Banco Online?
Si të luani Punto Banco

Si të luani Punto Banco

Punto Banco mund të luhet në një tavolinë të madhe ose të vogël. Formati i madh i tabelës mund të strehojë deri në 12 lojtarë. Versioni më i vogël, megjithatë, ka një tregtar unik për çdo lojtar. Në shumicën e rasteve, Punto Banco në internet luhet në një tavolinë të vogël dhe kompjuteri trajton të gjitha detyrat.

Hapi i parë për çdo lojtar të ri është të kuptojë vlerat e kartës. Asit i caktohet një pikë dhe të gjitha letrat me numër përveç 10 (dhjetëshave) marrin vlerat e tyre nominale. Kështu, dhjetëra, Jacks, Queens dhe Kings kanë një vlerë zero. Loja luhet kryesisht me tetë kuverta letrash duke përjashtuar shakaxhinjtë.

Loja fillon kur lojtarët vendosin bastet e tyre. Idealisht, kjo duhet të ndodhë përpara se të shpërndahen letrat e para. Ashtu si rrotullimi i një koke, shanset për të fituar në Punto Banco janë thjesht të rastësishme.

Pas rrotullimit të letrave të para, fituesi shpallet kur banka ose lojtari kanë vlerën e kartës tetë ose nëntë. Kjo gjendje njihet si "dora natyrale". Në rast se lojtari nuk ka fatin të marrë një "dorë natyrale" në raundin e parë, ai lejohet të kërkojë më shumë letra ose "një goditje"

Një lojtar kualifikohet për "një goditje" vetëm kur vlera e letrave të tyre është midis zeros dhe pesë.

Si të luani Punto Banco
Rregullat e Punto Banco

Rregullat e Punto Banco

Rregullat kanë për qëllim të rregullojnë lojën. Pasi të jenë shpërndarë dy duart e para, ajo që ndodh më pas varet nga vlera e dorës së parë. Në rast se as lojtari dhe as bankieri nuk arrijnë të marrin një dorë natyrale, rezultojnë skenarët e mëposhtëm.

Nëse dora e lojtarit vlerësohet me gjashtë ose shtatë, dora duhet të qëndrojë dhe nuk shpërndahen letra shtesë.

Kur dora e lojtarit ka një vlerë prej pesë ose më pak, jepet një dorë e tretë.

Nëse një lojtari i jepet një dorë e tretë, bankierit i lejohet të veprojë në varësi të vlerës së dy letrave të tij të para, siç tregohet më poshtë.

Dy ose më pak, tregtari gjithmonë godet.

Me rezultatin tre, tregtari qëndron kundër një tetë ose godet kur vlera e dorës së lojtarit ishte tetë.

Një rezultat prej katër, goditja e tregtarit, përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 0, 1, 8 ose 9.

Një rezultat prej pesë, tregtari godet nga katër deri në shtatë ose ndryshe qëndron.

Një rezultat prej gjashtë, tregtari godet nëse letra e tretë e lojtarit ishte gjashtë ose shtatë ose qëndron ndryshe.

Një shtatë, tregtari qëndron dhe nuk godet.

Kur lojtarit dhe bankierit iu është shpërndarë letra e tretë, rezultati i lojës shpallet bazuar në vlerën e secilës kartë.

Rregullat e Punto Banco
Strategjia Bazë e Punto Banco

Strategjia Bazë e Punto Banco

Lojtarët e Punto Banco kanë shanse të barabarta për të fituar, pavarësisht se sa kohë kanë qenë në lojë. Si fillim, hapi i parë është të kuptoni rregullat. Nga atje, lojtarët mund të krijojnë strategjinë e tyre për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar. Bazuar në objektin e lojës, një rezultat sa më afër nëntë, këtu janë disa strategji që lojtarët mund të përdorin për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar:

Bast mbi bankierin ose lojtarin: Lojtarët këshillohen gjithmonë të shmangin bastet e barazimit. Në vend të kësaj, ata duhet të përqendrohen në bastet ose te bankieri ose te lojtari pasi shanset për të fituar gjithmonë do të favorizojnë të dy.

Gjeni një model: Lojtarët këshillohen të përqendrohen dhe të zgjedhin një model se si luan kundërshtari i tyre. Për shembull, vështrimi i modelit të lojës së tregtarit, përmirëson shanset për të luftuar strategjinë e tij ose të saj në mënyrë të përshtatshme.

Bast për dorën që fitoi më parë. Nuk ka duar fituese apo humbëse në Punto Banco. Por meqenëse vijat janë të zakonshme, lojtarët mund të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar duke vënë bast në një dorë që fitoi raundin e mëparshëm.

Përdorni shanset e ngjarjeve: Provoni dhe vini bast në një seri 1-2-3-4, ku basti fillon me një njësi dhe rritet në mënyrë progresive me faktorët në këtë seri. Humbja e një basti do të thotë kthim në njësinë e parë.

Strategjia Bazë e Punto Banco
Punto Banco falas në internet

Punto Banco falas në internet

Aq sa shumica e lojtarëve i pëlqejnë lojërat me para të vërteta, shumë prej tyre kënaqen duke luajtur Punto Banco falas. Në dritën e kësaj, një numër i mirë i kazinove online ofrojnë Punto Banco në lojë falas, që do të thotë se lojtarët në internet mund të mësojnë me hijeshi dhe ta shijojnë lojën pa humbur asnjë para.

Falë modalitetit të lojës falas, disa kazino u japin lojtarëve të Punto Banco-s për herë të parë një shans për të kuptuar lojën përpara se të fillojnë të luajnë për para. Bastorët e kalitur, nga ana tjetër, mund të provojnë dhe praktikojnë disa strategji. Prandaj është e qartë se disponueshmëria e kësaj loje në modalitetin e lojës falas është e përshtatshme për të gjithë.

Punto Banco falas në internet
Punto Banco me para të vërteta

Punto Banco me para të vërteta

Mundësia për të fituar para nga lojërat e kazinosë është një nxitje thelbësore për shumicën e lojtarëve dhe ata e duan atë. Të fitosh para duke luajtur Punto Banco mund të jetë e lehtë, por është thelbësore të kuptojmë se fitorja dhe humbja janë pjesë e argëtimit. Kështu, lojtarët e Punto Banco këshillohen të luajnë me përgjegjësi.

Kumari me përgjegjësi luan një rol thelbësor për t'i ndihmuar lojtarët të shijojnë çdo moment të luajtur në një kazino online. Kumari i përgjegjshëm ka të bëjë me të ditur se kur duhet të luajë kumar, shumat për të vënë bast dhe më e rëndësishmja kur lojtari duhet të largohet. Këshilla të tjera për lojërat, si p.sh. të kesh buxhet dhe të mos luash nën ndikim, janë thelbësore.

Punto Banco me para të vërteta
Historia e Punto Banco

Historia e Punto Banco

Historia e Punto Banco nuk ishte e njohur, veçanërisht për lojtarët anglishtfolës, deri në vitin 1959 kur u prezantua në Las Vegas. Kjo lojë u luajt për herë të parë në Argjentinë në vitet 1950. Versioni i hershëm i lojës në kazinotë e Los Anxhelosit, megjithatë, nuk ishte veçanërisht i ngjashëm me versionin e Amerikës së Jugut.

Eksitimi në sferat e lojërave pa zhvillimin e shumë varianteve të tilla si Mini Baccarat. Nga ana tjetër, versioni më i vjetër ia ka dalë t'i rezistojë kohës. Ndryshe nga baccarat, ku çdo dorë paguhet nga një person i veçantë, bankieri në Punto Banker paguan të dyja duart, kjo është diferenca.

Historia e Punto Banco
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Nëse e gjeni veten ose dikush përreth po lufton me një varësi, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Varësitë nga kumari mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutem sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Çfarë është Punto Banco në internet?

Punto Banco është një version i Baccarat që është veçanërisht i popullarizuar në vendet perëndimore si MB dhe SHBA. Është një lojë krahasuese me letra ku lojtarët parashikojnë se cila dorë do të ketë vlerën më të afërt me 10 pasi të ndahet me 10. Versioni online çon në një lojë më të shpejtë që është e aksesueshme për shumë lojtarë në të njëjtën kohë.

A është Punto Banco një lojë fati?

Ky version baccarat ka të bëjë shumë me fatin pasi nuk ka faktorë të jashtëm që ndikojnë në rezultatin e lojës. Thënë kjo, matematika mund të përdoret për të parashikuar rezultatet e çdo raundi ndërsa loja vazhdon.

Ku është Punto Banco më i popullarizuar?

Punto Banco është forma më e njohur e Baccarat që luhet në të gjithë botën.

A është manipuluar Punto Banco në internet?

Punto Banco Online ka potencialin të jetë jashtëzakonisht i manipuluar, ndaj kontrolloni gjithmonë që faqja që po përdorni është e licencuar dhe e popullarizuar në mesin e lojtarëve të tjerë.

Cili është Punto Banco më i njohur në internet?

Duke qenë se Punto Banco është një version i Baccarat, nuk ka asnjë version më të popullarizuar të Punto Banco.

Pse ofrohen kaq shumë versione të ndryshme Punto Banco në internet?

Nuk ka aq shumë versione të ndryshme të Punto Banco, në fakt Punto Banco është vetë një version i Baccarat.

A është Punto Banco i njëjtë me Baccarat?

Jo mjaft. Baccarat ka shumë versione, më e thjeshta prej të cilave është Punto Banco. Lojtarët mund të bastojnë në Banker, Tie ose Lojtar në Punto Banco, ndërsa në Baccarat Banque dhe Chemin de Fer, ata duhet të bastojnë gjithmonë te Lojtari.

Çfarë është tregtari i drejtpërdrejtë Punto Banco?

Lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë Punto Banco transmetohen në kohë reale nga kazinotë drejtpërdrejt nga studiot e tyre. Ato priten nga tregtarë të vërtetë njerëzor dhe lojtarët gjithashtu mund të ndërveprojnë me lojtarët e tjerë të lojërave online.

Ku mund të luaj Punto Banco drejtpërdrejt?

Luajtja e Punto Banco drejtpërdrejt është një përvojë e këndshme dhe shpërblyese dhe ka shumë sajte për të zgjedhur. Hidhini një sy listës sonë të kazinove më të mira të Punto Banco live dhe eksploroni opsionet tuaja.

A mund të luaj Punto Banco në telefonin tim celular?

Po. Punto Banco mund të luhet në pajisje të dorës si telefonat celularë dhe tabletët. Shikoni listën tonë të kazinove më të mira celulare Punto Banco për më shumë informacion.