European Roulette Online Casino më e mirë në 2023

Ruleta evropiane mund të jetë e preferuara kur bëhet fjalë për të gjitha versionet e ruletës së disponueshme për lojërat e fatit - pavarësisht nëse jeni në kazinotë tokësore, ose preferoni lojërat e kazinove në internet. Është e qartë përse ky version i ruletës është kaq i popullarizuar në mesin e lojtarëve nga e gjithë bota. Ruleta evropiane është e lehtë për t'u mësuar, siguron që ka të ngjarë të fitoni, ka një mori opsionesh bastesh dhe është argëtuese e madhe për t'u luajtur.

Në fakt, me avantazhin e vogël të shtëpisë prej 2,63%, shanset tuaja për të fituar Ruletën Evropiane sapo janë rritur. Për këtë arsye, kjo lojë është më e popullarizuar se lojërat me letra dhe lojërat e tjera.

Ne do t'u përgjigjemi pyetjeve tuaja në lidhje me Ruletën Evropiane, të tilla si si të luani, cilat lojëra kazino me para të vërteta janë të sigurta për t'u përdorur, si të fitoni dhe çfarë të keni kujdes me lojërat në internet.

Çfarë është Ruleta Evropiane?

Çfarë është Ruleta Evropiane?

Ruleta evropiane është një version i ruletës. Ruleta është një lojë shumë e njohur kumari që përfshin lojtarët që hamendësojnë ngjyrën dhe numrin përfundimtar që topi i ruletës do të përfundojë në një rrotë rrotulluese. Numrat janë me ngjyrë të kuqe dhe të zezë në mënyrë alternative, dhe zero është me ngjyrë jeshile.

Ajo që e bën ruletën evropiane kaq të famshme nga të gjitha lojërat e ruletit është se ky version ka vetëm 37 ndarje në timon, duke numëruar një deri në 36, dhe një zero të vetme. Në versionin amerikan, ka 38 ndarje, me numra nga një deri në 36, dhe dy zero (0 dhe 00).

Kjo i bën shanset pak më shumë në favor të lojtarit. Kjo është arsyeja pse është një favorit i fortë për lojtarët e lojërave të kazinove në internet, si dhe ata që preferojnë të luajnë në një kazino me bazë tokësore.

Çfarë është Ruleta Evropiane?
Si të luani ruletë evropiane

Si të luani ruletë evropiane

Dëshironi të mësoni se si të luani ruletë evropiane? Eshte e thjeshte!

Qëllimi kryesor kur luani këtë lojë është të parashikoni me saktësi se në cilin xhep të numëruar do të pushojë topi pasi të ndalojë së lëvizuri në rrotën që rrotullohet. Drejtpërdrejt, apo jo?

Kur luani Ruletë Evropiane në një kazino, do të keni një shans për të vënë bast në fillim të çdo radhe pasi të keni identifikuar xhepin që besoni se është i duhuri. Vendosni bastet tuaja për ngjyrën dhe numrin e xhepave që besoni se do të përfundojë topi i bardhë.

Pasi të jenë futur të gjitha bastet nga të gjithë lojtarët e ruletës evropiane, tregtari e kthen rrotën e ruletës në një drejtim dhe e rrotullon topin në drejtim të kundërt.

Pasi topi ndalon së kërcyeri rreth tryezës rrotulluese të ruletit dhe pushon në destinacionin e tij përfundimtar, lojtari ose lojtarët që e kanë parashikuar saktë atë xhep, paguhen.

Nëse jeni duke luajtur ruletë evropiane në internet, procesi është pak a shumë i njëjtë.

Fillimisht identifikoni se në cilin xhep dëshironi të bastni.

Më pas, vendosni çipat tuaja në bastin e dëshiruar dhe klikoni butonin "Spin".

Pasi të keni përfunduar bast, ju keni një shans për të vënë një bast tjetër (mund të përdorni butonin "rebet"), ose mund të lini lojën dhe të klikoni në butonin "pastro bastet".

Si të luani ruletë evropiane
Cilat janë rregullat evropiane të ruletës?

Cilat janë rregullat evropiane të ruletës?

Ne e dimë se ruleta evropiane ka një xhep më pak (37) se ajo amerikane me 38 xhepa. Kjo do të thotë që shanset që topi të zbresë në numrin tuaj të zgjedhur janë më shumë në favorin tuaj (një në 37) sesa nëse do të luanit ruletë amerikane (një në 38).

Pra, buza e shtëpisë zbret.

Megjithatë, European Roulette u ofron lojtarëve një avantazh edhe më të madh me një gjë që ata e quajnë "en burg", ose "në burg" për përkthim të drejtpërdrejtë.

Tani, mos mendoni se ky ndryshim i vogël në rregullat e lojës do t'i kthejë opsionet tuaja.

Jo, përkundrazi, është diçka në favorin tuaj.

"En burg" në thelb ju jep një "qëndrim ekzekutimi" nëse topi bie në zeron e gjelbër, pavarësisht nëse vini bast në të kuqe apo të zezë, çift apo tek. Për sa kohë që keni mbështetur një bast 1:1 përpara se tregtari të rrotullojë timonin, ose të shtypni butonin "rrotullim", kur ai top të kthehet në zeron e gjelbër, ju nuk humbisni asgjë.

Lojtarët e tjerë humbasin bastet e tyre, por jo ju.

Basti juaj qëndron aty ku është, gati për t'u përfshirë në rrotullimin tjetër të timonit.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të fituar në Ruletën Evropiane. Pra, sigurohuni që të përdorni opsionin "en burg" përpara se të vendosni bastin tuaj të parave. Do të shihni se si Ruleta Evropiane është shumë më fitimprurëse se versioni i ruletës amerikane - si offline ashtu edhe online.

Cilat janë rregullat evropiane të ruletës?
Lloje të ndryshme bastesh me ruletë evropiane

Lloje të ndryshme bastesh me ruletë evropiane

Një nga arsyet që ruleta është një lojë kaq e njohur është se lojtarët kanë shumë opsione të ndryshme kur bëhet fjalë për bastet në xhepin fitues.

Plus, nuk jeni të kufizuar vetëm në një opsion. Ju mund t'i përzieni gjërat ndërsa luani.

Për shembull, në fillim të lojës, ju mund të dëshironi të vendosni vetëm një bast në të njëjtën kohë.

Herën tjetër, mund të preferoni t'i shpërndani patatet tuaja në të gjithë tryezën e ruletit.

Të dyja opsionet janë të mira dhe varen tërësisht nga preferenca juaj.

Ekzistojnë dy lloje kryesore të basteve për Ruletën Evropiane: kur luani Ruletë Evropiane, mund të zgjidhni baste brenda dhe jashtë.

Bastet e jashtme

Këto janë bastet më të zakonshme dhe të drejtpërdrejta në lojën popullore të ruletit.

Këtu, basti juaj mbështet numrin fitues si të kuq ose të zi, ose si tek ose çift. Këto baste janë ato që vendosni përveç 36 numrave në brendësi të tabelës. Ju keni një shans 50% për të fituar në të dyja bastet, kështu që pagesa është një me një.

Një tjetër opsion për bastet e jashtme quhen baste kolone.

Kjo ju lejon të vini bast në njërën nga tre kolonat me 12 në të cilën është thyer tavolina e ruletit. Në këtë mënyrë, nëse topi i bardhë përfundon në një nga xhepat e kolonës ku keni vënë bast, ju fitoni. Pra, shanset tuaja për të pasur të drejtë janë një në tre, dhe pagesa është dy me një.

I ngjashëm me bastet e kolonës është opsioni i basteve i quajtur Dozen. Megjithatë, basti juaj përfshin 12 numrat e parë, 12 numrat e mesëm ose 12 numrat e fundit në tryezë.

Ju gjithashtu mund ta ndani tabelën në dysh dhe të vendosni bast në numrin fitues nëse ai bie midis 1-18 ose 19-36. Nëse topi bie brenda gjysmës për të cilën keni vënë bast, ju merrni një pagesë 1 me 1.

Së fundi, opsioni i fundit për bastet e jashtme është diçka që quhet Bast Basket. Këtu, ju vendosni një çip në zeron e vetme të zakonshme për ruletën evropiane (nëse do të luanit ruletë amerikane do të ishte në zeron e gjelbër të dyfishtë). Kjo ju lejon të bastni në numrat zero, një, dy dhe tre, të gjithë menjëherë.

Bastet e brendshme

Me baste të brendshme, ju vendosni çipat tuaja drejtpërdrejt në një numër specifik ose një grup numrash.

Ka disa opsione nëse zgjidhni këto baste kur luani kumar në internet ose në shtëpitë e lojërave të fatit për ruletën evropiane.

Kur lojtarët e kazinosë zgjedhin një bast të drejtpërdrejtë, ai u lejon kumarxhinjve të bastojnë në një numër të vetëm për të fituar. Ky është një bast me rrezik të lartë, por prodhon pagesën më të madhe nga të gjitha bastet e ruletit, me një ngarkesë prej 35 me 1. Kjo është e vërtetë për lojëra kazino me para të vërteta si dhe kazinotë me bazë tokësore.

Një tjetër opsion që ju si lojtar i lojërave mund të bëni është basti i ndarjes. Këtu, ju zgjidhni të mbështesni dy numra krah për krah me një bast. Për ta bërë këtë, thjesht vendosni çipin tuaj në vijën ndarëse. Kur luani kumar me një bast të ndarë, kazinotë do të paguajnë 17 me 1.

Një opsion i tretë i bastit quhet bast me katër. Kjo ju lejon të zgjidhni deri në katër numra në të njëjtën kohë. Për ta bërë këtë, ju do të vendosni çipin tuaj në një cep që ndahet nga të katër numrat. Loja e kazinosë me para të vërteta ose kazinotë me bazë tokësore paguan fitimet tuaja me 8 me 1.

Bastorët gjithashtu mund të bastojnë në çdo rresht numrash me baste rrugësh, të njohura gjithashtu si bast rreshti ose bast rreshti. Këtu, bastorët vendosin një çip mbi numrin e parë të rreshtit në vijën që ndan rreshtin nga zona e jashtme. Pagesat e kazinove janë 11 me 1.

Opsioni i fundit është një bast në rrugë të dyfishtë. Këtu, lojtarët kthehen në dy rreshta numrash. Ata vendosin çipin e tyre në vijën që ndan numrat e parë të çdo rreshti dhe që i ndan nga zona e jashtme. Nëse përdorni një bast të dyfishtë në rrugë, pagesa është 5 me 1.

Pistë Race Ruletë

Shumë lojra online ruletë, duke përfshirë ato faqe të sigurta të lojërave që gjenden në CasinoRank, lejojnë lojtarët të bastojnë në pistën e hipodromeve. Në vend të tryezës normale të rrumbullakët, numrat janë të vendosur në një formë ovale, e ngjashme me një pistë garash.

Në këtë mënyrë, kumarxhinjtë mund të bastojnë lehtësisht në një grup alternativ numrash që mbështjellin njëri-tjetrin. Për shembull, lojtari i kumarit mund të vendosë një bast të ndarë në 32 dhe 20 me opsionin e hipodromit, ndërsa, në tryezën tradicionale, 32 do të ishte në mes të 31 dhe 33. Pra, kjo u jep lojtarëve online edhe më shumë opsione kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet.

Nëse topi i bardhë zbret në zero

Shtëpia fiton të gjitha bastet e jashtme, si dhe të gjitha ato të vendosura në 36 numrat e tjerë nëse topi bie në zero (ose dyfish zero në ruletën amerikane). Kjo do të thotë, nëse nuk e keni vendosur çipin tuaj në zero, ose keni vendosur një bast shportash.

Lloje të ndryshme bastesh me ruletë evropiane
Ku të luani Ruletën Evropiane në internet

Ku të luani Ruletën Evropiane në internet

Gjetja e një faqeje të sigurt të lojërave të fatit në internet mund të jetë e frikshme. CasinoRank ju jep lojërat më të sigurta dhe më të besueshme të lojërave të fatit, si 20Bet, në mënyrë që të mund të relaksoheni dhe të shijoni lojërat tuaja në internet me besim.

Shumica e kazinove u japin anëtarëve për herë të parë a bonus mirëseardhjeje. Kjo ju lejon të eksploroni lojërat e tyre me një tampon fillestar të mirëseardhjes.

Luaj Ruleta Evropiane falas

Shumë kazino online ofrojnë lojëra falas. Kjo përfshin një ruletë evropiane falas në internet.

Në këtë mënyrë, ju merrni të njëjtin emocion si lojërat e fatit në internet, thjesht pa rrezikun e humbjes financiare (ose përfitimet e fitimeve financiare).

Luaj Roulette Evropiane për para të vërteta

Nëse lodheni duke luajtur falas, mund të luani Roulette Evropiane për para të vërteta dhe të fitoni fitime në para reale.

Kërkoni kazinotë në internet që ofrojnë metoda të besueshme depozitimi, të tilla si PayPal, MasterCard, VISA, POLi, Payza, Neteller dhe madje edhe transferta bankare.

Tërheqjet tuaja të parave do të bëhen në të njëjtën platformë që keni përdorur për të bërë depozitat tuaja.

Ku të luani Ruletën Evropiane në internet
Versione të ndryshme të Ruletës

Versione të ndryshme të Ruletës

Ruleta Amerikane kundër Ruletës Evropiane

Tani që dini më shumë për Ruletën Evropiane, le të eksplorojmë versionet e ndryshme të disponueshme për ju.

Në thelb, varet nga ju dhe çfarë ofron kazino. Mënyra se si luhet loja nuk ndryshon shumë. Megjithatë, nëse doni të rrisni shanset tuaja për të fituar, atëherë Ruleta Evropiane, së bashku me opsionin "En Prison", mund të jetë basti juaj më i sigurt.

Dallimet kryesore midis ruletave amerikane dhe evropiane janë numri i lojërave elektronike (38 kundrejt 37 përkatësisht), dhe avantazhi i shtëpisë: ruleta amerikane (5,26%) dhe ruleta evropiane (2,7%).

Në fund të fundit, i takon lojtarit të vendosë se cila lojë është më argëtuese për ta.

Versione të ndryshme të Ruletës
Si të fitoni në ruletën evropiane

Si të fitoni në ruletën evropiane

Këtu janë disa strategji të shkëlqyera se si të fitoni në ruletë.

Zgjidhni skajin më të favorshëm të shtëpisë. Për këtë arsye, nëse keni zgjedhur Ruletën Evropiane, tashmë jeni më të sigurt për një avantazh më të ulët se versioni amerikan.

Zgjidhni baste të jashtme. Siç u shpjegua më lart, bastet e jashtme ju lejojnë të mbështetni rezultate të shumta, duke rritur kështu shanset tuaja për të fituar.

Sistemi Martingale. Ky sistem përfshin dyfishimin e bastit tuaj fillestar sa herë që humbni, dhe ndaloni vetëm pasi të keni një fitore. Megjithatë, vazhdoni me kujdes, pasi një seri humbjesh mund t'ju shohë të humbni më shumë se sa kishit pazar.

Vendosni një buxhet. Si kumarxhi, ju duhet të vendosni një qëllim fitues dhe një kufi të ndalimit të humbjes. Luaj bixhoz në internet brenda buxhetit tënd.

Përdorni bonuset tuaja. Shumica e lojërave në internet kanë një version demo që ju lejon të luani dhe të mësoni në një hapësirë të sigurt përpara se të dilni drejtpërdrejt. Ata gjithashtu ofrojnë bonuse. Kërkoni këto bonuse në internet, si bonuset tuaja pa depozite, rrotullimet falas, bonuset e mirëseardhjes dhe më shumë, në mënyrë që të mund të luani pa rrezik përpara se të prekni buxhetin tuaj.

Si të fitoni në ruletën evropiane
Çfarë duhet të kërkoni në ruletën evropiane në internet

Çfarë duhet të kërkoni në ruletën evropiane në internet

Është e rëndësishme të gjesh kazinotë në internet që ofrojnë më shumë sesa thjesht ruletë evropiane. Kujdesuni për kazinotë e besueshme në internet që kanë karakteristikat e mëposhtme.

  • Luajtur në shumë vende.
  • Ofroni përzgjedhjen më të mirë të basteve.
  • Oferta multi-valuta.
  • Keni një gamë të gjerë lojërash.
  • Ofroni bonuse bujare.
  • Ofroni mbështetje të mirë ndaj klientit.
  • Ofroni kohë të shpejta të tërheqjes.
Çfarë duhet të kërkoni në ruletën evropiane në internet
Zbuloni ofruesit kryesorë evropianë të ruletave

Zbuloni ofruesit kryesorë evropianë të ruletave

Kur bëhet fjalë për të luajtur Roulette Evropiane me ofruesit më të mirë të kazinove në internet, mundeni zgjidhni nga kazinotë e sigurta, të besuara në internet që renditet nga CasinoRank.

Zbuloni ofruesit kryesorë evropianë të ruletave
Mbrojtje dhe siguri

Mbrojtje dhe siguri

Është e rëndësishme të zgjidhni ofruesin e duhur evropian të ruletës. Sigurohuni që kazinoja juaj në internet është e njohur për fokusin e saj të sigurisë.

Kur zgjidhni kazinonë tuaj, sigurohuni që është e sigurt të luani kumar në internet me ta. Sigurohuni që të jenë në përputhje me rregulloret e qeverisë, që sajti të jetë i koduar SSL, që të kenë politika të privatësisë dhe që ofrojnë metoda të besueshme dhe të sigurta pagese.

Mbrojtje dhe siguri

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Kumari në internet përfshin përdorimin e parave të vërteta për të vënë një bast dhe për të fituar nëse jeni me fat. Dhe për të qenë i sinqertë, fitimet janë më të pasigurta se humbjet për shkak të avantazhit të shtëpisë. Për këtë arsye, lojtarët inteligjentë e dinë rëndësinë e të pasurit një bankroll. Lojtarët mund të humbasin gjithçka që kanë pa praktikuar menaxhimin e bankrollit dhe ndoshta nuk do të luajnë më kurrë më.

Udhëzuesi i fundit për shanset e ruletës për rezultate më të mira
2022-09-27

Udhëzuesi i fundit për shanset e ruletës për rezultate më të mira

A i keni llogaritur ndonjëherë shanset tuaja për të fituar një bast ruletë? Ruleta është një lojë e lehtë e bazuar në fat që përfshin çuditërisht shumë matematikë. Pra, për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar, lojtarët duhet të kuptojnë qartë shanset e ruletës.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A munden ofruesit e lojërave të fatit të kenë Ruletë Evropiane nga ofrues të shumtë softuerësh?

Po.

A mund ta mposhtni ruletën evropiane?

Jo. Nuk ka rëndësi se cili është niveli ose strategjia juaj e aftësive, kur bëhet fjalë për ruletën evropiane, kazinoja do të ketë gjithmonë një avantazh ndaj jush, pasi thjesht nuk ka asnjë mënyrë për të kapërcyer plotësisht avantazhin e shtëpisë.

A është i rëndësishëm Kthimi te RTP i lojtarit?

Kthimi te lojtari (RTP) është ajo që përdorin operatorët e kazinosë në internet për të përshkruar përqindjen e bastit total të parave në një lojë që do t'u paguhet kumarxhinjve me kalimin e kohës. RTP është ajo që mban gjallë të gjitha kazinotë më të mira në internet pasi është faktori kryesor që siguron fluksin e parave dhe përfitimin.

A mund të hakohet apo manipulohet Ruleta Evropiane?

Jo. Ndërsa skaji i shtëpisë mund të duket sikur është i montuar, ai është vetëm një ekuacion matematikor. Sa i përket hakimit të lojës, përgjigja është gjithashtu jo. Gjeneruesi i numrave të rastësishëm i përdorur në ruletën evropiane në internet do të thotë se është në thelb një automat, i cili nuk mund të mposhtet.

Cilat lojëra japin një bonus falas?

Ka shumë lojëra European Roulette që ofrojnë një bonus falas, duke filluar nga 1500 € në 100 €. Plus, disa prej tyre ofrojnë rrotullime falas dhe përfitime të tjera të shkëlqyera, si kohët e shpejta të tërheqjes, një gamë të gjerë lojërash dhe turne javor të kazinosë live.