Kazinotë më të mira në internet që pranojnë UnionPay

UnionPay është një nga ofruesit më dominues të shërbimeve të kartave bankare në Kinë. E themeluar në vitin 2002, ajo është rritur në një fuqi ndërkombëtare me mbi 55 milionë mbajtës të kartave dhe 400 milionë llogari bankare nën emrin e saj.

Kartat UnionPay pranohen në 160 vende dhe rajone në mbarë botën për blerje dhe tërheqje parash në çdo terminal të pikës së shitjes që shfaq logon e UnionPay.

Në vitin 2016, UnionPay u zgjerua në Evropë duke lëshuar kartën e parë të kreditit jashtë Kinës: Union Pay International Card (UPIC). Zgjidhja e re e pagesave ofron konvertim të menjëhershëm midis RMB dhe Euro, duke u dhënë konsumatorëve evropianë akses të lehtë në mallrat kineze pa u shqetësuar për kursin e këmbimit të monedhës ose tarifat e transaksioneve të huaja.

Kazinotë më të mira në internet që pranojnë UnionPay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Si të depozitoni me UnionPay

Kazinotë kryesore në internet ofrojnë një shumëllojshmëri produktesh dhe shërbimesh për lojtarët. Një mënyrë për ta bërë këtë është duke u lejuar klientëve të tyre lehtësinë për të bërë depozita përmes UnionPay. Tani ekziston një mundësi e përshtatshme për blerjen e një karte pa periudha të gjata pritjeje për ata që duan të luajnë në një kazino online, por nuk kanë para.

Zgjedhja e UnionPay si metodë pagese dhe blerja e cilësdo emërtim që i përshtatet më së miri - 25-500 dollarë. Lojtarët mund t'i blejnë lehtësisht këto karta përmes faqes së tyre të internetit pa pasur shumë telashe ose stres të përfshirë në rregullimin e duhur të gjithçkaje në kohë përpara se të rifillojë loja. Është e lehtë kur përdorni hapat e mëposhtëm:

  • Klikoni "Bëni një depozitë" në shiritin e menusë së sipërme;

  • Hyni ose krijoni një llogari kazino;

  • Zgjidhni UnionPay si një mënyra e depozitimit, plotësoni të gjitha fushat e kërkuara (p.sh. numri i kartës, data e skadimit) dhe zgjidhni shumën e depozitës. Pas futjes së informacionit të kërkuar të kartës UnionPay, një do të çohet në një ekran ku mund të zgjidhni se cilat fonde të llogarisë së kazinosë në internet do të transferohen.

  • Nëse ka ndonjë problem me këtë transferim ose nëse ata nuk arrijnë të fusin detajet e sakta në çdo hap, diçka mund të shkojë keq gjatë përpunimit të pagesës që do t'i bënte ata të refuzohen nga banka e tyre - që do të thotë të mos ketë më depozita për ta.

Si të bëni një tërheqje me UnionPay në renditjen e kazinosë në internet

Lojtari fillon duke zgjedhur shumën që dëshiron të tërheqë. Shuma minimale që mund të tërhiqet është 100 dollarë. Pas zgjedhjes, klikoni tërheqjet dhe shkruani të dhënat e nevojshme për të transferuar fonde nga llogaria e kazinosë në internet.

Kini kujdes se cilat detaje kërkohen, pasi disa informacione ndryshojnë nga operatori ose shteti i kazinosë. Të tilla mund të përfshijnë emrin, adresën, qytetin, shtetin/rajonin, kodin postar.

Pas plotësimit të të gjitha fushave, mund të kërkohet tërheqja me UnionPay. Konfirmimi i transferimit do të dërgohet me email brenda 24 orëve nga operatori i kazinosë. Ndonjëherë, mund të zgjasë deri në 48 orë ose më shumë, në varësi të vendit.

Për të përfunduar procesin e tërheqjes me UnionPay në renditja e kazinosë në internet lojtari duhet të konfirmojë të dhënat e tij duke klikuar në një lidhje në një email të marrë nga operatori i kazinosë. Pas konfirmimit, paratë do të transferohen brenda 24 orëve pasi të përpunohen dhe miratohen nga kazinoja. Lojtarët mund të tërheqin deri në $100/€/£.

Kur të plotësohen të gjitha fushat dhe lojtari klikon 'dorëzo', tërheqja me UnionPay do të përpunohet sa më shpejt të jetë e mundur. Mund të zgjasë nga 24 orë deri në 48 orë, në varësi të vendit ose operatorit të kazinosë që pret llogarinë. Pas përpunimit, fondet duhet të arrijnë në bankën e lojtarit brenda një dite, nëse jo më shpejt.

Procesi i hapjes së llogarisë së pagesës në Union

Kur hapni një llogari UnionPay, banka duhet të verifikojë identitetin e një lojtari. Kërkon disa dokumente dhe kohë, ndaj është mirë që ta nisni këtë proces sa më shpejt që të jetë e mundur përpara se të udhëtoni ose të blini online me një kartë debiti ose krediti.

Lojtarët mund të vizitojnë një qendër aplikimi UnionPay ose të paraqesin një aplikim në internet. Procesi është i lehtë. Pasi të bëhet aplikimi, mund të zgjasë diku nga dy javë deri në tre muaj përpara se të mbërrijë në pragun e derës. Kjo duhet të ndodhë rreth ditës 19 pas procesit të aplikimit.

Formulari i aplikimit kërkon që lojtari të japë emrin, adresën e emailit dhe numrin e celularit. Ata gjithashtu kanë nevojë për një kopje të një ID (si p.sh. një pasaportë ose patentë shoferi) që përfshin të njëjtin informacion me atë që shfaqet në kartë. Kjo është e nevojshme për verifikim.

Aplikantët gjithashtu kanë mundësinë të japin një numër kontakti. Pas marrjes së kartës së re, ajo mund të përdoret për të bërë depozita dhe tërheqje në kazino menjëherë.

Lojëra me përgjegjësi

Kumari i përgjegjshëm është thelbësor për të gjithë lojtarët e fatit për të ruajtur shëndetin mendor dhe financiar. Lojtarët e kazinosë duhet të sigurojnë që të luajnë kumar vetëm kur duan dhe jo kur i tërheq. Bixhozi duhet të bëhet për argëtim, por jo me qëllimin e vetëm të fitimit.

Ndërsa lojërat e përgjegjshme janë thelbësore, duhet vetëkontroll dhe përgjegjësi për individët që luajnë bixhoz për t'u siguruar që e bëjnë këtë me përgjegjësi. Ata që luftojnë me varësinë duhet të kërkojnë ndihmë profesionale nëse është e mundur ose të luajnë vetëm në një mjedis të kontrolluar si kazinotë online me mbrojtje si kufijtë e basteve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi