Royal Vegas Rishikimi 2024 - Payments

Royal VegasResponsible Gambling
CASINORANK
7.92/10
BonusBonus 1200 dollarë
Lojëra të drejtpërdrejta në ofertë
ECOGRA certifikuar
Lojëra ekskluzive
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra të drejtpërdrejta në ofertë
ECOGRA certifikuar
Lojëra ekskluzive
Royal Vegas is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Opsionet e pagesës në Royal Vegas: Metodat e depozitimit dhe tërheqjes

Kur bëhet fjalë për bërjen e depozitave dhe tërheqjeve në Royal Vegas, do të gjeni një gamë të gjerë opsionesh pagese të disponueshme. Ja çfarë duhet të dini:

Metodat popullore të depozitimit dhe tërheqjes

 • Visa, Visa Electron, Debit Card, Credit Cards (MasterCard): Këto karta të pranuara gjerësisht ofrojnë një mënyrë të përshtatshme për të financuar llogarinë tuaj.

 • Interac: Një zgjedhje popullore për lojtarët kanadezë, Interac lejon transaksione të sigurta në internet.

 • Skrill, Trustly, iDebit, Neteller: Kuletat elektronike si këto ofrojnë transferta të shpejta dhe të sigurta.

 • Karta Paysafe: Ky kupon me parapagesë mund të përdoret për depozitime të shpejta.

  Shpejtësia e transaksionit Depozitat e bëra përmes shumicës së metodave zakonisht përpunohen në çast. Kur bëhet fjalë për tërheqjet, koha e përpunimit mund të ndryshojë në varësi të metodës së zgjedhur.

  Tarifat Royal Vegas nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat ose tërheqjet. Megjithatë, mbani në mend se disa ofrues pagesash mund të kenë tarifat e tyre të transaksionit.

  Kufijtë Shuma minimale e depozitës është zakonisht 10 dollarë ose ekuivalenti i monedhës. Sa i përket tërheqjeve, mund të ketë kufizime të caktuara në varësi të metodës së zgjedhur.

  Security Royal Vegas i jep përparësi sigurisë së transaksioneve tuaja financiare. Ata përdorin teknologji të avancuar të kriptimit për të siguruar që të gjitha pagesat të jenë të sigurta dhe të sigurta.

  Bonuset speciale Ndërsa Royal Vegas nuk ofron bonuse specifike të lidhura me metodat e pagesës aktualisht, ata kanë promovime të ndryshme dhe shpërblime besnikëria të disponueshme për lojtarët.

  Fleksibiliteti i monedhës Royal Vegas mbështet monedha të shumta duke përfshirë USD, EUR, CAD, AUD, GBP ndër të tjera. Kjo u lejon lojtarëve nga vende të ndryshme të luajnë duke përdorur monedhën e tyre të preferuar.

  Shërbimi ndaj klientit Nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim në lidhje me pagesat në Royal Vegas Casino, ekipi i tyre i shërbimit ndaj klientit është i disponueshëm 24/7 përmes bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit. Ato janë efikase në adresimin e çdo problemi të lidhur me pagesat që mund të hasni.

Me këto opsione gjithëpërfshirëse pagese dhe një përkushtim ndaj sigurisë, Royal Vegas siguron që transaksionet tuaja financiare të jenë të qetë dhe pa probleme.

E mira e kartave të debitit dhe kreditit është se ato ofrojnë depozitim të menjëhershëm, por kur bëhet fjalë për tërheqje, mund të duhen disa ditë. Ju mund të përdorni edhe monedha të ndryshme, dollarë australianë, paund britanik, euro, pezo meksikan, dollarë amerikanë, vetëm për të përmendur disa.

Përpara se të bëni një tërheqje duke përdorur kartën tuaj të kreditit ose të debitit, do t'ju duhet ta regjistroni atë në arkë. Këtë mund ta bëni duke futur numrin e kartës dhe emrin në kartë, i cili duhet të jetë i njëjtë si në llogarinë tuaj. Pasi ta keni bërë këtë, thjesht mund të zgjidhni kartën për depozitat e ardhshme dhe nuk keni nevojë të vendosni detajet e tjera.

Disa nga kuletat elektronike më të pranuara përfshijnë Neteller, Skrill dhe Eco, dhe lajmi i mirë është se ato janë të gjitha të disponueshme në Royal Vegas. Arsyeja pse kuletat elektronike përdoren gjerësisht është se ato ofrojnë një proces të shpejtë tërheqjeje. Ka edhe kuleta të tjera elektronike të disponueshme në Royal Vegas dhe nëse dëshironi të shihni të gjithë listën e mënyrave të pagesës që janë të disponueshme në vendin tuaj, do t'ju duhet të shkoni te arkëtari.

Ekzistojnë madje 19 opsione të ndryshme të depozitave të transfertave bankare në Royal Vegas. Mund të gjeni disa nga më të përdorurat si Giropay, Webmoney dhe iDeal deri tek opsionet e rralla si i-Banq.

Rregullat e parave të gatshme

Royal Vegas rezervon të drejtën të kërkojë dokumente verifikimi përpara se të përpunojë transaksionet financiare. Dokumentet përfshijnë, por nuk kufizohen në sa vijon:

 • Dëshmi e të ardhurave
 • Kopje e dokumenteve fotografike të identifikimit, si pasaportë ose patentë shoferi
 • Dokumentet që konfirmojnë vendbanimin, si p.sh. një pasqyrë bankare ose fatura komunale jo më të vjetra se 3 muaj
 • Dëshmi pronësie për çdo mënyrë pagese të përdorur për të depozituar ose tërhequr fonde

Kazinoja rezervon të drejtën për të kontrolluar çdo lojtar me agjenci krediti të palëve të treta.

Është përgjegjësia juaj të mbani kopje të transaksioneve dhe në të njëjtën kohë të njihni ligjet në lidhje me lojërat e fatit në internet në vendin tuaj të banimit.

Të gjitha tërheqjet duhet të bëhen me të njëjtën metodë të përdorur për depozitat. Në rast se metoda nuk është e disponueshme, atëherë mund të përdorni një metodë tjetër për të bërë një tërheqje.

Nëse nuk e keni kaluar procedurën e verifikimit, atëherë mund të pësoni një vonesë të lehtë.

Kur kërkoni një tërheqje të një shume që është 5 herë ose më shumë, më e madhe se depozitat tuaja të përjetshme, loja juaj do të shqyrtohet në detaje. Ju do të jeni në gjendje të tërhiqni vetëm një shumë prej $4,000 në javë. Shuma që mbetet do t'i kthehet lojtarit tuaj`s llogarisë dhe ju lejohet të luani me paratë, ose mund të kërkoni një tërheqje javën në vijim.

Fitimet tuaja shtohen në monedhën e zgjedhur. Ju duhet të shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni dhe duhet të respektoni shumën minimale dhe maksimale të tërheqjes për një periudhë 24-orëshe. Shuma minimale që mund të tërhiqni në të njëjtën kohë është 10 dollarë, dhe shuma maksimale është 10,000 dollarë.

Paratë e pjesshme jashtë

Ka 2 bilanc të ndryshëm në llogarinë tuaj të kazinosë, një bilanc bonus dhe një bilanc Cash. Bilanci i bonusit është shuma që merrni në bonus nga kazino. Kjo shumë është e lidhur me kërkesat e bastit dhe pasi t'i plotësoni ato, shuma do të transferohet në bilancin tuaj të parave të gatshme. Dhe, bilanci i parave të gatshme janë paratë që mund të tërhiqen nga kazino në çdo kohë.