Kazino me para të vërteta Craps të renditura dhe të vlerësuara 2024

Shumica e kazinove në internet ofrojnë lojën klasike të tavolinës të quajtur craps - edhe nëse errësohet nga blackjack, ruletë, video poker dhe lojëra elektronike. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se craps online nuk është e mbushur me eksitim dhe veçori.

Në këtë faqe, ne do të shqyrtojmë lojërat në internet dhe ato më të përshtatshmet për të vendosur baste me para të vërteta. Për ta bërë këtë, ne kemi mbledhur informacione të rëndësishme si strategjitë më të mira kur luani para të vërteta, varietetet e ndryshme, rregullat kryesore të tabelës së mutacioneve dhe më shumë!

Kazino me para të vërteta Craps të renditura dhe të vlerësuara 2024
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Kazinotë më të mira Craps Online

Është e lehtë të luash lojëra kazinoje në internet. Aktualisht, ka qindra site lojërash fati, ku të gjitha mburren me mënyra të ndryshme për të luajtur lojëra të këqija - dhe me avantazhe të ndryshme.

Kjo është arsyeja pse është një ide e shkëlqyeshme të përdorni CasinoRank në internet, pasi faqja jonë është meka për faqet më të mira të kazinove në internet. Çdo kazino craps u rishikua tërësisht, për t'u siguruar që bonuset, versionet e lojës me zare të kazinosë dhe të gjitha veçoritë e tjera janë të përshtatshme dhe interesante.

Ja çfarë duhet të kërkoni:

 • Një mori zgjedhjesh: Ju dëshironi shumë opsione. Disa sajte ofrojnë lojën klasike, ndërsa të tjera i shtojnë gjërat me versione të reja. Zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri.
 • Vlerësime: Kontrolloni faqet si Online CasinoRank. Ata i shikojnë kazinotë nga afër dhe ju tregojnë se cilat janë të nivelit të lartë.
 • Bonuset: Të gjithëve u pëlqejnë përfitimet shtesë. Sigurohuni që kazinoja në internet që zgjidhni ju jep disa bonuse interesante. Por gjithashtu, kontrolloni nëse ato janë të lehta për t'u përdorur.
 • Siguria: Ky është çelësi. Ju dëshironi një faqe që e mban të sigurt informacionin tuaj. Kërkoni vende që kanë licencat e duhura dhe përdorin metoda të sigurta.
 • Lehtë për t'u përdorur: Ju nuk dëshironi të humbni kohë duke gjetur një faqe interneti të komplikuar. Zgjidh një vend që është i thjeshtë për të lundruar dhe luajtur.
Image

Bastet e craps nuk janë qartësisht aq të njohura sa blackjack-u ose ruleta, kjo është arsyeja pse kaq shumë lojtarë pyesin veten si të luani mut për fillestarët? Këto janë rregullat bazë të mutacioneve, që të gjithë duhet t'i zotërojnë përpara se të luajnë lojëra të këqija në internet:

Ka dy opsione në tavolinën e kazinove çdo raund: Come-Out dhe Point. Qitësi rrotullon raundet Come-Out për të filluar një raund. Të gjitha bastet mbi bastin e kalimit humbasin nëse zari prodhon 2, 3 ose 12 pikë; këto janë referuar si pika "craps" në craps shanset grafiku.

Një rezultat "normal" ku basti kalim fiton është 7 ose 11. Numri duhet të hidhet edhe një herë përpara se gjuajtësi të vendosë 7 për bastet më të mira për mut për të bërë magjinë e tyre.

Pjesa e dytë në lojën e craps menjëherë pas Come-Out. Kur revole rrotullon një 7 ose një kërpudhë me të njëjtën vlerë si pika, loja craps përfundon. Rrotullimi i zareve nuk duhet të jetë i njëjtë çdo herë. Pra, nëse gjuajtësi së pari hedh një 1 dhe një 3, pika mund të shënohet sikur të ishin dy 2.

Marrëdhëniet kryesore mbi rregullat e Craps:

 1. Dy faza kryesore: Dil-Out dhe Pika.
 2. Fillimi i lojës: Gjuajtja fillon me rrotullimin Come-Out.
 3. Pikat "Craps": Rrotullimi i një 2, 3 ose 12 do të thotë që të gjitha bastet mbi bastin e kalimit humbasin.
 4. Bast fitues i kalimit: Një rrotull me 7 ose 11 gjatë fazës Come-Out.
 5. Vazhdimi: Nëse nuk arrihet asnjë nga rezultatet e mësipërme, loja kalon në fazën Point.
 6. Përfundimi i lojës: Loja përfundon nëse gjuajtësi shënon 7 ose arrin përsëri vlerën e pikës.
 7. Rezultati fleksibël: Vlerat individuale të zarit mund të kombinohen në mënyra të ndryshme për të arritur pikën.
Si të luani Craps Online: Udhëzues hap pas hapi për të luajtur në internet

Craps është i disponueshëm në internet në një shumëllojshmëri variacionesh, si shumica e lojërave të fatit. Para se të filloni, këtu janë llojet më të rëndësishme të zareve lojëra të disponueshme në kazinotë online:

Crapless Craps

 • Gjithashtu i quajtur i famshëm Ruse Craps dhe Never Ever Craps.
 • Kur hidhen numrat 2, 3 dhe 12, lojtari fiton baste në linjën e kalimit.
 • Misisipi në SHBA është tregu më i madh për këtë lojë, por është gjithashtu i njohur në kazinotë online.
 • Sidomos shanset e larta për lojtarët.
 • Në Crapless Craps, avantazhi i shtëpisë për bastet e linjës së kalimit varion nga 1.41% në 5.38%.

Craps Pika e Lartë

 • Numrat 2 dhe 3 nuk merren parasysh në zaret me pikë të lartë, kështu që ju lojtarët vazhdoni të rrotulloheni derisa të marrin një rezultat tjetër.
 • Nëse lojtarët hedhin një 11 ose një 12, ata fitojnë menjëherë.
 • High Point Craps ka një skaj të shtëpisë prej afërsisht 2.35%, që është akoma më i mirë se craps normale.
 • Ky variant argëtues i craps është i thjeshtë për t'u mësuar.

Craps thjeshtuar

 • Version shumë i lehtë.
 • Craps i thjeshtuar përdor vetëm një zare.
 • Rezultati shfaqet pas vetëm një rrotullimi.
 • Me numrat 2, 3, 4, 10, 11 ose 12, lojtari fiton.
 • Me numrat 5, 6, 7, 8 ose 9, lojtari humbet.
 • Lojtarët mund të bëjnë baste në kalimin dhe të mos kalojnë rezultate, si dhe në mut ose numra natyrorë.
 • 2.8% është buza e shtëpisë.

Craps Nju Jork

 • Pavarësisht nga emri i tij, ky version luhet gjerësisht në MB dhe Bahamas.
 • Në këtë version të lojës me zare nuk ka baste të ardhura ose të mos vijnë.
 • Kazinoja ngarkon një tarifë prej 5% për fitoret kur lojtarët vënë bast në numrat 4, 5, 6, 7, 8 ose 10.
 • Buza e shtëpisë është 5%.
 • Për shkak të zgjedhjeve shtesë të basteve, paraqitja e tabelës është e ndryshme.

Zbuloni gamë të gjerë të lojërave video poker disponohen në internet dhe krahasojini ato me opsionet e ofruara në kazinotë fizike.

Craps Online vs Live Craps: Cila është më e mirë?

Luani craps para të vërteta

Ashtu si të gjitha lojërat e tjera klasike të kazinosë, lojërat e gabuara në internet për para të vërteta janë gjithashtu shumë të njohura në mbarë botën. Në thelb, lojërat e parave të vërteta në internet kërkojnë vetëm disa hapa. Këtu është një përmbledhje e shkurtër se si të filloni të luani craps para të vërteta:

 1. Mënyra më e mirë për të marrë paratë e vërteta është të zgjidhni një nga tonat kazinotë e rekomanduara në internet në Online CasinoRank.
 2. Pasi të regjistrohet një llogari, lojtarët thjesht përdorin atë mënyra më e mirë e depozitimit dhe të bëjnë transaksionin e tyre të parë.
 3. Depozita duhet të shfaqet menjëherë, e cila tani mund të përdoret për të luajtur lojëra në internet për para të vërteta.

Është e rëndësishme të mbani mend se për të luajtur lojëra në internet, mund të ketë një bonus të mirëpritur gjithashtu pas depozitimit të parë. Për më tepër, tërheqja e parave pasi luani lojëra të këqija në internet për para të vërteta është zakonisht e njëjta procedurë.

Image

Krapa në internet falas

Një nga veçoritë më të mira të iGaming në mbarë botën është fakti që lojërat falas janë një pjesë e madhe e industrisë - duke përfshirë lojën më të mirë online falas. Megjithatë, lojërat falas në internet do të thotë gjithashtu se nuk mund të fitohen para të vërteta.

Në thelb, craps falas në internet do të thotë që lojtarët marrin kredi virtuale, duke i lejuar ata të marrin praktikat më të mira të lojërave falas në internet.

Nëse keni dashur ndonjëherë të zhyteni në botën e katrahurave pa kryer para të vërteta, atëherë të luash lojëra të këqija në internet falas është një opsion kryesor për arsye mane:

 • Asnjë zotim monetar: Siç sugjeron emri, craps falas në internet ju lejon të kënaqeni në lojë pa shpenzuar asnjë monedhë. Kjo do të thotë që ju mund të shijoni emocionet pa u shqetësuar për gjendjen tuaj bankare.
 • Luaj me kredi virtuale: Kur vendosni për craps falas në internet, ju sigurohen kredite virtuale. Kjo pseudo-para ju ndihmon të lundroni në lojë, të mësoni bastet dhe të përmirësoni strategjitë tuaja, duke e bërë atë mjedisin e përsosur për praktikën falas në internet.
 • Provoni versione të ndryshme: E bukura e zgjedhjes për të luajtur mut pa pagesë është liria për të eksploruar. Pavarësisht nëse jeni një lojtar fillestar ose një lojtar me përvojë, shumëllojshmëria e versioneve të craps të disponueshme në internet ju lejon të gjeni përshtatjen e përsosur për stilin tuaj të lojës.
 • Rreziku i ulur: Këtu në Online CasinoRank, ne gjithmonë mbrojmë për craps online falas. Pse? Sepse është mënyra më e sigurt për të mësuar litarët. Ai eliminon rrezikun e humbjes së parave reale dhe ju jep hapësirën për të praktikuar dhe kuptuar nuancat e lojës me ritmin tuaj.
Image

Strategjia më e mirë e muteve mbështetet në kthimet e mundshme për bastet specifike të vendosura në një tavolinë, kështu që nuk mund të përshkruhet për çdo kazino. Por lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm për të trajtuar paratë e tyre dhe ata duhet të bëjnë vetëm baste afatgjata që mund të përballojnë.

Prandaj, strategjia më e mirë për të luajtur mut është gjithmonë leximi i udhëzimeve në tryezë përpara se të luani. Lojtarët duhet të dinë se si të luajnë mut dhe të fitojnë, përpara se të zgjedhin një strategji ndoshta të komplikuar të basteve.

Si përfundim, ndërsa joshja e katrahurave qëndron në paparashikueshmërinë e saj, një strategji e menduar mirë sigurisht që mund të përmirësojë përvojën tuaj të lojës. Pavarësisht nëse synoni fitoret ose thjesht kërkoni të maksimizoni kënaqësinë tuaj, marrja e kohës për të studiuar dhe praktikuar lojën padyshim që do të japë dividentë në planin afatgjatë. Pra, armatoseni me njohuri, jini të durueshëm dhe lërini zaret të diktojnë fatin tuaj.

Strategjitë e basteve të Craps: Këshilla dhe truket për lojtarët në internet

Craps me një bonus kazinoje

Çdo lojtar ka mundësinë për të kapur bonuset më të mira të kazinosë në internet me para të vërteta, të cilat mund të vijnë në forma dhe forma të ndryshme. Këtu është çdo bonus i kazinosë në internet:

 • Bonusi i mirëseardhjes: Bonusi më i popullarizuar i craps, i cili është i pari pas regjistrimit të një llogarie në një faqe lojërash fati në internet.
 • Bonusi i kthimit të parave: Ky bonus në internet i lejon lojtarët të marrin një përqindje të humbjeve të tyre, që zakonisht variojnë midis 5% dhe 25%.
 • Bonusi i ringarkimit: Ky është një craps bonus depozite, i cili tregtohet për lojtarët e rregullt në një sajt.
 • Bonus pa depozitë: Për lojtarët e rinj, një bonus pa depozitë mund të jetë bonusi më i mirë i kazinosë në internet për mut, pasi ofron para të vërteta pa pasur nevojë të bëni një depozitë në një faqe.
Bonus cashback

Craps Terminology

 • Qitës: Emri për lojtarin.
 • Dilni jashtë: Bastet ku fitojnë 7 dhe 11, ndërsa humbin 1,2,3 dhe 12.
 • Linja e kalimit: Basti i bërë përpara bastit Come Out.
 • Come Baste: Bastet që kryhen në çdo moment pas paraqitjes së "Come Out".
 • Mos Vini baste: E kundërta e basteve Come Out, me 1,2,3 dhe 12 që janë bastet fituese.
 • Sytë e gjarprit: Një rrotull që ka dy 1.
 • Craps live: A lojë me tregtar të drejtpërdrejtë që përfshin mut.
 • Buzë shtëpie: Avantazhi që do të ketë kazinoja ose faqja e lojërave të fatit.
About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly

Shfaq më shumë

Craps House Edge dhe shanset: Si të llogaritni shanset tuaja për të fituar

Craps House Edge dhe shanset: Si të llogaritni shanset tuaja për të fituar

Craps është luajtur për breza. Bastet vendosen në rezultatet e një hedhjeje të vetme ose një sekuencë hedhjesh në këtë lojë me zare. Craps është një lojë e lehtë për t'u marrë, por përsosja e saj kërkon disa aftësi.

Craps Online vs Live Craps: Cila është më e mirë?

Craps Online vs Live Craps: Cila është më e mirë?

Miliona njerëz në mbarë botën e vlerësojnë lojën e mutrave në kazino. Lojtarët e Craps, falë rritjes së madhe të kazinove në internet, tani kanë një zgjedhje midis lojërave online dhe atyre live. Lojtarët që kërkojnë të luajnë mut, ku duhet të luajnë? Ne do t'i krahasojmë lojërat virtuale me përvojën reale që ofron lojërat e drejtpërdrejta në internet.

Si të luani Craps Online: Udhëzues hap pas hapi për të luajtur në internet

Si të luani Craps Online: Udhëzues hap pas hapi për të luajtur në internet

Craps konsiderohet gjerësisht si një nga lojërat më emocionuese dhe më të luajtura të bixhozit në mbarë botën. Kjo formë e lojërave të fatit daton mijëra vjet më parë, dhe përsëritjet e saj të shumta e pasqyrojnë këtë. Craps tani është një lojë që mund të luhet nga shtëpia, falë rritjes së kazinove në internet.

Strategjitë e basteve të Craps: Këshilla dhe truket për lojtarët në internet

Strategjitë e basteve të Craps: Këshilla dhe truket për lojtarët në internet

Shumë kumarxhinj në internet luajnë lojëra të gabuara, duke kërkuar për një strategji fituese të lojërave. Por cilat janë bastet më të mira në strategjinë e craps? Lojtarët që duan të rrisin shanset e tyre për të pasur sukses në craps duhet të familjarizohen me strategjitë dhe metodat e ndryshme të basteve në dispozicion.

Variacione Craps: Eksplorimi i Llojeve të ndryshme të Lojërave Craps në internet

Variacione Craps: Eksplorimi i Llojeve të ndryshme të Lojërave Craps në internet

Njerëzit kanë luajtur mut për shekuj me radhë. Që nga fillimi i tij, ajo ka pësuar ndryshime të shumta, duke përfshirë futjen e llojeve të ndryshme të mutacioneve. Ka pasur gjithashtu një rritje në apelin për të luajtur lojëra të gabuara në internet, duke ofruar të njëjtën përvojë emocionuese pa dalë nga shtëpia. Ne jemi këtu për të folur rreth llojeve të ndryshme të lojërave të fatit në internet, duke përfshirë rregullat e tyre, shanset e pagesës dhe avantazhin e shtëpisë.

Të rejat e fundit

Lojëra kazino me shanse më të mira për të fituar
2023-09-20

Lojëra kazino me shanse më të mira për të fituar

Të luash lojëra kazino në internet për argëtim është këshilla më e mirë që mund të marrësh ndonjëherë. Pse? Sepse shtëpia (dmth. kazino) ka gjithmonë një avantazh matematikor mbi lojtarët, pavarësisht se cilën lojë luani apo çfarë strategjie përdorni. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të qëndroni larg lojërave të kazinosë tërësisht.

Shpjegohen bastet më të mira për craps
2021-11-26

Shpjegohen bastet më të mira për craps

Craps është një nga lojërat më të drejtpërdrejta dhe më konfuze të kazinosë në internet përreth. Nga njëra anë, lojtarët nuk kanë nevojë të mësojnë ndonjë strategji pasi ju duhet vetëm të hidhni zarin dhe të vazhdoni. Por nga ana tjetër, numri i madh i basteve për mut mund të jetë konfuz edhe për lojtarët më me përvojë. Më poshtë është një përmbledhje e shpejtë e bastet më të zgjuara për mut për të bërë në kazinotë më të mira në internet.

5 fakte zbavitëse që duhen ditur për mut
2021-10-27

5 fakte zbavitëse që duhen ditur për mut

Të mësosh se si të luash mut është një nga detyrat më të thjeshta në lojërat e fatit në internet botë. Vetë loja është vetë-shpjeguese pasi lojtarët duhet vetëm të gjejnë lojërat më të mira në internet, të blejnë patate të skuqura dhe të vënë një bast.

Evolution Gaming nis Live Craps
2020-12-15

Evolution Gaming nis Live Craps

Lojëra evolucionare, pr oducer Kryeministri i Kazino live alternativat, ka njoftuar prezantimin e online të parë në botë Lojë Live Craps, i ngritur në ag enuine nëntokë. Ky version i veçantë online i lojës së nderuar me zare mbetet historikisht i saktë, ndërkohë që përdor plotësisht teknologjitë në zhvillim me grupin e tij të pasur të veçorive të përmirësuara, të krijuara për ta bërë lojën të kuptueshme dhe për të luajtur si për lojtarët me përvojë ashtu edhe për fillestarët.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A mund të luaj lojëra në internet për para të vërteta?

Sigurisht! Në Online CasinoRank, ne kemi shqyrtuar të gjitha llojet e kazinove në internet dhe faqet e lojërave të fatit që ofrojnë mut për para të vërteta. Lojtarët duhet vetëm të regjistrojnë një llogari dhe të fillojnë të luajnë!

Ku të luani craps në internet?

Fatkeqësisht, nuk ka asnjë version online të Las Vegas. Sidoqoftë, ka shumë kazino të shkëlqyera në internet që ofrojnë mutacione me para të vërteta. Këtu në Online CasinoRank, ne kemi zgjedhur kazinotë më të mira për të filluar me bonuse dhe shumë veçori interesante.

A duhet të shkarkoj softuer për të luajtur lojëra në internet?

Zakonisht, lojtarët nuk kanë nevojë të shkarkojnë ndonjë softuer specifik për craps për të filluar të luajnë dhe të vendosin baste të mëdha. Gjithçka që nevojitet është një lidhje e mirë në internet dhe njohuri për rregullat dhe rezultatet e mundshme.

A është Craps një lojë fati?

Craps është një lojë tavoline që përfshin lojtarët që vendosin shumë lloje bastesh mbi rezultatin e një zari që hedh. Bastet e ndryshme ofrojnë skaje të ndryshme shtëpie dhe është mirë t'i kuptoni ato përpara se të filloni të vini baste me para të vërteta.

A është i manipuluar Craps në internet?

Craps Online, ashtu si çdo lojë kazinoje, është anuar në favor të shtëpisë, kështu fitojnë para kompanitë e lojërave të fatit. Këto rregulla janë të njohura dhe nuk do të thotë se loja është e manipuluar. Ka disa faqe interneti të paligjshme të lojërave të fatit që e shtrembërojnë lojën më tej, dhe këto faqe duhet të shmangen. Gjithmonë lexoni komentet dhe përdorni një faqe interneti të licencuar.

Pse ofrohen kaq shumë versione të ndryshme Craps në internet?

Ka shumë versione të ndryshme të Craps duke përfshirë Crapless Craps, High Point Craps, Simplified Craps dhe Die Rich Craps. Secili prej këtyre versioneve ofron shanse të ndryshme dhe një përvojë të ndryshme lojtari.

Ku mund të luaj Craps në internet?

Lojtarët nga e gjithë bota do të gjejnë shumë faqe në internet ku mund të luajnë Craps. Hidhini një sy listës sonë të kazinove më të mira në internet për një ide se çfarë ka atje.