Luaj Baccarat Sot - Fito para të vërteta

E bërë e famshme nga personazhe legjendar si James Bond, Baccarat është në fakt një lojë shumë më e thjeshtë nga sa u shfaq në fillim. E luajtur me një kuvertë letrash dhe një tabelë që duket e habitshme në shikim të parë, ajo ka qenë vazhdimisht e popullarizuar në kazino për qindra vjet.

Lajmi i mirë është se bazat janë me të vërtetë themelore dhe për sa kohë që ju i dini numrat që vijnë, nuk ka asgjë shumë komplekse për të mësuar. Këtu është një përmbledhje e të gjitha informacioneve më të rëndësishme që ju nevojiten për të luajtur baccarat në internet.

Luaj Baccarat Sot - Fito para të vërteta
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Image

Online Baccarat është një lojë emocionuese me letra që mund ta shijoni menjëherë nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Është një version virtual i një loje tradicionale kazino që ka qenë e njohur në mesin e kumarxhinjve për shekuj. Loja baccarat në internet ofron një kombinim unik të strategjisë, pezullimit dhe rregullave të lehta për t'u kuptuar, duke e bërë atë një zgjedhje të mirë për fillestarët dhe lojtarët me përvojë.

Strategjia e Bakaratit në internet është e drejtpërdrejtë. Loja përfshin dy duar - "Lojtari" dhe "Bankieri". Secila dorë do të marrë dy letra, dhe objektivi është të vini bast në dorën që mendoni se do të jetë në total më afër nëntë. Ju mund të vendosni një bast për Lojtarin, Bankierin ose Barazimin. Bukuria e lojës qëndron në thjeshtësinë e saj - nuk keni nevojë të jeni ekspert për të shijuar dhe fituar.

Kazinotë e besueshme në internet baccarat ofrojnë një mjedis të sigurt dhe të sigurt lojrash. Këto platforma online përdorin teknologji të avancuar të kriptimit për të mbrojtur informacionin tuaj personal dhe financiar. Plus, ju mund të shijoni një sërë variacionesh baccarat dhe bonuse tërheqëse, duke përmirësuar përvojën tuaj të përgjithshme të lojërave.

Një nga tiparet më të mira të baccarat në internet është aksesueshmëria e tij. Pavarësisht nëse jeni në shtëpi ose në lëvizje, mund të luani baccarat në internet në desktopin tuaj ose pajisjen celulare. Shumë kazino në internet madje ofrojnë baccarat me tregtarë të drejtpërdrejtë, duke ju lejuar të përjetoni emocionet e një kazinoje të vërtetë pikërisht në ekranin tuaj.

Për fillestarët, është thelbësore të kuptoni rregullat e baccarat-it përpara se të vendosni bast para të vërteta. Shumica e kazinove online ofrojnë lojëra baccarat falas, perfekte për të marrë një ndjenjë të lojës dhe për të rafinuar strategjinë tuaj. Filloni me baste të vogla dhe rriteni gradualisht ndërsa bëheni më të rehatshëm dhe të sigurt.

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore
Image

Për ata që kërkojnë një kazino të mirë për të luajtur baccarat në internet, gjërat kryesore për të kërkuar janë lloje të ndryshme lojërash bonuse të disponueshme dhe të mira për t'i mbështetur ato. Diçka që është një shembull veçanërisht i përsosur është nëse kazinoja drejton ndonjë lojë baccarat të drejtpërdrejtë në internet, veçanërisht ato nga ekspertët e Evolution Gaming. Zgjidhni kazinonë më të mirë në internet baccarat nga Lista e OnlineCasinoRank.

Pse është Baccarat kaq popullor?
Image

Ndërsa baccarat mund t'i ngjajë lojërave të tjera me letra si poker ose blackjack, mënyra se si luhet është në mënyrë dramatike e ndryshme. Për një gjë, lojtari që ka dorën fituese nuk është domosdoshmërisht qëllimi, pasi bastet mund të vendosen në dorën e lojtarit ose të bankierit në çdo raund.

rregullat e baccarat në formën e tyre më të zakonshme fillojnë duke i shpërndarë dy letra një "lojtari" të caktuar dhe dy letra një "bankier" të caktuar, megjithëse në lojërat e baccarat "bankieri" nuk është domosdoshmërisht kazino dhe lojtari i kumarit nuk zotëron "lojtarin". "Ose dora. Loja fitohet me dorë me vlerën më të lartë, megjithëse vlerat individuale të kartave llogariten ndryshe. Ndërsa 2-9 letra janë të njëjta si zakonisht, letrat nga 10-K kanë një vlerë zero dhe Aces vlejnë vetëm një.

Për më tepër, vlera totale e një dore nuk mund të jetë kurrë mbi 9, pasi vlera merret ndonjëherë vetëm nga shifra e fundit e totalit.

 • Për shembull, një dorë që përmban 5 dhe 7 është gjithsej 12, kështu që ajo dorë konsiderohet të ketë vlerën 2
 • Nëse asnjëra nga duart fillestare nuk arrin 8 ose 9, atëherë mund të tërhiqet një kartë e tretë në rrethana specifike.
 • Nëse 8 ose 9 ndodh në dy letrat e para, quhet 'natyrore' dhe raundi përfundon në favor të asaj dore, ngjashëm me atë se si 21 fiton në çast një lojtar në blackjack.

Si shënim, në rregullat standarde të Punto Banco, është normale që 8 kuverta standarde të letrave të lojës të përdoren në vend të një, që është një masë tradicionale që përdoret për të luftuar çdo lloj numërimi letrash.

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat
Image

Të gjitha detajet e diskutuara deri më tani janë nga Punto Banco shumëllojshmëri, por ndërsa ky është më i zakonshmi që gjendet në kazino këto ditë, nuk është versioni tradicional. Një nga versionet e baccarat gjendet ende në kazinotë franceze apo ato në Monako chemin-de-fer, që i ngjan pak më shumë pokerit pasi luhet me disa lojtarë rreth një tavoline në vend që të luhet drejtpërdrejt kundër shtëpisë. Secili lojtar me radhë është banka, ndërsa lojtarët e tjerë mund të vënë baste. Në këtë rast, lojtari i bankës mbledh dhe paguan të gjitha bastet. Ka edhe banque baccarat, e cila është e ngjashme, por ndryshon në specifikat e lojës.

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?
Image

Ndryshe nga pokeri, i cili përfshin një element të rëndë aftësie, baccarat është shumë më i ngjashëm mut në atë që është një lojë e drejtë e fatit. Ka vetëm një raund bastesh përpara fillimit të lojës, kështu që nuk ka asnjë mënyrë reale për të zhvilluar një strategji të detajuar të baccarat-it. Megjithatë, ne u mblodhëm këshilla të dobishme për baccarat në një artikull tjetër në CasinoRank.

Luaj Baccarat për para të vërteta

Dikush mund të luajë Baccarat në internet për para të vërteta në pothuajse çdo kazino ku luhen lojëra tavoline, pasi është një nga llojet më të njohura të lojërave me letra, krahas pokerit dhe blackjack-ut. Ashtu si me ato lojëra të tjera, kërkon një llogari të verifikuar në një kazino për të hyrë, si dhe fonde në llogari për të luajtur.

Luaj Baccarat falas

Ndërsa baccarat drejtpërdrejt në internet ose baccarat personalisht luhen thjesht për para të vërteta, ka versione me një lojtar që luhen kundër tregtarëve të AI që shpesh kanë modalitete demo. Këto lojëra falas në internet baccarat janë të shkëlqyera për të praktikuar se si të trajtoni bazat e lojës. Në varësi të kazinosë që përdorni për ta testuar atë, mund të kërkohet një llogari edhe pse nuk ka nevojë të depozitohen fonde.

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri
Image

Duke luajtur baccarat në internet me një Bonusi i kazinosë mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar. Bonuset e kazinove janë stimuj të ofruar nga kazinotë në internet për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të shpërblyer ata të rregullt. Megjithatë, është thelbësore të kuptoni të gjitha aspektet e këtyre bonuseve përpara se të zhyteni. Këtu është një udhëzues i thjeshtë se si të përfitoni sa më shumë nga përvoja juaj e baccarat-it në internet duke përdorur një bonus kazinoje:

1. Gjetja e bonusit të duhur: Ekzistojnë disa lloje të bonuseve të kazinosë në dispozicion.

 • Bonuset e mirëseardhjes: Këto janë zakonisht për lojtarët e rinj. Ju mund të merrni një përqindje përputhje në depozitën tuaj të parë, apo edhe disa depozita.
 • Bonuse pa depozite: Disa kazino ofrojnë bonuse pa ju kërkuar të depozitoni para. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të provuar baccarat pa ndonjë angazhim financiar.
 • Rifresko Bonuset: Për lojtarët e rregullt, disa kazino ofrojnë bonuse për depozitat pasuese.
 • Bonuset e kthimit të parave: Disa kazino kthejnë një pjesë të humbjeve tuaja gjatë një periudhe të caktuar.

2. Kuptimi i kërkesave për bast: Përpara se të arkëtoni fitimet nga një bonus, shumica e kazinove kërkojnë që të vini bast një shumë të caktuar. Për shembull, nëse merrni një bonus 100 dollarë me një kërkesë bastesh 10 herë, do t'ju duhet të vini bast gjithsej 1000 dollarë përpara se të tërhiqni fitimet tuaja të lidhura me bonusin.

3. Kontributi në lojë: Jo të gjitha lojërat kontribuojnë në mënyrë të barabartë në kërkesat e basteve. Baccarat shpesh kontribuon më pak se lojërat slot. Është e rëndësishme të kontrolloni termat dhe kushtet e kazinosë për të parë se sa kontribuon baccarat.

4. Përdorimi i fondeve të bonusit: Pasi të keni kërkuar një bonus, filloni të luani baccarat! Mos harroni të njiheni me rregullat dhe ndoshta edhe të provoni disa lojëra baccarat falas për të përmirësuar strategjinë tuaj.

5. Maksimizoni bonusin tuaj: Nëse jeni fillestar, mund të dëshironi të vendosni baste më të vogla fillimisht. Ndërsa bëheni më të rehatshëm, mund të rrisni aksionet tuaja dhe të përfitoni sa më shumë nga bonusi juaj.

6. Qëndroni të Informuar: Kazinotë në internet shpesh përditësojnë promovimet e tyre. Regjistrohuni për gazetat ose kontrolloni rregullisht faqen e promovimeve për t'u informuar për ofertat më të fundit.

7. Luaj me përgjegjësi: Ndërsa bonuset ju japin më shumë kohë loje, mbani mend gjithmonë të luani me përgjegjësi. Asnjëherë mos ndiqni humbjet dhe vendosni një buxhet për seancat tuaja të lojërave.

Image
 • Lojtari dhe banka - Të dy duart e ndara në fillim të një raundi.
 • Grusht shteti - Një raund baccarat.
 • krupier - Tregtari dhe menaxheri i një tavoline kazinoje.
 • këpucë - Koleksioni i 8 kuvertave të përdorura për të shpërndarë letra.
 • Natyrore - Një 8 ose 9 që shfaqet në duart e lojtarit ose bankierit që nga marrëveshja e parë.
 • Tablo - Tabela që përcakton nëse duhet të tërhiqet një kartë e tretë.
About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly

Shfaq më shumë

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Loja Baccarat është shumë e thjeshtë, pasi ofron tre opsione të mundshme bastesh. Këto tre baste konsiderohen si bastet kryesore në baccarat dhe janë ato që lojtarët zakonisht i përmbahen.

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Baccarat është një nga lojërat më të njohura në internet me letra që mund të luhet në kazino online ose në tokë. Loja me letra Baccarat konsiderohet shumë e lehtë për t'u mësuar, pasi rregullat e saj janë shumë të thjeshta. Çdo lojë baccarat në internet ka një avantazh shumë të ulët të shtëpisë, gjë që e bën atë shumë tërheqëse për kumarxhinjtë.

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Baccarat është ndër lojërat më të njohura të tavolinës së kazinosë që lojtarët mund të shijojnë duke luajtur pothuajse në çdo faqe kazinoje në internet. Është një lojë shumë e thjeshtë që bastorët mund ta mësojnë lehtësisht, pasi ka disa rregulla të drejtpërdrejta për t'u mbajtur mend.

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Baccarat zë një vend unik në zemrat e shumë lojtarëve të fatit. I njohur për thjeshtësinë dhe lojën e tij të shpejtë, ai është bërë një element kryesor si në kazinotë me tulla dhe në kazinotë online. Megjithatë, kur bëhet fjalë për përfitimin e kazinove online, Baccarat dallohet për arsye që nuk janë menjëherë të dukshme. Pavarësisht popullaritetit të saj në mesin e lojtarëve, kjo lojë paraqet një rast kurioz në ekonominë e kazinosë. Në këtë artikull, ne shqyrtojmë pse Baccarat, në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë, mund të mos jetë aq fitimprurës për faqet e kazinove dhe eksplorojmë dinamikën pas ndikimit të saj financiar.

Pse është Baccarat kaq popullor?

Pse është Baccarat kaq popullor?

Baccarat, i njohur për elegancën dhe thjeshtësinë e tij, është bërë një element kryesor në kazinotë në mbarë botën. Është një lojë që kombinon rregullat e kuptueshme lehtë me një atmosferë sofistikimi, tërheqëse si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Më poshtë, do të zbuloni arsyet e popullaritetit të qëndrueshëm të Baccarat dhe do të mësoni se si mund të bëheni pjesë e botës së tij emocionuese. Gati për të vënë në praktikë njohuritë tuaja të reja? Eksploroni kazinotë Baccarat të listuara më të mira të CasinoRank për të gjetur vendin e përsosur për të përjetuar emocionet e lojës. Pavarësisht nëse jeni një lojtar fillestar apo një lojtar me përvojë, këto kazino ofrojnë mjedisin ideal për të shijuar hijeshinë unike të Baccarat. Filloni udhëtimin tuaj Baccarat sot me zgjedhjet kryesore të CasinoRank!

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Gjëja që e bën Baccarat aq popullor është pjesa e poshtme e shtëpisë. Baccarat është loja me letra e kazinosë me avantazhin më të ulët të shtëpisë prej 1,06% për Bastin më të njohur të Bankerit.

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Baccarat është një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë që kërkon aftësi minimale. Ndodh të jetë loja e përsosur për bastorët, të cilët i duan lojërat me letra me ritme të shpejta, pa pasur nevojë të mësojnë shumë rregulla komplekse. Ndoshta vetëm Roulette ka rregulla aq të thjeshta sa Baccarat, që është një nga arsyet kryesore pse Baccarat është ende kaq popullor.

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Baccarat është kryesisht një lojë fati, pasi loja e saj ka të bëjë me krahasimin e kartave, zakonisht kartat e bankierit dhe lojtarit në shumicën e variacioneve.

Të rejat e fundit

Lojërat kryesore të kazinosë në internet për fillestarët
2023-10-29

Lojërat kryesore të kazinosë në internet për fillestarët

Meqenëse popullariteti i kazinove online është rritur kohët e fundit, lojërat e reja po shtohen vazhdimisht. Kazinotë online, celulare dhe live po bëhen më të famshme çdo ditë. Këto kazino janë e ardhmja e ekskluziviteteve të lojërave të fatit. Megjithatë, këto kazino ofrojnë shumë lojëra, kështu që është e vështirë të zgjedhësh një. Le të fillojmë një aventurë në shkëlqimin dixhital të kazinove në internet, ku fillestarët si ju mund të gjejnë hapin e tyre dhe potencialisht të fitojnë ar.

Lojëra kazino me shanse më të mira për të fituar
2023-09-20

Lojëra kazino me shanse më të mira për të fituar

Të luash lojëra kazino në internet për argëtim është këshilla më e mirë që mund të marrësh ndonjëherë. Pse? Sepse shtëpia (dmth. kazino) ka gjithmonë një avantazh matematikor mbi lojtarët, pavarësisht se cilën lojë luani apo çfarë strategjie përdorni. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të qëndroni larg lojërave të kazinosë tërësisht.

Top 5 lojërat e kazinove në internet që kanë shanset më të mira për të fituar në 2022
2022-07-18

Top 5 lojërat e kazinove në internet që kanë shanset më të mira për të fituar në 2022

A mendoni se është e vështirë të vendosni se cilën nga lojërat e kazinosë në internet duhet të luani për të pasur një shans më të mirë për të fituar? Po kështu edhe shumë lojtarë. Strategjia bazë për t'u larguar si fitues është të luani lojëra kazino me avantazhin më të ulët të shtëpisë.

Aspekte intriguese të lojës Progresive Baccarat në internet
2021-10-23

Aspekte intriguese të lojës Progresive Baccarat në internet

Ideja e jackpoteve progresive lidhet kryesisht me lojëra elektronike në internet. Por mund të jetë interesante të dini se të luash baccarat progresive në internet është absolutisht e mundur si në versionet RNG ashtu edhe në ato live.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është RTP e baccarat?

Punto banco baccarat, i cili është versioni më i zakonshëm i luajtur, ka një RTP që mund të ndryshojë disi në varësi të kazinosë, pasi varet nga sistemi i saktë i përdorur. Sidoqoftë, diapazoni për baccarat RTP është zakonisht rreth shenjës 97% ose 98%.

A ka strategji fituese për baccarat?

Fakti që loja mbështetet pothuajse tërësisht te fati do të thotë se është e pamundur të krijosh një strategji që ndikon në rezultatin me ndonjë besueshmëri.

Çfarë do të thotë fjala baccarat?

Mjaft e çuditshme, emri besohet se vjen nga baccara, e cila është një fjalë e vjetër italiane që do të thotë zero. Kjo do të thotë që emri i lojës vjen nga dora më e keqe e mundshme për t'u futur në të, gjë që ndodh të jetë e njëjtë për katrahurat dhe 'karratin'.

Cila është fitorja më e madhe e baccarat-it?

Të dish se sa vlen çdo fitore e vetme është e vështirë, pasi lojërat me vlerën më të lartë janë zakonisht shumë private. Megjithatë, lojtarët më të mirë në botë raportohet të kenë fitime që arrijnë në dhjetëra miliona dollarë.

A ka një bast minimal për baccarat?

Çdo operator do të vendosë minimumin e vet, kështu që nuk ka një standard. Kazinotë në internet mund të fillojnë me 0,10 për dorë, ndërsa kazinotë e nivelit të lartë të Monte Carlo mund të mos marrin asgjë si 100.

Cili është varieteti më i zakonshëm i baccarat?

Pavarësisht se zakonisht quhet baccarat, versioni që është më universal për kazinotë është në fakt një varietet i quajtur punto banco, ose 'banka bast' si një përkthim i lirë.

Sa kohë zgjat një raund baccarat?

Baccarat është një lojë e shpejtë për t'u bërë pasi ka vetëm raunde bastesh dhe lojërash. Çdo raund nuk do të zgjasë më shumë se një minutë me një tregtar me përvojë.

A luhet baccarat kundër lojtarëve të tjerë?

Në më të zakonshmet punto banco formulari nr. Megjithatë, në më të rrallët chemin de fer versioni, ka shumë lojtarë që marrin me radhë si bankier, me kazino që merr vetëm komision për fitimet.

A është baccarat një lojë me rrezik të lartë?

Ashtu si në craps, baccarat është po aq i rrezikshëm sa lojtari e bën atë. Basti mbi fitimin e një lojtari ose bankieri është pothuajse një rrokullisje, por një barazim ose një bast anësor do të ishte natyrisht më i rrezikshëm.

Me cilën lojë tjetër është e ngjashme baccarat?

Ndërsa baccarat ka rregullat e veta të veçanta, lojtarët mund të zbulojnë se ndihet i ngjashëm me blackjack në disa mënyra. Në thelb, blackjack është një version shumë i thjeshtuar i baccarat.