Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Baccarat është ndër lojërat më të njohura të tavolinës së kazinosë që lojtarët mund të shijojnë duke luajtur pothuajse në çdo faqe kazinoje në internet. Është një lojë shumë e thjeshtë që bastorët mund ta mësojnë lehtësisht, pasi ka disa rregulla të drejtpërdrejta për t'u mbajtur mend.

Dihet që baccarat është një lojë fati, kështu që lojtarët pa një strategji të mirë nuk ka gjasa të jenë të suksesshëm në atë lojë. Ky udhëzues i plotë do të fokusohet në ofrimin e trukeve dhe këshillave më të dobishme për baccarat që do t'i ndihmojnë bastorët të qëndrojnë të qëndrueshëm dhe të rrisin shanset e tyre për të fituar.

Këshilla të dobishme për të fituar në Baccarat

Këshilla dhe truket thelbësore të Baccarat

Baccarat është një lojë e thjeshtë që lidhet kryesisht me fatin, por çdo lojtar mund të përfitojë nga kjo, përderisa përdoret një strategji e mirë dhe respektohen rregullat. Këtu janë disa këshilla dhe truke thelbësore për baccarat për të ndihmuar çdo lojtar të jetë më i mirë në Baccarat.

Gjithmonë bast në bankier

Janë tre llojet e basteve në Baccarat, pagesat e të cilit janë si më poshtë:

  • Bast në Banker - 19:20 me një avantazh shtëpie prej 1.06%
  • Bast mbi lojtarin - 1:1 me një avantazh shtëpie prej 1.36%
  • Bast për një barazim - 8:1 me një avantazh shtëpie prej 14,12%

Këshilla e parë e dobishme për baccarat nga e cila mund të përfitojnë bastorët është të vini gjithmonë bast tek bankieri. Basti i bankierit fiton në 45.8% të rasteve, krahasuar me 44.6% të bastit për lojtarin dhe vetëm 9.6% për lojtarin.

Të gjitha statistikat tregojnë se basti i bankierit ka avantazhin e shtëpisë së poshtme dhe fiton më shumë se dy të tjerët, kështu që këshilla e parë e dobishme për t'u mbajtur mend është të vini gjithmonë bast për bankierin.

Mësimi i Rregullave

Edhe lojtarët fillestarë të baccarat-it e dinë se objektivi i një loje baccarat është të marrë vlerën e një karte sa më afër 9 të jetë e mundur. Por, në disa variante të lojës, ky nuk është kombinimi më i lartë i mundshëm, si në baccarat me tre letra, ku tre letra mundin 9.

Në disa variacione të tjera, si Chemin de Fer, lojtarët nuk luajnë kundër bankierit, por kundër njëri-tjetrit. Përveç kësaj, disa rregullat thelbësore të baccarat-it duhet të zotërohet në lidhje me kohën kur duhet të qëndroni ose vizatoni.

Disa këshilla të lojërave të fatit bëjnë dallimin midis secilit variant të lojës, me të cilin lojtarët duhet të përgatiten, për të rritur shanset e tyre për të fituar.

Kur bëhet fjalë për dorën e lojtarit, është mirë të dini se:

  • Nëse lojtarit i jepet një total prej 6 ose 7, ai qëndron.
  • Nëse lojtarit i jepen 5 ose më pak, tërhiqet një kartë e tretë.

Dora e bankierit trajtohet nga tregtari, kështu që lojtarët nuk duhet të mbajnë mend çdo rregull të vetëm.

Sistemi i Menaxhimit të Bankroll Baccarat

Një nga këshillat më të rëndësishme të baccarat për lojtarët është të mësojnë se si të menaxhojnë me sukses bankrollin. Menaxhimi i bankrollit është thelbësor për çdo aspekt të lojërave të fatit, pasi ai mund të shtypet në vetëm disa duar.

Ka disa rregulla të thjeshta që duhen ndjekur në drejtim të menaxhimit të suksesshëm të bankrollit.

Set Baccarat Bankroll

Nëse një lojtar bast është duke luajtur lojëra të shumta kazino, banka e përgjithshme duhet të zbërthehet. Nëse totali i bankrollit të llogarisë është 1000 dollarë dhe lojtari ka vendosur një kufi prej 200 dollarësh për baccarat, tabela duhet të lihet kur shuma e përgjithshme e bankës arrin 800 dollarë, ose një kufi i caktuar fitimi.

Vendosni kufijtë e fitoreve/humbjeve

Kjo i solli gjërat në kufijtë e fitoreve dhe humbjeve. Lojtarët janë të vetëdijshëm për kufijtë e humbjeve, gjë që është diçka e qartë. Nëse totali i bankrollit për baccarat është 200 dhe ka humbje, lojtari duhet të ndalojë së luajturi.

Meqenëse kufiri i humbjes së ndalimit duhet të vendoset, lojtari duhet të vendosë gjithashtu një kufi të fitores. Për shembull, nëse kufiri i fitores është $300, pasi lojtari të arrijë këtë shumë, ai duhet të ndalojë së luajturi, në mënyrë që të jetë i suksesshëm në afat të gjatë.

Buzë shtëpie

Secili lojtar duhet t'i përmbahet basteve më të ulëta për të ndihmuar financimin e tij të qëndrojë i shëndetshëm.

Në baccarat, basti Banker ka avantazhin më të ulët të shtëpisë prej 1.06% dhe bastet barazuese kanë një avantazh shtëpie prej 14.36%

Zbatimi i basteve me një avantazh më të ulët mund të ndihmojë çdo lojtar të arrijë kufijtë e tij të fitimit më lehtë.

Baste Gjithçka në

Një nga taktikat më të dëmshme për financimin tuaj është all-in. Nëse lojtari i vë të gjitha paratë e tij në rrezik, asnjëra nga strategjitë nuk do të funksionojë dhe fitimet nuk mund të shihen në afat të gjatë. Nuk është kurrë një ide e mirë të vendosni të gjitha paratë në një bast të vetëm.

Kartat e Numërimit të Bakarateve

Edhe fillestarët e lojërave të fatit në internet kanë dëgjuar për zvogëlimin e avantazhit të shtëpisë duke numëruar letra. Kartat e numërimit do të funksionojnë në mënyrë të përsosur blackjack, pasi kjo metodë është e dobishme për përcaktimin e raportit të ulët-të lartë të letrave të ardhshme, për të rregulluar madhësinë e bastit.

Në baccarat, gjërat janë pak më ndryshe. Nëse një lojtar përpiqet të përdorë strategjinë e numërimit, ai do të zvogëlojë skajin e shtëpisë vetëm me pak, por procesi është kaq i vështirë, pasi loja luhet zakonisht me 6 deri në 8 kuverta.

Për një lojtar baccarat, strategjia e numërimit të letrave jo vetëm që do të marrë kohë, por gjithashtu nuk do të sjellë rezultatet e dëshiruara.

Duke ndjekur një sistem bastesh

Përveç strategjisë së numërimit të kartave, ka shumë të tjera sistemet dhe strategjitë e basteve nga të cilat mund të përfitojnë bastorët.

Sistemet e basteve kanë dëshmuar se funksionojnë në afat të gjatë, por kërkojnë një buxhet më të madh. Sistemi më i popullarizuar i basteve atje është Martingale. Ai thotë që gjithmonë të dyfishoni bastin, nëse dora humbet, por dyfishoni kur fitoni.

Bastet e sekuencës

Nëse një lojtar ishte i suksesshëm në mbajtjen e shënimeve të fitimeve dhe humbjeve në një tavolinë të saktë baccarat, një këshillë shumë e dobishme baccarat për të fituar më shumë është të provoni bastet e sekuencës.

Nëse ka një sekuencë që ndodh disa herë gjatë raundeve të fundit, çdo lojtar është i lirë të provojë të vërë bast që ajo të ndodhë përsëri. Për shembull, nëse bankieri fitoi tre duar radhazi, atëherë një lojtar fitoi një dorë, atëherë bankieri fitoi përsëri tre, sekuenca mund të vazhdojë me lojtarin që fiton përsëri.

Kjo strategji ka provuar të funksionojë për disa bastorë, veçanërisht në lojërat baccarat. Në shembullin e mësipërm, mënyra e mirë për t'iu qasur kësaj do të ishte të vini bast në 3 fitoret radhazi për bankierin, nëse lojtari fitoi përsëri, pasi bankieri ka një normë fitimi më të lartë.

Këto këshilla bazë për lojërat e fatit baccarat mund t'i ndihmojnë bastorët të jenë të suksesshëm në afat të gjatë, veçanërisht nëse kombinohen me disa sisteme bastesh si Martingale.

Të jesh i pangopur do të thotë të humbasësh

Nëse një lojtar i basteve baccarat fiton shumë, por nuk kënaqet me fitimet dhe vendos të shkojë më tej, shanset që kazino ta shtyjë atë në të kuqe janë shumë të larta. Me kalimin e viteve, shumë adhurues të kazinove fituan shumë, por ishin shumë të pangopur për të ndaluar dhe filluan të bastnin gjithnjë e më shumë, dhe përfundimisht falimentuan.

Duket e qartë të ndalosh kur vjen një fitore e madhe, por në realitet, lakmia është shumë më joshëse.

Provoni tavolinat e Baccarat live

Një nga avantazhet më të mëdha të duke luajtur baccarat në kazinotë online mbetet fakti që lojtari mund të luajë tavolina baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë. Tavolina të drejtpërdrejta të tregtarëve keni përfitimin unik të lejimit të lojtarëve që së pari të vëzhgojnë se si po shkon loja dhe më pas të fillojnë të luajnë me fonde reale. Kjo i lejon lojtarit që së pari të futet në veprimin e tabelës dhe më pas të krijojë një strategji fituese prej saj.

konkluzioni

Këto këshilla baccarat do të ishin të dobishme për çdo lojtar në përvojën e tij të lojërave të fatit. Duke ndjekur këto këshilla për baccarat, çdo lojtar mund të zvogëlojë avantazhin e shtëpisë në baccarat dhe të shmangë faktin që Baccarat është një lojë fati.

Ka shumë metoda për të qenë të suksesshëm në Baccarat, por në fund të fundit, të gjitha ato lidhen me të qenit i organizuar dhe i përgjegjshëm. Ka rregulla të thjeshta për baccarat që janë vërtetuar se funksionojnë, kështu që pse të mos i ndiqni dhe të përfitoni prej tyre? Krahas një strategjie të mirë të menaxhimit të bankrollit, Baccarat mund të jetë shumë fitimprurës dhe i kënaqshëm.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të bëhemi të mirë në baccarat?

Baccarat është një lojë fati, kështu që të ndikosh në rezultatin përfundimtar të lojës është e pamundur. Por, ndjekja e rregullave dhe strategjive të caktuara mund të ndihmojë çdo lojtar të rrisë shanset e tij për të fituar dhe të zvogëlojë avantazhin e shtëpisë.

A është e lehtë të fitosh baccarat?

Baccarat është një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë, me vetëm disa rregulla të thjeshta për t'u mësuar. Ka një nga skajet më të ulëta të shtëpive atje, veçanërisht për bastin Banker, i cili ofron një avantazh shtëpie prej vetëm 1,06% dhe një pagesë prej 19:20, duke e bërë shumë të thjeshtë fitimin me strategjinë e duhur.

Cili është sekreti i bakaratit?

Çelësi për të fituar në baccarat është të ndiqni një strategji të mirë dhe të ndiqni rregullat. Bastet në bastin Banker, i cili ka një avantazh shtëpie prej 1.06% dhe fiton 45.8% të rasteve, mund të rrisë në mënyrë drastike shanset për të fituar. E shoqëruar nga një strategji e mirë bankare, do të ishte më e lehtë të fitosh lojën.

A ka një formulë baccarat-fituese të sigurt?

Po, ka shumë sisteme bastesh Baccarat që garantojnë fitore. Por, e keqja është se ata kërkojnë një buxhet më të madh, të cilin shumica e lojtarëve nuk janë gati ta vendosin në tavolinë. Për shembull, sistemi progresiv pozitiv i Martingale ka dëshmuar se funksionon në afat të gjatë, por mund të kërkojë një shumë masive për të arritur në pikën e fitores.

Si mund të fitoj vazhdimisht në baccarat?

Sipas statistikave të baccarat-it, basti i bankierit rezulton se fiton 45.8% të rasteve, ndërsa basti i lojtarit ka marrë 44.6%, dhe 9.6% shkon për barazim. Pra, për të maksimizuar shanset për të fituar vazhdimisht, duhet të shkoni gjithmonë për bastin Banker.

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Cilat janë bastet Baccarat dhe bastet anësore

Loja Baccarat është shumë e thjeshtë, pasi ofron tre opsione të mundshme bastesh. Këto tre baste konsiderohen si bastet kryesore në baccarat dhe janë ato që lojtarët zakonisht i përmbahen. 

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Cili është variacioni më i mirë i lojës Baccarat?

Baccarat është një nga lojërat më të njohura në internet me letra që mund të luhet në kazino online ose në tokë. Loja me letra Baccarat konsiderohet shumë e lehtë për t'u mësuar, pasi rregullat e saj janë shumë të thjeshta. Çdo lojë baccarat në internet ka një avantazh shumë të ulët të shtëpisë, gjë që e bën atë shumë tërheqëse për kumarxhinjtë. 

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Pse Baccarat është joprofitabile për kazinotë në internet

Baccarat zë një vend unik në zemrat e shumë lojtarëve të fatit. I njohur për thjeshtësinë dhe lojën e tij të shpejtë, ai është bërë një element kryesor si në kazinotë me tulla dhe në kazinotë online. Megjithatë, kur bëhet fjalë për përfitimin e kazinove online, Baccarat dallohet për arsye që nuk janë menjëherë të dukshme. Pavarësisht popullaritetit të saj në mesin e lojtarëve, kjo lojë paraqet një rast kurioz në ekonominë e kazinosë. Në këtë artikull, ne shqyrtojmë pse Baccarat, në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë, mund të mos jetë aq fitimprurës për faqet e kazinove dhe eksplorojmë dinamikën pas ndikimit të saj financiar.

Pse është Baccarat kaq popullor?

Pse është Baccarat kaq popullor?

Baccarat, i njohur për elegancën dhe thjeshtësinë e tij, është bërë një element kryesor në kazinotë në mbarë botën. Është një lojë që kombinon rregullat e kuptueshme lehtë me një atmosferë sofistikimi, tërheqëse si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Më poshtë, do të zbuloni arsyet e popullaritetit të qëndrueshëm të Baccarat dhe do të mësoni se si mund të bëheni pjesë e botës së tij emocionuese. Gati për të vënë në praktikë njohuritë tuaja të reja? Eksploroni kazinotë Baccarat të listuara më të mira të CasinoRank për të gjetur vendin e përsosur për të përjetuar emocionet e lojës. Pavarësisht nëse jeni një lojtar fillestar apo një lojtar me përvojë, këto kazino ofrojnë mjedisin ideal për të shijuar hijeshinë unike të Baccarat. Filloni udhëtimin tuaj Baccarat sot me zgjedhjet kryesore të CasinoRank!

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Si funksionojnë shanset e basteve Baccarat

Gjëja që e bën Baccarat aq popullor është pjesa e poshtme e shtëpisë. Baccarat është loja me letra e kazinosë me avantazhin më të ulët të shtëpisë prej 1,06% për Bastin më të njohur të Bankerit.

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Si të luani Baccarat: Shpjegohen rregullat e Baccarat

Baccarat është një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë që kërkon aftësi minimale. Ndodh të jetë loja e përsosur për bastorët, të cilët i duan lojërat me letra me ritme të shpejta, pa pasur nevojë të mësojnë shumë rregulla komplekse. Ndoshta vetëm Roulette ka rregulla aq të thjeshta sa Baccarat, që është një nga arsyet kryesore pse Baccarat është ende kaq popullor. 

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Strategjitë dhe sistemet e basteve Baccarat: Cili është më i miri

Baccarat është kryesisht një lojë fati, pasi loja e saj ka të bëjë me krahasimin e kartave, zakonisht kartat e bankierit dhe lojtarit në shumicën e variacioneve.