Baccarat

October 21, 2020

Këshilla për Baccarat Online - Merrni një brez fitues!

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Baccarat mbetet një nga më të kërkuarat kazinove online lojëra. Si rregull, tavolina Baccarat në Macau dhe në të gjithë Azinë është loja më e njohur e tavolinës. Në këtë pjesë, ne do të shikojmë më shumë në vetë lojën dhe njohuritë themelore të lojës. Bakarat luhet në internet në mënyra të ngjashme me një kazino live, me 6 ose 8 këpucë kuverte dhe letra të përziera në raunde.

Këshilla për Baccarat Online - Merrni një brez fitues!

Punto Banco është deri tani versioni më i zakonshëm. Megjithatë, ka shumë variante duke përfshirë një bast anësor që paguan 30:1 dhe një variant EZ Baccarat, ku skaji i shtëpisë bllokohet nga një dorë e caktuar Banke që zakonisht fiton. Loja fillon duke vënë bast se kush është më afër vlerës së 9-tës, bankieri apo lojtari, apo është përfundimi me dorë në barazim? Bastet paguajnë 8:1 për barazimin. Kur vendoset një barazim, bastet e lojtarit dhe bankierit e kthejnë bastin e tyre.

Tabela Baccarat

Kjo eshte nje blackjack-loja e luajtur në tavolinë. Kazinotë tokësore do të mbajnë deri në 14 pozicione bastesh ndërsa kazinotë në internet Baccarat zakonisht kanë tre baste kryesore. Tre baste të thjeshta janë të disponueshme duke përfshirë Banker, Lojtar dhe Barazim. Duart nga një këpucë e përbërë nga gjashtë deri në 8 kuverta letrash u dorëzohen bankierëve dhe lojtarëve.

Çdo ofrues i softuerit të kazinosë zbaton stilin e vet, ndërsa rregullat themelore mbeten të njëjta në internet ose në një kazino tokësore. Këpuca zhvendoset nga një lojtar te tjetri në disa kazino të tokës. Disa kazino online ofrojnë gjithashtu tregtarë të drejtpërdrejtë përveç tregtarëve virtualë.

Duart e lojtarëve dhe bankierëve

Në situata të jashtëzakonshme, vlera e një karte të tretë përcaktohet nga një bankier ose nga dora e lojtarit. Dora e lojtarit: nëse dora është 6 ose më shumë në fillim, lojtari nuk është më në gjendje të marrë një kartë të tretë. Lojtari tërheq një kartë më shumë nëse vlera fillestare është më e vogël. Dora e bankierit: Dora e bankierit qëndron dhe nuk merr kartë tjetër nëse vlera fillestare e dorës është 7 ose më shumë. Thënë kjo, nëse dora vlerëson 0, 1 ose 2, atëherë do të tërhiqet një kartë tjetër. Tërheqja e një letre të tretë varet nga vlera e dorës së lojtarit për duart midis 3 dhe 6. Nëse dora është 8 ose 9 në dy letra, lojtari ose bankieri është "Natural" dhe nuk jepen më letra.

Si të luani Baccarat

Qëllimi i lojës është të vini bast për dorën që konsideroni se është ose bankier ose lojtar me vlerën më të lartë, një bast që të dyja duart janë të lidhura. Megjithatë, basti i barazimit është basti më i keq në tavolinë, edhe me 8:1, në avantazhin e shtëpisë prej 14.4 për qind. Vlera më e madhe e përgjithshme e një dore është Nine me letra me fytyrë (mbretër, mbretëresha, xhaketa) dhe dhjetë kanë vlerën zero.

Kur vlera e një dore rritet me më shumë se 10, vlera fillon përsëri nga zero, për shembull (5 + 7 = 12, vlera përfundimtare = 2). Kur dora fillon, bastet nuk mund të ngrihen ose hiqen. Rikthimi i basteve të lojtarit 1:1 dhe barazimi i pagesës 8:1 në bastet fituese. Sidoqoftë, është e nevojshme të mbani mend se kazinotë ngarkojnë një komision për bastet bankare fituese, të cilat zakonisht i ndryshojnë shanset për bastet e bankierëve në 1:0.95 (19 deri në 20), kjo zakonisht është rreth pesë për qind.

Këshilla dhe truket për Baccarat

Dhjetërat dhe letrat e fytyrës kanë vlerë zero, aset janë një, të gjitha letrat e tjera janë me vlerë nominale. Çdo lojtar dhe bankier ka dy letra dhe një kartë e tretë jepet në disa lojëra. Dora më e afërt me nëntë fiton. Kur vlera e dorës është 10 ose më shumë, vlera reale e baccarat zbritet nga dhjetë pikë. Bastet e bankierit ose të lojtarëve paguajnë 2:1, minus komisioni fitues i basteve bankare.

Disa rregulla të veçanta u japin përparësi bankierëve për të fituar më shumë se lojtarët, kjo është zakonisht, që është statistikisht basti më i mirë edhe për fitimin më të ulët për fitore, 4 deri në 5 herë mbi një këpucë në kuvertë. Përqindja aktuale e komisionit mund të ndryshojë nga kazino në kazino. Kur vini bast në Banker ose Lojtar, basti juaj do të kthehet pa humbje nëse rezultati duhet të jetë barazim.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme