Lajme

September 20, 2023

Lojëra kazino me shanse më të mira për të fituar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Të luash lojëra kazino në internet për argëtim është këshilla më e mirë që mund të marrësh ndonjëherë. Pse? Sepse shtëpia (dmth. kazino) ka gjithmonë një avantazh matematikor mbi lojtarët, pavarësisht se cilën lojë luani apo çfarë strategjie përdorni. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të qëndroni larg lojërave të kazinosë tërësisht. 

Lojëra kazino me shanse më të mira për të fituar

Thjesht duke ditur se si funksionon ajo ju kthen në kontrollin e zgjedhjes së lojërave të kazinosë në internet me një potencial më të mirë për të fituar. Disa nga lojërat më të mira të kazinosë në internet u ofrojnë lojtarëve shanse më të mira për të fituar se të tjerët. Këto janë ato në të cilat po fokusohemi sot. Pra, le të zhyteni menjëherë dhe të fillojmë!

Lojërat më të lehta të kazinosë me para të vërteta për të fituar

Fillestarët dhe entuziastët e kazinove janë gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për të fituar një avantazh kur luajnë lojëra kazino në internet. Nga mësimi i këshillave dhe trukeve të reja deri te strategjitë më të avancuara të lojës dhe përqindjet e kthimit te lojtarët, këtu janë disa nga lojërat më të lehta për t'u luajtur dhe fituar në çdo kazino më të mirë në internet në mbarë botën. 

Blackjack

Nëse frekuentoni kazinotë tokësore, do të kuptoni se lojtarët më të suksesshëm zmadhojnë makinat e fatit direkt në tavolinat e blackjack-ut. Çfarë dinë ata që ju nuk e dini? Para së gjithash, blackjack është shumë i thjeshtë për t'u luajtur. Thjesht vendosni një bast dhe prisni që tregtari t'ju japë dy letra me fytyrë poshtë. Pas kësaj, ju do ta zbuloni me tregtarin se kush do të jetë i pari që do të godasë 21 ose ndonjë gjë afër tij.

Tani ja ku bëhet interesante. Disa strategji blackjack mund të ulin avantazhin e shtëpisë në më pak se 0.5%. Për shembull, mund të zgjidhni të dyfishoni nëse keni një Ace ose 17 të butë. Gjithashtu, mund të dyfishoni nëse tregtari ka letra me vlerë të ulët. Dhe mos harroni se mund të numëroni kartat, të ndani, palosni dhe të merrni sigurim për sa kohë që është në momentin e duhur. Kjo është ajo që e bën Blackjack një nga lojërat më të mira të kazinosë në dispozicion!

Poker

Poker është një tjetër lojë kazino në internet ju mund të fitoni lehtësisht nëse keni grupin e duhur të aftësive. Megjithëse loja mund të jetë frikësuese fillimisht, do të filloni të shihni më shumë fitore me më shumë lojë. Dhe më e mira nga të gjitha, ka të ngjarë të luani poker kundër lojtarëve të tjerë në vend të shtëpisë. Kjo mund t'ju fitojë shumë para nëse zgjidhni kundërshtarët tuaj me kujdes. 

Në poker, lojtarët përdorin strategji të tilla si bllofi. Bllofing po bën që një dorë e dobët të duket e fortë. E bërë me sukses, të tjerët do të palosen, të frikësuar nga potenciali i dorës suaj. Është e rëndësishme të dini se kur duhet të bëni bllof, sepse lojtarët me përvojë do të dinë saktësisht se kur jeni duke nxjerrë bllof duke zbuluar shenjat tuaja të sinjalizimit. Nga këtu vjen termi poker face. Një strategji tjetër është të luani në mënyrë agresive më pak duar për të shmangur varfërimin e grupit tuaj të çipave. Plus, mësoni fjalorin e lojës. 

Ruletë evropiane/franceze

Duke luajtur ruletë në internet mund të jetë tronditëse dhe shpërblyese në të njëjtën kohë, për sa kohë që luani në timonin e djathtë. Ruleta në internet shpesh vjen në rrotën amerikane me një avantazh shtëpie 5,26% ose në rrotën evropiane me një normë 2,70%. Rrota franceze ofron edhe një skaj të shtëpisë së poshtme me 1.35%, megjithëse loja është e njëjtë me versionin evropian.

Por edhe pse ruleta është kryesisht një lojë e bazuar në fat, ka disa strategji për të rritur shanset tuaja për të fituar. Për shembull, zgjidhni bastet e jashtme si e kuqe/zi, e lartë/e ulët dhe tek/çift, të cilat ju japin rreth 48% mundësi për të fituar. Ju mund t'i luani këto baste duke përdorur sisteme ruletë si Martingale, D'Alembert dhe Reverse Martingale. Për më tepër, mos kini frikë të bëni baste të mëdha me baste të jashtme.

Lexoni më shumë rreth a përmbledhje e thjeshtë e strategjive popullore të ruletit.

Craps

Me shumicën e kazinove që fokusohen në lojtarët e blackjack-ut dhe pokerit, kjo mund të jetë mundësia për të bërë një goditje në mut. Edhe pse loja ka një listë të gjatë bastesh, ajo ofron disa nga shanset më të mira në industrinë e iGaming.

Për shembull, bashkohuni me shumicën e lojtarëve të craps në bastet në bast Pass Line. Në këtë bast, në thelb do të parashikoni që gjuajtësi do të rrokulliset një 11 ose 7 dhe do të gëzojë një avantazh shtëpie prej 1,41%. Përndryshe, mund të parashikoni të kundërtën në bastin e linjës Mos Kaloni dhe të merrni një avantazh prej 1,40%. Baste të tjera për mut që ia vlen të merren parasysh përfshijnë bastet e Vendit 6 dhe 8 dhe bastet eja/mos vini. 

Jeni të interesuar të mësoni se si të luani craps në internet? Këtu është një udhëzues për t'ju ndihmuar të fitoni më shpesh mut.

Bakarat

Nëse jeni duke kërkuar për stilin dhe argëtimin e lojërave të fatit James Bond, luaj baccarat. Kjo lojë ka tre rezultate të mundshme: fiton bankieri, fiton lojtari ose barazimi. Objektivi i lojës është të krijojë një total të dorës më afër 9 ose 8, i quajtur gjithashtu natyral. Gjithashtu, karta Ace ka një vlerë nominale 1, me Mbretin, Mbretëreshën dhe Jokerin që përfaqësojnë 0.

Nëse parashikoni saktë se lojtari ose pala e bankierit do të fitojë, ju merrni një pagesë 1:1. Kjo do të thotë që këto baste do t'ju paguajnë 50% të kohës. Por është jetike të mbani mend se një komision prej 5% zbatohet për të gjitha fitimet e bankierëve. Përveç kësaj, shmangni bastin e barazimit me një avantazh masiv prej 14,4%. Por shanset 8:1 mund të jenë shumë të mira për t'u injoruar. 

Këtu është një udhëzues baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni.

Slots

Kjo listë nuk do të ishte e plotë pa rezervuar një vend për lojëra elektronike. Këto lojëra janë të bukura, të lehta për t'u luajtur dhe kanë pagesa të larta. Në fakt, lojërat elektronike përbëjnë deri në 70% të të gjithë bibliotekës së lojërave në çdo kazino online. Shumica bonuset e kazinosë janë gjithashtu të lidhura me lojëra elektronike, duke i bërë ato të pashmangshme për t'u luajtur.

Por mos luani vetëm ndonjë lojë slot. Disa nga lojërat elektronike më të mira në internet ofrojnë frekuenca më të larta të goditjes, mundësisht 30% ose më të larta. Gjithashtu, varianca e lojës mund të jetë e ulët ose e lartë, në varësi të stilit tuaj të lojës. Përveç kësaj, buza e shtëpisënuk duhet të jetë asgjë më pak se 96%, që është standardi i industrisë. 

Ndërsa disa zhvillues do t'i rendisnin me kënaqësi këto veçori, disa jo. Pra, luani versionin demo disa herë për të ditur se si luhet loja. 

Fjalët e fundit

Në fund, zgjidhni një lojë që ju pëlqen të luani. Mos e detyroni veten në poker ose blackjack ndërsa hobi juaj është baccarat ose ruleta. Ju gjithashtu mund të konsideroni të luani variante lojërash nëse ato ofrojnë pagesa më të larta, falë shumëzuesve të rastësishëm. Por në përgjithësi, blackjack dhe poker janë lojërat më të mira për të luajtur nëse doni të bëheni profesionist. Provoni atyre!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme