Baccarat Online Casino më e mirë në 2022/2023

Baccarat është një lojë me letra popullore dhe emocionuese në internet e kazinosë që e pëlqejnë shumë entuziastë të lojërave të fatit. Këtu ne ofrojmë një listë të disa prej kazinove më të mira në internet ku adhuruesit e baccarat në internet mund të luajnë dhe të fitojnë para me pagesa të larta.

Për më tepër, lojtarët e Baccarat do të gjejnë këshilla të dobishme se si ta luajnë lojën në internet dhe të përfitojnë sa më shumë nga aktivitetet e tyre të lojërave të fatit. Informacioni i dhënë përfshin një përkufizim të qartë se çfarë është baccarat, si luani baccarat, rregullat dhe strategjinë, si dhe historinë bazë të baccarat-it.

Baccarat Online Casino më e mirë në 2022/2023
Baccarat në internet

Baccarat në internet

Interneti ka sjellë shumë ndryshime në mënyrën se si jetojmë jetën tonë dhe bëjmë biznes. Një nga ndryshimet më domethënëse ka qenë në fushën e lojërave, me kazinotë në internet që u ofrojnë lojtarëve në mbarë botën një gamë të gjerë lojërash për të zgjedhur.

Ndër këto lojëra është baccarat. Të luash baccarat në internet është shumë argëtuese dhe mund të jetë edhe më e këndshme nëse e di se çfarë po bën.

Baccarat në internet
Çfarë është Baccarat në internet?

Çfarë është Baccarat në internet?

Baccarat është një lojë letrash që e ka origjinën e saj ndoshta deri në shekullin e 15-të. Është shkruar edhe si Baccara. Është një lojë letrash ku krahasoni dy duar, lojtarin dhe "bankierin".

Ka tre rezultate të mundshme nga një lojë Baccarat, fiton lojtari, fiton "bankieri" dhe barazimi. Baccarat është i famshëm për lojën që James Bond luajti në debutimin e tij, Casino Royale në 1953.

Çfarë është Baccarat në internet?
Si luani Baccarat?

Si luani Baccarat?

Të luash Baccarat në internet thjesht kërkon që një lojtar ta bëjë regjistrohu në një kazino online që e ka lojën në katalogun e saj. Nga menyja e kazinosë, lojtari më pas zgjedh baccarat nga ndeshjet e ndryshme të listuara. Një lojtar mund të zgjedhë ose opsionin live ose një lojë të thjeshtë në internet ku nuk ka transmetim video.

Lojtari shpreh interes për të luajtur në një raund baccarat duke vendosur një bast në një tryezë në internet. Basti vendoset në njërën nga dy duart; dora e bankierit. Në thelb, loja luhet midis dy duarve dhe jo midis lojtarëve ose kundër tregtarit.

Objektivi i lojës është të parashikojë saktë dorën që do të kthejë një kartë gjithsej nëntë ose më të afërt pa kaluar. Një bast mund të vendoset gjithashtu në një barazim, i cili është një total i barabartë si për dorën e lojtarit ashtu edhe për dorën e tregtarit.

Lojtarët nuk kanë asnjë kontroll mbi letrat e tërhequra. Në fakt, në asnjë moment në një raund lojrash lojtari i Baccarat nuk arrin të trajtojë ndonjë kartë. Përkundrazi, ata kontrollojnë bastet e tyre duke u dorëzuar ose duke rritur bastin për të vazhduar raundin.

Dy duart në një lojë baccarat kanë skaje të ndryshme shtëpie që një lojtar duhet të ketë parasysh.

Si luani Baccarat?
Luaj Baccarat në internet për para të vërteta

Luaj Baccarat në internet për para të vërteta

Të luash baccarat në internet për para të vërteta që nga fillimi është gjëja më e mirë për të bërë. Asnjë sasi praktike nuk do t'ju bëjë një lojtar më të mirë. Ju mund të përfundoni duke humbur mundësi të lavdishme fitimi në lojë falas, ndërkohë që mund të kishit fituar para të vërteta nga ato raunde.

Duhen vetëm disa hapa të thjeshtë për të depozitoni para në llogarinë tuaj të basteve, të cilën më pas mund ta përdorni për të luajtur baccarat online. Sidoqoftë, sado e thjeshtë të jetë loja, ju duhet një strategji e menaxhimit financiar. Vendosni bankrollin që dëshironi të përdorni në një seancë kumari dhe ndajeni atë në shuma për çdo raund.

Luaj Baccarat në internet për para të vërteta
Baccarat falas

Baccarat falas

Nuk ka shumë kazino që ofrojnë lojë falas për baccarat në internet. Si një lojë e thjeshtë fati, baccarat supozohet të jetë një lojë që nuk kërkon shumë praktikë për t'u mësuar. Megjithatë, me rritjen e konkurrencës midis kazinove, është vetëm çështje kohe.

Megjithatë, ka disa kazino që lejojnë lojtarët të luajnë baccarat në internet pa përdorur paratë aktuale. Kjo është zakonisht për argëtim dhe lojtarë të tillë nuk kanë asnjë shans për të fituar para nga kazino. Luajtja falas në kazinotë baccarat në internet shpesh zgjat vetëm disa ditë pas regjistrimit.

Baccarat falas
Bonuset më të mira në internet Baccarat

Bonuset më të mira në internet Baccarat

Bonuset janë të njohura sepse u ofrojnë lojtarëve mundësinë për të fituar më shumë para kur luajnë online. Një bonus tipik do të japë një sasi shtesë të çipave për të luajtur, që është një mënyrë e shkëlqyer për operatorët e kazinove në internet për të tërhequr klientët e rinj në lojërat e tyre.

Dhe ndërsa baccarat është një nga Lojërat më të luajtura të kazinosë në internet, nuk kualifikohet shpesh për bonuse. Kjo për shkak se loja ka një avantazh të lartë, kështu që kazinotë në internet nuk kanë gjasa të ofrojnë bonuse. Për më tepër, nuk ka asgjë të pazakontë në këtë, duke qenë se shumica e lojërave të tavolinës nuk ofrojnë bonuse.

Megjithatë, ka ende bonuse baccarat të disponueshme në internet, nga të cilat mund të përfitoni. Këtu janë disa nga bonuset më të njohura të baccarat në internet.

Bonus depozitimi Baccarat: Ky është një bonus që kazinotë online ofrojnë për lojtarët e rinj. Për të kërkuar bonusin, duhet të depozitoni në llogarinë tuaj. Shuma e bonusit do të bazohet në sasinë e parave që keni depozituar.

Baccarat bonus pa depozite: siç sugjeron emri, ky është një bonus që nuk kërkon që ju të bëni një depozitë. Për ta kërkuar atë, thjesht regjistrohuni për një llogari dhe bonusi do të kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj.

Bonusi i ringarkimit të Baccarat: Ky bonus baccarat në internet u ofrohet lojtarëve që rifreskojnë llogaritë e tyre. Kazinoja do t'ju japë një përqindje të depozitës tuaj si një bonus ringarkimi. Bonusi i ringarkimit zakonisht është menduar për lojtarët ekzistues dhe jo për lojtarët e rinj.

Mënyra më e mirë për të gjetur bonuse baccarat në internet është duke kërkuar në internet. Shumë faqe interneti listojnë të gjitha bonuset më të fundit të kazinosë në internet, kështu që përfitoni prej tyre dhe gjeni ofertën më të mirë për ju.

Sidoqoftë, duhet të kuptoni se kazinotë në internet zakonisht kanë kushte dhe kushte të ndryshme bonusi. Ju duhet t'i lexoni ato me kujdes përpara se të pranoni ndonjë ofertë bonus, në mënyrë që të mos përfundoni duke humbur bonusin nëse ka kërkesa specifike të lidhura me të.

Bonuset më të mira në internet Baccarat
Shanset e lojërave të fatit Baccarat

Shanset e lojërave të fatit Baccarat

Bakarati në internet është i popullarizuar me lojtarët e lojërave në internet sepse është i lehtë për t'u mësuar. Qëllimi i lojës është që të afrohet sa më shumë në 9 pikë (ose më afër pa kaluar). Por cilat janë shanset e baccarat online në internet?

Një gjë për t'u theksuar është se shtëpia ka një avantazh masiv ndaj lojtarëve të baccarat. Kjo do të thotë se pa marrë parasysh çfarë, kazinotë në internet kanë një avantazh të madh ndaj jush kur luani baccarat në internet. Dhe rasti nuk është unik për baccarat; shtëpia ka një avantazh edhe në lojërat e tjera të kazinosë.

Shanset Baccarat ndryshojnë me madhësinë e kuvertës

Shanset ndryshojnë në varësi të llojit të lojës baccarat në internet që po luani. Për shembull, një lojë baccarat me tetë kuvertë vjen me një avantazh shtëpie prej 14.36%, 1.06% dhe 1.24% në barazimin, bast Banker dhe bast Player, respektivisht. Bakarat me gjashtë kuvertë ndan të njëjtin avantazh në bastet e "Lojtarit" dhe "Bankerit".

Megjithatë, shtëpia në kravatë është pak më e lartë, duke qëndruar në 14.44%. Në baccarat me një kuvertë, skaji i shtëpisë në Banker dhe Player është respektivisht 1,01% dhe 1,29%, ndërsa basti i barazimit vjen me një avantazh shtëpie prej 15,75%.

Shanset e lojërave të fatit Baccarat
Rregullat e Bakaratit

Rregullat e Bakaratit

Loja Baccarat luhet në cilindo nga tre versionet: Player-banker (Punto Banco), Baccarat Banque, ose Baccarat Chemin de Fer. Punto Banco është versioni më i popullarizuar si në kazinotë online ashtu edhe në ato fizike dhe pothuajse gjithmonë quhet thjesht Baccarat.

Loja luhet duke përdorur një ose disa kuverta me të gjitha letrat përveç shakave. Çdo kartë midis 2 dhe 9 mbart vlerën e saj aktuale. Asi ka një vlerë prej një, ndërsa letrat e tjera të fytyrës kanë një vlerë zero.

Loja luhet duke shpërndarë nga një kartë për secilën dorë, duke filluar nga dora e lojtarit. Letrat shpërndahen me fytyrë lart.

Më pas, kruperi jep një sekondë për secilën dorë, duke filluar përsëri me dorën e lojtarit. Në atë pikë, duart krahasohen dhe kthimi përcakton veprimin tjetër të lojës. Nëse secila dorë ka gjithsej nëntë, ajo fiton raundin. Nëse ato janë të barabarta, loja përfundon me barazim dhe bastet e barazimit paguhen.

Nëse nuk ndodh asnjëra nga këto, raundi vazhdon, duke filluar me një kartë të tretë për lojtarin. Dora e lojtarit mund të qëndrojë gjithashtu.

Një total i letrave që tejkalojnë nëntë konsiderohet duke përdorur numrin e fundit të totalit. Një dorë me një pesë dhe një shtatë (gjithsej 12), për shembull, konsiderohet një dy.

Rregullat e Bakaratit
Strategjia e Bakaratit

Strategjia e Bakaratit

Për të kuptuar strategjinë e Baccarat-it, së pari duhet të keni një ide mbi shanset për duar të ndryshme. Loja konsiderohet si një përzierje e skajeve më të ulëta dhe më të larta të shtëpisë.

Dora e lojtarit ka një avantazh shtëpie prej 1.24%. Dora e bankierit duket më tërheqëse me një avantazh 1.06% për kazinonë, ndërsa basti i barazimit ka një avantazh gjigant prej 14.4%. Bankieri, pavarësisht nga avantazhi i ulët, është i komplikuar sepse tërheq një komision prej 5% për çdo fitim të lojtarit.

Barazimi, edhe me avantazhin e tij të madh të shtëpisë, është joshëse sepse paguan 8-me-1 (9-me-1 në disa vende), ndryshe nga pagesa 1-me-1 e lojtarit dhe bankierit.

Strategjia më e madhe e lojtarëve të Baccarat-it është shmangia e barazimit. Edhe në vendet ku kravata paguan 9 me 1 (ul buzën e shtëpisë me rreth 10%), skaji konsiderohet ende mjaft i lartë dhe mundësia e një kravate është goxha e pamundur.

Dora e bankierit është gjithashtu e turpshme, kryesisht për shkak të komisionit që tërheq. Për më tepër, kjo dorë shpërndahet gjithmonë pas lojtarit dhe varet shumë nga lojtari.
Rrjedhimisht, lojtari konsiderohet basti më i sigurt për të vendosur baste. Dora është megjithatë e mirë kur një lojtar planifikon të ketë një seancë të gjatë kumari pasi fitimet e tij kërkojnë kohë për t'u grumbulluar.

Strategjia e Bakaratit
Historia e Baccarat

Historia e Baccarat

Baccarat ka qenë një lojë popullore për më shumë se një shekull. Fillimisht ishte popullor në frëngjisht ku luhej në dhomat private të lojërave përpara se kumari të bëhej i ligjshëm. Kur kazinotë dolën në dritë, ishte një nga lojërat që u miratua pa probleme në shtëpitë e lojërave.

Lehtësia e tij e lojës dhe raundet e shpejta e bënë atë një ndeshje ideale si për lojtarët ashtu edhe për kazinotë. Është një lojë që gjithashtu mund të mësohet lehtësisht. Të njëjtët faktorë e kanë bërë atë një të dashur të kazinove online, të cilët e ofrojnë atë si një lojë të luajtshme për shumë lojtarë të rinj që luajnë sot.

Historia e Baccarat
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Nëse e gjeni veten ose dikush përreth po lufton me një varësi, ju lutemi kontaktoni GamCare

Varësitë nga kumari mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që ta bëni gjithmonë luaj me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

Lajmi i fundit

Lojërat më të mira të kazinosë për një fitore të lehtë
2022-08-18

Lojërat më të mira të kazinosë për një fitore të lehtë

Të luash lojëra kazino në internet për argëtim është këshilla më e mirë që mund të marrësh ndonjëherë. Pse? Sepse shtëpia (dmth. kazino) ka gjithmonë një avantazh matematikor mbi lojtarët, pavarësisht se cilën lojë luani apo çfarë strategjie përdorni. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të qëndroni larg lojërave të kazinosë tërësisht. 

Top 5 lojërat e kazinove në internet që kanë shanset më të mira për të fituar në 2022
2022-07-18

Top 5 lojërat e kazinove në internet që kanë shanset më të mira për të fituar në 2022

A mendoni se është e vështirë të vendosni se cilën nga lojërat e kazinosë në internet duhet të luani për të pasur një shans më të mirë për të fituar? Po kështu edhe shumë lojtarë. Strategjia bazë për t'u larguar si fitues është të luani lojëra kazino me avantazhin më të ulët të shtëpisë. 

Baste të sigurta për lojtarët fillestarë të kazinosë në internet
2022-01-01

Baste të sigurta për lojtarët fillestarë të kazinosë në internet

Mire se erdhet ne bota e lojërave të fatit në internet. Këtu do të keni akses në shumë makina slot dhe lojëra tavoline, duke përfshirë variante të drejtpërdrejta të menaxhuara nga krupierë të jetës reale.

Udhëzues Baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni më shumë vazhdimisht
2021-11-14

Udhëzues Baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni më shumë vazhdimisht

Po kërkoni të luani baccarat online për herë të parë? Lexoni fillimisht këtë udhëzues baccarat. Bakarat është një nga ato lojëra ku lojtarët e rinj mund të ndihen të frikësuar para se të vendosen. Kjo është për shkak se loja duket kaq e rastësishme, ku tregtari shpërndan letra pa rimë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Çfarë është Baccarat në internet?

Baccarat në internet është i disponueshëm si në versionin tipik të kompjuterizuar ashtu edhe në versionin e drejtpërdrejtë ku një tregtar i vërtetë transmetohet drejtpërdrejt te lojtarët. Në të dy versionet loja mbetet e njëjtë me lojtarët që parashikojnë se cila nga dy duart do të ketë një total më afër 10 pasi të ndahet me 10.

A është Baccarat një lojë fati?

Megjithëse Baccarat ka të bëjë kryesisht me fatin, me lojtarin që nuk ka kontroll nëse shpërndahet apo jo një kartë e tretë, ka disa strategji bazë bastesh që lojtarët mund të përdorin. Mbajtja e gjurmëve të modeleve të kartave dhe përdorimi i këtij informacioni për të parashikuar rezultatet e ardhshme është një shembull i kësaj.

Ku është Baccarat më popullor?

Baccarat është një nga dy lojërat më të njohura të kazinosë në botë. 91% e të ardhurave të Macau në vitin 2014 erdhën nga Baccarat. Është e vështirë të thuash se ku është më i popullarizuari Online Baccarat pasi shumica e lojtarëve përdorin softuer për fshehjen e vendndodhjes për të shmangur kufizimet e lojërave të fatit në vendet e tyre.

A është i manipuluar Baccarat në internet?

Po, është e mundur që Baccarat në internet të manipulohet. Algoritmet mund të vendosen për t'i dhënë shtëpisë një shans edhe më të madh për të fituar. Thënë kështu, nëse një kompani e lojërave të fatit në internet është e licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar, atëherë ajo i është nënshtruar testimit rigoroz për të kontrolluar nëse loja është e drejtë.

Cili është Baccarat më i popullarizuar në internet?

Punto Banco është versioni më i popullarizuar i Baccarat. Ekzistojnë dy versione të tjera të njohura, Baccarat Chemin De Fer dhe Baccarat Banque.

Pse ofrohen kaq shumë versione të ndryshme Baccarat në internet?

Baccarat vjen në shumë versione të ndryshme kryesisht sepse është një lojë e vjetër dhe me kalimin e kohës loja ndryshon dhe ndryshon. Versionet e ndryshme jo vetëm që kanë rregulla të ndryshme, por edhe shanse të ndryshme. Gjithmonë hulumtoni versionin përpara se të filloni të luani Baccarat në internet.

Si mund të fitoj Baccarat në internet?

Një nga mënyrat më të mira për të përmirësuar shanset e dikujt për të fituar në baccarat online është të vësh bast mbi bankierin, shanset e të cilit për të fituar gjatë gjithë kohës janë pak më shumë se 50%.

Ata që janë të rinj në lojë mund të fillojnë duke luajtur lojëra të shkurtra baccarat në internet. Përveç fitimit të më shumë përvojës dhe praktikës, ata gjithashtu zhvillojnë strategjinë e tyre të basteve dhe minimizojnë humbjet e tyre.

Çfarë është Dragon Bonus Baccarat?

I njohur si në kazinotë tokësore ashtu edhe në ato online, veçanërisht në kazinotë live, Dragon Bonus është një variant Baccarat. Rregullat e tij dhe përparimi i lojës janë të ngjashme me Baccarat standarde. Megjithatë, disa kazino online kufizojnë bastin anësor të Dragon Bonus në vetëm tre lojtarë për tavolinë.

A mund të numëroni letrat në Baccarat?

Ndërsa është e mundur të numërohen letrat në Baccarat, lojtarët nuk duhet të presin të fitojnë shuma të mëdha nga përdorimi i kësaj strategjie. Disa lojtarë e bëjnë këtë për të bërë një fitim të vogël në lojën e tyre të preferuar, ndërsa të tjerë nuk e shohin kuptimin që të shpenzojnë kaq shumë kohë duke pritur për situata ideale bastesh për një fitim kaq të vogël.

Ku mund të luaj Baccarat në internet?

Tregu i lojërave të fatit në internet, i cili vlen miliarda dhe vazhdon të rritet me shpejtësi, përmban mijëra kazino të bazuara në internet ku lojtarët mund të shijojnë Baccarat në internet. Shikoni listën tonë të kazinove në internet dhe kazinove live që ofrojnë Baccarat.