Kazino me para të vërteta Video Poker të renditura dhe të vlerësuara 2024

Mirë se vini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës mbi Video Poker, një lojë e njohur kazino në internet që ndërthur emocionin e pokerit me veprimin me ritëm të shpejtë të makinerive të fatit. Në CasinoRank, ne jemi ekspertë në të gjitha gjërat Video Poker dhe kemi përdorur njohuritë tona të gjera për të përpiluar një listë të kazinove më të mira në internet ku mund të shijoni këtë lojë emocionuese. Ne ofrojmë informacione thelbësore rreth Video Pokerit, duke përfshirë lojën, strategjitë dhe këshilla për të përmirësuar përvojën tuaj të lojërave. Gati për të provuar dorën tuaj në Video Poker? Eksploroni kazinotë tona më të vlerësuara dhe filloni serinë tuaj të fitimeve sot.

Kazino me para të vërteta Video Poker të renditura dhe të vlerësuara 2024
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Image

Kazinotë më të mira të pokerit me video në internet

Video poker kombinon karakteristikat e pokerit me elementet e automateve online.

Rregullat janë të njëjta si në lojën tradicionale, por kartat tërhiqen nga një gjenerues i numrave të rastësishëm (RNG). Megjithatë, ju mund të ndikoni në rezultatin e çdo raundi me lëvizjet që vendosni të bëni. Dhe kjo është ajo që e ka bërë atë kaq popullor. Aq shumë që video pokeri është i pranishëm sot në të gjitha kazinotë më të mira në internet.

Sigurisht, me gjithë këtë disponueshmëri, mund të jetë e vështirë të gjesh kazinonë ideale në internet me video poker. Për më tepër, një operator mund të mos ketë gjithmonë lojën më të mirë të video-pokerit për të luajtur.

Për t'ju ndihmuar me këtë detyrë, ne kemi zgjedhur faqet më të mira në treg. Të gjitha kazinotë e pokerit me video në listën tonë ofrojnë një përvojë të sigurt, të këndshme — dhe në disa raste, plot bonuse dhe oferta për ju.

Image

Rregullat e pokerit për video

Rregullat e pokerit për video mund të ndryshojë në varësi të versionit të lojës që zgjidhni. Megjithatë, ka disa elementë të përbashkët në të gjitha variantet.

Video poker zakonisht luhet me një kuvertë prej 52 letrash. Ju mund të vendosni një vlerë për bastin tuaj në fillim të çdo raundi. Në panelin kryesor, zakonisht do të gjeni një listë me kthimin për çdo kombinim letrash.

Shikoni një shembull të zakonshëm të një tabele pagese:

 • Flush Royal: 1 deri në 250
 • Straight Flush: 1 deri në 50
 • Katër të një lloji: 1 deri në 25
 • Shtëpia e plotë: 1 deri në 9
 • Flush: 1 deri në 6
 • Drejt: 1 deri në 4
 • Tre të një lloji: 1 deri në 3
 • Dy çifte: 1 deri në 2
 • Jacks ose më mirë: 1 me 1

Pas vendosjes së bastit, duhet të shtypni DEAL. Kjo do të zbulojë pesë letrat e tërhequra fillimisht për ju nga algoritmi.

Nëse nuk keni një dorë fituese, ju ende keni mundësinë të klikoni në opsionin DRAW për të marrë letra të reja. Nëse dëshironi të mbani një ose më shumë letra, thjesht zgjidhni ato dhe shtypni HOLD përpara se të ecni përpara.

Si të luani Video Poker në internet
Image

Cila është loja më e mirë e video-pokerit për të luajtur?

Ofruesit më të mirë të lojërave të kazinosë në internet do të fokusohen në variacionet më të njohura të video pokerit. Zakonisht dallohen versionet e mëposhtme:

 • Jacks ose më mirë: Ky është opsioni më i popullarizuar në mesin e lojtarëve. Në këtë lojë, ju mund të merrni paratë që keni vënë bast duke marrë një palë Jacks ose letra më të larta - Mbretëresha, Mbreti ose Ace.
 • Deuces Wild: Në këtë version, të gjitha deuces (kartat me vlerë nominale 2) veprojnë si të egra. Kjo do të thotë, ata mund të zëvendësojnë letrat e tjera për të formuar një dorë fituese. Kombinimi minimal këtu është një Tre i një lloji.
 • Joker Poker: Në këtë rast, një Joker përfshihet në kuvertë. Ajo vepron si një kartë e egër, duke zëvendësuar letrat e tjera në lojë. Ky variant i video-pokerit pranon gjithashtu çifte Mbretërsh dhe Aces.
 • Dhjetra ose më mirë: Kjo është e ngjashme me Jacks or Better. Dallimi këtu është mundësia e formimit të një çifti me 10. Duke qenë se kombinimet janë më të shpeshta, kthimi mesatar është pak më i ulët se në versionet e tjera.
 • Aces dhe Fytyrat: Këtu është një variant tjetër i Jacks or Better. Ai përfshin pagesa shumë të mira për 4 Kartat e Fytyrës. Kjo është, një kombinim i katër Jacks, Queens, Kings ose Aces.

Ndër këto opsione, Jacks or Better është ai që zakonisht ka kthimin më të lartë te lojtari (RTP) - zakonisht mbi 99%.

Është e vështirë të përcaktohet se cila është loja më e mirë e video-pokerit për të luajtur. Përveç atyre që renditëm, do të gjeni opsione të tjera me elementë të ndryshëm. Pra, mos ngurroni të zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë.

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet
Image

Si të luani video poker në internet për para të vërteta

Tani e dini se si rregullat janë shumë të thjeshta në cilindo nga versionet më të zakonshme të kësaj loje. Pra, nuk ka asnjë mister kur luani video poker në internet për para të vërteta.

Këtu është një udhëzues hap pas hapi për të filluar:

1. Regjistrohu për një kazino në internet

Ju duhet të filloni duke parë faqet kryesore të lojërave të kazinove në internet dhe duke zgjedhur se ku të luani. Kërkoni gjithmonë një kazino të besueshme me versionin tuaj të preferuar të video pokerit në dispozicion.

2. Regjistroni një llogari

Tjetra, është koha për të krijuar një llogari përdoruesi. Ju do të duhet të plotësoni një formular me të dhënat tuaja - emrin e plotë, datën e lindjes, adresën e emailit, etj. Kjo është gjithashtu një mundësi e mirë për të aplikuar për çdo bonus mirëseardhjeje të disponueshme në kazino.

3. Depozitoni para

Për të luajtur video poker në internet për para të vërteta, do t'ju duhet të depozitoni llogarinë tuaj të re. Në shumicën e rasteve, do të ketë një shumëllojshmëri mënyrash të sigurta pagese në internet, duke përfshirë transfertat bankare, kartat e kreditit/debitit dhe kuletat elektronike si PayPal ose Neteller.

4. Zgjidhni një lojë video pokeri

Pastaj, është koha për të vendosur se çfarë është loja më e mirë e kazinosë në internet për të luajtur. Zgjedhjet e njohura këtu janë Jacks or Better dhe Deuces Wild. Por do të gjeni shumë variacione të tjera nga ofruesit kryesorë si iSoftBet, Microgaming, NetEnt dhe Play'n GO.

5. Bëni një bast

Gjëja e parë që do të shihni në një lojë video poker është tabela e pagesave. Aty do të mund të kontrolloni fitimet e mundshme për çdo kombinim letrash. Vendosni vlerën e bastit dhe shtypni DEAL për të zbuluar letrat.

6. Vendosni se çfarë të bëni më pas

Pasi të zbulohet dora e parë, mund të kërkoni letra të reja. Përpara se ta bëni këtë, klikoni në kartat që dëshironi të mbani dhe klikoni mbi HOLD. Në disa versione të lojës, opsionet më të mira për t'u mbajtur do të zgjidhen automatikisht. Më pas, klikoni në DRAW për të vazhduar.

7. Mblidhni fitimet tuaja (shpresojmë!)

Kur të zbulohen kartat e reja, mund të shihni se çfarë kombinimi keni marrë - nëse ka. Mund të jetë një Royal Flush ose një Full House, për shembull. Bilanci juaj do të përditësohet menjëherë. Pastaj, thjesht mund të goditni sërish DEAL për të vazhduar të luani.

shanset dhe pagesat e video pokerit në internet mund të ndryshojë në varësi të versionit dhe lojës që keni zgjedhur. Dhe kjo sigurisht që do të ndikojë në fitimet tuaja në planin afatgjatë.

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online
Image

Strategjitë e video pokerit

Një nga bukuritë e pokerit është mundësia e ndjekjes së një strategjie që do të ketë një ndikim real në rezultatet tuaja – edhe nëse kjo është e vogël. Megjithatë, duke zgjedhur strategjia më e mirë e pokerit për video nuk është një detyrë e thjeshtë. Kjo varet shumë nga stili juaj i lojës.

Megjithatë, ka disa strategji video pokeri që gjithmonë do të përshtaten mirë. Këtu janë disa shembuj për skenarët më të zakonshëm:

 • Katër në një Drejt/Flush: mbajini të katër letrat
 • Tre në një Flush Royal: mbajeni
 • Një palë me çdo vlerë: mbajini ato dhe vizatoni tre letra të reja
 • Tre letra për një Straight Flush: mbajeni
 • Asnjë nga skenarët e mësipërm: mbajini të gjitha foletë ose më lart

Strategjitë më të mira për të luajtur video poker në internet janë ato që rrisin shanset tuaja për të fituar. Në disa raste, do të keni më shumë se një rrugë për të zgjedhur. Dhe mund të jetë e vështirë të thuash se cila është më e mirë. Kështu që ju mund të provoni disa strategji përpara se të luani me para të vërteta.

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses
Image

Lojëra falas me video poker

Një nga avantazhet e video-pokerit, në krahasim me kazinotë me tulla dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, është se do të gjeni shumë lojëra të disponueshme për t'u luajtur falas. Në këtë rast, bilanci juaj do të jetë imagjinar – si dhe çdo fitim që mblidhni gjatë një seance. Por video poker falas në internet do t'ju ndihmojë të mësoni përmendësh rregullat, të testoni strategjitë - dhe të argëtoheni.

Për të luajtur video poker në internet falas, shkoni në një faqe interneti kazino sipas zgjedhjes suaj dhe lundroni në listën e lojërave video poker. Kontrolloni nëse ka ndonjë version demo të disponueshëm. Normalisht, gjithçka që duhet të bëni për ta zbuluar është të qëndroni pezull mbi secilën lojë dhe të shihni nëse shfaqet një opsion si "Luaj falas" ose "Luaj Demo". Pastaj, thjesht klikoni dhe argëtohuni.

Image

Bonuset e video pokerit

Ju gjithashtu mund të përdorni bonuse mirëseardhjeje, bonuse të ringarkoni, bonuse pa depozite dhe oferta të tjera për të luajtur më shumë. Shumë nga kazinotë më të mira në internet ofrojnë bonuse video pokeri, ndërsa promovimet e tjera do të përfshijnë gjithashtu lojëra elektronike, ruletë, etj.

Përpara se të krijoni llogarinë tuaj në një kazino dhe/ose të bëni një depozitë, mos harroni të lexoni Termat dhe Kushtet e ofertës. Është e rëndësishme të kontrolloni nëse bonusi është i vlefshëm për lojën tuaj të preferuar dhe cilat rregulla duhet të respektoni.

Image

Lista e fjalëve për video Poker

 • Bast: Shuma e bastit të parave në një raund video pokeri.
 • Marreveshje: Shpërndarja fillestare e letrave te lojtari në një lojë video pokeri.
 • Demo lojëra: Simulimet me para virtuale, gjithashtu nuk u paguajnë para reale përdoruesve kur fitojnë.
 • Vizatoni: Procesi i hedhjes së disa kartave në dorë dhe marrja e të rejave në vend të tyre.
 • Kuletat elektronike: Një mënyrë pagese që lejon lojtarët të ruajnë dhe transferojnë para në internet, si PayPal, Skrill dhe Neteller.
 • Flush: Një dorë me pesë letra ku të gjitha letrat i përkasin të njëjtit kostum.
 • Full House: Një dorë që përmban tre letra të një rangu dhe dy letra të një rangu tjetër.
 • Mbaje: Zgjedhja për të mbajtur një kartë në dorën tuaj në vend që ta hidhni atë gjatë fazës së barazimit.
 • Kazino me tregtar të drejtpërdrejtë: Një version i lojërave të kazinosë në internet ku një person real shpërndan letra, në krahasim me një lojë të kompjuterizuar.
 • Gjeneruesi i numrave të rastësishëm (RNG): Një mjet i përdorur për të gjeneruar rezultate të rastësishme dhe për të siguruar lojë të ndershme në lojërat e kazinosë në internet.
 • Kthehu te lojtari (RTP): Përqindja e totalit të basteve që një lojtar mund të presë të fitojë me kalimin e kohës në një lojë video pokeri.
 • Flush mbretëror: Një dorë me pesë letra që përbëhet nga një 10, Jack, Queen, King dhe Ace, të gjitha me të njëjtin kostum.
 • Drejt: Një dorë që përbëhet nga pesë letra të renditjes së njëpasnjëshme, pavarësisht nga kostumi.
 • Drejt Flush: Një dorë me pesë letra që përbëhet nga letra në sekuencë, të gjitha me të njëjtin kostum.
 • Tre të një lloji: Një dorë që përmban tre letra të së njëjtës rang.
 • Dy Çifte: Një dorë që përmban dy palë letra të së njëjtës rang.
About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly
Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Video poker online është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Një nga karakteristikat kryesore të tij është se lojtarët mund të marrin vendime strategjike bazuar në letrat e para që u shpërndahen. Pra, nuk është vetëm çështje fati – ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke bërë lëvizje më të zgjuara.

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Video pokeri është një zhanër klasik i kazinosë që gjithashtu është bërë gjithnjë e më i popullarizuar në internet. Kjo ndodh pjesërisht sepse kjo është një lojë e bazuar jo vetëm në fat, por edhe në aftësi. Me fjalë të tjera, ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke marrë vendime të zgjuara.

Si të luani Video Poker në internet

Si të luani Video Poker në internet

Një nga virtytet kryesore të video pokerit është se sa dinamik mund të jetë. Ndërsa loja ka rregulla të thjeshta dhe lëviz shpejt, ajo gjithashtu kërkon që lojtari të bëjë më shumë sesa thjesht të shtypë butonat dhe të presë rezultatin.

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Video poker është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Ai u ofron lojtarëve mundësinë për të rritur shanset e tyre për të fituar duke analizuar letrat pas barazimit fillestar. Dhe kjo i bën gjërat edhe më emocionuese.

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video poker është një lojë e njohur kazino që është shijuar nga miliona lojtarë gjatë gjithë viteve. Me ardhjen e kazinove online, ajo është bërë edhe më e aksesueshme për lojtarët kudo.

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video poker, si lojërat e tjera të kazinosë, lindi shumë përpara versionit të tij në internet. Ishte tashmë shumë popullor në kazinotë me tulla dhe llaç anembanë botës përpara se Interneti të fitonte tërheqje. Por është bërë gjithashtu një sukses i madh në faqet kryesore të lojërave të kazinove në internet.

Të rejat e fundit

Lojtarët më të pasur të pokerit në botë
2023-11-03

Lojtarët më të pasur të pokerit në botë

Pokeri online është një nga ato lojëra që tërheq lojtarët më të mirë në kazino. Është një lojë e bazuar në aftësi që vë lojtarët kundër njëri-tjetrit në vend të shtëpisë. Turnetë e pokerit ofrojnë gjithashtu shpërblime prej qindra mijëra dollarësh. Me pak fjalë, loja është një magnet për lojtarët e aftë dhe të pasur të kazinosë.

Punë alternative për lojtarët profesionistë të video-pokerit
2023-10-27

Punë alternative për lojtarët profesionistë të video-pokerit

A jeni një lojtar profesionist i videopokerit që po mendoni për një ndryshim karriere? Aftësitë tuaja unike janë më të gjithanshme sesa mund të mendoni! Luajtja e video pokerit në një nivel profesional mpreh aftësitë si të menduarit strategjik, vlerësimi i rrezikut dhe vendimmarrja e shpejtë. Këto aftësi janë të paçmueshme, duke hapur dyert për një sërë karrierash alternative. Nga analiza e të dhënave deri te zhvillimi i lojërave, përvoja juaj në botën e kazinosë dixhitale mund të jetë bileta juaj për rrugë të reja profesionale emocionuese. Le të shqyrtojmë se si talentet e mprehta në dhomat e pokerit në internet mund të çojnë në mundësi shpërblyese përtej kazinosë.

Lojërat më të njohura të kazinosë në internet në 2024
2023-09-29

Lojërat më të njohura të kazinosë në internet në 2024

Pavarësisht nëse jeni një lojtar i ri ose i kalitur i kazinosë në internet, duke e kuptuar lojërat më të mira të kazinosë në internet për të luajtur mund të jetë konfuze. Kjo për shkak se të gjitha lojërat e kazinove në internet premtojnë një lojë tërheqëse plot me pagesa të larta. Por këtu qëndron sekreti; disa lojëra janë thjesht më të mira në shumë aspekte. Pra, ky artikull përmban një listë të lojërave më të mira të kazinosë në internet për t'ju ndihmuar të filloni në këmbën e përparme.

Lingo dhe zhargon popullor i Pokerit dhe kuptimi i tyre
2021-12-28

Lingo dhe zhargon popullor i Pokerit dhe kuptimi i tyre

A po kërkoni të filloni me pokerin online? Filloni duke mësuar të gjitha termat bazë të pokerit dhe zhargonin e pokerit. Pokeri përfshin shumë zhargon që mund të frikësojnë lehtësisht një fillestar.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Video Poker?

Video Poker është një lojë kazino e bazuar në pokerin e tërheqjes me pesë letra. Ai luhet në një tastierë kompjuterike të ngjashme në madhësi me një automat.

Si mund të luaj Video Poker në një kazino online?

Për të luajtur Video Poker në një kazino online, duhet të regjistroheni për një llogari, të depozitoni fonde dhe më pas të lundroni në seksionin Video Poker të bibliotekës së lojërave të kazinosë. Nga atje, ju mund të zgjidhni një lojë Video Poker për të luajtur dhe të filloni të vendosni baste.

Cilat janë ndryshimet kryesore midis Video Pokerit në internet dhe Video Pokerit tradicional?

Dallimi kryesor është se Video Pokeri në internet luhet në një kompjuter ose pajisje celulare, ndërsa Video Pokeri tradicional luhet në një makinë fizike në një kazino me bazë tokësore. Për më tepër, Video Pokeri në internet mund të ofrojë një shumëllojshmëri më të gjerë opsionesh lojërash dhe kufijsh bastesh.

Cilat janë avantazhet e të luajturit Video Poker në një kazino online?

Disa avantazhe të të luajturit Video Poker në një kazino online përfshijnë komoditetin, një përzgjedhje më të gjerë të variacioneve të lojës dhe aftësinë për të luajtur në çdo kohë nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

A janë të drejta lojërat Video Poker në internet?

Po, kazinotë online me reputacion përdorin gjeneratorë të numrave të rastësishëm (RNG) për të siguruar që rezultatet e lojërave Video Poker të jenë të drejta dhe të paanshme. Për më tepër, këto kazino shpesh rregullohen dhe auditohen nga organizata të palëve të treta për të ruajtur drejtësinë.

Cilat janë variacionet më të njohura të Video Pokerit të disponueshme në kazinotë online?

Disa variacione të njohura të Video Pokerit të disponueshme në kazinotë online përfshijnë Jacks or Better, Deuces Wild, Double Bonus Poker dhe Joker Poker.

A mund të luaj Video Poker falas në kazinotë online?

Shumë kazino online ofrojnë mundësinë për të luajtur Video Poker falas në modalitetin demo. Kjo i lejon lojtarët të praktikojnë dhe të familjarizohen me lojën përpara se të vënë bast para të vërteta.

Çfarë strategjish mund të përdor për të përmirësuar shanset e mia për të fituar në Video Poker në internet?

Disa strategji të zakonshme për të luajtur Video Poker përfshijnë mësimin e strategjisë optimale për çdo variant të lojës, menaxhimin efektiv të bankrollit tuaj dhe përfitimin e çdo bonusi ose promovimi të disponueshëm.

A ka ndonjë këshillë specifike për fillestarët që luajnë Video Poker në kazinotë online?

Për fillestarët, është e rëndësishme të filloni me variacione të thjeshta lojërash si Jacks or Better, të praktikoni me opsionet e lojës falas dhe të merrni kohë për të kuptuar rregullat dhe strategjitë përpara se të vendosni bast me para të vërteta.

Çfarë duhet të kërkoj kur zgjedh një kazino në internet për të luajtur Video Poker?

Kur zgjidhni një kazino në internet për Video Poker, merrni parasysh faktorë të tillë si reputacioni i kazinosë, shumëllojshmëria e lojës, ofertat e bonusit, opsionet e pagesave dhe mbështetja e klientit. Është gjithashtu e rëndësishme të sigurohet që kazinoja është e licencuar dhe e rregulluar nga një autoritet me reputacion.