10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë MoneyGram

Profesionistët dhe fillestarët e lojërave të fatit në internet mund të gëzohen, sepse bastet, bastet dhe fitimi në ueb do të bëhen shumë më të lehta! Ne kemi zbritjen për MoneyGram, një nga shërbimet më të sigurta dhe më të njohura të transfertave të parave në botë, që e bën lëvizjen e parave tuaja drejt dhe nga kazinotë më të thjeshtë, më të shpejtë dhe më të sigurt në krahasim me mënyrat e tjera të pagesës.

Kur bëhet fjalë për të luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë me para të vërteta, është e rëndësishme të merrni parasysh se si do ta financoni atë. Faqet me reputacion të iGaming ofrojnë një mori metodash të ndryshme depozitimi, por disa janë opsione vetëm për depozitim, ndërsa të tjerat lejojnë gjithashtu tërheqjen e parave. Ekziston gjithashtu struktura e tarifave që duhet të merrni parasysh, vendet dhe platformat e kazinosë që pranojnë metodën tuaj të zgjedhur, shpejtësia me të cilën ndodhin transaksionet dhe, natyrisht, sa i sigurt është opsioni juaj - gjëja e fundit që dëshironi është që një haker të ketë akses. për identitetin tuaj dhe informacione të tjera personale dhe të ndjeshme.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë është MoneyGram?

MoneyGram International, Inc. është një kompani amerikane e specializuar në pagesat ndërkufitare P2P, transfertat e parave dhe një sërë shërbimesh të tjera financiare me platforma dixhitale online dhe brenda aplikacionit dhe mbi 380 000 vendndodhje me pakicë në të gjithë botën.

Ka mjaft histori pas historisë së biznesit, por ai u shërben konsumatorëve në mbarë botën për më shumë se 80 vjet. Pavarësisht nëse dërgoni para ndërkombëtarisht, paguani faturat ose mbushni llogarinë tuaj të kazinosë - shërbimi i trashëgimisë i mbulon nevojat tuaja financiare me tarifa konkurruese dhe kurse këmbimi të shkëlqyera.

Kompania fillimisht operoi nën etiketën Travelers Express, por gjatë dekadave, emri i saj u zhvillua dhe oferta e saj u zgjerua në përputhje me nevojat në ndryshim të konsumatorëve.

MoneyGram International, Inc. u bë një kompani e pavarur në 1998 me selinë e saj në Dallas, Teksas, SHBA, së bashku me shumë zyra të shpërndara në të gjithë globin.

Aktualisht, shërbimi i transfertave të parave zë vendin e dytë në botë pas Western Union, i cili ofron një shërbim të ngjashëm. Me MoneyGram, përdoruesit mund të shkojnë në rrugën e parave të gatshme në dyqan ose të kryejnë transaksione online me pagesa me kartë ose transferta bankare. Shpejtësia dhe komoditeti janë tiparet kryesore të tij, por nga pikëpamja e sigurisë, ato janë gjithashtu të pakta.

Në cilat vende operojnë?

Shërbimi i lejon përdoruesit të dërgojnë para direkt në llogaritë bankare, kuletat celulare dhe të pranuara kazinove në vende të caktuara, nga SHBA.

Lista e rajoneve që mbështesin llojet e ndryshme të transaksioneve të MoneyGram është e gjerë, por veçanërisht për transfertat e parave në internet, këto janë vendet ku mund të përdoret:

· Austria, Australia, Belgjika, Bullgaria, Kanadaja, Kroacia, Çekia (Republika Çeke), Danimarka, Estonia, Finlanda, Franca, Gjermania [DE], Britania e Madhe, Greqia, Hong Kongu, Hungaria, Islanda, Irlanda, Italia, Letonia, Lituania, Malta, Holanda, Zelanda e Re, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Rumania, Singapori, Sllovakia, Spanja, Suedia, Zvicra dhe Shtetet e Bashkuara shtetet.

Preferoni të merrni para të depozituara në aplikacion? Ata gjithashtu ofrojnë transaksione me iOS dhe Android në vendet e mëposhtme:

· Austria, Australia, Belgjika, Kanadaja, Danimarka, Estonia, Finlanda, Franca, Gjermania, Britania e Madhe, Irlanda, Italia, Letonia, Lituania, Malta, Holanda, Zelanda e Re, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Sllovakia, Spanja, Suedia, Zvicra dhe Shtetet e Bashkuara.

Dhe për pikat e shitjes me pakicë në dyqan, personalisht:

· Angola, Argjentinë, Armenia, Austri, Australi, Bangladesh, Belgjikë, Bolivi, Bullgari, Brazil, Kamboxhia, Kamerun, Kanada, Kili, Kinë, Kolumbi, Kosta Rika, Kroaci, Qipro, Çeki (Republika Çeke), Danimarkë, Republika Domenikane , Ekuador, Egjipt, El Salvador, Estoni, Finlandë, Francë, Gjeorgji, Gjermani, Gana, Britani e Madhe, Greqi, Guatemala, Haiti, Honduras, Hong Kong, Hungari, Islandë Indi, Irlandë, Izrael, Itali, Bregu i Fildishtë, Xhamajka, Japonia, Jordania, Kenia, Korea, Letonia, Libani, Lituania, Malajzia, Malta, Maroku, Meksika, Moldavia, Holanda, Zelanda e Re, Nikaragua, Nigeria, Norvegjia, Omani, Pakistani, Panamaja, Peruja, Filipinet, Polonia, Portugalia, Katari, Republika e Kongos Demokratike, Rumania, Rusia, Arabia Saudite, Senegal, Serbia, Singapori, Sllovakia, Afrika e Jugut, Spanja, Sri Lanka, Suedia, Zvicra, Tajvani, Tajlanda, Trinidad & Tobago, Tunizia, Turqia, Emiratet e Bashkuara Arabe, Uganda, Shtetet e Bashkuara, Ukraina, Venezuela dhe Zimbabve.

Si të depozitoni para

Nuk ka nevojë për regjistrim. Duke përdorur një faqe interneti në internet? Gjithçka që ju nevojitet është një llogari bankare ose kartë krediti ose debiti nga e cila mund t'i transferoni paratë. Mos u shqetësoni, të dhënat tuaja janë të sigurta. MoneyGram vepron si ndërmjetësi, kështu që në thelb është ndërmjetësi i drejtpërdrejtë i depozitave.

Për depozitat direkte në para, vizitoni një dyqan të MoneyGram dhe njoftojini emrin e kazinosë MoneyGram ku po transferoni para - mbani mend, faqja juaj e zgjedhur e kazinosë duhet të ketë MoneyGram si një metodë depozitimi të drejtpërdrejtë dhe do t'ju duhen detajet e tyre MoneyGram për të dyja opsionet dixhitale dhe personalisht.

Për më tepër, duhet të jepni një formë identifikimi dhe në të dy rastet e depozitimit, do t'ju kërkohet të jepni një numër referencë në kazinonë online.

Hapat për të bërë një depozitë me kërkesë në internet

 1. Regjistrohuni për një llogari të re lojtari sipas zgjedhjes suaj kazinotë online të licencuara.
 2. Shkoni te seksioni i mënyrës së pagesës, shtypni butonin e depozitimit, zgjidhni MoneyGram nga opsionet dhe zgjidhni shumën e parave që do të transferoni në fondin tuaj të kazinosë.
 3. Futni detajet e nevojshme dhe mbani mend se emri i dërguesit (ju) duhet të pasqyrojë atë në ID-në tuaj të fotografisë.
 4. Pasi të keni aktivizuar depozitën, duhet të kontaktoni kazinonë online dhe të jepni numrin e referencës së MoneyGram.
 5. Pasi të konfirmohet, depozita duhet të pastrohet dhe paratë të pasqyrohen për momentin në fondin tuaj të kazinosë. Mund të prisni që të zgjasë rreth 45 minuta.
 6. Dhe kjo eshte! Tani mund të filloni të luani lojërat tuaja të preferuara në internet si lojëra elektronike, poker, etj. për para të vërteta.

Cili është kufiri ditor i depozitave?

Si me shumicën shërbimet e metodës së depozitimit, ka kufizime të vendosura për sasinë e parave që mund të transferohen. Kjo është për të mbrojtur përdoruesit dhe për të parandaluar keqpërdorimin.

MoneyGram ka një sërë rregullash për të kufizuar sa para dhe sa transferta mund të ndodhin çdo ditë, javore, mujore dhe çdo vit. Këto kufizime luhaten në bazë të tendencave të tregut, kërkesave të sigurisë dhe ligjeve ekzistuese.

Nëse merrni një gabim të kufizuar gjatë kryerjes së një transferimi, MoneyGram ju inkurajon të kontaktoni ekipin e kujdesit ndaj klientit për më shumë informacion dhe ndihmë.

Tërheqjet me MoneyGram

Ndërsa pagesat nuk janë gjerësisht të aksesueshme në të gjitha kazinotë online, disa ofrojnë tërheqje të MoneyGram dhe procesi është po aq i thjeshtë sa të bësh një depozitë.

Kur të jeni gati për arkëtoni fitimet tuaja dhe/ose bilancin e kazinosë, ju mund ta bëni këtë në kazinotë që e sanksionojnë atë. Procesi është i ngjashëm me depozitimin e parave (por në të kundërt) dhe ka gjithashtu kufizime transaksionale të vendosura për tërheqjet e kazinosë.

Hapat për të tërhequr fonde nga një kazino në internet

 1. Hyni në llogarinë tuaj të zgjedhur të kazinosë që ofron MoneyGram si një metodë tërheqjeje.
 2. Navigoni në seksionin e mënyrës së pagesës, zgjidhni MoneyGram nga opsionet dhe zgjidhni shumën e parave që do të lëvizni nga fondi juaj i kazinosë.
 3. Konfirmoni tërheqjen dhe plotësoni informacionin e nevojshëm.
 4. Pasi të konfirmohet, pagesa juaj do të dërgohet në llogarinë tuaj MoneyGram.

Është e rëndësishme të theksohet se kazinotë kanë kohë të ndryshme të përpunimit të tërheqjes, por pagesat në përgjithësi kërkojnë rreth 48 orë për t'u transferuar në llogarinë tuaj bankare. Kjo është një kohë e shpejtë kthese në krahasim me shumë metoda të tjera të tërheqjes.

Preferoni të merrni pagesën tuaj në para të gatshme? Kjo mund të funksionojë gjithashtu. Thjesht vizitoni një shitës me pakicë të MoneyGram me kodin e referencës. Për të verifikuar transaksionin, do t'ju kërkohet ID-ja juaj, ndaj mbani me vete.

Tarifat dhe kohët e depozitave të MoneyGram

Pyes veten se sa kushton për të dërguar një depozitë në shërbimin e transferimit? Epo, ndryshon dhe varet nga disa faktorë si ku po e dërgoni, si po paguani dhe si dëshironi që marrësi ta marrë atë. Tarifat përfshijnë dhe ndryshojnë në bazë të sa vijon:

 • Tarifa e transferimit
 • Kursi i këmbimit
 • Kostoja e palës së tretë

Tarifa e transferimit

Kjo është e lehtë për t'u vlerësuar para se të konfirmoni pagesën tuaj dhe zakonisht është tarifa më e ulët. Tarifa do të ndryshojë gjithashtu në varësi të faktit nëse paguani me një transfertë bankare/teli, kartë krediti ose debiti ose para në dorë. Pagesat me kartë krediti në përgjithësi kanë tarifën më të lartë.

Kursi i këmbimit

Marrja e kursit të këmbimit - veçanërisht biti i shënjimit - është një tarifë shtesë mbi kursin e rregullt të këmbimit dhe kostoja e saktë ndryshon në varësi të mënyrës se si e rregulloni pagesën.

Kostoja e palës së tretë

Një tarifë tjetër që mund të zbatohet kur bëni një pagesë. Kjo tarifë nuk i shkon ofruesit të mënyrës së pagesës, por përgatituni. Shembuj të tarifave të palëve të treta janë një paradhënie me kartë krediti dhe banka juaj mund të aplikojë gjithashtu një tarifë për një transfertë bankare/teli.

Sa kohë kërkon një depozitë për të përpunuar?

Paratë e dërguara në llogarinë tuaj të kazinosë do të shfaqen pothuajse menjëherë, por mund të zgjasin deri në dy ditë pune.

Dhe koha e tërheqjes?

Kjo varet nga opsioni i pagesës që zgjidhni. Transfertat e parave të gatshme dhe të portofolit elektronik arrijnë me shpejtësi rrufe, ndërsa transferimi i parave në llogarinë tuaj bankare zgjat pak më shumë.

Ku pranohet MoneyGram?

Kompania dhe oferta e saj janë të mëdha! Shtrirja e tij globale përfshin shitës me pakicë dhe biznese të njohura në mbi 200 vende dhe territore.

Shërbimi i klasit botëror mbështet më shumë se 120 monedha dhe lojtarët në internet do të jenë të entuziazmuar kur të mësojnë se kazinotë e rregullt si Euro, Dollar, Sterling Pound, Krona, Peso dhe Yen janë mes tyre. Për një listë të detajuar të monedhave të pranuara, vizitoni faqen zyrtare të MoneyGram.

Vendet jashtë SHBA ku MoneyGram është i popullarizuar përfshijnë:

 • Mbretëria e Bashkuar
 • Pakistani
 • Danimarka
 • Gjermania
 • Indi
 • Nigeria
 • Belgjika
 • Afrika e Jugut
 • Republika Domenikane
 • Portugalia
 • Norvegjia
 • Australia

Kazinotë kryesore të MoneyGram që ofrojnë bonuse

Në kërkim të kazinove më të mira, më të besueshme dhe më të besueshme në internet që pranojnë MoneyGram si një mënyrë pagese? Ne ju kemi - edhe me bonuse.

Për të joshur lojtarët, kazinotë në internet zakonisht ofrojnë një bonus mirëseardhjeje ose depozite. Një bonus mirëseardhjeje jepet në regjistrim, ndërsa një bonus depozite paguhet sapo lojtarët të bëjnë depozitimin e tyre të parë direkt në kazino. Ofrohen gjithashtu promovime dhe shpërblime të tjera të ndryshme — kontrolloni listën tonë të kazinove në krye të kësaj faqeje për të zbuluar ofertat e MoneyGram të secilës kazino.

Si të zgjidhni metodën e duhur të depozitimit për lojërat në internet

Metoda e duhur e depozitimit varet nga ajo që ju e konsideroni prioritet. Platformat më të mira të kazinove me vlerësime të larta jo vetëm që ofrojnë teknologjinë më të fundit lojëra me para të vërteta por gjithashtu përmban një sërë zgjidhjesh pagese dhe opsione transferimi parash për të përmbushur nevojat e lojërave të drejtpërdrejta dhe preferencat e konsumatorëve.

Disa nga atributet kryesore për t'u kujdesur kur zgjidhni një metodë depozitimi janë shpejtësia, komoditeti dhe siguria, dhe MoneyGram shënon të gjitha këto kuti:

Shpejtësia

Kur jeni në biznesin e fitimit të parave të vërteta, ju kërkoni një opsion pagese që krenohet me kohë të shpejta kthimi për transferimet dhe tërheqjet e depozitave direkte. MoneyGram tregon se koha e përpunimit për depozitat e kazinove në internet është pothuajse e menjëhershme. Tërheqjet zgjasin pak më shumë, por është shumë më shpejt se shumë metoda të tjera të njohura.

Komoditet

Në përgjithësi, konsumatorët kërkojnë lehtësi dhe thjeshtësi, dhe lojtarët në internet kërkojnë të njëjtën gjë. A është e drejtpërdrejtë metoda e depozitimit? Si shkoni për të bërë një transferim? Nëse gjeni një metodë që ka një shërbim në përputhje me nevojat tuaja, atëherë është e duhura për ju. Një nga avantazhet e shumta të opsionit të pagesës është fakti që ju mund të kryeni dhe merrni pagesa në shumë mënyra, në mënyrë dixhitale dhe personalisht.

Siguria

Siguria e pagesave do të jetë gjithmonë e domosdoshme dhe kompania e merr seriozisht punën për të parandaluar përdorimin e sistemeve dhe shërbimeve të saj për të përjetësuar çdo aktivitet të paligjshëm. Kompania ndjek udhëzime dhe protokolle të rrepta për të parandaluar kriminalitetin, dhe ata gjithashtu kanë hapur një faqe interneti të veçantë për parandalimin e mashtrimit për të edukuar njerëzit rreth mashtrimeve, etj.

Të mirat dhe të këqijat e MoneyGram

PRO:

 • Është fleksibël: MoneyGram ofron një sërë mënyrash për të kryer transaksione, online, përmes aplikacionit dhe personalisht. Të gjitha rrugët e tij janë të thjeshta dhe shërbimi është i lehtë për t'u përdorur.
 • Transaksionet janë të shpejta: Bërja e një depozite të kërkuar është në thelb e menjëhershme dhe tërheqja e fondeve është e shpejtë në krahasim me opsionet e tjera të pagesës.
 • Është Universale: Është një nga metodat kryesore të licencuara të transferimit të parave në planet me një prani në mbi 200 vende dhe territore.
 • Është i sigurt: Kompania e merr shumë seriozisht sigurinë e përdoruesve të saj dhe ka zbatuar procese të ndryshme për të zbutur aktivitetet mashtruese.

KUNDËT:

 • Mungesa e kazinosë: Ndërsa shërbimi është i njohur mirë, ai nuk ka shumë qëndrim në sferën e kazinove online jashtë SHBA-së.
 • Asnjë mjet gjurmimi: Nuk mund të gjurmosh një pagesë kur përdor këtë mënyrë pagese.
 • Tarifa të larta: Dërgimi i parave, si bërja e një depozite direkte në një kazino online, tërheq tarifa të larta për çdo transaksion. Për më tepër, tarifa rritet nëse ka një këmbim valutor.

Hapja e një llogarie MoneyGram

Siç u përmend më lart, nuk ka asnjë proces të zgjatur të regjistrimit. Për të krijuar një llogari, ndiqni këto hapa të shpejtë dhe të thjeshtë:

 1. Vizitoni faqen e MoneyGram dhe zgjidhni 'Regjistrohu'.
 2. Futni adresën tuaj të emailit, numrin tuaj të telefonit dhe krijoni një fjalëkalim të sigurt.
 3. Zgjidhni nëse dëshironi të merrni njoftime me tekst ose email për zbritjet dhe promovimet speciale të MoneyGram. Klikoni 'Next'.
 4. Tani, plotësoni emrin, datën e lindjes dhe adresën tuaj.
 5. Klikoni "Krijo Profili".
 6. Dhe keni mbaruar — tani jeni përdorues i MoneyGram.

Siguria dhe siguria duke përdorur MoneyGram

Një kompani aq e madhe sa MoneyGram ka disa nga protokollet më të mira të sigurisë dhe sigurisë. Është i licencuar në të 50 shtetet e SHBA-së, si dhe në Distriktin e Kolumbisë, Puerto Riko, Ishujt e Virgjër të SHBA-së dhe Guam. Në Mbretërinë e Bashkuar ka nderin të jetë Institucion i Autorizuar i Pagesave i licencuar dhe në Kanada monitorohet nga afër nga FINTRAC i cili ndihmon në parandalimin e pastrimit të parave, etj.

Për më tepër, shërbimi i besuar shkon një hap më tej për të edukuar përdoruesit e tij me një faqe interneti të veçantë, e dedikuar për të ofruar të gjitha këshillat dhe mjetet e nevojshme për të mos u bërë viktimë e mashtrimit.

Përdorni një shërbim jashtë SHBA-së? Ju jeni ende të sigurt. Kompania është në përputhje me licencimin dhe pajtueshmërinë rregullatore në shumë vende të tjera ku ato operojnë.

Kur bëhet fjalë për iGaming, shërbimi është në listën e miratuar dhe është i besueshëm për sa i përket transaksioneve të kazinosë, si depozitat dhe tërheqjet.

Zbuloni metoda të tjera të depozitimit të drejtpërdrejtë për të luajtur lojëra

MoneyGram ofron shumë përparësi, por nuk është gjerësisht i disponueshëm në shumë kazino të besuara në internet. Nëse jeni duke luftuar për të gjetur faqet e lojërave që mbështesin MoneyGram, këtu janë disa alternativa:

PayPal

PayPal është një mënyrë pagese jashtëzakonisht popullore dhe e sigurt që pranohet gjerësisht në disa nga kazinotë më të mëdha në internet në botë. Shërbimi me reputacion i lejon përdoruesit të paguajnë, të dërgojnë para dhe të pranojnë pagesa pa zbuluar detajet e tyre të ndjeshme financiare. Është gjithashtu i lehtë për t'u përdorur dhe përmban kohë të shpejta transferimi.

Mastercard

Mastercard është një tjetër zgjedhje e përhapur për entuziastët e iGaming sepse mbështetet si një mënyrë pagese në shumë kazino online. Është gjithashtu i thjeshtë për t'u përdorur dhe përpunimi është i shpejtë dhe i sigurt.

Kartat e kreditit

Ndërsa ka një sërë mënyrash për të kryer transaksione në kazino online, kartat e kreditit mbeten opsioni më i përdorur për depozitimin në kazinotë online. Avantazhi i kartave të kreditit është se të gjitha kazinotë i pranojnë ato.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është MoneyGram?

MoneyGram është shërbimi i dytë më i madh në botë i transferimit të parave. Ai i lejon përdoruesit të bëjnë pagesa me lehtësi, si dhe të dërgojnë dhe marrin para, në mënyrë dixhitale dhe personalisht.

A mund t'i besoj MoneyGram?

Po, ju mund t'i besoni MoneyGram. Shërbimi krenohet me proceset më të fundit të sigurisë për të parandaluar aktivitetet mashtruese.

A mund të transferoj para nga MoneyGram në llogarinë time bankare?

Po, ju mund të transferoni para nga MoneyGram në një llogari bankare ose në një portofol elektronik në vende të caktuara, nga SHBA.

A është MoneyGram falas?

Jo, MoneyGram nuk është plotësisht falas. Ka tarifa të lidhura me kryerjen dhe marrjen e pagesave. Kostoja përfshin dhe ndryshon në bazë të tarifave të transferimit, shënjimit të kursit të këmbimit dhe tarifave të palëve të treta.

Sa kohë zgjasin tërheqjet e MoneyGram?

Tërheqjet e MoneyGram zakonisht marrin rreth 48 orë për të përpunuar kërkesën. Pasi të jetë përpunuar kërkesa për pagesë, paratë do të transferohen në një llogari bankare relativisht shpejt.