Shpërblime dhe bonuse të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse dhe shpërblime për lojtarët e rinj dhe ekzistues. Por lojtarët shpesh duhet të bëjnë një depozitë minimale për të kërkuar bonusin, megjithëse nuk është kështu me bonuset pa depozitim. Dhe një mënyrë për të bërë një depozitë kualifikuese është përmes Mastercard. Kjo kartë pagese është një nga metodat më të pranuara bankare të kazinosë që mbështet depozitat dhe tërheqjet. Pra, në këtë artikull, do të mësoni se si të kërkoni bonuse dhe shpërblime në kazinotë më të mira që pranojnë depozita në Mastercard dhe disa këshilla për të përfituar sa më shumë nga këto shpërblime.

Shpërblime dhe bonuse të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Si funksionojnë shpërblimet dhe bonuset e Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Me pak fjalë, bonuset e Mastercard janë stimuj kazino për të inkurajuar lojtarët depozitoni dhe tërhiqni përmes Mastercard. Kazinotë në internet që pranojnë Mastercard u ofrojnë këto bonuse lojtarëve të rinj dhe besnikë pasi kanë bërë një depozitë minimale kualifikuese përmes kësaj karte debiti/kredi. Faqja e lojërave të fatit zakonisht do të specifikonte shumën në faqen e kushteve dhe kushteve të bonusit.

Por bonuset e kazinosë Mastercard funksionojnë ndryshe, në varësi të promovimit që zgjidhni dhe kushteve të bonusit të përcaktuara nga faqja e lojërave Mastercard. Ndonjëherë, kazinoja mund t'u japë lojtarëve një përqindje ndeshjeje deri në një shumë specifike pas depozitimit përmes Mastercard. Kazinotë kryesore të Mastercard mund të ofrojnë gjithashtu rimbursime për bastet e humbura të Mastercard ose rrotullimet e bonusit. Me pak fjalë, këto shpërblime mund të vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme. Vazhdoni të lexoni për të ditur se si funksionojnë bonuset specifike të Mastercard.

Llojet e shpërblimeve dhe bonuseve të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Siç u tha më parë, bonuset Mastercard mund të vijnë në modele të ndryshme në varësi të kazinosë dhe preferencave të lojtarit. Pa u zgjatur më poshtë, më poshtë janë bonuset më të zakonshme të ofruara në kazinotë Mastercard:

 • Bonusi i depozitës së ndeshjes: Ky është padyshim bonusi më i zakonshëm i kazinosë Mastercard. Kazinoja në internet do të ofrojë një përqindje ndeshjeje për depozitën tuaj minimale kualifikuese, zakonisht deri në një shumë specifike. Për shembull, një kazino mund t'u ofrojë lojtarëve të rinj një bonus depozite ndeshjeje 100% deri në 100 dollarë, që do të thotë se lojtarët do të marrin deri në 100 dollarë para bonus të patërhequr pasi të depozitojnë një shumë të ngjashme. Në disa faqe interneti, ky bonus mund të arrijë mijëra dollarë.
 • Bonusi i ringarkimit: Bonuset e ringarkimit zakonisht janë pjesë e bonusit të mirëseardhjes së depozitave të ndeshjes, që do të thotë se ato janë të ngjashme me ato të bonuseve të depozitave në strukturë. Me fjalë të tjera, është një përqindje përputhje me depozitat tuaja të mëvonshme, zakonisht deri në pesë depozita. Por vini re se norma në një kazino online Mastercard është shpesh 50% ose më e ulët.
 • Rrotullime falas: Mastercard kazinotë në internet shpesh ofrojnë rrotullime falas si pjesë e paketës së bonusit të mirëseardhjes ose si një bonus i pavarur. Kazinoja do t'u japë lojtarëve disa rrotullime bonus në lojëra elektronike specifike në internet pasi të bëjnë një depozitë në Mastercard.
 • Kthim parash: Ky është një tjetër bonus standard i kazinosë Mastercard për lojtarët besnikë. Faqja e internetit mund t'i shpërblejë lojtarët me një përqindje të humbjeve të tyre si kthim parash. Për shembull, lojtarët mund të marrin një bonus kthimi parash prej 10% për humbjet pasi përdorin një depozitë Mastercard për të luajtur.

Përfitimet e përdorimit të shpërblimeve dhe bonuseve të Mastercard për përdoruesit e kazinosë në internet

Bonuset Mastercard të diskutuara më sipër mund të kenë struktura të ndryshme, por të gjitha ato ofrojnë një shans falas për të luajtur lojëra kazino. Me këto bonuse, lojtarët e rinj mund të testojnë shërbimet e një faqeje kumari për të ditur nëse ia vlen të vazhdohet të luajë. Për shembull, përdorni bonusin e rrotullimit falas për të luajtur një slot në internet dhe për të përcaktuar se sa shpesh paguhet.

Një arsye tjetër e fortë për të përdorur bonuset e kazinosë Mastercard është të mprehni aftësitë tuaja të lojërave. Disa lojëra, të tilla si ruletë, poker, baccarat, craps dhe blackjack, mund të ketë rregulla dhe baste komplekse që fillestarët duhet të mësojnë përpara se të luajnë. Bonuset i lejojnë lojtarët të dinë rregullat dhe të identifikojnë lojën perfekte të kazinosë.

Së fundi, përdorni bonuset Mastercard për një shans për të fituar para të vërteta pa rrezikuar bankrollin tuaj. Të kazinotë më të mira në internet që pranojnë Mastercard do të përpunojë me kënaqësi një pagesë nëse fitoni një shumë të mirë kur luani duke përdorur kreditet falas të Mastercard.

Shpërblimet dhe bonuset më të mira të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Zgjedhja e bonuseve më të mira të kazinosë Mastercard mund të jetë dërrmuese, veçanërisht për fillestarët. Pra, për t'ju ndihmuar, ky udhëzues do të diskutojë disa këshilla për t'i ndihmuar lojtarët të zgjedhin bonuset më të mira të kazinosë Mastercard:

 • Lloji i bonusit: Gjithmonë zgjidhni një lloj bonusi që është më tërheqës për ju. Preferoni rrotullime falas, kthim parash ose bonuse për ndeshjen e depozitave? Kazinotë online të Mastercard ofrojnë bonuse të ndryshme, prandaj është jetike të bashkoheni në një kazino që ofron llojin e bonusit që dëshironi.
 • Shuma e bonusit: Lojtarët duhet gjithashtu të marrin në konsideratë shumën e bonusit që ofron një kazino online Mastercard. Puna është se një bonus më i madh ju jep më shumë shanse për të luajtur lojëra kazino falas, duke rritur shanset tuaja për të fituar. Pra, zgjidhni gjithmonë një bonus depozite prej 1000 dollarësh mbi një shpërblim prej 100 dollarësh.
 • Kërkesat e bastit: Kjo duhet të jetë pika kryesore e ngecjes kur kërkoni një bonus kazino. Kërkesat e bastit janë numri i herëve për të luajtur duke përdorur para të vërteta përpara se të tërhiqeni fitimet nga bonusi Mastercard. Një bonus i mirë i kazinosë në internet duhet të ketë kërkesa për baste që nuk i kalojnë 40x. Nëse gërmoni më thellë, do të gjeni bonuse kazino me 1x kërkesa për bast.
 • Kufijtë kohorë: Lexoni kushtet e bonusit për të ditur afatin kohor për pretendimin dhe përmbushjen e kërkesave të bastit. Përfitimi i bonusit Mastercard sa më shpejt që të jetë e mundur është thelbësor për të kapërcyer kufirin kohor. Idealisht, një bonus më i madh Mastercard duhet të ketë më shumë kufij kohorë të zgjatur.
 • Pagesat e lojës: Kjo vlen veçanërisht për rrotullimet falas, ku kazino do të specifikonte makinat e fatit për të luajtur. Loja më e mirë e kazinosë në internet për të luajtur duke përdorur Bonusi i Mastercard duhet të ketë një RTP miqësore (kthim te lojtari) për të rritur shanset tuaja për të fituar. Në rastin e lojërave elektronike, loja duhet të ketë paqëndrueshmëri të ulët për t'ju lejuar të bëni fitore të vogla por të shpeshta.

Si të kërkoni dhe përdorni shpërblime dhe bonuse Mastercard për depozitat në kazino në internet

Të pretendosh një bonus depozite në Mastercard është relativisht i thjeshtë, siç do të mësosh në hapat e mëposhtëm:

 • Gjeni një kazino që pranon depozita në Mastercard.
 • Hapni formularin e regjistrimit dhe shkruani detaje si emri i përdoruesit, fjalëkalimi, emaili, etj.
 • Pasi llogaria të jetë aktive, hapni arkë dhe zgjidhni Mastercard si metodë depozitimi.
 • Futni shumën për të depozituar dhe kodin e bonusit.
 • Konfirmoni transaksionin dhe bonusi Mastercard do të kreditohet në llogarinë tuaj.
 • Hapni bibliotekën e kazinosë dhe zgjidhni lojën më të mirë të kazinosë në internet për të luajtur.

Disa kazino që pranojnë Mastercard mund të kërkojnë që lojtarët të fusin kodin e bonusit në formularin e regjistrimit. Pra, konfirmoni kodin e bonusit Mastercard përpara se të regjistroheni dhe të depozitoni para.

konkluzioni

Bonuset e kazinosë Mastercard u ofrojnë lojtarëve seanca falas dhe fitojnë një pagesë në një ditë me fat. Duke luajtur në kazinotë Mastercard në internet i lejon lojtarët të kërkojnë shpërblime si bonuse për depozitat e ndeshjeve, rrotullime falas, bonuse të ringarkimit dhe oferta për kthimin e parave. Por çfarëdo bonusi të Mastercard që pretendoni, lexoni me kujdes shtypjen e vogël për të shmangur abuzimin e bonusit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të kërkoni oferta bonus Mastercard për përdoruesit e kazinosë në internet?

Pretendimi i një bonusi të kazinosë Mastercard është i shpejtë dhe i lehtë. Gjeni një kazino që ofron bonuse Mastercard, më pas regjistrohu për një llogari. Më pas, shkoni te arkëtari dhe lidhni Mastercard-in tuaj përpara se të bëni një depozitë minimale. Zakonisht, bonusi Mastercard kreditohet menjëherë.

A mund të fitoj shpërblime dhe bonuse duke përdorur një kartë debiti MasterCard për depozitat në kazino në internet?

Kjo varet kryesisht nga kazinoja juaj e zgjedhur Mastercard. Disa kazino mund të shpërblejnë lojtarët pasi të kenë bërë një depozitë në Mastercard, ndërsa disa mund të ofrojnë asgjë fare. Por lajmi i mirë është se kartat e pagesave si Mastercard dhe Visa shpesh kualifikohen për bonuse depozitash.

Si funksionojnë shpërblimet dhe bonuset e Mastercard për përdoruesit e kazinosë në internet?

Para së gjithash, do t'ju duhet të bëni një depozitë minimale kualifikuese për të aktivizuar bonusin Mastercard. Por gjithmonë kontrolloni për ndonjë kod bonus për të futur në formularin e regjistrimit ose në arkë.

A ka ndonjë kufizim ose kufizim për përdorimin e shpërblimeve dhe bonuseve Mastercard për depozitat në kazino në internet?

Pothuajse të gjitha bonuset e kazinosë Mastercard kanë terma dhe kushte për të udhëzuar lojtarët se si të përdorin shpërblimin. Fleta e bonusit zakonisht specifikon kushte si kërkesat e basteve, depozitat kualifikuese, kontributet e lojës dhe kufiri i fitimit.

Si të tërhiqni shpërblimet dhe bonuset e Mastercard si para?

Ju mund të tërhiqni bonusin tuaj të kazinosë Mastercard pasi të keni përmbushur kërkesat e bastit. Prandaj, sigurohuni që bonusi të ketë kërkesa të ulëta bastesh për të rritur shanset tuaja për pagim.

Debiti Mastercard kundrejt Kartave të Kreditit për Depozitat në Kazino Online

Debiti Mastercard kundrejt Kartave të Kreditit për Depozitat në Kazino Online

Sa më shumë kazino online atje, aq më e madhe është nevoja për metoda moderne pagese të sigurta - për të depozituar dhe tërhequr para. Prandaj, nuk është çudi që MasterCard është një nga mënyrat më të zakonshme për të financuar llogaritë e lojërave, duke pasur parasysh pranimin dhe aksesin global të kartës.

MasterCard kundrejt metodave të tjera pagese në kazinotë online

MasterCard kundrejt metodave të tjera pagese në kazinotë online

Gjatë viteve të fundit, rritja e kazinove online ka rritur nevojën për metoda të sigurta pagese online për të gjitha llojet e transaksioneve. Këtu, ne do të shohim se si MasterCard përballet me disa nga alternativat më të njohura, duke përfshirë Visa, e-Wallets, transfertat bankare dhe kriptovalutat.

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Mastercard është një nga mënyrat më të mira të pagesës së kazinosë. Kjo kartë pagese i lejon lojtarët në internet të bëjnë depozita dhe tërheqje të sigurta dhe të sigurta në kazino direkt në dhe nga një llogari bankare. Megjithatë, fillimi në kazinotë më të mira që pranojnë depozita dhe tërheqje në Mastercard mund të ngatërrojë një fillestar. Ky tutorial diskuton se si të bëni një pagesë të kazinosë Mastercard shpejt, plus disa këshilla për depozitimin dhe tërheqjen duke përdorur këtë kartë pagese.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Mastercard për kazino online

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Mastercard për kazino online

Përdorimi i metodave më të mira të pagesës së kazinosë këshillohet kur luani lojëra kazino në internet për para të vërteta. Mastercard është një metodë pagese me bazë në SHBA e lançuar në vitin 1966 për të ofruar pagesa pa para. Këto karta lidhen drejtpërdrejt me llogarinë tuaj bankare, duke ju lejuar të bëni transaksione të sigurta në kazino në internet.