Kazino me para të vërteta Mahjong të renditura dhe të vlerësuara 2024

Mirë se vini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës mbi Mahjong, një lojë e njohur kazino në internet me një histori të pasur. Këtu në CasinoRank, ne jemi ekspertë në të gjitha gjërat Mahjong dhe kemi përdorur njohuritë tona të gjera për të përpiluar një listë të kazinove më të mira në internet ku mund të shijoni këtë lojë. Ne do t'ju ofrojmë të gjithë informacionin thelbësor rreth Mahjong, nga rregullat dhe strategjitë e tij deri te variacionet e tij. Ekspertiza jonë në këtë fushë siguron që ju të merrni këshillat më të sakta dhe të besueshme. Pra, pse të presim? Eksploroni kazinotë tona më të vlerësuara me Mahjong dhe filloni udhëtimin tuaj të lojërave sot.

Kazino me para të vërteta Mahjong të renditura dhe të vlerësuara 2024
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Image

Kazinotë më të mira në internet Mahjong

Mahjong është një nga lojërat më të famshme në kazinotë online. Për të nevojiten një grup prej 136 pllakash dhe katër lojtarë. Ka katër kostume në këto pllaka. Objektivi kryesor i secilit lojtar është të marrë një Mahjong, gjë që ndodh kur pllakat e tyre përbëhen nga katër grupe dhe një palë pllaka të ngjashme.

Fituesi është personi i parë që arrin Mahjong. Kur një lojtar ka fituar një numër të paracaktuar raundesh, loja përfundon. Për më tepër, marrja e një grupi të pazgjidhshëm pllakash në fillim të raundit është një nga mënyrat më të lehta për të humbur një fillestar.

Lojtarët mund të luajnë Mahjong në shumicën e kazinove në internet. Por vendosja konkrete se cila mund të jetë sfiduese, kështu që lojtarët munden vizitoni OnlineCasinoRanking dhe zgjidhni nga lista.

Image

Rregullat e lojës Mahjong

Tani që lojtarët e dinë se çfarë është mahjong, le të shohim se cilat rregulla të rëndësishme ekzistojnë.

 • Ka tre kostume, 144 pllaka dhe një komplet mahjong.
 • Loja niset nga era lindore dhe tregtari zgjidhet duke shpërndarë pllaka me një fllad.
 • Secili lojtar ka 13 pllaka, dhe ata zgjedhin me radhë një pllakë nga muri përpara tyre dhe hedhin një pllakë tjetër në drejtim të kundërt të akrepave të orës.
 • Fituesi në një lojë Mahjong është lojtari i parë që merr një pllakë që rezulton në një dorë prej 14 pllakash të ndara në një palë dhe tre grupe.

Si të luani Mahjong

Marrja e 14 pllakave në 4 grupe dhe 1 palë është objektivi i lojës. Një grusht (tre pllaka identike) ose një ushqim mund të konsiderohet një grup kur dy ose më shumë pllaka të ngjashme çiftohen së bashku.

Luhen 16 raunde të lojës, ose deri në një numër të caktuar pikësh, cilado që të vijë e para. T'i japësh një lojtari një pikë për të fituar një lojë mahjong është rezultati bazë. Megjithatë, mund të përdoren disa sisteme vlerësimi.

Disa lojtarë mund të jenë të hutuar nëse Mahjong është një lojë fati. Nuk bazohet tërësisht në fat, pasi nevojiten disa aftësi dhe strategji.

Pllaka Mahjong - Gjithçka që duhet ditur
Image

Variacione Mahjong

Ka shumë lloje të ndryshme të mahjong, të tilla si:

 • Solitaire Mahjong, Australian
 • Zyrtar britanik, kanadez
 • Klasike Kineze, Kineze Tranzicionale
 • Liga holandeze, zyrtare franceze, gjermane, italiane
 • Klasike japoneze, japoneze kalimtare, koreane
 • Mahjong Masters, Novice, Wilmington Advanced
 • Rregullat e WMPA dhe Zung Jung

Ka aq shumë sa do të jetë e vështirë të mësosh secilën prej tyre. Ne do të diskutojmë vetëm më të luajturit mes tyre, që është Solitaire Mahjong.

Mahjong Solitaire

Një variant i njohur i Mahjong në lojërat në internet është Mahjong Solitaire. Për të pastruar tabelën në Mahjong Solitaire, ata duhet të lidhin pllaka identike së bashku. Për më tepër, ka 144 pllaka në Mahjong Solitaire.

Ato janë të organizuara në një dizajn me katër shtresa në tabelë. Pasi tabela të jetë e qartë, lojtari duhet të ndërtojë çifte pllakash të ngjashme. Kufizimi kryesor është se vetëm ato pllaka mund të zhvendosen që mund të hiqen nga tabela pa ndikuar në pllaka të tjera.

Lojtarët mund të përputhen vetëm me pllakat gjoja të lira. Pllakat që janë të papenguara në majë ose në anët e tyre quhen pllaka të lira. Në thelb, një pllakë duhet të lejohet të dalë nga bordi i papenguar nga pllaka të tjera.

Sa herë që lojtari fillon të nxjerrë pllakat e lira, më shumë pllaka do të bëhen të aksesueshme, duke u dhënë atyre mundësinë për të formuar çifte të reja. Pastrimi i tabelës konsiderohet fitore dhe loja përfundon nëse lojtarët nuk janë në gjendje të bashkojnë të gjitha pllakat.

Llojet popullore Mahjong
Image

Luaj Mahjong për para të vërteta

Mahjong, për para të vërteta, mund të luhet pasi të regjistroheni në një kazino online. Lojtarët do të duhet të krijojnë një llogari në kazinonë e tyre të preferuar në internet, dhe pas kësaj do t'u duhet bëni një depozitë. Kur të ketë mbaruar, lojtarët do të jenë në gjendje të fillojnë të luajnë.

Shënimi në Mahjong
Image

Strategjitë Mahjong

Siç u tha më herët, Mahjong nuk është një lojë me fat të pastër, pasi ka strategji dhe aftësi të përfshira për të fituar lojën. Strategjitë bazë për të luajtur Mahjong janë si më poshtë:

 • Kontrolloni pllakat sapo lojtarët t'i marrin ato dhe përpiquni të përcaktoni se sa janë të nevojshme për rrugën më të shpejtë drejt fitores.
 • Përcaktoni vlerën e pllakave dhe sekuencën në të cilën lojtarët duhet t'i hedhin ato duke mësuar vlerën e tyre.
 • Duke mos i ndarë pllakat, përpiquni të mashtroni kundërshtarët.
 • Mos i shpërfillni pllakat e bllokuara, por përkundrazi përqendrohuni kryesisht në pllakat e lira që lojtarët mund të heqin nga tabela.

Nuk ka strategji më të mirë në mahjong, kështu që lojtarët mund të provojnë disa dhe të shohin se cila i përshtatet më mirë.

Këshilla dhe truket Mahjong - Gjëra për t'u mbajtur mend
Image

Luaj Mahjong falas

Për të luajtur mahjong falas në internet, lojtarët duhet të zgjedhin versionin demo. Të luash fillimisht versionin demo është zgjidhja ideale, pasi lojtarët do të kishin një kuptim më të mirë të lojës. Lojtarët mund të zgjedhin gjithashtu diamant mahjong falas, i cili konsiderohet varianti më i mirë i mahjong.

Image

Luaj Mahjong me bonusin e kazinosë

Kur kërkoni të luani Mahjong në internet, së pari duhet të kërkoni një kazino. Sidoqoftë, zgjedhja e duhur ndonjëherë mund të jetë mjaft e ndërlikuar, pasi shumica e tyre ofrojnë të njëjtën përvojë. Por ajo që i veçon këto kazino janë veçoritë e tjera që ato ofrojnë, duke përfshirë lloje të veçanta të bonuseve. Ka një numër bonusesh atje, si p.sh bonuset e regjistrimit, bonuset e depozitave etj, gjë që mund ta bëjë përvojën tuaj të lojës shumë më argëtuese.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly
Këshilla dhe truket Mahjong - Gjëra për t'u mbajtur mend

Këshilla dhe truket Mahjong - Gjëra për t'u mbajtur mend

Mahjong nuk është një lojë e fatit të pastër. Lojtarët duhet të mësojnë përmendësh rregullat dhe strategjitë në mënyrë që të luajnë lojën. Por, ka një gjë tjetër thelbësore që shumica e lojtarëve injorojnë. Kur një lojtar ka mësuar se si të luajë Mahjong, hapi tjetër është të dini për të gjitha këshillat dhe truket kryesore.

Llojet popullore Mahjong

Llojet popullore Mahjong

Mahjong ka ekzistuar për një kohë të gjatë dhe shumë variacione të kësaj loje ikonike nuk janë të disponueshme në internet. Por, ka ende disa variacione që mund t'i gjejmë në kazinotë online.

Mahjong Melds Essentials

Mahjong Melds Essentials

Mahjong është një lojë e thjeshtë që përbëhet nga 144 pllaka. Çdo lojtar merr 13 pllaka, ndërsa tregtari do të marrë 14. Lojtarët duhet të formojnë bashkim duke plotësuar një dorë ligjore. Shumë lojtarë ende nuk dinë se si të formojnë një bashkim, kështu që ne po hartojmë këtë udhëzues për t'u treguar atyre më shumë rreth tij.

Pllaka Mahjong - Gjithçka që duhet ditur

Pllaka Mahjong - Gjithçka që duhet ditur

Mahjong është një nga lojërat më të luajtura në kazinotë online dhe është unike. Por çfarë e bën Mahjong këtë interesant? Përgjigja është e thjeshtë. Me pllaka Mahjong, është më tërheqëse të luash.

Shënimi në Mahjong

Shënimi në Mahjong

Mahjong nuk është një lojë e vështirë, por informacioni që duhet mbajtur mend ndonjëherë mund të jetë pak i tepërt. Pra, kjo është arsyeja pse disa njerëz nuk janë të vetëdijshëm se si të shënojnë në mahjong. Ka vetëm disa gjëra që duhen mbajtur mend nëse lojtarët duan të luajnë vetëm një variant.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Mahjong?

Mahjong është një lojë tradicionale kineze e pllakave që është përshtatur në një lojë të njohur të kazinosë në internet. Ai përfshin aftësi, strategji dhe pak fat dhe luhet me një grup pllakash të bazuara në karaktere dhe simbole kineze.

Si mund të luaj Mahjong në një kazino në internet?

Për të luajtur Mahjong në një kazino në internet, do t'ju duhet të regjistroheni për një llogari dhe të depozitoni fonde. Pasi të jeni identifikuar, mund të lundroni në seksionin Mahjong dhe të zgjidhni një lojë për të luajtur. Rregullat dhe loja do të ndryshojnë në varësi të variantit specifik Mahjong të ofruar nga kazinoja.

Cilat janë llojet e ndryshme të lojërave Mahjong të disponueshme në kazinotë në internet?

Kazinotë në internet zakonisht ofrojnë një shumëllojshmëri lojërash Mahjong, duke përfshirë Mahjong tradicional kinez, diamant Mahjong dhe variante të tjera të njohura. Çdo lojë ka grupin e vet të rregullave dhe lojës, kështu që është e rëndësishme të njiheni me lojën specifike që jeni të interesuar të luani.

A është e sigurt të luash Mahjong në kazinotë në internet?

Po, për sa kohë që zgjidhni një kazino online me reputacion dhe të licencuar, është e sigurt të luani Mahjong. Kërkoni për kazinotë që rregullohen nga një autoritet i njohur lojrash dhe përdorin teknologji të sigurt enkriptimi për të mbrojtur informacionin tuaj personal dhe financiar.

A mund të luaj Mahjong falas në kazinotë në internet?

Shumë kazino online ofrojnë mundësinë për të luajtur Mahjong falas në modalitetin demo. Kjo ju lejon të praktikoni dhe të familjarizoheni me lojën përpara se të vini bast para të vërteta. Mbani në mend se nuk do të mund të fitoni para të vërteta ndërsa luani në modalitetin demo.

Cilat janë përfitimet e të luajturit Mahjong në kazinotë online?

Të luash Mahjong në kazinotë online ofron lehtësi, pasi mund të hysh në lojë nga kudo me një lidhje interneti. Për më tepër, kazinotë në internet shpesh ofrojnë bonuse dhe promovime për lojtarët Mahjong, duke ju dhënë mundësinë për të rritur financimin tuaj.

Si mund ta di nëse një kazino në internet ofron një lojë të drejtë Mahjong?

Kërkoni për kazinotë në internet që përdorin gjeneratorë të certifikuar të numrave të rastësishëm (RNG) për të siguruar lojë të drejtë dhe të paanshme. Për më tepër, kazinove me reputacion do të kontrollohen rregullisht lojërat e tyre nga agjenci të pavarura testimi për të verifikuar drejtësinë e tyre.

A mund të luaj Mahjong në pajisjen time celulare në kazinotë në internet?

Po, shumë kazino online ofrojnë lojëra Mahjong të pajtueshme me celularin që mund të luhen në telefona inteligjentë dhe tableta. Thjesht shkarkoni aplikacionin celular të kazinosë ose hyni në faqen e internetit përmes shfletuesit tuaj celular për të filluar të luani Mahjong në lëvizje.

Cilat janë opsionet e depozitimit dhe tërheqjes për të luajtur Mahjong në kazinotë online?

Kazinotë online zakonisht ofrojnë një shumëllojshmëri opsionesh depozitimi dhe tërheqjeje, duke përfshirë kartat e kreditit/debitit, kuletat elektronike, transfertat bankare dhe kriptovalutat. Zgjidhni metodën që është më e përshtatshme dhe e sigurt për ju për të financuar llogarinë tuaj dhe për të arkëtuar fitimet tuaja.