Casino War Kazino Në Internet më e mirë në 2023

Casino War është një nga lojërat më fitimprurëse me letra përreth, me popullaritet në rritje mes tyre kazinove online. Është e vështirë të gjesh një tjetër lojë kazino ku lojtari ka mbi 50% për të fituar tregtarin. Zhvilluar në fillim të viteve '90 në Nevada nga Bet Technology.

U desh deri në fillim të viteve 2000 dhe më saktë në vitin 2004 kur Bet Technology u ble nga Shuffle Master, që loja të bëhej e njohur. Një nga kazinotë e shumta që ofrojnë Casino War është Zhvilloni.

Casino War Kazino Në Internet më e mirë në 2023
Çfarë është Lufta e Kazinosë?

Çfarë është Lufta e Kazinosë?

Siç u përmend më lart, lufta e kazinosë është një lojë letrash. Nuk është vetëm shumë fitimprurëse për lojtarin; është gjithashtu e lehtë për t'u kuptuar. Është e këshillueshme që lojtarët të shmangin bastet në një lojë të panjohur për të kufizuar humbjet financiare, nëse nuk luajnë falas. Ky sugjerim është i panevojshëm me Casino War.

Lojtarit do t'i duhen më së shumti disa sekonda për të kuptuar parimin e lojës dhe për të përmirësuar një strategji "paraprake". Pak lojëra me letra në kazino, jashtë linje ose online, janë aq të lehta për t'u luajtur sa kjo.

Çfarë është Lufta e Kazinosë?
Rregullat e luftës në kazino

Rregullat e luftës në kazino

Rregullat e lojës janë aq të thjeshta sa që edhe një foshnjë nuk do ta ketë të vështirë të gjejë rrugën e tij. Përdoren letrat klasike, njësoj si në poker, dhe renditja e letrave është e njëjtë si në poker, dmth. Aces në krye, pasuar nga Kings, Queens, Jacks dhe pjesa tjetër e letrave sipas rendit numerik.

Në fillim të lojës, lojtari bën një bast, ante ose barazim:

  • Ante bast; lojtari vë bast që letra e tij do të jetë më e lartë se letra e tregtarit.

  • Bast barazimi; lojtari vë bast që tregtari dhe lojtari do të kenë letra me vlerë të barabartë.

Më pas tregtari i shpërndan një kartë lojtarit dhe më pas vendos një kartë përpara tij ose asaj. Pastaj merr një kartë. Fytyrat e kartave janë të fshehura. Pasi secili lojtar të ketë kartën e tij, gjithçka që mbetet për të bërë është ta kthejë atë. Fituesi i lojës është lojtari me vlerën më të lartë të kartës. Kjo do të thotë që nëse lojtari merr, për shembull, një Ace dhe tregtari merr një Mbret, lojtari fiton lojën.

Rregullat e luftës në kazino
Si të përballeni me luftën e kazinosë?

Si të përballeni me luftën e kazinosë?

Lojtari përballet me tre skenarë gjatë lojës. Në rastin e parë, vlera e kartës së lojtarit është më e lartë se ajo e tregtarit dhe ai fiton lojën. Në rastin e dytë, vlera e kartës së tregtarit është më e lartë se vlera e kartës së lojtarit dhe kazinoja fiton lojën. Por ekziston një opsion i tretë, një barazim kur lojtari dhe tregtari po luajnë letra me të njëjtën vlerë.

Për lojtarin, janë në dispozicion dy opsione:

Ai dorëzohet dhe ka humbur. Ai humbet bastin që bëri në fillim sikur letra e tij të ishte me një vlerë më të ulët se letra e tregtarit.

Ai shkon në luftë. Këtu, së pari ai do të duhet të dyfishojë bastin e tij fillestar. Përpara se të rishpërndajë letrat, tregtari fillimisht do t'i hedhë tre letrat e ardhshme dhe më pas do t'i shpërndajë lojtarit një kartë më shumë. Në lojën Casino War, lojtari do të fitojë nëse merr një kartë me vlerë më të madhe se letra e tregtarit ose nëse merr një kartë me të njëjtën vlerë si letra e tregtarit.

Si të përballeni me luftën e kazinosë?
Si të fitoni në Luftën e Kazinosë: Strategjia e Luftës së Kazinosë

Si të fitoni në Luftën e Kazinosë: Strategjia e Luftës së Kazinosë

Këshillat për luftën e kazinosë janë të thjeshta:

  • Çdo lojtar që ëndërron të grabisë kazinonë do të duhet të zgjedhë një lojë tjetër. Fitimet janë shumë modeste.
  • Lojtarët duhet të kufizohen në baste të vogla. Shanset për të fituar janë të larta, por shanset për të humbur nuk janë zhdukur.
  • Basti i barazimit duhet të shmanget. Shanset e luftës së kazinosë me këtë opsion janë 10:1, por shanset për të fituar janë të mjerueshme.
  • Lojtari duhet t'i kushtojë vëmendje vetëm një karte: Ace. Për sa kohë që nuk është tërhequr, ai mund të rrezikojë.
Si të fitoni në Luftën e Kazinosë: Strategjia e Luftës së Kazinosë
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Nëse e gjeni veten ose dikush përreth po lufton me një varësi, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Varësitë nga kumari mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që ta bëni gjithmonë luaj kumar me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Lufta e Kazinosë?

Casino War është një lojë me letra në internet kazino.

Kur u zhvillua?

Casino War u zhvillua në 1993 nga Bet Technology, fillimisht ishte i disponueshëm vetëm në katër kazino në Nevada.

Cili është avantazhi i shtëpisë në Casino War?

Në mënyrë tipike, avantazhi i shtëpisë për Luftën e Kazinosë është mbi 2%. Sidoqoftë, avantazhi i shtëpisë zakonisht zvogëlohet në kazinotë që ofrojnë një pagesë bonus dhe rritet në varësi të numrit të kuvertave në lojë.

A mund të numëroni kartat në Kazino War?

Ndonëse është teknikisht e mundur të numërohen letrat në Casino War, zakonisht nuk ka asnjë kuptim pasi letrat vijnë nga një këpucë me gjashtë kuvertë. Loja është simetrike dhe si lojtari ashtu edhe tregtari kanë shanse të barabarta për të marrë letra të larta.

A ka një strategji për Luftën e Kazinosë?

Kazino Lufta është si çdo lojë tjetër kazino në atë që kazinoja ka një avantazh ndaj lojtarëve. Sidoqoftë, një strategji e rekomanduar është të shkoni në luftë në vend që të zgjidhni "Dorëzimin" nëse fondet e lojtarit janë të mjaftueshme.

Si e mposhtni Luftën e Kazinosë?

Ka disa mënyra për të rritur shanset për të fituar në Kazino War. Disa shembuj janë shmangia e basteve anësore dhe vendosja e një buxheti duke vendosur bastin total për çdo lojë të Luftës së Kazinosë.

A mund të luaj Casino War në telefonin tim celular?

Po. Ekzistojnë opsione të aplikacionit Casino War të disponueshme në Google Play dhe App Store të Apple. Për më tepër, ka shumë kazino celulare si Spinamba, FAFA191 dhe Slottica që përfshijnë Casino War në katalogët e tyre të lojërave.

A janë aces të larta në Luftën e Kazinosë?

Po. Aset janë zakonisht më të lartat në Luftë, megjithëse një as mund të mposhtet nga një gjashtë në rrethana të caktuara.

Cilat kazino kanë Casino War?

Ekziston një përzgjedhje e gjerë e kazinove në internet, celularë dhe live ku lojtarët mund të shijojnë lojërat e Kazino Luftës. JVSpin, Slottica, Casino Winner, janë vetëm disa nga opsionet e shumta.

Cilat janë shanset për Luftën e Kazinosë?

Për bastin Ante, shanset janë 1:1, ndërsa për bastin Barazim, janë 10:1.