Kazinotë më të mira në internet që pranojnë Payeer

Lojërat e kazinove në internet nuk janë ende të ligjshme në shumë vende. Në dritën e kësaj, disa operatorë pagesash priren të ngurrojnë të hyjnë në treg, nga frika e shqyrtimit nga disa qeveri. Nga ana tjetër, disa lojtarë priren të jenë tepër të shqetësuar për fshehjen e gjurmëve të tyre në internet. Cilado qoftë arsyeja, disa lojtarë të kazinosë në internet preferojnë të përdorin një metodë pagese që garanton anonimitetin dhe sigurinë.

Edhe pse ekzistojnë qindra kazino dhe mënyra pagese në internet, bëhet e pamundur ngarkimi i fondeve në llogarinë e tyre të lojërave kur një lojtar nuk gjen një kazino që pranon mënyrën e preferuar të pagesës. Sidoqoftë, Payeer ofron një platformë të përsosur pagesash në internet që lejon lojtarët të lëvizin fondet e tyre midis shërbimeve të ndryshme të pagesave.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Rreth Payeer

Payeer është një portofol në internet që është krijuar për të trajtuar si monedhat fiat ashtu edhe kriptovalutat. Kjo platformë pagese kryen transaksione të ndryshme të kriptomonedhave. Payeer mbështet shtatë kriptovaluta të ndryshme: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash, Ripple's XRP dhe USD Tether. Për më tepër, ai gjithashtu mbështet blerjen e mallrave dhe shërbimeve nga shitësit e mbështetur nga Payeer. Disa nga monedhat Fiat të pranuara këtu përfshijnë dollarin amerikan, euron dhe rublën ruse.

Një tjetër tërheqje e spikatur është ajo kazino online lojtarët mund të blejnë kriptomonedha duke përdorur monedha fiat. Për lojtarët që kërkojnë të bastojnë me para të vërteta, Payeer pranon opsione të shumta depozitash, duke përfshirë kartat e debitit/kreditit dhe disa kuleta elektronike. Siç qëndron, Payeer ka gjetur padyshim zgjidhjen perfekte për të ndihmuar klientët e tyre të lëvizin fondet midis shërbimeve të ndryshme të pagesave.

Historia e Payeer

Payeer është emri i markës së Paycorp limited që ka selinë në Estoni dhe Port Vila, Vanuatu. Kjo platformë pagese dixhitale u shfaq për herë të parë në treg në vitin 2019. Pavarësisht se është një platformë relativisht e re, Payeer është përhapur me shpejtësi në mbarë botën dhe përdoret në afër 177 vende për pagesa dhe shërbime shkëmbimi.

A është Payeer popullor?

Po. Payeer e tregton veten si një alternativë e shkëlqyer për shumicën e kuletave elektronike. Siguria e tij e lartë e transaksioneve e bën atë shumë të preferuar nga lojtarët e kazinove në internet nga vendet me kontroll të rreptë të qeverisë. Ai gjithashtu kujdeset për nevojën për të hapur llogari të shumta pagesash. Thënë kështu, këtu është një listë e vendeve ku Payeer gëzon popullaritet të konsiderueshëm.

 • Tajlandë: Kumari në internet është i ndaluar në Tajlandë. Kumari i ligjshëm është i kufizuar vetëm në Lotarinë Kombëtare dhe bastet e kuajve. Kushdo që shpallet fajtor për pjesëmarrje në forma të tjera të lojërave të fatit rrezikon të vuajë një dënim me burg ose një gjobë të rëndë. Por duke qenë se vendi nuk mund të bëjë asgjë për të mbyllur kazinotë e huaja, lojtarët e kazinove në internet u drejtohen kazinove që pranojnë pagesat e Payeer për siguri të shtuar.

 • Vietnami: Kumari në internet është i ndaluar në Vietnam. Situata është mjaft e ngjashme me Tajlandën për lojtarët që gjenden duke luajtur në internet. Megjithatë, me Payeer, shumë lojtarë vietnamezë ende gjejnë një mënyrë duke luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë pa u kapur. Gjëja e mirë është se shumë kazino Payeer sot pranojnë lojtarë nga Vietnami.

 • Bangladeshi: Bangladeshi është një vend mysliman. Në dritën e këtij fakti, lojërat e fatit në internet mbeten të ndaluara në këtë shtet islamik, ku ligjet e qeverisë kundër lojërave të fatit janë shumë ndaluese. Kjo nuk do të thotë se kumari në internet është një koncept i huaj. Ka shumë lojtarë nga ky vend, ku Payeer është ndër mënyrat më të besueshme të pagesës.

Përveç këtyre tre vendeve, Payeer gëzon popullaritet global. Përveç aftësisë së tij për të fshehur identitetin e një lojtari, lidhja e ngushtë me kriptovalutat e bën atë shumë të vlerësuar nga lojtarët e kriptove. Arsyet e tjera që e bëjnë Payeer shumë të njohur në qarqet e lojërave përfshijnë:

 • Procesi i shpejtë dhe i lehtë i regjistrimit
 • Platformë e lehtë për t'u përdorur
 • Pranon karta bankare nga vende të ndryshme
 • Tarifa të ulëta të komisioneve
 • Transferime të menjëhershme ndërmjet paguesve
 • Licenca tregtare evropiane për transaksionet kripto
 • Mbështetje e përgjegjshme e klientit 24/7

Si të bëni një depozitë me Payeer

Lojtarët e kazinosë në internet nuk duhet të kenë ndonjë problem në ngarkimin e fondeve në llogaritë e tyre të lojës. Payeer e ka bërë të lehtë për të gjithë kryerjen e transaksioneve, falë dizajnit të tyre intuitiv të faqes së internetit që i bën të gjitha veçoritë thelbësore lehtësisht të aksesueshme.

Përdorimi i Payeer në kazinotë në internet

Kur bëhet fjalë për ngarkimin e fondeve në kazino, lojtarët e rinj duhet të krijojnë dy llogari: njëra me Payeer dhe tjetra në kazino. Lojtarëve të rinj kërkohet vetëm të japin një adresë emaili dhe jo detaje të tjera personale. Dhe meqenëse ata nuk janë të interesuar për emrat tuaj ose detajet personale, hapja e një llogarie Payeer është mjaft e shpejtë.

Pas përfundimit të procesit të regjistrimit, hapi tjetër duhet të jetë zgjedhja e mënyrës më të përshtatshme të financimit të llogarisë. Payeer ofron një sërë opsionesh depozitash, ndër të cilat kryesore janë paratë fiat dhe kriptovalutat. Lojtarët e monedhës Fiat mund të financojnë kuletat e tyre Payeer duke përdorur mënyra të shumta pagese dixhitale, duke përfshirë Visa, MasterCard, SolidTrustPay, Swift Transfer dhe PayZa.

Pasi një lojtar të ketë financuar me sukses portofolin e tij elektronik Payeer, ai drejtohet drejt e në kazinonë e tij Payeer dhe zgjedh Payeer si metodën e tyre të preferuar të pagesës. Në këtë pikë, gjithçka që mbetet është të vendosni shumën e depozitës, të konfirmoni dhe verifikoni kërkesën. Në pak sekonda, shuma e depozitës do të pasqyrohet në llogarinë e kazinosë. Sidoqoftë, koha e depozitimit mund të ndryshojë në varësi të kazinosë në internet.

Përmbledhje e procesit të pagesës

Procesi i pagesës mund të përmblidhet si më poshtë:

 1. Hyni në kazino dhe zgjidhni Payeer si metodën e preferuar të pagesës
 2. Zgjidhni shumën për të depozituar dhe përshtateni
 3. Pasi të ridrejtohen te fatura e Payeer, lojtarëve u kërkohet të zgjedhin opsionin për të paguar faturën
 4. Pas zgjedhjes së faturës, ata më pas ridrejtohen në faqen e tregtarit për të përfunduar pagesën.

Përveç kryerjes së pagesave direkt nga llogaritë e Payeer, lojtarët gjithashtu mund të përdorin Payeer MasterCard të pajisur me sistemin PayPass. Kjo kartë lëshohet, mirëmbahet dhe aktivizohet falas. Megjithatë, lojtarët që duan të dorëzohet do t'u kërkohet të paguajnë për dorëzimin e rregullt ose të shpejtë.

Në mënyrë ideale, fleksibiliteti është një nga arsyet kryesore që lojtarët duan të përdorin Payeer si metodën e tyre të preferuar të pagesës. Kjo i atribuohet faktit që lojtarët nuk kanë më nevojë të trajtojnë llogari të shumta. Në vend të kësaj, ata kanë një portal të vetëm që mbështet opsione të ndryshme pagese dhe punon ngushtë me bankën. Një tjetër tërheqje kryesore ndaj Payeer është se ai mbështet kriptovalutat, të cilat preferohen shumë në qarqet e lojërave të fatit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi