Më Kazino Në Internet në Itali

Po kërkoni për kazino online legjitime dhe të besueshme në Itali? Edhe pse shumë kazino online pranojnë lojtarë italianë, kumarxhinjtë duhet të kenë parasysh se jo çdo kazino online në Itali duhet t'i besohet.

Nëse jeni në kërkim të përvojës më të mirë të lojërave të fatit që kanë për të ofruar kazinotë online të licencuara nga Italia, keni ardhur në vendin e duhur. Ne renditim dhe rishikojmë vetëm kazinotë italiane më të besueshme dhe më të sigurta në internet, në mënyrë që të jeni të qetë dhe të zgjidhni të preferuarën tuaj.

Lexoni për të gjetur këshilla të dobishme, si dhe historinë e lojërave të fatit në Itali.

Më Kazino Në Internet në Itali
Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Kazinotë online në Itali

Kazinotë online në Itali

Si rezident italian, ju mund të vizitoni vetëm 5 kazino toke të licencuara ligjërisht në vend. Megjithatë, ka mbi 100 kazino ligjore në internet në dispozicionin tuaj të licencuara nga Administrata Autonome e Monopoleve Shtetërore të vendit.

Kjo do të thotë se italianët kanë luksin të zgjedhin mes tyre dhjetëra kazino online me cilësi të lartë në gjuhën e tyre vendase. Për më tepër, kazinotë italiane online ofrojnë disa nga lojërat më të mira në treg, të ofruara nga ofruesit kryesorë të lojrave në treg.

Ndërsa lexoni më tej, do të mësoni më shumë për skenën italiane të lojërave të fatit, llojet e opsioneve të pagesave për kazinotë online, shumëllojshmërinë e lojërave dhe situatën e saktë ligjore në vend.

Nëse po kërkoni të filloni menjëherë, thjesht hidhini një sy listës sonë të kazinove online të licencuara nga Italia.

Çdo kazino që ne ofrojmë është rishikuar nga koka te këmbët nga ekipi ynë i ekspertëve, që do të thotë se gjithçka që duhet të bëni është të bëni një zgjedhje, të regjistroheni, të depozitoni dhe të luani.

Kazinotë online në Itali
Historia e lojërave të fatit në Itali

Historia e lojërave të fatit në Itali

Si me çdo vend që mburret me një histori të gjatë dhe të pasur, kumari ka qenë prezent në shoqërinë italiane prej shekujsh. Në fakt, të dhënat e para datojnë që nga Perandoria Romake, kur legjionarët romakë shijonin Ludus Duodecim Scriptorum, bazën e tavëllit modern.

Shumë lojëra të tjera kanë origjinën nga Italia, megjithëse është e vështirë të thuhet me siguri nëse ato janë ndikuar nga kultura të tjera. Thuhet se Baccarat u shpik në Itali diku gjatë shekullit të 15-të.

Në të njëjtën periudhë, italianët shijuan një lojë të titulluar Lo Giuoco del Lotto D'Italia, një lojë fati me një ngjashmëri të jashtëzakonshme me bingon, prandaj thuhet se bingo u shpik edhe në Itali.

Në vitin 1638, në qytetin e Venecias, u hap shtëpia e parë e lojërave të fatit në vend. Quhej Ridotto, ku lojërat si Biribi dhe Bassetta u kënaqën të dy.

Megjithatë, duke qenë se avantazhi i shtëpisë në këto lojëra ishte shumë i lartë dhe vetëm qytetarët e klasës më të lartë mund të përballonin realisht të luanin, Ridotto u ndalua në 1774.

Kjo rezultoi vetëm në rritjen e vendeve të paligjshme të lojërave të fatit, të quajtura "kazino". Kështu, fjala kazino e ka origjinën edhe nga Italia.

Në kohët moderne, ligji penal italian në përgjithësi e konsideron lojën e fatit si një aktivitet të paligjshëm. Megjithatë, bastet sportive dhe lotaria konsiderohen lojëra aftësish dhe jo fati dhe janë të ligjshme në shumë forma në të gjithë vendin.

Ligjet e sotme italiane të lojërave të fatit janë çuditërisht liberale, madje edhe disa kazinove tokësore janë lejuar të marrin një licencë. Megjithatë, vetëm 5 kazino tokësore janë të pranishme në tokën italiane.

 • Kazino di Sanremo
 • Kazino di Campione d'Italia
 • Kazino Saint-Vincent
 • Kazino Venecia
 • Kazino de la Vallee

Mosha minimale e lojërave të fatit është 18 vjeç dhe lojtarëve u kërkohet të verifikojnë identitetin e tyre me ID-në e tyre personale pas hyrjes në kazino. Kazinotë mburren me shumë lojëra tavoline si Blackjack, Roulette, Baccarat dhe Poker.

Bixhozi në ditët e sotme në Itali

Për sa i përket lojërave të fatit në internet, tregu u liberalizua shumë në vitin 2006, kur Komisioni Evropian zbuloi se rregulloret kundër lojërave të fatit të Italisë shkelnin Direktivën 98/34/EC të Bashkimit Evropian në lidhje me dispozitat e informacionit në fushat e rregulloreve teknike.

Për shkak të kësaj, në vitin 2010, Italia bëri ndryshime të rëndësishme në ligjet e saj të lojërave të fatit, duke hequr gjithsej 621 faqe interneti të lojërave të fatit në listën e zezë dhe duke lejuar operatorët e huaj të lojërave të fatit në internet t'u shërbejnë klientëve italianë, për sa kohë që ata kishin marrë një licencë të duhur.

Në vitin 2011, u bë një tjetër përparim dhe rregullorja e re lejoi lojën ligjore të lojërave të pokerit dhe kazinosë për para të vërteta. Më parë, në vitin 2007, ishin legalizuar vetëm turnet e pokerit.

Ndryshe nga shumë vende të tjera evropiane, tregjet e përgjithshme të lojërave të fatit dhe lojërave të fatit në Itali në Itali janë një nivel mbi të tjerët dhe ne mund të presim edhe më shumë përparim në të ardhmen.

Kazinotë celulare janë gjithashtu një trend që mund të shohim se po rritet në Itali. Sigurohuni që të shikoni kazinonë më të mirë italiane për celular.

Me siguri, qeveria italiane do të kërkojë të përfitojë nga përfitimet tatimore nga rritja e lojërave të fatit në internet, dhe akoma më shumë, legjislacioni i butë duket të jetë në horizont.

Historia e lojërave të fatit në Itali
A janë të ligjshme kazinotë online në Itali?

A janë të ligjshme kazinotë online në Itali?

Në shumë raste, po, kazinotë dhe madje edhe kazinotë online janë të ligjshme në Itali.

Megjithatë, bastet në kazinotë online në det të hapur të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, Qipro, Gjibraltar, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe të tjerë, janë të paligjshme.

Kazinotë online që synojnë t'u shërbejnë në mënyrë të ligjshme klientëve italianë duhet të marrin një licencë nga Administrata Autonome e Monopoleve Shtetërore (AASM), autoriteti zyrtar italian i lojërave të fatit dhe licencimit.

Këto licenca mbulojnë shumë forma të lojërave të fatit në internet, si:

 • Lojëra të aftësive
 • Lojërat e kazinosë
 • Bast me kuaj
 • Bingo
 • Poker
 • Turne pokeri
 • Bast me shanse fikse
 • Lojëra Poker Solitaire

Operatorët që kërkojnë të marrin një licencë nga AAMS, duhet të menaxhojnë lojëra në tokën evropiane dhe të mburren me një qarkullim prej të paktën 1.5 milionë euro gjatë dy viteve të fundit fiskale.

Ata gjithashtu duhet të paguajnë një tarifë një herë prej 350,000 € në AAMS për "administrim, mbikëqyrje dhe menaxhim teknik".

Rregulli më i rreptë i AAMS është që numri i përgjithshëm i licencave italiane të lojërave të fatit në internet nuk mund të kalojë 200, gjë që vendos një pengesë për shumë kazino të reja në internet që kërkojnë të hyjnë në tregun italian.

A do të thotë kjo se nuk mund të luani kumar në faqe të palicensuara nga AAMS? Ndërsa kjo është teknikisht e paligjshme, asnjë individ nuk është ndjekur penalisht për një aktivitet të tillë. Pa përjashtim, qeveria italiane ndjek penalisht vetëm operatorët dhe jo lojtarët.

Në të ardhmen, shpresojmë të shohim liberalizimin e mëtejshëm të tregut dhe lehtësimin e kritereve strikte të licencimit të AAMS, kryesisht duke hequr kufirin prej 200 licencash në total. Jemi pozitivë që gjërat po shkojnë në drejtimin e duhur, veçanërisht kur kemi parasysh se sa popullor po bëhet kumari online në mbarë botën.

A janë të ligjshme kazinotë online në Itali?
Lojërat e preferuara të lojtarëve italianë

Lojërat e preferuara të lojtarëve italianë

Italia ka qenë burimi i disa lojërave të njohura të bixhozit të gëzuara në mbarë botën, megjithatë vendi nuk ka shumë preferenca për një ose dy lojëra kumari. Shumë lojtarë kanë preferenca të ndryshme, dhe publiku gëzon shumë forma të lojërave të fatit.

Bingo dhe lotaria kanë qenë historikisht të njohura në vend dhe mbeten të tilla edhe sot e kësaj dite. Bëhet fjalë për bastet për sportin, veçanërisht pasi futbolli është shumë i popullarizuar në vend.

Lojëra kazino të ngjashme me Blackjack, Ruletë, dhe Poker janë të paraqitura dukshëm nga kazinotë italiane dhe të preferuara nga shumë entuziastë të lojërave të fatit.

Të gjitha këto forma të lojërave të fatit mund të shijohen edhe në internet. Sigurisht, italianët i duan edhe makinat e fatit dhe në veçanti lojërat elektronike. Itali Kazinotë online të licencuara nga AAMS kanë lirinë t'u ofrojnë banorëve italianë shumë forma lojërash kazino dhe bastesh në përgjithësi:

 • Video Slots
 • Slot Machines klasike
 • Lojëra elektronike Jackpot
 • Blackjack
 • Ruletë
 • Bakarat
 • Turne pokeri dhe pokeri
 • Baste sportive
 • Keno, Bingo, Lotari, Karta Gërvishtëse
Lojërat e preferuara të lojtarëve italianë
Si zgjedhim kazinotë më të mira italiane në internet

Si zgjedhim kazinotë më të mira italiane në internet

Vendimi historik i autoriteteve italiane për të formuar AAMS bëri që qindra marka kryesore të kazinove në Itali të fitonin një licencë për t'u shërbyer klientëve italianë.

Kjo do të thotë që zgjedhjet tuaja janë praktikisht të pakufishme dhe si fillestar në botën e lojërave të fatit në internet, mund të humbisni se ku të luani. Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu për të ndihmuar me komentet tona të kazinosë.

Për këtë qëllim, ne do të kalojmë edhe në aspektet më të rëndësishme që shikojmë kur shqyrtojmë kazinotë italiane në internet dhe do t'ju japim një përmbledhje të shkurtër të mënyrës se si këto kazino në përgjithësi shkojnë në treg.

Si zgjedhim kazinotë më të mira italiane në internet
Siguria e kazinove italiane online

Siguria e kazinove italiane online

Siguria ka të ngjarë të jetë shqetësimi kryesor për çdo të sapoardhur në lojërat e fatit në internet, edhe në këtë kohë. E thënë thjesht, ne ende nuk jemi mësuar t'i vendosim "verbërisht" paratë tona në duart e subjekteve të panjohura.

Megjithatë, në epokën e internetit, nuk ka asnjë shans që një kazino e dyshimtë në internet ta bëjë atë të shohë dritën e ditës, pasi informacioni përhapet si zjarri dhe këto kazino futen shpejt në listën e zezë nga komuniteti.

Kjo është për sa i përket komunitetit, por ajo që duhet t'i japë fund frikës tuaj është AAMS, organi i Italisë për licencimin dhe rregullimin e kazinove në internet.

Kjo degë e drejtuar nga shteti përdor standarde strikte të lojës së ndershme për të gjithë operatorët e kazinove që synojnë t'u shërbejnë klientëve italianë, që do të thotë se është praktikisht e pamundur që ju të mashtroheni nga paratë tuaja.

Duke qenë se kazinotë online italiane janë të licencuara brenda vetë vendit, ju keni gjithashtu të drejtën e ndjekjes penale në rast të trajtimit të gabuar.

Arsye më shumë për të shuar shqetësimet tuaja është fakti që AAMS ka bazën ligjore për të dhënë gjoba të rënda monetare për çdo operator që nuk u bindet kushteve të tyre strikte për lojën e ndershme dhe sigurinë.

Në raste ekstreme, operatorëve mund t'u hiqet licenca, për të cilën në radhë të parë duhet të paguanin 350,000 euro.

Siguria e kazinove italiane online
Luaj me Euro (EUR) në kazinotë italiane

Luaj me Euro (EUR) në kazinotë italiane

Italia, një tokë e njohur për historinë e saj të pasur, peizazhet magjepsëse dhe thesaret kulturore, gjithashtu zë një vend të veçantë në zemrat e apasionistëve të lojërave. Në këtë eksplorim gjithëpërfshirës, ​​ne gërmojmë në ekosistemin dinamik të kazinosë në internet të Italisë, ku Euro (EUR) shkëlqen si monedha e zgjedhur. Bashkohuni me ne ndërsa udhëtojmë nëpër faqet e ndryshme të kazinove të Italisë, ku na pret emocioni i lojërave.

Zbulimi i faqeve të kazinove të Italisë

Panorama e kazinosë në internet të Italisë ofron një sërë opsionesh emocionuese për lojtarët që kërkojnë shumëllojshmëri lojërash. Nga klasikët e tavolinave të përjetshme deri te lojëra elektronike moderne të videove dhe përvojat interaktive të drejtpërdrejta të kazinosë, faqet e kazinove italiane ofrojnë një menu të gjerë argëtimi. Joshja rritet nga përdorimi i Euros (EUR), duke siguruar transaksione financiare pa probleme dhe një aventurë lojrash pa probleme.

Avantazhet e EUR në faqet e Kazinove Online në Itali

Angazhimi me Euro (EUR) brenda kazinove online italiane zhbllokon disa përfitime:

Lehtësia e monedhës: EUR eliminon nevojën për konvertime të monedhës, duke ju dhënë kontroll të saktë mbi buxhetin tuaj të lojërave pa shqetësimin e luhatjeve të kursit të këmbimit.

Transaksione të sigurta: Kazinotë në internet italiane kanë prioritet sigurinë maksimale për marrëdhëniet financiare, duke ofruar metoda të forta pagese që i përmbahen standardeve të rrepta rregullatore.

Përvoja e thjeshtë e lojërave: Shumë sajte kazinoje italiane ofrojnë opsione pagese të përshtatura me preferencat lokale, duke thjeshtuar menaxhimin e llogarisë dhe tërheqjet për një përvojë të optimizuar të përdoruesit.

Luaj me Euro (EUR) në kazinotë italiane
Gjuha në kazinotë italiane në internet

Gjuha në kazinotë italiane në internet

Natyrisht, të gjitha kazinotë italiane në internet janë të disponueshme në italisht dhe ofrojnë EUR si monedhë kryesore.

Megjithatë, shumë nga kazinotë e tregtuara për italianët janë gjithashtu të disponueshme në anglisht dhe gjuhë të tjera të zakonshme evropiane, nëse për ndonjë arsye dëshironi të luani në një gjuhë tjetër.

Gjuha në kazinotë italiane në internet
Mbështetja e klientit për lojtarët italianë të kazinosë në internet

Mbështetja e klientit për lojtarët italianë të kazinosë në internet

Standardi i artë për të gjitha kazinotë moderne të suksesshme në internet është mbështetja e bisedave të drejtpërdrejta, të cilën e shfaqin dukshëm të gjitha kazinotë italiane.

Mbështetja e bisedës së drejtpërdrejtë do të thotë që lojtarët mund të jenë të sigurt se seancat e tyre të lojërave mund të shkojnë sa më mirë që të jetë e mundur. Në mënyrë tipike, kur një klient kërkon ndihmë përmes bisedës së drejtpërdrejtë, koha e përgjigjes është një minutë ose dy.

Për më tepër, ekipet mbështetëse në kazinotë italiane në internet janë profesionistë, miqësorë dhe të etur për të ndihmuar lojtarët e rinj dhe ata ekzistues.
Shumë kazino italiane gjithashtu mburren me mbështetjen e klientit, ndërsa mbështetja me e-mail është minimumi, me kohë përgjigjeje nga 12 deri në 24 orë.

Mbështetja e klientit për lojtarët italianë të kazinosë në internet
Zgjedhja e softuerëve dhe lojërave në kazinotë italiane në internet

Zgjedhja e softuerëve dhe lojërave në kazinotë italiane në internet

Repertori i ofruesve të programeve kompjuterike është një tregues i shkëlqyer i llojit të cilësisë së lojërave që mund të prisni në çdo kazino online. Kazinotë online italiane shpesh mundësohen nga vendosës të bareve të industrisë si Net Entertainment, Yggdrasil, Luaj N GO, Betsoft, dhe Microgaming.

Kjo do të thotë që ju mund të prisni qindra tituj me pagesë të mirë që janë kulmi i cilësisë së lojërave moderne të kazinove në të gjitha aspektet – estetikë, potencial pagese dhe shumëllojshmëri.

Seksioni ynë i rishikimit gjithmonë vë një theks të fortë në përzgjedhjen e lojërave, duke theksuar të gjitha aspektet e mira dhe të këqija, për t'ju dhënë një pamje të qartë të saktësisht se çfarë mund të prisni për sa i përket lojërave në ofertë.

automate

Slot Machines janë deri tani loja më e popullarizuar në mesin e lojtarëve të kazinove në internet. Ato vijnë në disa forma: lojëra elektronike klasike, lojëra elektronike me video dhe xhekpote progresive.

Variantet Classic Slot kanë struktura me 3 rrotulla dhe kujtojnë lojërat e luajtura dekada më parë.

Prapëseprapë, këto automat që shkaktojnë nostalgji qëndrojnë mirë edhe sot e kësaj dite falë mekanikës së tyre të thjeshtë dhe potencialit të madh të pagesës.

Lojëra tavoline

Lojërat e tavolinës si Blackjack, Roulette, Craps, Baccarat dhe Poker janë një përfshirje kryesore e çdo kazinoje në internet italiane.

Për më tepër, përveç versioneve bazë të këtyre lojërave të njohura, mund të hasni edhe dhjetëra variante unike të lojërave që mund të gjenden vetëm në sferat online të lojërave të fatit.

Video poker

Video Pokeri është një zgjedhje popullore për shumë lojtarë të lojërave të fatit në internet, dhe në çdo kazino italiane në internet shfaqen dukshëm lojëra të tilla si Deuces Wild, Jacks or Better, Joker Poker, Aces and Eights dhe tituj të ngjashëm.

Kazino live

Kazinoja Live është pa dyshim përvoja më gjithëpërfshirëse e lojërave që mund të arrihet gjatë lojës në internet.

Kazinotë italiane në internet, shpesh të mundësuara nga Evolution Gaming, ofrojnë tavolina me tregtarë të drejtpërdrejtë me cilësi të pashoqe.

Mundësuar nga transmetime me definicion të lartë, pritës profesionistë dhe tërheqës të tavolinës dhe një mori karakteristikash të cilësisë së jetës, tavolinat e tregtarëve të drejtpërdrejtë janë diçka që duhet të përjetojë çdo entuziast i lojës së aftësive.

Zgjedhja e softuerëve dhe lojërave në kazinotë italiane në internet
Bonuset në kazinotë italiane online

Bonuset në kazinotë italiane online

Bonuset janë shpesh faktori numër një ku lojtarët tërhiqen kur vendosin se në cilën kazino të re të bashkohen, dhe me të drejtë. Duke qenë se kazinoja plotëson kërkesat e industrisë për sigurinë, bonusi shpesh do të jetë ndryshimi për shumicën e lojtarëve.

Kazinotë online në Itali shpesh do të dyfishojnë bankrollin tuaj fillestar nëpërmjet bonusit të mirëseardhjes, por gjithashtu mund t'ju ofrojnë promovime të përsëritura në formën e rrotullimeve falas dhe bonuseve të kthimit të parave.

Herë pas here, ju gjithashtu mund të shijoni bonusin shumë të kërkuar pa depozitim.

Bonuset e mirëseardhjes

bonus mirëseardhjeje është shpesh bonusi më i vlefshëm që mund të kërkoni në çdo kazino online. Ky bonus zakonisht do të përputhet me depozitat tuaja të para ose të para me 100% deri në 100 €, duke dyfishuar në mënyrë efektive bankrollin tuaj.

Në shumë raste, një kazino do të trefishojë bankrollin tuaj dhe madje do të ofrojë shuma shumë më të mëdha bonus, si 500 €. Megjithatë, kini parasysh kërkesat e bastit kur kërkoni një bonus. Një bonus prej 500 € mund të duket i mirë në teori, por vënia e bastit mund të jetë një proces i zgjatur, edhe me kërkesa të drejta bastesh.

Bonuset e rrotullimeve falas

Bonuset e Rrotullimeve Falas janë mjaft vetë-shpjeguese dhe përfaqësojnë Lojëra Falas në një lojë slot të caktuar të një grupi lojërash slot që më vonë konvertohen në para bonus. Paratë e fituara nga rrotullimet Falas do të duhet të vihen si çdo bonus tjetër, me disa përjashtime. Rrotullimet falas shpesh çiftëzohen me ofertat e parave të Bonusit të Mirëseardhjes ose paraqiten si promovime të pavarura gjatë ngjarjeve kryesore të vitit.

Bonuse pa depozite

Bonuse pa depozite janë një gjë e rrallë, por janë ende të disponueshme herë pas here për lojtarët italianë. Këto bonuse nuk kërkojnë depozitë nga ana e lojtarit, që do të thotë se është një shans i plotë pa rrezik për të fituar para.

Natyrisht, bonuset pa depozite kanë rregulla strikte në vende, të tilla si kufijtë e arkëtimeve (zakonisht të vendosura në 100 €) dhe kërkesat më të larta se zakonisht për bast.

Bonuset në kazinotë italiane online
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.

Kumar i përgjegjshëm

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A ka kazino në Itali?

Po, Italia ka rregulluar kazinotë ku lojtarët mund të shijojnë një sërë lojërash si lojëra elektronike dhe lojëra tavoline.

A duhet të paguaj taksat për fitimet e lojërave të fatit në internet në Itali?

Jo, fitimet personale të lojërave të fatit nuk janë të tatueshme në Itali.
Plani fiskal i qeverisë italiane për vitin 2020 propozon një normë tatimore prej 12% për të gjitha fitimet personale të lojërave të fatit nën 500 euro. Megjithatë, kjo ende nuk ka hyrë në fuqi dhe nuk dihet nëse do të hyjë fare në fuqi, prandaj banorët italianë nuk janë të detyruar të paguajnë asnjë taksë për momentin. Për sa i përket operatorëve, kazinotë në internet i nënshtrohen taksës 25% të GGR-së së tyre (të ardhurat bruto nga lojërat), kompanitë e basteve sportive në internet duhet të paguajnë 24% të GGR-së së tyre, ndërsa objektet me bazë tokësore i nënshtrohen një norme tatimore prej 20% të GGR-së së tyre. .

A mund të luaj me euro në kazinotë në internet?

Absolutisht.
Me Euron që është monedha kryesore e Bashkimit Evropian dhe të gjitha kazinove evropiane në internet, lojtarët italianë nuk do të kenë asnjë problem të përdorin monedhën e tyre vendase në kazinotë më të mira në internet përreth.

A është e sigurt të luash në kazinotë italiane në internet?

Është krejtësisht e sigurt dhe e ligjshme të luash kumar në çdo kazino online italiane të licencuar nga Administrata Autonome Italiane e Monopoleve Shtetërore (AASM).
Vendi ka rregulla strikte të lojërave të fatit dhe mund të jeni të sigurt se do të luani në një nga kazinotë më të besueshme në internet në botë.

A mund të luaj falas në kazinotë italiane në internet?

Po.
Shumë ofrues të lojërave ofrojnë një opsion "Luaj për Argëtim" të lojërave të tyre të kazinosë. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për t'u njohur me një lojë përpara se ta luani atë për para të vërteta. Lojërat në modalitetin argëtues janë identike me homologët e tyre me para të vërteta dhe nuk ka kufizime kohore se sa mund të luani.
Në disa raste, do t'ju duhet të krijoni një llogari kazino për të luajtur falas, por nuk kërkohen depozita.

A mund të pres bonuse në kazinotë në Itali?

Absolutisht, të gjitha kazinotë italiane në internet mirëpresin të ardhurit me bonuse bujare, duke filluar me bonusin e mirëseardhjes. Si lojtar, ju gjithashtu mund të prisni bonuse të rrotullimeve falas, oferta për kthimin e parave dhe promovime të ndryshme gjatë gjithë vitit.

A ka tarifa për tërheqje në kazinotë italiane në internet?

Kazinotë online italiane rrallë paguajnë tarifa për depozitat dhe tërheqjet.
Në vend të kësaj, kjo do të varet nga mënyra juaj e zgjedhur e pagesës. Ofruesit e kartave të kreditit dhe debitit paguajnë vetëm tarifa të vogla nëse përfshihet konvertimi i monedhës. Kuletat elektronike ngarkojnë tarifa minimale të transaksionit që në përgjithësi janë nga 1% deri në 3% të shumës së transaksionit tuaj. Nëse tërhiqeni përmes transfertës bankare, mund të parashikoni tarifa fikse më të larta, prandaj është më mirë të shmangni këtë opsion pagese.

Çfarë duhet të bëj për të marrë fitimet e mia?

Sipas rregulloreve standarde të sigurisë së lojërave të fatit në internet, të gjithë lojtarëve të kazinosë në internet u kërkohet të verifikojnë identitetin e tyre përpara se të kërkojnë një tërheqje.
Kjo është procedurë standarde në botën e kazinosë online dhe zakonisht plotësohet duke dërguar një foto ose skanim të ID-së tuaj personale së bashku me një foto ose skanim të një faturë shërbimi jo më të vjetër se 3 muaj. Procesi i verifikimit zgjat disa ditë, prandaj ju rekomandojmë ta filloni atë sapo të krijoni një llogari kazinoje. Në këtë mënyrë, tërheqjet tuaja do të përpunohen sa më shpejt që të jetë e mundur.

Sa kohë do të duhet përpara se të marr fitimet e mia?

Edhe një herë, kjo varet nga mënyra juaj e pagesës. Tërheqjet e kartave të kreditit dhe debitit, si dhe pagesat me transferta bankare, kërkojnë më shumë kohë për t'u përpunuar. Fitimet tuaja nëpërmjet këtyre metodave zakonisht do të duhen 3 deri në 7 ditë pune për t'u përpunuar plotësisht. Në të kundërt, pagesat e portofolit elektronik rrallë zgjasin më shumë se 24 orë. Në shumë raste, do të paguheni menjëherë ose brenda disa orësh.

Cilat metoda pagese janë të disponueshme në kazinotë italiane në internet?

Lojtarët italianë kanë përfitimin e zgjedhjes midis një morie opsionesh pagese, duke përfshirë kartat e kreditit dhe debitit, kuletat elektronike dhe kartat me parapagesë. Mënyrat standarde të pagesës të disponueshme për shumicën e evropianëve janë të gjitha në dispozicion të lojtarëve italianë. Kjo përfshin VISA, MasterCard, Maestro, Neteller, PayPal, Skrill, Paysafecard, Trustly. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga disa opsione pagese ekskluzive italiane si PostePay ose Bancomat.

Ne gjithmonë rekomandojmë përdorimin e kuletave elektronike për shkak të lehtësisë së përdorimit dhe shpejtësisë së transaksioneve. Ju gjithashtu mund të kërkoni një kartë me parapagesë nga Neteller dhe Skrill dhe të tërhiqni drejtpërdrejt paratë tuaja nëpërmjet ATM-së me tarifa minimale të përfshira. Përndryshe, lidhja e llogarisë tuaj bankare me ofruesin tuaj të portofolit elektronik është gjithashtu një opsion. Si mjet depozitimi, Paysafecard është gjithashtu një opsion i shkëlqyer dhe me kosto efektive, pasi gjithçka që duhet të bëni është të blini një kartë fizike nga një nga mijëra pikat e shitjes në të gjithë vendin.