10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Masterpass

Mastercard Masterpass është një shërbim i përshtatshëm pagese i portofolit dixhital që lejon përdoruesit të bëjnë depozita në kazinotë online dhe të kryejnë blerjet online me një trokitje të vetme.

Masterpass ndryshoi emrin e tij në Kliko për të paguar në mesin e vitit 2020 dhe emri i ri shpjegon gjithçka që përdoruesit duhet të dinë për një mënyrë pagese të sigurt. Falë këtij shërbimi të unifikuar të pagesave dixhitale, adhuruesit e kazinove dhe lojtarët në internet mund të bëjnë depozita dhe blerje në internet me një klikim të vetëm në ikonën e pagesës.

Shërbimi i pagesave pa kontakt ruan gjithashtu të gjithë informacionin që përdoruesit zakonisht duhet të dorëzojnë manualisht për të shpejtuar procesin e tyre të pagesës në internet.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë është Masterpass?

Masterpass është një shërbim pagesash dixhitale i krijuar nga MasterCard. Por, MasterCard kaloi disa ndryshime përpara se kompania të zgjidhte emrin e saj tashmë të njohur globalisht.

Fillimisht filloi në vitin 1966 si Shoqata e Kartave Ndërbankare (ICA). Më pas, pasi HSBC Bank USA dhe First National City Bank bashkuan forcat me ICA-n, ata zgjodhën emrin Master Charge. Grupi u vendos në MasterCard në 1979 dhe emri u lidh me gjigantin financiar ndërkombëtar që është sot.

Në vitin 2013, MasterCard lançoi shërbimin e saj dixhital, Masterpass by MasterCard. Por në mesin e vitit 2020, emri i shërbimit dixhital ndryshoi në Kliko për të paguar.

Kompania ka një Qendër Operacionesh në St. Louis, Missouri dhe Selinë Globale në New York City. Megjithatë, operacionet e saj nuk kufizohen vetëm në Shtetet e Bashkuara.

Masterpass mbështet shtrirjen e tij globale me Selinë Qendrore Rajonale në Dubai, Singapor, Belgjikë dhe Miami dhe ofron pagesa të sigurta në 24 vende në mbarë botën.

Sot, Click to Pay, më parë Masterpass, ofron metoda dixhitale pagese, duke përfshirë pagesat me celular dhe kuletat dixhitale, për pagesa të përshtatshme dhe të besueshme pa kontakt.
Aplikacioni Masterpass i lejon përdoruesit të bëjnë blerje në internet dhe bëni depozita online pa kartë bankare. Teknologjia e saj e sigurt ruan informacionin e pagesave dhe transportit, kështu që përdoruesit e Masterpass/Click To Pay mund të paguajnë në internet shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Depozitimi me Masterpass/Kliko për të paguar në kazino

Aplikacioni Click to Pay Masterpass e bën lidhjen me një llogari bankare shumë më të thjeshtë, më të shpejtë dhe më të sigurt sesa lojtarët dhe adhuruesit e kazinove në internet që e kishin menduar ndonjëherë të mundshme.

Aplikacioni ruan detajet e lojtarëve, detajet e pagesës dhe adresat e transportit brenda teknologjisë së sigurt të aplikacionit Click to Pay Masterpass, duke i bërë proceset e pagesës së depozitave në internet të lehtë dhe pa stres.

Limitet mujore dhe ditore të depozitave të Masterpass nga MasterCard ndryshojnë në varësi të vendit dhe rajonit, banka që përpunon depozitën dhe limitet personale të kartës online të lojtarit.

Lojtarët mund të ndryshojnë kufijtë e depozitave mujore dhe ditore të kartës dhe llogarisë së tyre bankare duke kontaktuar bankën ose ofruesin e tyre financiar dhe duke kërkuar një rritje të limitit.

Është e rëndësishme të mbani mend se bankat dhe ofruesit e tjerë financiarë mund të refuzojnë një kërkesë për rritje të limitit bazuar në rezultatin aktual të kredisë ose statusin financiar të lojtarit.

Limitet mujore dhe ditore specifike të vendit dhe rajonit për depozitat dhe pagesat në internet shpesh vendosen dhe të panegociueshme për qëllime sigurie.

Këta kufizime nënkuptojnë se bankat nuk mund të rregullojnë ose rrisin shumën e autorizuar të depozitës për shkak të ligjeve financiare lokale ose politikave të brendshme të kompanisë.

Për të bërë depozita direkte në kazinotë MasterCard Masterpass, duhen vetëm disa hapa të thjeshtë përpara se lojtarët të provojnë fatin e tyre dhe të shijojnë një botë argëtimi.

Si të bëni një depozitë direkte me aplikacionin Masterpass?

1) Merrni një llogari Klikoni për të Paguar Masterpass/Kliko për të paguar.

Shkarkoni aplikacionin në pajisjen tuaj celulare ose vizitoni faqen e internetit Masterpass Click to Pay. Ndiqni udhëzimet për të krijuar llogarinë tuaj.

2) Lidhni Masterpass/Click To Pay me llogarinë tuaj bankare.

Për të përfunduar profilin tuaj Masterpass/Click To Pay, shtoni të dhënat tuaja MasterCard nga llogaria juaj bankare e preferuar dhe detajet e faturimit dhe verifikoni llogarinë.

3) Gjeni një kazino në internet Masterpass/Kliko për të paguar.

Ne jemi këtu për t'ju ndihmuar me këtë hap. te gjeni kazinotë më të mira në internet që do të pranojë MasterCard Masterpass, shikoni listën tonë, zgjidhni faqen tuaj të preferuar të kazinosë dhe regjistrohuni për të luajtur.

4) Zgjidhni Masterpass për të bërë depozitën tuaj në kazino.

Seksioni i pagesave në faqen e internetit të kazinosë do të shfaqë Mastercard si një opsion pagese të disponueshme për lojtarët. Zgjidhni ikonën e pagesës si opsion depozitimi në pajisjen tuaj dhe zgjidhni MasterCard-in tuaj të ruajtur për të paguar depozitën tuaj në kazino.

5) Konfirmoni detajet e depozitës suaj në asnjë kohë.

Pagesa e Masterpass do t'ju kërkojë të konfirmoni informacionin tuaj për arsye sigurie për të parandaluar çdo transaksion të paautorizuar. Nuk do t'ju duhet të përdorni një fjalëkalim ose të riparaqisni të dhënat tuaja; MasterCard Masterpass bën gjithçka për ju.

Si të bëni një tërheqje me Masterpass/Kliko për të paguar?

Masterpass/Click To Pay është rreptësisht për kryerjen e pagesave, që do të thotë se lojtarët nuk mund të tërhiqen në llogarinë e tyre ose në aplikacionin Masterpass.

Sidoqoftë, MasterCard ofron një shërbim alternativ pagese dixhitale të quajtur MasterCard Send, i cili lejon kazinotë në internet të transferojnë tërheqjet te lojtarët në mënyrë të sigurt.

Lojtarët mund të përdorin vetëm platformën globale të pagesave të MasterCard Send merrni fitime nga kazinotë në internet dhe platformat e lojërave që ofrojnë tërheqje nga MasterCard.

Si të tërhiqeni nga një kazino me MasterCard Send

1) Regjistrohu për MasterCard Send

Krijoni një llogari MasterCard Send duke përdorur emailin, ID-në, numrin e telefonit dhe adresën tuaj.

2) Vendosni monedhën tuaj të dërgimit të MasterCard

Hapni pultin e MasterCard Send dhe zgjidhni monedhën e llogarisë tuaj.

3) Jepni detajet tuaja të pagesës

Kopjoni detajet e nevojshme për të marrë një pagesë dhe dërgojeni atë në kazinonë online që bën transferimin.

4) Merrni tërheqjen tuaj

Konfirmoni tërheqjen me kazinonë online, më pas prisni që transaksioni të përpunohet dhe reflektoni në llogarinë tuaj.

Tërheqjet ditore dhe kufijtë minimalë të tërheqjes ndryshojnë në varësi të kazinosë në internet që bën transferimin dhe vendit ose rajonit të lojtarit. Zakonisht, kazinotë në internet nuk lejojnë tërheqje nën 10 dollarë dhe vendosin kufijtë e tyre standardë të tërheqjes ditore ose mujore për lojtarët.

Masterpass/Kliko për të paguar tarifat dhe kohët e përpunimit

Pavarësisht aftësisë së tij për të mundësuar arkë të menjëhershme dhe pagesa të shpejta dixhitale, pagesat Masterpass/Click To Pay zakonisht marrin një deri në dy ditë pune për t'u përpunuar.

Tërheqjet përmes MasterCard Send mund të duhen disa ditë për t'u përpunuar dhe reflektuar.

Megjithatë, fondet nga kazinotë online zakonisht përpunohen shpejt dhe pasqyrohen në llogarinë MasterCard Send të lojtarit brenda 30 minutave, nëse si lojtari ashtu edhe kazinoja online përdorin shërbimet e pagesave Mastercard Send.

Si koha e tërheqjes ashtu edhe e përpunimit të pagesës në përgjithësi ndryshojnë në varësi të disa faktorëve, duke përfshirë vendndodhjen ose rajonin e përdoruesit dhe konvertimet e nevojshme të monedhës për pagesën ose depozitën në internet.

Masterpass/Click To Pay dhe MasterCard Send janë falas dhe krijimi i një llogarie për të dyja platformat e pagesave dixhitale nuk kushton asgjë.

MasterCard nuk ngarkon tarifa shtesë për shërbimet e saj të sigurta dixhitale, ndryshe nga kuletat e tjera dixhitale.

Qasja në veçoritë e tij të sigurta të pagesës, si funksioni "trokitje e lehtë" dhe "paguaj" dhe portofolin dixhital nuk sjell ndonjë tarifë apo kosto shtesë. Edhe përdorimi i butonit Masterpass për të përpunuar pagesat në faqet e internetit të shitësve me pakicë në internet nuk kushton asgjë.

Megjithatë, mund të aplikohen tarifa të rregullta transaksionesh për blerjet në internet. Tarifat e transaksioneve në internet do të ndryshojnë në varësi të vendit ku përdoruesit blejnë në internet, konvertimit të monedhës ose aplikacionit të një shitësi me pakicë.

Ku pranohet Masterpass/Click To Pay?

Masterpass/Click To Pay është aktualisht në dispozicion në dhe pranuar nga 24 vende dhe rajone anembanë botës, duke përfshirë Emiratet e Bashkuara Arabe, Mbretërinë e Bashkuar, Afrikën e Jugut, Kinën dhe Shtetet e Bashkuara.

Deri më sot, ofruesi i pagesave dixhitale pranon dhe mbështet gjithsej 22 monedha globale, duke bërë pagesa më të sigurta dhe teknologjinë më të mirë të sigurisë të aksesueshme në mbarë botën dhe më të lehtë për t'u përdorur se kurrë më parë.

Me mbi 30,000 tregtarë që pranojnë metodën e pagesës dixhitale, Masterpass/Click To Pay është jashtëzakonisht popullor dhe përdoret gjerësisht në Afrikën e Jugut.

Vendet dhe rajonet e mbështetura:

 • Australia
 • Belgjika
 • Brazili
 • Kanadaja
 • Kinë
 • Republika Çeke
 • Franca
 • Gjermania
 • Hong Kongu
 • Hungaria
 • Indi
 • Italia
 • Koreja
 • Zelanda e Re
 • Polonia
 • Rumania
 • Rusia
 • Singapor
 • Afrika e Jugut
 • Tajvani
 • Turqia
 • Emiratet e Bashkuara Arabe
 • Shtetet e Bashkuara
 • Mbretëria e Bashkuar

Monedhat e mbështetura:

 • Dollar Australian AUD
 • Real Brazilian BRL
 • Dollari kanadez CAD
 • Juan kinez CNY
 • Republika Çeke Koruna CZK
 • euro euro
 • Dollari i Hong Kongut HKD
 • Forinta hungareze HUF
 • Dollar i Zelandës së Re NZD
 • Polake Złoty PLN
 • Pound Sterling GBP
 • Dollar Singapori SGD
 • Rand i Afrikës së Jugut ZAR
 • Won e Koresë së Jugut KRW
 • Dollari i ri i Tajvanit TWD
 • Dollar i Shteteve të Bashkuara USD
 • Real Brazilian BRL
 • Rupia indiane INR
 • Lira turke TL
 • rumun Leu RON
 • Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe AED
 • Rubla ruse RUB

Bonuset kryesore të depozitës së parë me Masterpass/Click To Pay

Kazinotë në internet zakonisht lëshojnë bonuse të depozitës së parë për lojtarët që përdorin MasterCard Kliko për të paguar për të bërë një depozitë në internet.

Lojtarët e rinj marrin një bonus të depozitës së parë ose të mirëseardhjes pasi të regjistrohen dhe të hedhin depozitën e tyre të parë.

Së pari, depozitoni dhe bonuse të mirëseardhjes në kazinotë online shpesh përfshijnë përfitime dhe shtesë, si rrotullime falas në lojëra të zgjedhura ose mundësinë për të dyfishuar depozitën e tyre deri në një vlerë të caktuar.

Për të zbuluar se çfarë aplikohen bonuset e depozitës së parë dhe të mirëseardhjes për Masterpass/Click To Pay, lojtarët duhet kontrolloni promovimet e një kazinoje në internet për të mësuar se çfarë përfiton pas depozitave ose referimeve.

Depozita e parë dhe bonuset dhe përfitimet e mirëseardhjes

Ofertat bonus Casino.com për të dyfishuar depozitën tuaj të parë deri në 400 dollarë.

1xBet lejon lojtarët e rinj të fitojnë 200% në depozitën e tyre të parë.

Bobcasino u ofron lojtarëve të rinj 100 rrotullime falas në përzgjedhje dhe një bonus 100% deri në vlerën 100$/100€ në lojërat e zgjedhura pasi kanë bërë depozitimin e tyre të parë.

Si të zgjidhni Masterpass-in e duhur/Kliko për të paguar

Masterpass/Click To Pay është i preferuari në mesin e lojtarëve të kazinosë në internet sepse opsioni i pagesës i mbron ata nga vjedhjet e identitetit dhe robotët me qëllim të keq dhe përdor detajet e MasterCard të ruajtura më parë.

Gjithashtu ruan të gjitha informacionet e pagesave të lojtarit në konfigurim, duke bërë dërgesat dhe depozitat e pagesave për lojërat në internet shpejt dhe me efikasitet.

Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të përdorin një kod të sigurt një herë për të bërë një pagesë dhe platforma kujdeset për të gjitha informacionet e tjera që zakonisht kërkohen nga kuletat e tjera dixhitale.

Të mirat dhe të këqijat e Masterpass/Kliko për të paguar

Të mirat:

 • Masterpass/Click To Pay nuk do të thotë më fjalëkalime për përdoruesit.
 • Funksioni "Më kujto" mundëson blerje të shpejta në faqet e internetit dhe aplikacionet.
 • Ai ofron ndihmë të përgjithshme globale përmes MasterCard Chat.
 • Shërbimi ofron mbrojtje nga vjedhjet.
 • Përdoruesit mund të paguajnë në dyqane dhe në internet.
 • Ai ruan kartat dhe informacionin e transportit në një vend.
 • Konfigurimi dhe aktivizimi i llogarisë janë të lehta.
 • Një llogari është falas dhe nuk ka tarifa shtesë.
 • Disa shitës me pakicë u ofrojnë përdoruesve Masterpass/Click To Pay oferta speciale.
 • Portofoli dixhital lidhet shpejt dhe lehtë me një llogari bankare.
 • Përdoruesit mund të paguajnë me Masterpass/Kliko për të paguar në çdo dyqan online ose aplikacion që pranon MasterCard.
 • Masterpass/Click To Pay ofron një aplikacion celular për iPad, Android dhe iPhone.
 • Mbrojtja me përgjegjësi zero të portofolit dixhital do të thotë që përdoruesit nuk mbahen përgjegjës për transaksione të paautorizuara ose mashtruese.
 • Platforma zbulon robotët dhe parandalon aktivitetin e dëmshëm të robotëve.
 • Përdoruesit nuk kanë nevojë për një kartë bankare fizike për pagesa dhe transaksione.

Disavantazhet:

 • Masterpass/Click To Pay mbështet vetëm 22 monedha.
 • Nuk është ende i disponueshëm ose i mbështetur në mbarë botën dhe zbatohen përjashtime rajonale.
 • Përdoruesit nuk mund të përdorin Masterpass/Click To Pay për të bërë blerje në dyqan.
 • Tërheqjet janë të disponueshme vetëm përmes MasterCard Send.
 • Përpunimi i pagesave mund të zgjasë disa ditë.
 • Emri ndryshoi në Kliko për të paguar, gjë që mund të shkaktojë konfuzion.
 • Jo të gjitha kazinotë në internet pranojnë Masterpass/Click To Pay.
 • Është e lehtë të mbishpenzosh duke përdorur aplikacionin dhe ikonën e pagesës.
 • Masterpass/Click To Pay kërkon një pajisje celulare ose desktop.

Procesi i hapjes së llogarisë Masterpass

Hapja e një llogarie është shumë e thjeshtë. Kërkon disa detaje verifikimi gjatë konfigurimit përpara se përdoruesit të mund të lidhen me një llogari bankare, të bëjnë depozita ose të bëjnë pagesa në internet me profilin e tyre.

Për të hapur një llogari Masterpass/Click To Pay, përdoruesit duhet të jenë 18 vjeç ose më të vjetër.

   1) Vizitoni faqen e internetit Masterpass/Click To Pay

Për t'u regjistruar për shërbimin e pagesave dixhitale, duhet të hyni në faqen e internetit Masterpass/Click To Pay dhe të klikoni në lidhjen e regjistrimit në faqe.

   2) Krijo një profil

Do t'ju duhet të jepni një adresë emaili dhe një numër telefoni për të krijuar një profil Masterpass/Click To Pay.

  3) Shtoni informacionin e pagesës

Formulari i regjistrimit do t'ju kërkojë të shtoni të dhënat tuaja personale, informacionin e faturimit dhe detajet e transportit.

  4) Kontrollimi i regjistrimit

Pasi të keni dhënë të dhënat tuaja, Masterpass/Click To Pay do t'ju dërgojë një kod një herë për të konfirmuar shpejt llogarinë tuaj dhe të dhënat tuaja.

  5) Portofoli dixhital

Pasi të përfundojë profili juaj i pagesës dhe të keni verifikuar llogarinë tuaj, mund të përdorni funksionin Kliko për të paguar në internet.

Siguria dhe siguria duke përdorur Masterpass

Mastercard Masterpass/Click To Pay përdor një numër karte virtuale të koduar unik për një përdorues për të mbrojtur të dhënat e tij gjatë ruajtjes së detajeve të pagesës.

Aplikacioni Masterpass/Click To Pay ofron teknologjinë e duhur të sigurisë që kupton se njerëzit dhe robotët sillen ndryshe. Ai i dallon përdoruesit nga robotët në arkë për të siguruar pagesa më të sigurta për tregtarët e preferuar të përdoruesve.

Mbrojtja Zero Liability Protection gjithashtu mbështet çdo blerje Masterpass/Click To Pay, që do të thotë se përdoruesit nuk mbahen përgjegjës për blerje të paautorizuara ose aktivitet mashtrues.

Mbrojtja nga vjedhja e ID-së MasterCard gjithashtu vjen pa kosto. Por përdoruesit duhet ta aktivizojnë atë për të korrur përfitimet.

Masterpass/Click To Pay i bën të lehta pagesat pa fjalëkalim. Gjithçka që përdoruesit duhet të bëjnë është të kërkojnë ikonën Kliko për të paguar në arkë.

Përdoruesit duhet të prekin ikonën e pagesës dhe të zgjedhin MasterCard-in e tyre të preferuar të ruajtur. Portofoli dixhital do të sigurojë detajet e arkës që kërkohen për një blerje të suksesshme dhe përdoruesi duhet të konfirmojë transaksionin.

Përdoruesit e Masterpass/Click To Pay duhet të jenë të kujdesshëm ndaj faqeve të internetit ose aplikacioneve që kërkojnë automatikisht konfirmimin e pagesës nëse nuk kanë përdorur ikonën e arkës.

Zbuloni Depozita të tjera

Apple Pay

Apple Pay i lejon përdoruesit të bëjnë pagesa pa kontakt në internet, në aplikacione, në dyqane dhe shumë më tepër.

Portofoli celular Apple Pay lidhet me karta krediti, debiti, të parapaguara dhe të zgjedhura besnikërie. Është gjithashtu e pranuar gjerësisht në të gjithë SHBA

Google Pay

Shërbimi i portofolit celular i Google Pay është i pranuar gjerësisht globalisht.

Përdoruesit e Google Pay mund të bëjnë blerje pa kontakte duke përdorur kartat e debitit, kreditit, dhuratës dhe shpërblimeve të besnikërisë, personalisht, përmes aplikacionit dhe në internet.

Samsung Pay

Samsung Pay mund të ruajë deri në 10 karta krediti dhe debiti dhe të kryejë pagesa në dyqan.

Megjithatë, portofoli dixhital nuk është i disponueshëm në pajisjet iOS dhe do të funksionojë vetëm në pajisje të zgjedhura Samsung.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Masterpass?

Masterpass, i quajtur tani Click To Pay, është një shërbim i portofolit dixhital nga Mastercard.

A mund t'i besoj Masterpass informacione personale ose konfidenciale?

Po. Masterpass nga MasterCard ofron një sërë veçorish sigurie, duke përfshirë enkriptimin e informacionit të pagesave dhe zbulimin e sofistikuar të robotëve.

A ruan Masterpass detajet e pagesës?

Po. Portofoli dixhital Masterpass ruan informacionin e pagesës së përdoruesit, duke përfshirë detajet e kartës dhe të transportit.

A mund të transferoj para nga Masterpass në llogarinë time bankare?

Jo. Masterpass mund të kryejë vetëm pagesa dhe jo të pranojë transferta.

A është Masterpass falas?

Po. Llogaritë e përdoruesve Masterpass janë falas.

Cilët shfletues celularë dhe uebi mbështesin Masterpass?

Shfletuesit e desktopit: Google Chrome, Apple Safari, Microsoft Edge dhe Firefox

Shfletuesit celularë: Google Chrome, Apple Safari, Firefox dhe Shfletuesi Android