10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë BitPay

Merrni kontrollin e bankingut tuaj online të kazinosë me BitPay! Tani mund të përdorni kriptomonedhën për të bërë depozitat dhe tërheqjet tuaja në internet, të gjitha falë portofolit BitPay.

Duke ofruar një aplikacion të lehtë për t'u përdorur për portofolin kripto dhe një kartë debiti BitPay, BitPay ju lejon të blini, ruani dhe shpenzoni kriptomonedhën tuaj në internet shpejt dhe me lehtësi. Thjesht shkarkoni aplikacionin BitPay dhe përdorni BitPay Mastercard-in tuaj për të bërë depozita në kazino në internet dhe për të kërkuar tërheqje. Do të shijoni çdo herë bankingun e shpejtë dhe të sigurt të kazinosë në internet dhe transaksionet pa stres.

Dëshironi të filloni të shijoni të gjitha avantazhet që ofron një portofol BitPay? Hidhini një sy rishikimit tonë të BitPay dhe filloni ta bëni kriptomonedhën tuaj të funksionojë për ju.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë është një portofol BitPay?

E themeluar në maj 2011, BitPay u krijua fillimisht si një mënyrë për të ruajtur, shkëmbyer, blerë dhe shitur Bitcoin. Që atëherë, ajo ka evoluar në portofolin BitPay dhe BitPay Mastercard - dy produkte të lidhura që lejojnë përdoruesit të ruajnë dhe shpenzojnë me lehtësi kriptomonedhën e tyre qoftë në botën reale ose në internet.

Me kompaninë e saj mëmë BitPay BV të rregulluar nga Banka Qendrore Hollandeze, BitPay është licencuar në SHBA nga shtete individuale dhe ka selinë e saj në Gjeorgji, SHBA. Ndërsa BitPay Mastercard është në dispozicion vetëm për klientët në Shtetet e Bashkuara në këtë kohë, aplikacioni i portofolit BitPay është i disponueshëm në shumicën e vendeve të botës.

Duke funksionuar si portofol dhe si shkëmbim, BitPay ofron një alternativë ndaj monedhës fiat (të lëshuar nga qeveria) që ju lejon të menaxhoni kriptomonedhën tuaj nga një vend. Thjesht përdorni portofolin tuaj më vete, ose për të financuar kartën tuaj të debitit të kriptove të rimbushshme dhe do të jeni në gjendje të bëni depozitat tuaja në kazino në internet siç do të bënit me çdo opsion depozitimi tradicional. Për më tepër, BitPay është gjithashtu një portofol kripto jo-kujdestar, që do të thotë se ju do të keni kontrollin e vetëm mbi fondet tuaja, duke ju dhënë një nivel shtesë mbrojtjeje në internet dhe paqe të plotë mendore.

Bërja e depozitave në Kazino në BitPay në internet

Dëshironi të bëni një depozitë në kazino në internet me portofolin tuaj BitPay? Ja se si:

 1. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin BitPay, atëherë do të jeni në gjendje të përdorni portofolin tuaj për të kryer pagesa.
 2. Depozita juaj në kazino në internet do të kategorizohet si një pagesë për një tregtar, me kazinonë tuaj në internet që është tregtari.
 3. Në faqen kryesore të portofolit tuaj BitPay, do të keni mundësinë të blini kripto, ta shkëmbeni ose ta përdorni për të blerë. Do të shihni gjithashtu të gjitha argumentet e disponueshme në llogarinë tuaj, në fund të faqes.
 4. Prekni monedhën e kriptos që do të përdorni për të bërë depozitën tuaj në kazino në internet, për shembull, Bitcoin.
 5. Pasi të prekni monedhën, do të çoheni në një ekran të ri ku do të keni opsionin ose 'Ble', 'Exchange', 'Marre' ose 'Dërgo'. Ju do të duhet të shtypni 'Dërgo' në mënyrë që të bëni depozitën tuaj.
 6. Vizitoni faqen e depozitave të kazinosë tuaj online për të gjetur adresën e portofolit të saj.
 7. Pasi të keni adresën e portofolit, futeni atë në aplikacionin tuaj BitPay së bashku me numrin e argumenteve që dëshironi të depozitoni dhe vërtetoni transaksionin tuaj. Vini re se nuk ka kufij depozitash, duke e bërë BitPay ideal për depozita më të mëdha.
 8. Transaksioni juaj duhet të miratohet menjëherë, ose brenda 5 deri në 10 minuta - thjesht kontrolloni për t'u siguruar që fondet janë pastruar dhe do të jeni në rrugën tuaj për të luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet!

Kuptimi i BitPay

Nga kartat e debitit të kriptove BitPay te kuletat e kriptomonedhave, ka një sërë termash të ndryshëm që lidhen me opsionin e depozitimit BitPay – le t'i hedhim një vështrim.

Aplikacioni BitPay

Aplikacioni BitPay është në qendër të përvojës BitPay dhe është i pajtueshëm me sistemet operative Android dhe iOS. Është në dispozicion falas si nga dyqani iTunes ashtu edhe nga Google Play.

Si një portofol me kriptomonedhë, aplikacioni i portofolit BitPay ju lejon të ruani dhe përdorni në mënyrë të sigurt kriptomonedhën tuaj për blerje. Gjithashtu ju lejon të financoni BitPay Mastercard-in tuaj dhe ta përdorni atë për transaksione në internet ose në jetën reale.

Përveç kësaj, aplikacioni ju lejon gjithashtu të kërkoni një PIN të ri, të zëvendësoni një kartë të humbur dhe të shikoni bilancin tuaj - të gjitha funksionet që ju nevojiten në një vend të përshtatshëm dhe të sigurt.

Kartat e debitit kripto BitPay

Ndryshe nga vetë Mastercard, BitPay Mastercard nuk është një kartë krediti kripto - përkundrazi, është një kartë debiti kripto-parapaguar që mund ta ngarkoni me monedhë kripto për të bërë blerjet tuaja. Ju nuk keni nevojë të keni një BitPay Mastercard për të përdorur portofolin tuaj, megjithatë, ju duhet një portofol BitPay për të financuar dhe përdorur BitPay Mastercard.

Nëse dëshironi të kërkoni dhe përdorni BitPay Mastercard-in tuaj, ka një sërë kufijsh të kartës BitPay që duhet të keni parasysh:

 • Tërheqja maksimale nga ATM: 2000 dollarë për tërheqje dhe 3 tërheqje në ditë
 • Kufiri maksimal i një ngarkese: 10,000 dollarë në ditë
 • Shpenzimi maksimal ditor: 10,000 dollarë
 • Bilanci maksimal: 25,000 dollarë

Bërja e tërheqjeve në Kazino BitPay Online

Përdorimi i kuletave të kriptomonedhave si BitPay mund të jetë jashtëzakonisht i përshtatshëm për bankingun e kazinove në internet, veçanërisht kur bëhet fjalë për të bërë tërheqje. Falë komoditetit të një portofoli kripto, nuk ka nevojë të keni një mënyrë pagese për depozitat dhe një për tërheqje – tani mund të përdorni të njëjtin opsion bankar për të dyja.

Në mënyrë që bëni një tërheqje në një kazino online nëpërmjet aplikacionit BitPay, thjesht ndiqni procesin e kundërt siç do të bëni për një depozitë. Këtë herë, në vend që të përdorni adresën e portofolit të kazinosë, do të përdorni adresën tuaj të portofolit BitPay në menynë e tërheqjes dhe do të transferoni fonde nga llogaria juaj e kazinosë direkt në portofolin tuaj.

Kohët e tërheqjes ndryshojnë nga përpunimi i menjëhershëm deri në 2 ditë, prandaj kontrolloni kazinonë tuaj specifike në internet për t'u siguruar. Pasi fondet tuaja të jenë transferuar në portofolin tuaj, ato janë tuajat për t'i përdorur sipas dëshirës tuaj!

Tarifat e BitPay

Një nga avantazhet më të mëdha të përdorimit të BitPay është se nuk ka tarifa depozitash. Kazinoja në internet do të paguajë një tarifë përpunimi prej 1% në emrin tuaj, por me kusht që të keni kripto të mjaftueshme në portofolin tuaj për të financuar llogarinë tuaj të kazinosë në internet, nuk ka tarifa depozitimi.

Aty ku mund të keni disa tarifa është duke përdorur BitPay Mastercard-in tuaj dhe për të mbajtur llogarinë tuaj në funksion:

 • 10 dollarë për lëshimin e kartës ose zëvendësimin e kartës
 • Tarifa për ATM 2,50 dollarë
 • 3% tarifë e transaksionit ndërkombëtar
 • Tarifa mujore e pasivitetit prej 5 dollarësh pas 90 ditëve të njëpasnjëshme pa aktivitet transaksioni

Vini re se BitPay nuk ngarkon asnjë tarifë ngarkese mujore, tarifë konvertimi ose tarifë mirëmbajtjeje.

Kohët e përpunimit

 • Depozitat: Depozitat duhet të jenë të menjëhershme, ose brenda 5 deri në 10 minuta. Kontrolloni gjendjen e llogarisë tuaj për t'u siguruar që fondet tuaja janë përpunuar dhe ato do të jenë gati për t'u përdorur pasi të pastrohen.
 • Tërheqjet: Shumë kazino në internet miratojnë paraprakisht kuletat e kriptove, që do të thotë se tërheqjet e kriptove nuk i nënshtrohen të njëjtave periudha pritjeje si opsionet e tjera të pagesës së kazinove në internet. Si rezultat, kohët e përpunimit të tërheqjes mund të jenë diku nga një çast deri në 2 ditë – konsultohuni me kazinonë tuaj online për më shumë informacion.

Ku pranohet BitPay?

Monedha kripto kapërcen bankat dhe kufijtë, dhe si e tillë, BitPay pranohet në shumë vende në mbarë botën. Sidoqoftë, si një kompani me bazë në SHBA, BitPay funksionon në përputhje me të gjitha rregulloret federale dhe lokale të mandatuara dhe si e tillë është e ndaluar të angazhohet me tregtarë dhe përdorues në vende duke përfshirë:

 • Algjeria
 • Bangladeshi
 • Bolivia
 • Kamboxhia
 • Ekuador
 • Egjipti
 • Indonezia
 • Iraku
 • Kirgistani
 • Maqedonia
 • Maroku
 • Nepali
 • Pakistani
 • Territori Palestinez
 • Turqia
 • Vietnami

Monedhat kripto të mbështetura

Aplikacioni BitPay mbështet transaksionet në kriptovalutat e mëposhtme:

 • Binance USD (BUSD)
 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Dai (DAI)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Ethereum (ETH)
 • Dollar Binjak (GUSD)
 • Litecoin (LTC)
 • Pax Dollar (USDP)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Monedha USD (USDC)
 • Bitcoin i mbështjellë (WBTC)
 • XRP (XRP) (vetëm në BE)

Bonuset kryesore të kazinosë BitPay Online

Shumica e kazinove online që pranojnë BitPay duhet t'ju lejojnë ta përdorni për të marrë pjesë në promovime. Edhe nëse shumat e bonusit shfaqen në monedha të rregullta, kjo shumë do të konvertohet në monedhë kripto kur të kërkoni bonusin tuaj, kështu që ju do të jeni ende në gjendje të merrni më shumë vlerë nga përvoja juaj në kazino në internet.

Bonuset tipike të kazinosë në internet përfshijnë:

Bonuset e depozitave/ndeshjes

Depozita ose bonuset e ndeshjeve u ofrohen lojtarëve të rinj kur regjistrohen në një kazino për herë të parë, zakonisht përdoret si një nxitje për të inkurajuar lojtarët të hapin llogari me para reale. Këto bonuse shpesh promovohen si 'Regjistrohu dhe merr 100% deri në 200 dollarë'.

Për të kërkuar bonusin, do t'ju duhet të hapni një llogari me para të vërteta dhe të bëni një depozitë deri në një maksimum prej $200, në këtë shembull. Nëse kazinoja juaj pranon BitPay, do të mund të përdorni aplikacionin tuaj BitPay apo edhe kartën tuaj të debitit BitPay për të bërë depozitën. Pasi të jetë përpunuar depozita juaj, kazino do të përputhet me atë shumë 100%. Pra, nëse keni depozituar maksimumin prej 200 dollarë, do t'ju jepen 200 dollarë të tjera nga kazino, duke e bërë bonusin tuaj në total 400 dollarë!

Sigurohuni që të kontrolloni termat dhe kushtet dhe kërkesat e basteve të bonusit tuaj dhe filloni të shijoni përvojën tuaj të kazinosë në internet!

Bonuset e mënyrës së pagesës

Si një mirëseardhje shtesë për lojërat e fatit në internet, disa kazino online do të ofrojnë bonusin e tyre të depozitave ose ndeshjeve në lidhje me një bonus pagese gjithashtu. Çfarë do të thotë kjo është se do t'ju jepet një bonus shtesë thjesht për përdorimin e një mekanizmi specifik pagese, zakonisht një zgjedhje më pak e zakonshme mbi alternativat më të njohura.

Për të kërkuar bonusin, thjesht regjistrohuni si do të bënit për një bonus të rregullt depozite, por këtë herë duke bërë depozitën tuaj me opsionin e nevojshëm të pagesës. Pasi pagesa juaj të jetë e suksesshme, ju do të merrni bonusin tuaj të depozitës, si dhe bonusin shtesë të mënyrës së pagesës. Më shumë bonuse, më shumë vlerë!

Rifresko bonuset

Pasi të bëheni një lojtar i rregullt i kazinosë në internet, do të keni mundësinë për të kërkoni bonuse të rregullta të ringarkimit – mënyra e kazinosë për t'ju shpërblyer për besnikërinë dhe lojën tuaj të vazhdueshme.

Zakonisht, bonuset e ringarkimit do të marrin formën e një bonusi depozite, ku do t'ju jepen para të gatshme në këmbim për të bërë një depozitë. Ndonjëherë ato mund të ofrojnë edhe rrotullime falas, zakonisht në një slot ose lojëra elektronike të veçanta. Thjesht lexoni termat dhe kushtet për t'u njohur me hapat e nevojshëm për të kërkuar bonusin dhe kënaquni!

Si të zgjidhni metodën e duhur të depozitimit

Çdo metodë depozitimi në kazino në internet ka të mirat dhe të këqijat e veta – çfarë duhet të keni parasysh përpara se të regjistroheni për të luajtur BitPay?

Pro

 1. Ndërsa BitPay Mastercard nuk është një kartë krediti kripto, ajo është një kartë debiti kripto që mund të përdoret kudo në botë ku Mastercard pranohet.
 2. BitPay mbështet një gamë të gjerë kriptomonedhash, duke përfshirë Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin dhe më shumë.
 3. BitPay mbështetet në shumicën e vendeve të botës.
 4. Kohët e shpejta të përpunimit të tij mund të ndihmojnë për të siguruar depozitime dhe tërheqje të menjëhershme në disa kazino online.
 5. Nuk ka tarifa të depozitave dhe nuk ka kufizime depozitash.
 6. Mbrojtje shtesë falë një metode vërtetimi me shumë nënshkrime.

Kundër

 1. BitPay Mastercard është në dispozicion vetëm për klientët që banojnë në SHBA.
 2. Tarifa prej 5 dollarësh për llogaritë joaktive Mastercard pas 90 ditësh radhazi mund të shtohet nëse nuk e përdorni llogarinë tuaj rregullisht mjaftueshëm.

Si të aplikoni për një BitPay Mastercard

Hapja e llogarisë tuaj BitPay Mastercard është e shpejtë dhe e lehtë me aplikacionin e portofolit BitPay:

 1. Shkarkoni aplikacionin ose nga dyqani iTunes ose nga Google Play.
 2. Regjistrohu për një BitPay Mastercard dhe merr miratimin në pak minuta.
 3. Më pas do të jeni gati të filloni të blini kartën tuaj dhe ta përdorni për blerje.
 4. Përdorni kartën tuaj virtuale në çast ose porositni një kartë debiti fizike kripto për veten tuaj.

Ju lutemi vini re se duhet të jeni rezident në SHBA dhe duhet të jeni të paktën 18 vjeç për të përdorur një BitPay Mastercard. Nëse banoni jashtë SHBA-së, regjistrohuni në listën e pritjes dhe do të miratoheni sapo karta të jetë e disponueshme në vendin tuaj.

Siguria dhe Siguria në internet

Me vetë fjalën 'crypto' që do të thotë 'e fshehur' ose 'e sigurt', kuletat e kriptomonedhave dhe kriptomonedhave mbahen sipas standardeve më të larta të sigurisë dhe mund t'u besohet për të mbajtur informacionin tuaj personal dhe transaksionet tuaja të sigurta në çdo kohë.

Kriptografia është tashmë metoda më e fortë e kriptimit në botë – ja se si BitPay shkon edhe më tej për të garantuar sigurinë dhe sigurinë tuaj të vazhdueshme në internet:

 1. BitPay është një portofol kripto jo-kujdestar, që do të thotë se ju dhe vetëm ju jeni përgjegjës për të dhe keni akses në çelësat tuaj privatë. As ekipi i BitPay nuk do të jetë në gjendje të hyjë në fondet tuaja, prandaj sigurohuni që të dhënat tuaja të mbahen të sigurta, private dhe të rezervuara në çdo kohë.
 2. Siguria inovative me shumë nënshkrime shton një shtresë shtesë mbrojtjeje në llogarinë tuaj duke përfshirë vërtetimin me shumë faktorë. Shtoni sigurinë biometrike, si p.sh. ID-në tuaj të fytyrës ose gjurmën e gishtit në llogarinë tuaj dhe do të mbroheni plotësisht nga vjedhja e identitetit, hakerimi dhe dobësitë e tjera të sistemit.

BitPay gjithashtu përdor protokollet e sigurta të pagesave dhe ofron siguri me burim të hapur për testime dhe auditime, duke siguruar një mjedis plotësisht të sigurt në çdo kohë, me paqe mendore të paçmuar.

Opsione të tjera të depozitave në internet

Nëse po mendoni të bëni një depozitë në kriptomonedhë në një kazino online ku BitPay nuk është i disponueshëm, provoni një nga këto opsione të tjera të njohura:

Bitcoin

Ndoshta më e njohura nga kriptovalutat e disponueshme sot, Bitcoin u lançua për herë të parë në vitin 2008 nga Satoshi Nakamoto. Si një kriptomonedhë e decentralizuar, Bitcoin ekziston vetëm në formë online dhe përpunohet përmes një rrjeti të përbashkët peer-to-peer, pa pasur nevojë për përfshirje të bankave apo qeverisë.

Kriptomonedha më e madhe dhe më e pranuar gjerësisht në botë, Bitcoin mund të përdoret në pothuajse çdo kripto kazino online, dhe është gjithashtu i sigurt, konfidencial dhe me kosto efektive.

Për të depozituar me Bitcoin, së pari sigurohuni që portofolin tuaj të jetë i mbushur me fonde. Vizitoni arkëtarin tuaj të kazinosë në internet, zgjidhni Bitcoin si metodën tuaj të depozitimit dhe bëni një shënim të destinacionit të portofolit të kazinosë. Hyni në portofolin tuaj kripto, futni detajet e portofolit të kazinosë tuaj dhe shtypni 'Dërgo' në mënyrë që të transferoni fondet tuaja. Është i shpejtë, është i lehtë dhe është gjithashtu plotësisht i sigurt.

Ethereum

E lançuar në vitin 2015 dhe padyshim kriptomonedha e dytë më e njohur pas Bitcoin, Ethereum është një platformë e decentralizuar që lejon të ndërtohen aplikacione të decentralizuara dhe të lëshohen kripto token, të njohur si Ether. Meqenëse të gjitha aplikacionet në Ethereum funksionojnë në Ether, nuk ka nevojë të përfshihen palë të treta, duke rritur sigurinë e transaksioneve.

Me transaksionet e Ethereum që përpunohen në vetëm sekonda, ai po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar si një mekanizëm pagese për lojërat e fatit në internet. Thjesht zgjidhni Ethereum si opsionin tuaj të depozitimit nga brenda arkëtarit tuaj të kazinosë, më pas kopjoni dhe ngjisni adresën e portofolit të kazinosë tuaj në portofolin tuaj Ethereum. Zgjidhni shumën e depozitës tuaj, autorizoni transaksionin dhe do të jeni gati të shijoni kumarin online në mënyrën më të mirë të tij.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është BitPay?

BitPay është një aplikacion i portofolit të kriptomonedhës me një kartë debiti të lidhur kriptomonedhë që ju lejon të përdorni kriptomonedhën për të bërë blerje në internet.

A mund t'i besoj BitPay?

Po. Falë kriptimit të rreptë, vërtetimit me shumë nënshkrime dhe natyrës jo-kujdestare, BitPay është plotësisht i sigurt dhe i sigurt.

A është BitPay falas?

Po dhe jo. Ndërsa nuk ka tarifa depozitimi për portofolin BitPay, ka një tarifë përpunimi prej 1% për kazinonë online dhe tarifa të ndryshme për BitPay Mastercard.

Sa kohë zgjasin depozitat e BitPay?

Depozitat BitPay përpunohen në çast, ose brenda 5 deri në 10 minuta. Kontrolloni llogarinë tuaj të kazinosë dhe do të keni akses të plotë në fondet tuaja pasi transaksioni juaj të miratohet.

Sa kohë zgjasin tërheqjet e BitPay?

Tërheqjet ndryshojnë nga kazino në kazino dhe mund të përpunohen ose në çast, ose duhen deri në 2 ditë për t'u pastruar.

A mbështet BitPay monedha të ndryshme?

Po. BitPay mbështet një numër kriptomonedhash, duke përfshirë Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Litecoin dhe më shumë.