Play Million Rishikimi 2024 - Games

Play MillionResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus 100 dollarë
Bisedë drejtpërdrejt 24/7
Panairi i provuar nga iTech Labs
Vip Lounge në dispozicion
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Bisedë drejtpërdrejt 24/7
Panairi i provuar nga iTech Labs
Vip Lounge në dispozicion
Play Million is not available in your country. Please try:
Games

Games

PlayMillion u ofron lojtarëve një sërë lojërash nga ofrues të shumtë. E vetmja gjë që duhet të bëni është të krijoni një llogari me para reale, të depozitoni fonde në bilancin tuaj dhe të filloni të eksploroni.

Bakarat

Ideja e Baccarat është që të ketë një dorë me vlerën 9. Loja luhet me një kuvertë standarde me 52 letra dhe vlera e letrave korrespondon me vlerën e tyre numerike aktuale. Përjashtimet e vetme janë dhjetëshet dhe kartat e fotografive të cilat të gjitha kanë një vlerë zero.

Në PlayMillion, do të gjeni mjedisin më të mirë për të luajtur dhe mundësinë për të pasur përvojën më simpatike të lojës. Ju gjithashtu mund të gjeni disa variante të ndryshme të lojës me më të njohurat që janë Punto Banco.

Si të luani baccarat?

Nuk mund të themi se Baccarat është një lojë komplekse, por kërkon pak praktikë për t'u mësuar me lojën. Si fillim, pa marrë parasysh sa njerëz janë duke luajtur lojën, trajtohen vetëm dy duar. Njëra dorë caktohet si dora e bankierit dhe tjetra është dora e lojtarit. Ju mund të vini bast në secilën anë, gjithçka varet nga ju.

Çdo dorë merr dy letra dhe vlera totale e dorës do të përcaktojë nëse secila dorë merr një dorë të tretë. Kur bankieri ka një 9 natyral, ose një 8 natyral, nuk tërhiqen më letra dhe natyralët janë fitues. Lojtari duhet të qëndrojë në një total prej 6 ose 7, dhe në një total prej 0 deri në 5, lojtari tërheq një kartë të tretë.

Kur bëhet fjalë për dorën e bankierit, rregullat janë pak më komplekse. Bankieri qëndron në 7, 8 ose 9 dhe tërheq në 0, 1 ose 2. Dora e bankierit varet gjithashtu nga vlera e kartës së tretë të lojtarit.

Ju gjithashtu mund të vini bast që të dy duart do të përfundojnë me një numër të barabartë pikësh. Bastet fituese për barazimet ndodhin rrallë, por kur ndodhin, ata paguajnë 8:1.

Slot

Në PlayMillion mund të gjeni disa nga lojërat më të mira të lojërave elektronike në internet ndonjëherë. Shkoni te opsioni i kërkimit dhe mund të gjeni çdo titull që keni në mendje. Slots janë ndër lojërat më të preferuara të të gjitha kohërave. Krijuesit e këtyre lojërave janë inovativë dhe para kohe kur bëhet fjalë për krijimin e lojërave me tema të reja.

Poker

PlayMillion ka përzgjedhjen më të madhe të lojërave të pokerit dhe ato përfshijnë:

Rregullat dhe Strategjitë e Pokerit për Video

Ka disa rregulla që duhet të keni parasysh kur luani video poker në internet dhe ato përfshijnë sa vijon:

 • Kur tërhiqni katër letra, nuk duhet të mbani 10.
 • Ju nuk duhet të shqetësoni asnjë 5 letra fituese. Këtë mund ta bëni vetëm në një rast kur mund të merrni një flush mbretëror duke marrë një kartë të re.
 • Asnjëherë mos mbani një kartë të paçiftuar të lartë me një palë.
 • Asnjëherë mos e prish një të drejtë për të ndërtuar një flush të drejtë.
 • Nëse keni një 'Jack or Better', nuk duhet të vizatoni pesë.
 • Nëse mund të merrni një flush mbretëror duke tërhequr 3 letra, nuk duhet të tërhiqni më shumë.
 • Nëse nuk mund të vini bast monedhat maksimale, atëherë duhet të kaloni në një makinë bastesh më të ulët.

Rregullat dhe Strategjia e Deuces Wild Video Poker

 • Ju gjithmonë duhet të mbani çdo 5 të një lloji ose flush mbretëror
 • Ju duhet të mbani katër 2.
 • Ju duhet të mbani tre 2.
 • Ju duhet të mbani një Flush Straight, Five of a Kind ose Royal.
 • Ju duhet të mbani 4 të një lloji.
 • Ju duhet të mbani 4 nga një Royal Flush.
 • Kur nuk keni asnjë nga sa më sipër, duhet të mbani dy 2.

Blackjack

PlayMillion ka një sërë lojërash cilësore Blackjack në internet. Ju mund të gjeni të njëjtat lojëra si ato në një kazino me bazë tokësore me një mjedis realist të kazinosë.

Si të luani Blackjack?

Shumica e lojtarëve e dinë këtë blackjack është e vetmja lojë kazino që është e mundur të mposhtet. Në fillim të viteve '60, u zbulua një sistem për numërimin e letrave në blackjack dhe disa lojtarë arritën ta mësonin atë. Por, shumëçka ka ndryshuar që atëherë. Kazinotë në të gjithë botën prezantuan më shumë se një kuvertë letrash, kështu që numëruesi i kartave as që i sheh ato.

Pra, edhe pse ky ishte një sistem shumë kompleks dhe jo të gjithë mund të mësonin si të numëronin letrat, megjithatë, ideja e fitores ishte e mjaftueshme për të ndezur një bum në lojë. Kështu, blackjack është loja më e njohur e kazinosë dhe shumë lojtarë e shijojnë atë.

Sekreti i blackjack-ut është të mësoni se çfarë të bëni pasi të merrni dy letrat tuaja fillestare. Ekzistojnë disa opsione të mundshme, goditja, qëndrimi në këmbë, dyfishimi dhe ndarja e çifteve.

 • Nëse goditni, do të merrni një kartë tjetër dhe shpresoni se do t'i afroheni 21. Nëse dora juaj e kalon 21 pas goditjes, do të humbni dhe do ta humbni bastin.
 • Nëse qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën që keni tashmë ose besoni se nuk do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar me një kartë shtesë. Nuk do të merrni më letra dhe mund të shpresoni se me totalin aktual mund ta mposhtni tregtarin.
 • Nëse dyfishoni, ju do të dyfishoni bastin tuaj fillestar dhe do të merrni një kartë më shumë dhe duhet të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin tuaj fillestar.
 • Nëse ndaheni, mund të merrni një bast të dytë të barabartë me të parin dhe të ndani çiftin. Ju luani secilën dorë veç e veç derisa të qëndroni në këmbë ose të rrëzoheni.
 • Nëse karta e drejtuar nga tregtari është një ACE, ju mund të merrni 'sigurim'. Në këtë situatë, ju besoni se karta me fytyrë poshtë e tregtarit është një dhjetë, kështu që ju keni një shans për të ardhur edhe nëse tregtari ka një blackjack.

Ruletë

Nëse dëshironi të fitoni në ruletë, së pari duhet të mësoni se si të luani. Loja është mjaft e thjeshtë, por kur shtoni të gjitha bastet dhe rezultatet e mundshme që loja krijon, në atë moment loja bëhet pak më e komplikuar.

Nëse zbatoni disa strategji në lojën tuaj, mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar. Ju lutemi mbani mend se nuk mund ta ndryshoni avantazhin e shtëpisë në asnjë mënyrë, sado të përpiqeni.

Për këtë arsye, ne ju këshillojmë të përfitoni nga çdo bonus që kazino ka për të ofruar. Por kini kujdes, sepse ndonjëherë Ruletë nuk llogaritet si bast për të fituar bonusin.

Variacionet e Lojërave Ruletë

Ka dy lloje tavolinash Rulete, Roulette Amerikane dhe tavolina franceze ose evropiane.

 • Tabela American Roulette ka 38 numra, të cilët përfshijnë 0 dhe 00. Kjo tabelë ka skajin më të lartë të shtëpisë prej 5,26%.
 • Ruleta Evropiane ka 37 numra dhe ka një avantazh shtëpie prej 2.70%. Arsyeja për këtë është sepse ka vetëm një zero të vetme.

Ruleta Evropiane ka disa rregulla të veçanta që gjithashtu rrisin shanset e fitimit të lojtarëve dhe ulin avantazhin e lojës në 1.35%. Këto dy rregulla janë rregulli En Prison dhe rregulli La Partage.

Rregulli En Prison është më i popullarizuar nga të dy, dhe ky, në veçanti, është i dobishëm për lojtarët që kanë përdorur bastet e parave. Ky rregull ndodh nëse topi bie në xhepin që mban numrin zero. Pra, lojtarët që përdorin bastin e barabartë me paratë në raundin e caktuar do të kenë mundësinë të zgjedhin nëse do të marrin gjysmën e shumës që kanë vënë bast ose mund ta lënë bastin e tyre të burgosur.

Kjo do të thotë se basti i tyre do të qëndrojë deri në raundin e ardhshëm dhe ata kanë ende një shans për të fituar. Dhe, nëse topi bie sërish në xhep me numrin zero, lojtari do të humbasë bastin e tij.

Rregulli La Partage, nga ana tjetër, do të paguajë menjëherë gjysmën e bastit të lojtarit nëse topi bie në xhep me numrin zero. Disa lojtarë besojnë se ky rregull ofron një marrëveshje më të mirë se rregulli En Prison. Gjithsesi, të dyja këto rregulla do të zvogëlojnë avantazhin e lojës në mënyrë që të keni një shans më të mirë për të fituar në Ruletën Franceze.

Lojëra me para të vërteta

Kur dëshironi të luani për para të vërteta në PlayMillion, ju keni një gamë të gjerë lojërash nga të cilat mund të zgjidhni.

 • Slots – Numri i lojërave elektronike që mund të gjeni në PlayMillion është i madh. Nëse e dini rrugën tuaj rreth këtyre llojeve të lojërave, mund të përdorni mjetin e kërkimit dhe të gjeni lojën e saktë që kërkoni. Nëse jo, atëherë mund të eksploroni disa lojëra të rastësishme dhe të argëtoheni.
 • Ruletë – Kjo është një lojë shumë e njohur dhe e sofistikuar që shumë preferojnë ta luajnë. Eksitimi i shikimit të topit të rrotulluar dhe shpresa për të zbritur në xhepin e duhur është ajo që e bën këtë lojë kaq emocionuese për t'u luajtur. Për më tepër, ju gjithashtu mund t'i jepni një goditje ruletës live pasi të keni depozituar fonde në llogarinë tuaj.
 • Blackjack – Mund të gjeni variacione të ndryshme të lojës si në kazino desktop ashtu edhe në celular të PlayMillion.
 • Poker – Kur bëhet fjalë për pokerin, ju keni mundësinë të vizitoni kazinonë live ose t'i përmbaheni makinave të mahnitshme të pokerit me video.
 • Baccarat - Edhe pse Baccarat është një lojë shumë e thjeshtë për t'u luajtur, ajo është ende tepër argëtuese.

Kur regjistroheni në kazino, ju keni mundësinë të luani për para të vërteta kur bëni një depozitë ose eksploroni pak në modalitetin praktik.

Kur zgjidhni modalitetin e parave reale, duhet të depozitoni fonde në llogarinë tuaj dhe keni një shans të madh për të fituar para gjithashtu. Ekzistojnë një shumë minimale dhe maksimale e aplikuar, në metodën që zgjidhni të depozitoni dhe në historinë tuaj të lojës.

Ju duhet të zgjidhni një monedhë të preferuar në momentin që regjistroheni në kazino dhe të përdorni të njëjtën monedhë sa herë që dëshironi të depozitoni ose tërhiqni fonde. Ju duhet të bëni pagesa vetëm nga një burim pagese në të cilin jeni mbajtësi i llogarisë me emrin.

Kur zgjidhni të luani në modalitetin praktik, fondet nuk kanë vlerë, kështu që nuk mund të bëni një tërheqje në fund të seancës suaj të lojës. Këshillohet që fillimisht të luani çdo lojë të re në modalitetin praktik, në mënyrë që të siguroheni që të kuptoni rregullat dhe procedurat e lojës.