Baccarat

September 23, 2020

Arsyet pse Baccarat është bërë kaq popullor

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Aktualisht, është bërë relativisht e lehtë të gjesh lojëra për të luajtur në internet, në veçanti baccarat. Baccarat është një lojë e njohur në industrinë e kazinove. Me rritjen e popullaritetit të tij, lojtarët e papërvojë po bëhen kuriozë dhe po pyesin"Çfarë është baccarat?".Është një lojë me letra që luhet nga "bankieri" dhe "lojtari" midis dy duarve. Një lojë popullore e zgjedhur në mesin e entuziastëve të kazinove në internet. Sot ne shpjegojmë pse Baccarat është kaq popullor.

Arsyet pse Baccarat është bërë kaq popullor

Fillimisht, baccarat ishte një lojë që lidhej me elitën. Me kalimin e viteve, baccarat është bërë një lojë popullore, e aksesueshme dhe ideale për lojtarët që e shijojnë atë. Loja nuk është më e rezervuar për rolet e lartë. Sot është e zakonshme të gjesh tavolina mini-bacarat në kazino. 

Lehtë për t'u luajtur

Rregullat bazë të lidhura me baccarat janë të lehta për t'u kuptuar. Lojtarët me një orar të ngjeshur ende mund të luajnë dhe të përmbushin përgjegjësitë e tyre. Gjithashtu, kumarxhinjtë e rastësishëm mund të marrin pjesë në lojë për shkak të thjeshtësisë së saj. Lojtarët duhet të dinë vetëm se mund të bastojnë në duart e lojtarit ose bankierit.
Gjithashtu, bastet bëhen përpara se të shpërndahen letrat. Në këtë lojë, objektivi është që bankieri dhe lojtari të afrohen me nëntë. Edhe pa njohuri të hollësishme rreth sistemit të pikësimit, garuesit duhet të vendosin vetëm baste fituese të dorës së lojtarit, fituese të dorës së bankierit ose të barazimit.

Shanset për të fituar janë të larta

Baccarat është një nga lojërat më të suksesshme në botën e lojërave të fatit në internet. Është bërë një aktivitet popullor sepse shanset e baccarat ofrojnë shanse më të larta për të fituar. Më tej, skaji i lojës baccarat është jashtëzakonisht i ulët. Për shembull, kur vendosni bast tek lojtari, skaji i shtëpisë është afërsisht 1.24%.
Nga ana tjetër, nëse vihet bast për bankierin, avantazhi i shtëpisë është 1.06%. Përkundër kësaj, basti i lojtarit ka një avantazh më të lartë se ai i bankierit; shanset e baccarat janë padiskutim të favorshme. Basti i barazimit ka një avantazh shtëpie prej 14.36%. Në këtë drejtim, lojtarët mund të maksimizojnë shanset e tyre për të fituar duke vënë bast në dorën e bankierit.

Përballueshmëria

Shumë lojtarë mund të hyjnë në mënyrë të përballueshme baccarat tavolina që variojnë nga 5 deri në 25 dollarë. Për shumë kazino, aksionet e ulëta janë faktori kryesor që kontribuon se pse baccarat është kaq popullor. Krahasuar me mbledhjet e mëdha të baccarat ku basti minimal është midis $50 dhe $100, aksionet e ulëta kanë qenë të dobishme për lojtarë të ndryshëm.
Gjithashtu, duke luajtur baccarat në internet ofron opsione më të lira në kazinotë online, me bast minimal të vendosur në 1$ për dorë. Lojtarët kanë mundësinë të shijojnë lojëra baccarat falas në kazinotë online. Tani, bazuar në buxhetin e lojtarit, ka gjithmonë një tabelë që plotëson nevojat e tyre në kazino.

Pse Baccarat është bërë kaq popullor në biznesin e kazinove

Deri kohët e fundit, baccarat ishte një lojë e rezervuar për rrotat e larta. Tani me eliminimin e këtij stereotipi, baccarat po fiton popullaritet në të gjithë botën.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme