Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Baccarat është një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë që kërkon aftësi minimale. Ndodh të jetë loja e përsosur për bastorët, të cilët i duan lojërat me letra me ritme të shpejta, pa pasur nevojë të mësojnë shumë rregulla komplekse. Ndoshta vetëm Roulette ka rregulla aq të thjeshta sa Baccarat, që është një nga arsyet kryesore pse Baccarat është ende kaq popullor.

Ne do të shqyrtojmë aspektet kryesore të secilit rregull të lojës në këtë udhëzues. Duke filluar me vlerësimin e kartës, cili është objektivi i lojës, si dhe çfarë veprimesh mund të ndërmarrin lojtari dhe bankieri. Për të përfunduar gjërat, ne do të shohim disa nga termat kryesore që mund të ndihmojnë edhe fillestarët të fillojnë të luajnë baccarat pa asnjë shqetësim.

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Çfarë është Baccarat?

Bakarat, i referuar edhe si vetëm Baccara, është një lojë me letra kazino. Loja e thjeshtë e lojës me letra baccarat është të krahasoni letrat, midis dorës së lojtarit dhe dorës së bankierit. Çdo grusht shteti Baccarat, që është termi për raundin në lojë, ka tre rezultate të mundshme:

 • Lojtar (dora e lojtarit është më e mirë),
 • Bankier (dora e bankierit është më e mirë),
 • kravatë.

Shpjegohen rregullat e Baccarat në internet

Për qëllimet e udhëzuesit të sotëm, Variacion Punto Banco Baccarat do të merren parasysh. Punto Banco është lloji i lojës që është më i përhapuri, kështu që zakonisht quhet variacioni standard i baccarat.

Është e rëndësishme të mbani mend se loja me letra Baccarat është një lojë fati, kështu që teknikisht, mundësitë në rritje për të fituar janë të kufizuara. Por, ka ende disa truke kryesore që mund të ndihmojnë për të marrë një avantazh ndaj lojës, si shmangia e opsionit të bastit të barazimit.

Lojë Baccarat

Rregullat e lojës Baccarat janë mjaft të thjeshta, dhe gjithçka që duhet mbajtur mend kur luani është:

 • Lojtari bën gjithmonë një bast se cili mund të jetë rezultati i mundshëm i lojës, ku tre opsione janë në dispozicion:
  • Për të vënë bast në fitoren e një lojtari,
  • Për të vënë bast në një fitore të tregtarit,
  • Për të vënë bast në një barazim.
 • Letrat përzihen nga tregtari çdo herë, përpara se t'i shpërndajnë dy letra lojtarit dhe atij, gjithmonë me fytyrë poshtë,
 • Kur asnjëra palë nuk ka një dorë natyrale, që është një fitore automatike, kur letrat kthehen, mund të vendosen baste,
 • Objektivi kryesor i lojës Baccarat është të fitoni një dorë me vlerën 9, që është kombinimi më i lartë i mundshëm.

Statistikat thonë se dora e bankierit do të fitojë 45.8% të kohës, ndërsa të dora e lojtarit do të fitojë 44.6%, dhe pjesa tjetër e 9.6% shkon për një barazim.

Vlerat e kartës

Siç thuhet në rregullat e lojës me letra Baccarat, kartat kanë vlera pikësh si më poshtë:

 • Asi - 1
 • Kartat e numëruara 2 deri në 9 - Vlera nominale
 • 10, J, Q, K - 0

Vlerat e dorës në Baccarat bazohen vetëm në shifrën e fundit të vlerës së kartës. Për shembull, nëse një lojtari trajtohet me 6 dhe 9, shuma është 15, pra vlera e dorës është 5, që është shifra e fundit e numrit.

Qëndron dhe barazon

Barazimet (goditjet) dhe qëndrimet janë të vetmet veprime të mundshme që mund të kryhen në një lojë Baccarat. Barazimi, i cili është më i popullarizuar në botën e Baccarat si Hit, është kur lojtarit dëshiron t'i shpërndahet një kartë shtesë, duke e bërë numrin total të letrave 3.

Nëse lojtari zgjedh të qëndrojë në këmbë, është një tregues se nuk kërkohen më letra, kështu që synimi është të vazhdojë me vlerën aktuale të dorës së tij.

Rregullat e lojës me letra Baccarat për goditjen dhe qëndrimin në këmbë janë të ndryshme për bankierin dhe duart e lojtarit.

Rregullat për dorën e lojtarit

Mënyra se si vazhdon loja përcaktohet nga dora e lojtarit, pasi veprimet e Bankierit mund të ndryshojnë në varësi të vendimit të lojtarit për të qëndruar në këmbë ose për të barazuar.

 • Nëse lojtarit i jepet një total prej 6 ose 7, ai qëndron.
 • Nëse lojtari merr 5 ose më pak, një kartë e tretë tërhiqet.

Rregullat për Dorën e Bankierit

Rregullat për Dorën e Bankerit janë më komplekse, pasi veprimi varet shumë nga mënyra se si lojtari luajti dorën e tij.

Nëse lojtari qëndron në këmbë, bankieri ndjek të njëjtat rregulla si për dorën e lojtarit. Por, nëse lojtari ka tërhequr një të tretën fort, rregullat e bankierit bëhen shumë më të vështira.

 • Nëse totali i bankierit është 7, ai qëndron gjatë gjithë kohës,
 • Nëse totali i bankierit është 6, ai tërheq nëse letra e tretë që i jepet lojtarit është 6 ose 7,
 • Nëse totali i bankierit është 5, ai tërheq nëse letra e tretë që i shpërndahet lojtarit është 4,5,6 ose 7,
 • Nëse totali i bankierit është 4, ai tërheq nëse letra e tretë që i shpërndahet lojtarit është 2, 4, 5, 6 ose 7.
 • Nëse totali i bankierit është 3, ai tërheq në të gjitha rastet, përveç nëse letra e tretë e lojtarit është 8,
 • Nëse totali i bankierit është 2, ai tërheq gjatë gjithë kohës.

Të gjitha këto rregulla të kartës së tretë baccarat do të trajtohen nga tregtari, por është gjithmonë mirë që lojtari t'i mbajë ato në mendje.

Përfitimet e të luajturit Baccarat në internet

Baccarat ishte dhe do të mbetet një nga lojërat më të njohura të kazinosë në internet që lojtarët mund të kënaqen duke luajtur. Ka shumë arsye për këtë, por le të hedhim një vështrim në një nga më thelbësoret.

Përparësitë

 • Rregullat e baccarat në faqet më të mira të kazinove në internet mund të mësohet lehtësisht,
 • Ka plot oferta bujare bonus lidhur me të luajturit baccarat në internet,
 • Loja Baccarat në internet mund të luhet thjesht në çdo kazino online,
 • Shumë variacione të lojës me letra baccarat mund të gjenden në kazinotë online,
 • Baccarat ka një nga skajet më të ulëta të shtëpisë në mesin e lojërave të tavolinës,
 • Kur luan lojën baccarat në internet, bastuesi kontrollon bankrollin e tij,
 • Të luash bacarat në internet është plotësisht falas.

Disavantazhet

 • Në shumicën e tavolinave baccarat në internet, tarifohen komisione për bastet fituese,
 • Rregullat e bankierit janë shumë, kështu që është e vështirë të mbash mend,
 • Tavolinat e Baccarat mund të manipulohen nëse luhen në kazino online të pa licencuara,
 • Baccarat është një lojë fati, kështu që është e vështirë të ndikosh në rezultatin e duarve,
 • Pagesat e mundshme të basteve më të mira të bankierëve dhe lojtarëve nuk janë aq të mëdha.

konkluzioni

Baccarat është loja e tavolinës me rregullat më të lehta për t'u mësuar, por edhe me skajin më të ulët të shtëpisë. Pra, nuk është për t'u habitur që loja është kaq e njohur në ditët e sotme, dhe më shumë lojtarë duan ta shijojnë atë. Me të gjitha këto rregulla baccarat të shpjeguara, çdo lojtar mund të fillojë të luajë këtë lojë të thjeshtë në internet menjëherë.

Është gjithmonë mirë të kihet parasysh se, pavarësisht nëse rregullat e lojërave me letra baccarat janë të thjeshta, është ende një lojë e rastësishme, kështu që shanset për të fituar nuk mund të rriten aq shumë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të luani baccarat dhe të fitoni?

Baccarat është një lojë fati, kështu që shanset e fitimit nuk mund të kontrollohen aq shumë. Megjithatë, duke ndjekur rregulla të thjeshta, se kur duhet të qëndrojë, të godasë ose në cilën dorë të bastojë, çdo lojtar mund të rrisë shanset e tij për të fituar Baccarat Online.

Si të luani baccarat në internet?

Të luash baccarat në internet është njësoj si të luash në një kazino me bazë tokësore. Të njëjtat rregulla zbatohen, kështu që qëllimi është që të afrohet vlera e dorës me 9. Rregullat e baccarat janë shumë të thjeshta, kështu që çdo lojtar mund të fillojë të luajë lojën shumë shpejt.

Si të luani baccarat në internet për para të vërteta?

Hapat për të luajtur baccarat në internet për para të vërteta janë mjaft të thjeshta. Lojtari duhet të shkojë dhe të zgjedhë midis faqeve më të mira të kazinosë në internet. Më pas, lojtari duhet të hapë një llogari në faqen përkatëse të kazinosë, të depozitojë fonde dhe të vendosë çdo tabelë baccarat.

Si të luani baccarat në një kazino online?

Të luash baccarat në një kazino online është shumë më e thjeshtë sesa të luash në një kazino me bazë tokësore. Për të filluar të luajë baccarat në çdo kazino online, lojtari duhet të hapë një llogari në faqen përkatëse të basteve, të depozitojë fonde dhe të fillojë të luajë. Kjo ju jep lirinë për të zgjedhur gamën e basteve, tabelën, madje edhe ku dhe kur ta luani lojën.

Ku të luani baccarat në internet?

Tavolinat Baccarat mund të gjenden thjesht në çdo kazino online. Megjithatë, çdo lojtar duhet të vendosë kërkesat e tij dhe të zgjedhë kazinonë më të mirë për vete, pasi secili ofron tavolina të ndryshme baccarat, oferta bonus, etj.

Cila është mënyra më e mirë për të luajtur baccarat?

Baccarat është një lojë online me letra që ka rregulla shumë të thjeshta dhe një avantazh shumë të ulët të shtëpisë. Pra, mënyra më e mirë për çdo lojtar për të luajtur baccarat është duke ndjekur rregullat e thjeshta dhe duke përdorur Bast Banker, i cili ka avantazhin më të ulët të shtëpisë.

A mund të manipulohet baccarat?

Fatkeqësisht, si me çdo lojë tjetër të kazinosë në internet, Baccarat mund të manipulohet. Megjithatë, kur luani në një kazino të licencuar në internet, e cila operon në një juridiksion të autorizuar ligjërisht dhe monitorohet shumë, shanset që një lojtar të manipulohet janë pothuajse asnjë.

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Loja Baccarat është shumë e thjeshtë, pasi ofron tre opsione të mundshme bastesh. Këto tre baste konsiderohen si bastet kryesore në baccarat dhe janë ato që lojtarët zakonisht i përmbahen. 

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Baccarat është një nga lojërat më të njohura në internet me letra që mund të luhet në kazino online ose në tokë. Loja me letra Baccarat konsiderohet shumë e lehtë për t'u mësuar, pasi rregullat e saj janë shumë të thjeshta. Çdo lojë baccarat në internet ka një avantazh shumë të ulët të shtëpisë, gjë që e bën atë shumë tërheqëse për kumarxhinjtë. 

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Baccarat është ndër lojërat më të njohura të tavolinës së kazinosë që lojtarët mund të shijojnë duke luajtur pothuajse në çdo faqe kazinoje në internet. Është një lojë shumë e thjeshtë që bastorët mund ta mësojnë lehtësisht, pasi ka disa rregulla të drejtpërdrejta për t'u mbajtur mend. 

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Baccarat zë një vend unik në zemrat e shumë lojtarëve të fatit. I njohur për thjeshtësinë dhe lojën e tij të shpejtë, ai është bërë një element kryesor si në kazinotë me tulla dhe në kazinotë online. Megjithatë, kur bëhet fjalë për përfitimin e kazinove online, Baccarat dallohet për arsye që nuk janë menjëherë të dukshme. Pavarësisht popullaritetit të saj në mesin e lojtarëve, kjo lojë paraqet një rast kurioz në ekonominë e kazinosë. Në këtë artikull, ne shqyrtojmë pse Baccarat, në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë, mund të mos jetë aq fitimprurës për faqet e kazinove dhe eksplorojmë dinamikën pas ndikimit të saj financiar.

Pse është Baccarat kaq popullor?

Pse është Baccarat kaq popullor?

Baccarat, i njohur për elegancën dhe thjeshtësinë e tij, është bërë një element kryesor në kazinotë në mbarë botën. Është një lojë që kombinon rregullat e kuptueshme lehtë me një atmosferë sofistikimi, tërheqëse si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Më poshtë, do të zbuloni arsyet e popullaritetit të qëndrueshëm të Baccarat dhe do të mësoni se si mund të bëheni pjesë e botës së tij emocionuese. Gati për të vënë në praktikë njohuritë tuaja të reja? Eksploroni kazinotë Baccarat të listuara më të mira të CasinoRank për të gjetur vendin e përsosur për të përjetuar emocionet e lojës. Pavarësisht nëse jeni një lojtar fillestar apo një lojtar me përvojë, këto kazino ofrojnë mjedisin ideal për të shijuar hijeshinë unike të Baccarat. Filloni udhëtimin tuaj Baccarat sot me zgjedhjet kryesore të CasinoRank!

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Gjëja që e bën Baccarat aq popullor është pjesa e poshtme e shtëpisë. Baccarat është loja me letra e kazinosë me avantazhin më të ulët të shtëpisë prej 1,06% për Bastin më të njohur të Bankerit.

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Baccarat është kryesisht një lojë fati, pasi loja e saj ka të bëjë me krahasimin e kartave, zakonisht kartat e bankierit dhe lojtarit në shumicën e variacioneve.