Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Gjëja që e bën Baccarat aq popullor është pjesa e poshtme e shtëpisë. Baccarat është loja me letra e kazinosë me avantazhin më të ulët të shtëpisë prej 1,06% për Bastin më të njohur të Bankerit.

Baccarat ka disa variacione që kanë rregulla të ngjashme, por ka ende disa dallime të vogla, të cilat mund të ndikojnë në shanset përfundimtare të pagesës së baccarat. Në versionin më të njohur të Baccarat, Punto Banco, ekzistojnë tre opsione për bast; në Banker, në Lojtar dhe për një Barazim, nga ku vjen skaji i shtëpisë së poshtme.

Pa arsye të mëtejshme, le të zhytemi drejtpërdrejt në mënyrën se si funksionojnë shanset e lojës Baccarat dhe se si skaji i ulët i shtëpisë mund të përdoret në favor të çdo lojtari.

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Shpjegohen shanset e Baccarat

Loja e Baccarat ka të bëjë me shansin se çfarë letrash do të marrin lojtari dhe bankieri. Epërsia e fitimit për çdo lojtar mund të vijë nga shanset e lojës.

Shanset Baccarat thjesht i referohen shanset për të fituar. Është e rëndësishme që çdo lojtar i baccarat të jetë i informuar në lidhje me probabilitetet fituese, skajet e shtëpisë dhe pagesat, secila prej tre baste kryesore të baccarat ofron.

Bast bankier

Basti i bankierit është basti më i mirë i mundshëm që një lojtar mund të marrë përsipër, sipas të dhënave historike. Bastet e bankierëve janë vërtetuar se fitojnë 45.86% të rasteve, me pagesa prej 19:20.

Fatkeqësisht, pasi ky është basti më i popullarizuar në Baccarat, kazinotë zakonisht paguajnë një tarifë fituese prej 5% për të. Këtu, skaji i shtëpisë është vetëm 1.06%, që është më i ulëti ndër të gjitha lojërat e kazinosë.

Bast lojtar

Basti i dytë i mundshëm në Baccarat është basti Player. Ka një normë fitimi prej 44.62%, që është ende e mirë, por jo aq e mirë sa basti i bankierit.

Ka një pagesë 1:1, por nuk ka asnjë tarifë komisioni. Duke qenë se basti i lojtarit është vërtetuar se fiton më pak se Bankeri, avantazhi i shtëpisë është pak më i lartë, 1.24%.

Bast barazimi

Barazimi është rezultati më i vogël i mundshëm që mund të ndodhë në një lojë baccarat, kështu që pagesat janë 8:1. Probabiliteti që ky bast të ndodhë është shumë i ulët, kështu që lojtarët duhet të shmangin vendosjen e bastit barazues.

Basti Tie ka një normë fitimi 9,6% dhe një avantazh shtëpie 14,44% në një lojë baccarat me 6 kuverta. Për një lojë baccarat me 8 kuvertë, skaji i shtëpisë është pak më i ulët, 14,36%, por është ende shumë i ulët për ta përfshirë atë bast në një strategji fituese.

Në përgjithësi, shanset për të fituar baccarat që çdo lojtar duhet t'i përmbahet janë ato nga basti i Banker, pasi ato do të ofrojnë fitimet më të mëdha.

Basti i barazimit rekomandohet të shmanget nëse lojtari nuk e dallon ndonjë sekuencë, në këtë rast, ia vlen të vendosni disa dollarë mbi të.

Shanset e pagimit të Baccarat

Shanset e Baccarat janë mjaft të thjeshta për t'u kuptuar, por për t'i bërë gjërat edhe më të lehta për çdo lojtar baccarat, këtu janë disa shembuj se si do të paguhen bastet e baccarat:

Bast me dorëKunjRezultatiPagesaKthimi
Bankier5 dollarëFito19:204,75 dollarë
Bankier10 dollarëFito19:209,50 dollarë
Bankier50 dollarëFito19:2047,50 dollarë
Lojtar5 dollarëFito1:15 dollarë
Lojtar10 dollarëFito1:110 dollarë
Lojtar50 dollarëFito1:150 dollarë
kravatë5 dollarëFito8:140 dollarë
kravatë10 dollarëFito8:180 dollarë
kravatë50 dollarëFito8:1400 dollarë

Kjo tabelë tregon qartë se pagesat për bastet e bankierit dhe të lojtarit nuk janë aq mbresëlënëse, ndërsa basti i barazimit mund të japë fitime shumë të mira. Megjithatë, basti i barazimit vjen në vetëm 9.6% të rasteve, duke e bërë fjalë për fjalë të mos ia vlen të vendoset.

Pagesat e basteve anësore të Baccarat

Përveç basteve standarde të "Bankker", "Lojtar" dhe "Bashka", ka disa baste anësore në Baccarat që lojtarët mund të vendosin.

Bastet anësore mund të shihen në çdo faqe kazino në internet, por ato mund të jenë shumë të ndërlikuara. Disa prej tyre kanë pagesa të mëdha, si 75:1 për Bellagio Match, të cilat mund të vendosen në një variant me tre letra të baccarat.

  • Të gjitha me të njëjtën ngjyrë - Një nga bastet anësore më të njohura për baccarat është basti për të njëjtën ngjyrë letrash në dorën e bankierit ose të lojtarit. Ky bast paguan 22:1 për bankierin dhe 24:1 për lojtarin.
  • I madh dhe i vogël - Ky bast anësor është në numrin total të letrave në një raund. Varet fuqishëm nëse lojtari do të godasë apo do të qëndrojë në këmbë. Pagesa për këtë bast anësor do të jetë 3:2.
  • Bellagio Match - Bellagio Match mund të luhet në një lojë Baccarat me tre letra. Është e thjeshtë të marrësh tre letra të së njëjtës rang në një dorë të vetme, qoftë bankierë apo lojtarë. Pagesa për këtë bast anësor është 75:1 për lojtarin dhe 68:1 për Bankerin.
  • Çifti i përsosur - Një nga bastet anësore më të përhapura në baccarat është basti i përsosur në çift. Kjo thjesht kërkon që dora e bankierit ose e lojtarit të jetë një palë. Pagesa për këtë bast anësor është 5:1. Nëse çifti është i së njëjtës ngjyrë, pagesa rritet në 25:1.

konkluzioni

Baccarat është një lojë e bazuar në fat, pasi përmban krahasimin e letrave, në shumicën e rasteve dy. I gjithë qëllimi i lojës është të marrë një vlerë karte sa më afër 9 të jetë e mundur. Pra, çdo faktor që mund t'i ndihmojë lojtarët të rrisin shanset e tyre për të fituar duhet të merret parasysh.

Një nga gjërat më të lehta për t'u zbatuar në një strategji bastesh baccarat është të përfitoni nga sistemi i koeficienteve të lojës. Nga artikulli i sotëm, çdo lojtar duhet të dijë se basti më i mirë në baccarat është basti i bankierit, me një avantazh shtëpie prej vetëm 1.06%. Statistikat tregojnë se basti fiton 45.8% të rasteve dhe ka një pagesë prej 19:20, për shkak të komisionit prej 5% të ngarkuar nga kazinotë.

Në përgjithësi, shanset për të fituar baccarat janë duke përdorur bastin bankier, i cili ka probabilitetin më të lartë për të fituar mbi dy bastet e tjera dhe ka avantazhin më të ulët të shtëpisë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë shanset e baccarat?

Shanset Baccarat i referohen mundësive për të fituar. Basti i bankierit fiton 45.8% të rasteve, me një pagesë prej 19:20. Basti i lojtarit ka një normë fitimi 44.6% me një pagesë 1:1, dhe 9.6% e fundit shkon për bastin barazues me një pagesë 8:1.

Si të luani shanset e baccarat?

Baccarat është një lojë fati, kështu që të përfitosh nga shanset është thelbësore. Basti i bankierit është basti që fiton shumicën e kohës dhe ka një normë shumë të mirë pagese. Pra, rekomandohet të përdorni gjithashtu pagesën e mirë dhe avantazhin e ulët të bastit të bankierit.

Si të fitoni shanset e baccarat?

Në baccarat, shanset luajnë një rol kyç në sa i suksesshëm është një lojtar. Shanset e fitimit të Baccarat do të jenë gjëja që përcakton fitimet që ka lojtari, ndaj rekomandohet të përdorni normën e lartë të fitimit prej 44.6%, pagesën 19:20 dhe skajin e ulët të shtëpisë prej 1.06% të bastit Banker.

Pse bankieri ka shanse më të mira në baccarat?

Në baccarat, bankieri do të ketë gjithmonë shanse më të mira për të fituar, për shkak të renditjes së tërheqjes. Bankieri do të jetë gjithmonë i fundit në baccarat, kështu që ka mundësi më të mira vizatimi, që do të thotë një avantazh më i ulët i shtëpisë dhe një normë më të lartë fitimi.

A ka baccarat shanset më të mira?

Baccarat është loja me letra e kazinosë me avantazhin më të ulët të shtëpisë atje. Basti i bankierit, i cili është opsioni më fitues në lojë, ka një normë fitimi prej 45.8% mbi bastet e lojtarit dhe barazimit, duke rezultuar në një avantazh shumë të ulët të shtëpisë prej vetëm 1.06%. Pra, po, baccarat ka shanset më të mira.

Cili është basti më i mirë në baccarat?

Basti më i mirë në baccarat është basti Banker. Ajo ofron avantazhin më të ulët të shtëpisë, prej vetëm 1,06%, dhe gjithashtu ka normën më të lartë të fitimit midis tre basteve të mundshme, prej 45,8%. Nëse komisioni prej 5% nuk do të ngarkohej në shumë kazino, pagesa për Baccarat do të ishte 1:1.

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Loja Baccarat është shumë e thjeshtë, pasi ofron tre opsione të mundshme bastesh. Këto tre baste konsiderohen si bastet kryesore në baccarat dhe janë ato që lojtarët zakonisht i përmbahen. 

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Baccarat është një nga lojërat më të njohura në internet me letra që mund të luhet në kazino online ose në tokë. Loja me letra Baccarat konsiderohet shumë e lehtë për t'u mësuar, pasi rregullat e saj janë shumë të thjeshta. Çdo lojë baccarat në internet ka një avantazh shumë të ulët të shtëpisë, gjë që e bën atë shumë tërheqëse për kumarxhinjtë. 

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Baccarat është ndër lojërat më të njohura të tavolinës së kazinosë që lojtarët mund të shijojnë duke luajtur pothuajse në çdo faqe kazinoje në internet. Është një lojë shumë e thjeshtë që bastorët mund ta mësojnë lehtësisht, pasi ka disa rregulla të drejtpërdrejta për t'u mbajtur mend. 

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Baccarat zë një vend unik në zemrat e shumë lojtarëve të fatit. I njohur për thjeshtësinë dhe lojën e tij të shpejtë, ai është bërë një element kryesor si në kazinotë me tulla dhe në kazinotë online. Megjithatë, kur bëhet fjalë për përfitimin e kazinove online, Baccarat dallohet për arsye që nuk janë menjëherë të dukshme. Pavarësisht popullaritetit të saj në mesin e lojtarëve, kjo lojë paraqet një rast kurioz në ekonominë e kazinosë. Në këtë artikull, ne shqyrtojmë pse Baccarat, në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë, mund të mos jetë aq fitimprurës për faqet e kazinove dhe eksplorojmë dinamikën pas ndikimit të saj financiar.

Pse është Baccarat kaq popullor?

Pse është Baccarat kaq popullor?

Baccarat, i njohur për elegancën dhe thjeshtësinë e tij, është bërë një element kryesor në kazinotë në mbarë botën. Është një lojë që kombinon rregullat e kuptueshme lehtë me një atmosferë sofistikimi, tërheqëse si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Më poshtë, do të zbuloni arsyet e popullaritetit të qëndrueshëm të Baccarat dhe do të mësoni se si mund të bëheni pjesë e botës së tij emocionuese. Gati për të vënë në praktikë njohuritë tuaja të reja? Eksploroni kazinotë Baccarat të listuara më të mira të CasinoRank për të gjetur vendin e përsosur për të përjetuar emocionet e lojës. Pavarësisht nëse jeni një lojtar fillestar apo një lojtar me përvojë, këto kazino ofrojnë mjedisin ideal për të shijuar hijeshinë unike të Baccarat. Filloni udhëtimin tuaj Baccarat sot me zgjedhjet kryesore të CasinoRank!

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Baccarat është një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë që kërkon aftësi minimale. Ndodh të jetë loja e përsosur për bastorët, të cilët i duan lojërat me letra me ritme të shpejta, pa pasur nevojë të mësojnë shumë rregulla komplekse. Ndoshta vetëm Roulette ka rregulla aq të thjeshta sa Baccarat, që është një nga arsyet kryesore pse Baccarat është ende kaq popullor. 

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Baccarat është kryesisht një lojë fati, pasi loja e saj ka të bëjë me krahasimin e kartave, zakonisht kartat e bankierit dhe lojtarit në shumicën e variacioneve.