UK Gambling Commission

Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar është në fakt përgjegjës për lojërat e fatit në MB. Ato rregullojnë mënyrën se si kompanitë e lojërave të fatit kryejnë biznes. Ata zakonisht bashkëpunojnë me organet licencuese për të siguruar që ka një rrjedhë të qetë të biznesit. Komisioni i Lojërave të Fatit fillimisht u krijua në 2005 pas miratimit të Aktit të Lojërave të Fatit.

Përveç që kanë të bëjnë me kazinotë në vend dhe në internet, ato rregullojnë edhe Lotarinë Kombëtare. Kazino të tjera të rëndësishme që ata rregullojnë përfshijnë 22Bet, 1XbET dhe Royal Panda. Këto kazino online janë perfekte si për fillestarët ashtu edhe për profesionistët. Ata ofrojnë para dhe bonuse fillestare për të siguruar që njerëzit të shijojnë përvojën e tyre të lojërave të fatit.

UK Gambling Commission

Të rejat e fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?
2023-02-04

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Bonuset e kazinosë në internet vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme. Lojtarët e rinj të kazinosë mund të marrin bonuse pa depozita, bonuse depozitash dhe rrotullime falas. Por faqet e lojërave të fatit e dinë se besnikëria nuk është e lirë në një industri me konkurrencë të ashpër. Këto kazino ofrojnë shpërblime VIP dhe programe të tjera besnikërie për të mbajtur lojtarë besnikë. Pra, cilat janë programet VIP dhe si krahasohen ato me bonuset standarde të kazinosë? Vazhdoni të lexoni për të mësuar!

Relax Gaming merr licencën shumë të rëndësishme UKGC
2021-07-19

Relax Gaming merr licencën shumë të rëndësishme UKGC

Kur bëhet fjalë për licencat më të lakmuara të lojërave të fatit në internet në nivel global, Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar qëndron i lartë. Si i tillë, Relax Gaming Group me bazë në Maltë njoftoi më 13 maj 2021, nëpërmjet një njoftimi për shtyp se më në fund kishte siguruar një licencë UKGC. Pra, çfarë do të thotë ky moment historik për një nga grumbulluesit më të njohur të kazinove në internet?

UKGC Shtrëngon lakun në lojëra elektronike me Pokerin që ka mbetur i padëmtuar
2021-03-05

UKGC Shtrëngon lakun në lojëra elektronike me Pokerin që ka mbetur i padëmtuar

Bota e lojërave të fatit në internet po zhvillohet gjithnjë e më shumë dhe bastorët në Mbretërinë e Bashkuar e dinë mjaft mirë këtë. Kohët e fundit, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar njoftoi përditësime të reja mbi Aktin e Lojërave të Fatit të vitit 2005. Edhe pse disa mund të duken të padrejta, kjo është pjesë e një skeme më të gjerë për ta bërë lojën e fatit në Mbretërinë e Bashkuar më të sigurt dhe më të përgjegjshme. Rregullat e reja paraqesin kufijtë e shpejtësisë së rrotullimit dhe një ndalim të përhershëm të veçorive që festojnë humbjet si fitore dhe përshpejtojnë lojën. Le të kemi një vështrim më të qartë!

Entain udhëheq rrugën duke emëruar CEO-n e parë femër
2021-02-19

Entain udhëheq rrugën duke emëruar CEO-n e parë femër

Kanë ikur kohët kur bixhozi ishte rreptësisht një çështje mashkullore. Sot, bota e lojërave të fatit në internet po përjeton një ndryshim të jashtëzakonshëm. Industria po tërheq më shumë menaxhere dhe kumarxhinj femra, me Entain që emëron CEO-n e parë femër ndonjëherë. Por çfarë do të thotë kjo për të ardhmen e lojërave të fatit? Le të zbulojmë!