Social Casinos

Kazinotë sociale po rriten në popullaritet. Këto faqe në internet ju japin emocionin e lojërave të fatit, pa marrë ose dhënë kurrë ndonjë pagesë.

Zakonisht, në platformat e mediave sociale si Facebook dhe Instagram, këto faqe lojrash ju lejojnë të luani lojën tuaj të preferuar të kazinosë në internet, falas.

Ju mund të luani vetëm, ose me miqtë tuaj, ose me një grup njerëzish të panjohur. Varet nga ju se sa social, apo i vetmuar, dëshironi të angazhoheni me kazinonë.

Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë janë kazinotë sociale?

Kazinotë sociale janë platforma dhe aplikacione në internet të lehtë për t'u përdorur, miqësore për celularët, të cilat u japin kumarxhinjve akses në lojërat e lojërave të fatit social në baza falas për të luajtur.

Cilat lojëra janë të disponueshme në kazinotë sociale?

Ju mund të zgjidhni nga një gamë e gjerë lojërat klasike të kazinosë në internet, të tilla si ruletë, lojëra elektronike, poker Texas hold'em dhe blackjack në faqen tuaj të kazinosë sociale, si dhe disa variacione të reja argëtuese në klasikët.

Në fakt, aplikacioni më i shkarkuar i lojërave të kazinosë sociale për vitin 2022 ishte Coin Master dhe Teen Patti Gold Poker dhe Rummy.

Pse kazinotë sociale janë kaq të njohura në të gjithë botën?

Qindra miliona lojtarë përdorin telefonat ose kompjuterët e tyre për të hyrë në lojërat e kazinosë në internet.

Kjo është shumë më e madhe se numri i kumarxhinjve që marrin pjesë në para të vërteta lojërat e fatit në kazinotë online.

Pjesa më e madhe e lojtarëve të kazinosë sociale luajnë për vlerën e madhe argëtuese të lojërave të fatit në internet falas.

Afro 80% e lojtarëve të kazinove sociale aksesojnë platformat e lojërave sociale ekskluzivisht me pajisjet e tyre celulare ose tabletët. Kjo do të thotë se ata janë duke luajtur lojëra kazino për argëtim në telefonat e tyre ndërsa udhëtojnë për në punë, ose ndërsa presin në radhë në dyqan ushqimor, apo edhe thjesht për të thyer monotoninë e ditës.

Një arsye tjetër që këto kazino pa pagesë janë kaq të njohura është se ato janë të lidhura me faqet e mediave sociale. Na pëlqen të ndajmë jetët, fotot, kujtimet, ndjenjat dhe miqësitë tona në platformat e mediave sociale. Ata na mbajnë të lidhur dhe në kontakt me ata që duam. Ata janë si fshatra dhe komunitete në internet dhe na ndihmojnë të qëndrojmë të përditësuar me atë që po ndodh në jetën e atyre që duam.

Pra, integrimi i platformave të mediave sociale me veçoritë sociale të kazinosë ka kuptim të përsosur.

Shumë lojtarë socialë mbajnë gjurmët e rezultateve në lojërat e tyre të kazinosë dhe më pas i krahasojnë rezultatet e tyre me miqtë ose anëtarët e familjes që po luajnë gjithashtu lojërat e tyre të kazinosë në internet ndërsa janë në Facebook, Instagram ose Twitter. Kjo rrit ndjenjën e lidhjes, bonhomie, dhe komuniteti.

Arsyeja tjetër pse këto kazino janë kaq jashtëzakonisht të njohura është se, përveç administratorit të njëhershëm të krijimit të një profili identifikimi ose një llogarie përdoruesi, nuk ka asnjë shkëmbim tjetër parash. Kjo do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për pagesat ose portat e sigurta, për opsionet bankare, apo edhe për të bërë depozitën e parë.

Klientët e rinj marrin eksitimin e lojërave të fatit, pa asnjë vonesë dhe pa rrezikun e një rezultati të pasigurt.

Plus, zakonisht ka përfitime të tjera, si një bonus falas, rrotullime falas, etj.

Po në lidhje me Pagesat?

Fitimet janë virtuale kur luani lojëra kazinoje në aplikacionet sociale të kazinosë, kështu që ju ende keni nxitimin e një fitoreje. Megjithatë, nuk ka fitime (ose humbje) monetare aktuale.

Për këtë arsye, kazinotë sociale janë një mënyrë argëtuese, e sigurt për të kaluar kohën, për të punuar në mprehtësinë tuaj të lojërave të fatit ose për të argëtuar veten.

Si të luani në kazinotë sociale

Është kaq e lehtë për të luajtur në pajisjen tuaj celular ose kompjuter. Thjesht gjeni kazinonë sociale që dëshironi të përdorni për lojërat tuaja sociale dhe shkarkoni atë në telefonin ose pajisjen tuaj.

Ju madje mund të luani lojërat tuaja të preferuara dhe të hyni në kazinonë tuaj në internet në vende ose shtete ku kumari i kazinove në internet është i ndaluar. Kjo sepse nuk konsiderohet kumar.

Si të filloni të luani

Për të filluar, thjesht krijoni llogarinë tuaj në faqen tuaj të kazinosë sociale të zgjedhur. Ju mund të përdorni adresën tuaj të emailit për ta bërë këtë ose të përdorni profilin tuaj të mediave sociale që është i lidhur me aplikacionin, si profili juaj në Facebook, Instagram ose Twitter.

Më pas, mund të filloni të luani lojërat tuaja në internet.

Ka shumë lojëra të njohura nga të cilat mund të zgjidhni, si çmim i parë progresiv, lojëra tavoline si ruletë, lojëra me letra si blackjack dhe baccarat, lojëra me monedha falas, lojëra elektronike të mëdha jackpot dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, si poker.

Shumë lojëra kazino sociale bazohen në histori dhe kanë nivele progresi, si lojëra elektronike jackpot progresive. Shpesh ka mësime në internet që do t'ju tregojnë se si të luani në mënyrë që të përparoni në lojë për atë ndjenjë fituese.

Llogaria juaj do të ngarkohet paraprakisht me çipa virtualë, kështu që ju mund të luani kumar në internet që nga fillimi, pa asnjë angazhim financiar.

Rregullat e lojës

Rregullat e lojës sociale të kazinosë janë të njëjta si në kazinotë e tjera në internet dhe lojërat e rregullta të kazinove me para të vërteta dhe varen kryesisht nga loja që zgjidhni të luani.

Megjithatë, me lojërat në internet në faqet sociale të lojërave të fatit, nëse fitoni, në vend që të fitoni një pagesë ose çmime në para, do të merrni më shumë patate të skuqura. Por, nëse e humbni bastin, ju humbni çipat për të cilat keni vënë bast. As patatet tuaja nuk do të rilindin menjëherë.

Mund të përpiqeni gjithmonë të fitoni më shumë çipa, ose, nëse nuk doni të prisni 24 orë, mund të shpenzoni para të vërteta dhe të blini më shumë çipa për të vazhduar të luani.

Nëse keni luajtur më parë në një kazino me bazë tokësore ose në një kazino në internet, atëherë do të ndiheni si në shtëpinë tuaj në një faqe kazino sociale.

Kjo për shkak se përvoja aktuale e lojërave është shumë e ngjashme me një kazino me para të vërteta, ku luani për pagesa. Dallimi i vetëm është se kazinotë sociale janë pa para. Megjithatë, mund të tarifoheni për përmirësimet ose për të hyrë në veçoritë pro.

Cfare te presesh

Kur luani në kazinonë tuaj sociale, mund të prisni të njëjtën përvojë me të cilën jeni mësuar në person real ose në internet në kazinonë tuaj të rregullt në internet.

Lojërat e stilit të Las Vegasit që gjeni në këto kazino janë krijuar për të imituar pamjen dhe ndjesinë, madje edhe tingujt e lojërave të kazinosë që njihni nga kazinotë tradicionale dhe kazinoja juaj e preferuar në internet.

Shumica e kazinove ofrojnë përfitime të tjera përveç lojërave sociale, të tilla si turne, një ose dy bonus falas, mbase çmime në para, monedha ari, ndoshta çmime me para të vërteta, monedha pa pagesë, rrotullime falas, lojëra elektronike falas, veçori bonusi dhe sfida javore për të mbajtur ju argëtuan.

Luaj falas kazinotë sociale

Falë mediave sociale dhe aplikacioneve të lojërave të kazinove sociale, mund të luani falas sa herë që dëshironi. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin ose të keni hyrë në faqen sociale të kazinosë, mund të filloni të luani.

Ti mundesh luaj lojra falas me automat, poker falas për të luajtur përmes Facebook-ut, ose ndonjë lojë klasike ose moderne tavoline ose lojë me letra që ju pëlqen, të cilat zakonisht do t'i gjeni në një kazino online ose në një platformë të zakonshme të lojërave të kazinosë.

Ju madje mund të luani lojëra elektronike të mëdha jackpot, me një çmim të parë progresiv dhe lojëra të tjera të lojërave të fatit të tipit Las Vegas.

Shikoni në Google Play për android ose në dyqanin e aplikacioneve të iPhone tuaj për të gjetur aplikacionin tuaj të preferuar të lojërave në internet për lojërat e kazinosë dhe lojërat falas.

Megjithatë, edhe pse loja është falas dhe nuk ka asnjë rrezik financiar, ajo është ende një aktivitet shumë problematik. Fitimi i monedhave të arit, shijimi i ofertave të bonusit dhe luajtja e lojërave të preferuara në internet në një platformë miqësore për përdoruesit është një shpërqendrim i madh, por mund të jetë i dëmshëm për ata që kanë një problem kumari.

Luaj kazino sociale për para të vërteta

Nëse jeni të lodhur duke luajtur falas dhe jeni gati të luani për pagesa, atëherë mund të gjeni një kazino në internet me kumar me para të vërteta.

Nëse dëshironi një kazino të sigurt në internet nga kudo në botë, atëherë sigurohuni që kazinoja online të jetë e sigurt dhe e besueshme dhe ofron bonuset dhe promovimet e kazinosë, baste sportive, ngjarje sportive dhe lojëra të tjera kazino në internet për t'ju mbajtur të argëtuar për më gjatë.

Më pas, përdorni paratë tuaja për të blerë patate të skuqura dhe vendosni bast në lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet. Ose, nëse preferoni, mund të bëni baste sportive, të vini bast në garat me kuaj ose ndonjë lojë tjetër që ju pëlqen.

Versione të ndryshme të kazinove

Ekzistojnë dy lloje të kazinove në internet: kazinotë me para të vërteta dhe kazinotë sociale pa pagesë.

Kazino me bazë tokësore ose në internet

Kazinoja tradicionale në internet është vendi ku kumarxhinjtë blejnë patate të skuqura për të vendosur baste në lojën e tyre të zgjedhur me para të vërteta. Këtu, kumarxhinjtë luajnë lojëra kazino të tilla si slot machines, lojëra tavoline si blackjack ose craps, ose lojëra të tjera si ruletë, baccarat, poker dhe më shumë. Ata luajnë me paratë e tyre dhe marrin pagesa me para të vërteta, dhe kështu këto quhen lojëra kazino me para të vërteta.

Kazino sociale

Këto kazino, nga ana tjetër, i lejojnë lojtarët të luajnë çfarëdo lojë kumari që duan, por me çipa virtuale që nuk u kushtojnë asgjë. Fitimet janë gjithashtu virtuale.

Lojërat sociale të kazinove disponohen lirisht si aplikacione të shkarkueshme dhe, si rezultat i të qenit falas dhe shumë argëtuese, kazinotë sociale janë më të përhapura se kazinotë online me bazë tokësore ose tradicionale.

Ndërsa këto paraqesin zero rrezik financiar dhe shumë opsione lojrash, ato gjithashtu nuk ofrojnë asnjë shpërblim të vërtetë (përveç emocionit të fitimit).

Të dyja këto lloje të kazinove janë të disponueshme në internet, qoftë në telefonin tuaj celular, tabletin ose kompjuterin tuaj.

Si të fitoni në kazinotë sociale

Këto kazino në pajisjen tuaj celulare ose tabletin ndjekin të njëjtat rregulla si kazinotë e tjera - qofshin ato ndërtesa me tulla dhe llaç ose në internet. Sidoqoftë, gjëja më e mirë për kazinotë sociale është se - përveç vetë lojërave - shpesh ka histori dhe një ndjenjë përparimi për lojtarët.

Të fitosh në faqet dhe aplikacionet e kazinove sociale ka të bëjë me arritjen e nivelit tjetër.

Çdo lojë do të ketë grupin e vet të rregullave dhe kritereve që ju duhet të përmbushni në mënyrë që të përparoni në nivelin tjetër.

Çfarë duhet të kërkoni në kazinotë sociale

Gjëja e parë që duhet t'i kushtoni vëmendje kur kërkoni kazinonë më të mirë sociale është se ajo ofron lojëra falas.

Ju gjithashtu mund të kërkoni përfitime të tilla si rrotullimet falas, numrin e çipave virtuale që merrni, shumëllojshmërinë e lojërave të disponueshme dhe lehtësinë e përdorimit për të identifikuar kazinotë më të mira sociale në internet.

Në mënyrë ideale, ju dëshironi që faqja të ketë lojëra në internet që përfshijnë:

 • Ruletë - Kjo lojë e famshme ka disa nga kazinotë më të paguara në internet për lojtarët e fatit.
 • Blackjack - I gëzuar nga miliona, online dhe në jetën reale, blackjack është një lojë kryesore.
 • Bakarat - E njohur dhe emocionuese, kjo lojë me letra në internet kazino luhet nga adhuruesit e baccarat.
 • Poker - Për sa i përket popullaritetit, kjo lojë me letra fiton, duart poshtë.
 • Slots - Qoftë në internet apo në një kazino klasike, lojërat elektronike janë një lojë e preferuar e fortë.
 • Bingo - E njohur në mbarë botën, kjo lojë ka qenë e përhapur që nga viti 1530!
 • Craps - Një lojë me zare e luajtur në internet dhe në kazinotë tokësore me kënaqësi të madhe.
 • Tigri i Dragoit - Një nga lojërat më të njohura me letra të kazinosë që luhet në internet sot!

Plus, nëse vërtet dëshironi kazinonë më të mirë sociale për lojërat tuaja në internet, atëherë gjeni një që ka edhe disa nga lojërat e tjera të lojërave të fatit në internet.

Këto mund të përfshijnë lojëra të tilla si Caribbean Stud, Faro, Keno, Mini Roulette, Slingo, Punto Banco, Casino Holdem, Flop Poker, Lotaria, Monopoly Big Baller, Rummy, Bastet sportive, Lufta e Kazinosë, Bastet Futbolli, Mahjong, Video Poker, Online Bastet, letrat gërvishtëse, Texas Holdem, Dream Catcher, God of Fortune, Mini-Baccarat, Pai Gow, Sic Bo dhe Three Card Poker, për të përmendur disa.

Këtu janë disa nga faqet më të mira për lojërat e fatit në internet, me bonuse dhe rrotullime falas:

 • 1xBet - Merr deri në 1500 € plus 150 rrotullime falas.
 • Luaj Ojo - Merrni 80 rrotullime pa bast.
 • Casino.com - Merrni deri në 400 dollarë plus 200 rrotullime falas.

Zbuloni ofruesit kryesorë të kazinove sociale

Ka shumë faqe që thonë se janë kazinotë më të mira sociale të disponueshme. Sidoqoftë, ka një mori ofruesish të kazinove sociale nga të cilët mund të zgjidhni. Shikoni listën tonë në krye të kësaj faqeje.

Nëse dëshironi të futni gishtin tuaj në botën e kazinove në internet me para të vërteta që janë të sigurta, të besueshme dhe të lehta për t'u luajtur, atëherë shikoni listën tonë të lojërave më të mira të kazinove në internet.

Mbrojtje dhe siguri

Ka shumë faqe sociale kumari në treg, por jo të gjitha janë të sigurta për të luajtur.

Si rezultat, ne kemi krijuar lista të kazinove dhe ofruesve të sigurt në internet që janë hetuar nga ne, në kundërshtim me protokollet tona strikte dhe përvojën e viteve.

Kjo siguron që ju të merrni vetëm faqet më të sigurta, më të besueshme në internet dhe lojërat më të mira të lojërave të fatit në internet.

Meqenëse kazinotë sociale dhe ato në internet kanë shumë mbivendosje, por disa dallime, qasja jonë ndaj sigurisë dhe sigurisë është e ndryshme midis tyre. Kur vlerësoni një faqe, ligjet dhe rregulloret e vendit duhet të merren parasysh.

Shqetësimi ynë kryesor është të sigurohemi që faqja të jetë e rregulluar dhe që të metodat e depozitimit në dispozicion janë legjitime dhe me reputacion.

Online CasinoRank nuk do të shfaqë një sajt që nuk është i sigurt!

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A mund të kenë ofruesit e lojërave të fatit kazino sociale nga ofrues të shumtë softuerësh?

Po. Shumë ofrues softuerësh përdoren për të siguruar që lojërat e sigurta të kazinosë në internet janë të disponueshme.

A mund t'i mposhtni kazinotë sociale?

Jo. Kazinotë sociale, si kazinotë e tjera në internet dhe shtëpitë e zakonshme të lojërave të fatit, përdorin gjenerues numrash të rastësishëm për lojërat e tyre. Pra, në thelb, nuk ka asnjë strategji, aftësi ose mashtrim që mund të përdorni për ta bërë veten më të suksesshëm në kazinotë sociale. Po kështu, nuk do të mund të ishe më i suksesshëm në makinat e fatit pa marrë parasysh sa shumë përpiqesh, praktikohesh apo strategji, pasi ato përdorin një parim të ngjashëm.

A është i rëndësishëm Kthimi te RTP i lojtarit?

Kthimi te lojtari (RTP) është i rëndësishëm për kazinotë e rregullta në internet. Sidoqoftë, jo për kazinotë sociale. RTP është përqindja e numrit total të basteve në një lojë specifike dhe përqindja që loja i kthen lojtarit. Është mënyra që kazinotë e rregullta qëndrojnë fitimprurëse.

Megjithatë, kjo nuk luan shumë rol në kazinotë sociale, pasi këto lojëra janë thjesht për qëllime argëtimi dhe jo për qëllime fitimi.

A mund të hakohen apo manipulohen kazinotë sociale?

Kazinotë në internet janë jashtëzakonisht vigjilente kur bëhet fjalë për sigurinë kibernetike. Për këtë arsye, ka shumë pak gjasa dhe shumë rrallë që lojërat të hakohen.

Gjithashtu, duke pasur parasysh që kazinotë sociale nuk janë në të për fitim, nuk ka gjasa që kazinoja sociale të manipulohet, pasi nuk ka para. Fitimi është thjesht simbolik me argumente dhe çipa virtualë. Ato shërbejnë si një tregues i përparimit të lojtarit gjatë lojës, dhe jo si shpërblime financiare ose pagesa monetare. Sa më gjatë që lojtari të jetë i angazhuar në lojë, aq më mirë është për aplikacionin ose faqen, pasi ata fitojnë para përmes reklamave në platformë. Pra, është në favor të tyre që lojtarët të mos dekurajohen ose të humbasin shumë, pasi mund të lënë lojën para kohe.

Cilat kazino sociale japin bonuse falas?

Shumica e kazinove në internet ofrojnë bonuse falas, dhe veçanërisht për kazinotë sociale. Ju gjithashtu do të merrni rrotullime falas dhe tokena ose patate të skuqura falas në mënyrë që të mund të luani dhe të luani kumar falas. Kazinotë sociale synojnë t'ju bëjnë të luani më gjatë, pasi ato i fitojnë paratë e tyre nga shitja e reklamave. Sa më gjatë të luani, aq më shumë reklama mund t'ju shfaqin dhe aq më shumë fitojnë. Pra, shpërblimet dhe shpërblimet falas u jepen klientëve të rinj dhe lojtarëve besnikë për të inkurajuar lojën më të gjatë dhe për të kthyer trafikun në faqe. Ka bonuse të tjera që shpesh përfshihen, që varen nga faqja dhe aplikacioni në fjalë.