Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Mastercard është një nga mënyrat më të mira të pagesës së kazinosë. Kjo kartë pagese i lejon lojtarët në internet të bëjnë depozita dhe tërheqje të sigurta dhe të sigurta në kazino direkt në dhe nga një llogari bankare. Megjithatë, fillimi në kazinotë më të mira që pranojnë depozita dhe tërheqje në Mastercard mund të ngatërrojë një fillestar. Ky tutorial diskuton se si të bëni një pagesë të kazinosë Mastercard shpejt, plus disa këshilla për depozitimin dhe tërheqjen duke përdorur këtë kartë pagese.

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Si të depozitoni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Procesi i bërjes së depozitave në MasterCard është relativisht i shpejtë dhe i lehtë. Edhe më mirë, procesi është zakonisht i njëjtë kur duke luajtur në kazinotë kryesore të Mastercard: Më poshtë janë hapat:

Hapi 1: Gjeni një kazino me reputacion në internet që pranon pagesat me Mastercard

Industria iGaming ka shumë faqe kazinoje që pranojnë depozita në Mastercard. Për të konfirmuar nëse kazino mbështet pagesat me Mastercard, vizitoni faqen e internetit dhe hapni faqen "Pagesat". Nuk ju nevojitet një llogari e regjistruar për të parë opsionet e pagesës. Dhe, sigurisht, merrni parasysh veçori të tjera si licencimi, kriptimi SSL, shpejtësia e pagesës dhe më shumë.

Hapi 2: Krijo një llogari në MasterCard Casino

Pasi të gjeni një kazino online Mastercard më të mirë, hapni formularin e regjistrimit dhe plotësoni atë me detaje si emri juaj i përdoruesit, fjalëkalimi, data e lindjes, emaili dhe më shumë. Jepni gjithmonë informacion autentik për të shmangur komplikimet gjatë procesit Njih klientin tënd (KYC).

Hapi 3: Lidhni MasterCard-in tuaj dhe depozitoni paratë

Pasi të keni dhënë detajet e kërkuara, krijoni një llogari kazino. Më pas, trokitni lehtë mbi butonin e arkëtarit me një bilanc zero dhe do të shihni të gjitha të disponueshme opsionet e pagesës në kazino. Zgjidhni Mastercard si metodë depozitimi përpara se të vendosni emrin e kartës, numrin, datën e skadencës dhe CVV (vlera e verifikimit të kartës) në fushat përkatëse. Pasi të keni lidhur kartën me kazinonë, vendosni shumën e depozitës dhe kodin e bonusit (nëse ka). Depozita duhet të kreditohet menjëherë.

Si të tërhiqni fonde duke përdorur MasterCards në kazinotë në internet

A keni fituar kur luani loja më e mirë e kazinosë në internet sipas zgjedhjes suaj? Tani është koha për të përpunuar një pagesë në kazino. Kjo duhet të jetë e shpejtë sepse Mastercard juaj është tashmë i lidhur me llogarinë tuaj të kazinosë.

Hapi 1: Zgjidhni MasterCard si metodë pagese

Hapni faqen e arkëtarit të kazinosë që tregon bilancin tuaj të disponueshëm, më pas prekni butonin Tërheqje. Nga atje, do të shihni metodat e disponueshme të pagesës, duke përfshirë Mastercard. Mos harroni, ju mund të tërhiqni vetëm përmes Mastercard nëse është kanali i depozitës.

Hapi 2: Futni shumën e tërheqjes

Më pas, do të shihni një fushë ku do të futni shumën për të tërhequr nga kazinoja Mastercard. Është e këshillueshme që të dini kufirin minimal të tërheqjes për secilën mënyrë pagese përpara se të kërkoni një pagesë.

Hapi 3: Prisni për pagesën me Mastercard!

Tani duhet të prisni disa ditë për të marrë pagesën MasterCard pasi të konfirmoni faturën. Në shumicën e kazinove, kjo mund të jetë deri në 5 ditë pune. Pra, shmangni kërkesën për pagesa të Mastercard gjatë fundjavave ose festave.

Plotësoni procesin KYC

Shumica e kazinove online të rregulluara u kërkojnë lojtarëve verifikimin e detajeve përpara se të plotësojnë çdo tërheqje, me disa që kërkojnë këto detaje përpara çdo transaksioni. Kazinoja Mastercard do të kërkojë një kopje me ngjyrë të kartës suaj të identitetit, pasaportës ose patentës së shoferit të lëshuar nga qeveria.

Ata gjithashtu do të kenë nevojë për dëshmi të vendbanimit duke përdorur një kopje të fundit të deklaratës suaj bankare ose faturës së shërbimeve. Pra, pajtohuni me ekipin mbështetës të kazinosë për të verifikuar llogarinë tuaj dhe për të marrë fitimet e Mastercard menjëherë. Në varësi të kazinosë Mastercard, procesi mund të zgjasë deri në 24 orë.

Këshilla për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Tani që dini se si të bëni transaksione në një kazino Mastercard, është koha t'ju pajisim me strategji për ta përdorur këtë opsion pagese në mënyrë efektive. Më poshtë janë disa këshilla të provuara dhe të vërtetuara:

  • Luaj në kazinotë e rregulluara të Mastercard: Kjo është padyshim këshilla më e rëndësishme për lojërat e fatit në internet duke përdorur Mastercard. Lojtarët duhet t'i besojnë kartat e tyre të pagesës vetëm kazinove në internet që garantojnë siguri. Kjo do të thotë kazinoja duhet të licencohet dhe rregullohet nga një organ ligjor në MB, SHBA, Kanada, Maltë, Curacao dhe më shumë. Gjithashtu, kazinoja duhet të ofrojë një lidhje të sigurt me një certifikatë të vlefshme SSL. Mos bëni kompromis për këto veçori.
  • Lexoni kushtet e pagesës: Kazinotë online kanë kushte të ndryshme pagese. Prandaj, duhet të lexoni kushtet e Mastercard në kazino përpara se të lidhni kartën tuaj. Puna është se disa kazino mund të përpunojnë pagesat me Mastercard shumë më shpejt se të tjerat. Përveç kësaj, kazino do të konfirmojë nëse ka ndonjë tarifë për tërheqjet nga Mastercard.
  • Shmangni pagesat e Mastercard për fundjavë/festë: Kjo pikë është relativisht e vetëshpjegueshme sepse shumica e bankave nuk i përpunojnë pagesat në fundjavë. E juaja Tërheqja e kazinosë Mastercard do të përpunohet javën në vijim nëse e kërkoni të premten në mbrëmje. Pra, përdorni opsione të tjera si kuletat elektronike, bankat në internet dhe kriptovalutat nëse është e mundur.
  • Mos i ndani të dhënat e kartës suaj: Lojtarët nuk duhet të ndajnë kurrë detajet e kartës së tyre me të huajt në kazino. Në fakt, shumica e kazinove do të ndalonin lojtarët që ndajnë detaje si numrat e kartave dhe adresat e shtëpisë në sistemet e bisedave të lojërave të drejtpërdrejta. Mbani mend, një agjent mbështetës i verifikuar nuk do të kërkojë informacione të mëtejshme si PIN-i juaj i Mastercard, të afërmit, balancën, etj.

Si përfundim, përdorimi i Mastercard për të luajtur në internet nuk duhet të jetë kompleks. Lidhja e kartës suaj të kreditit/debitit duhet të zgjasë disa sekonda dhe depozitat përmes Mastercard shpesh janë të menjëhershme. Por gjithmonë mos harroni të luani në një kazino të sigurt dhe të sigurt Mastercard si ato të rekomanduara nga OnlineCasinoRank.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A mund të përdor Mastercard për të depozituar dhe tërhequr fonde në kazinotë në internet?

Po, Mastercard u ofron kumarxhinjve në internet një nga mënyrat më të sigurta të pagesës së kazinosë për depozitat dhe tërheqjet. Por në shumicën e rasteve, lojtarët mund të tërhiqen vetëm përmes metodës së depozitimit.

A ka ndonjë tarifë të lidhur me përdorimin e MasterCard për transaksionet në kazino në internet?

Kazinotë më të mira në internet të Mastercard rrallë u ngarkojnë lojtarëve tarifa për të bërë depozita dhe tërheqje në Mastercard. Megjithatë, banka juaj do t'ju tarifojë një shumë të vogël për të bërë depozita në kazino në Mastercard.

Sa kohë duhet që depozitat e Mastercard të shfaqen në llogarinë time të kazinosë?

Zakonisht, depozitat në Mastercard do të reflektohen menjëherë në llogarinë tuaj të kazinosë. Por mund t'ju duhet të prisni deri në 15 minuta përpara se të kontaktoni kazinonë ose mbështetjen e bankës.

A mund të tërheq fonde nga kazino duke përdorur një kartë debiti MasterCard?

Po, Mastercard mbështet transaksione të dyanshme, që do të thotë se lojtarët në internet mund të bëjnë depozita dhe tërheqje. Ndërsa depozitat në Mastercard janë shpesh të menjëhershme, tërheqjet mund të duhen 3-5 ditë pune për t'u përpunuar.

Çfarë duhet të bëj nëse depozita ime në MasterCard refuzohet në një kazino në internet?

Para së gjithash, duhet të konfirmoni nëse keni bilanc të mjaftueshëm për të kryer transaksione. Gjithashtu, kontrolloni nëse banka ose lëshuesi i kartës suaj mbështet pagesat e lojërave të fatit. Dhe së fundi, kontaktoni bankën ose mbështetjen e kazinosë për pyetje të mëtejshme.

Cilat janë kufijtë e tërheqjes për përdorimin e Mastercard në kazinotë në internet?

Nuk ka kufij të vetëm të tërheqjes nga Mastercard, sepse kazinotë kanë kufij pagesash të ndryshëm. Prandaj, lexoni kushtet e pagesës me Mastercard në kazino për të ditur limitet minimale dhe maksimale të transaksionit.

Debiti Mastercard kundrejt Kartave të Kreditit për Depozitat në Kazino Online

Debiti Mastercard kundrejt Kartave të Kreditit për Depozitat në Kazino Online

Sa më shumë kazino online atje, aq më e madhe është nevoja për metoda moderne pagese të sigurta - për të depozituar dhe tërhequr para. Prandaj, nuk është çudi që MasterCard është një nga mënyrat më të zakonshme për të financuar llogaritë e lojërave, duke pasur parasysh pranimin dhe aksesin global të kartës.

MasterCard kundrejt metodave të tjera pagese në kazinotë online

MasterCard kundrejt metodave të tjera pagese në kazinotë online

Gjatë viteve të fundit, rritja e kazinove online ka rritur nevojën për metoda të sigurta pagese online për të gjitha llojet e transaksioneve. Këtu, ne do të shohim se si MasterCard përballet me disa nga alternativat më të njohura, duke përfshirë Visa, e-Wallets, transfertat bankare dhe kriptovalutat.

Shpërblime dhe bonuse të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Shpërblime dhe bonuse të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse dhe shpërblime për lojtarët e rinj dhe ekzistues. Por lojtarët shpesh duhet të bëjnë një depozitë minimale për të kërkuar bonusin, megjithëse nuk është kështu me bonuset pa depozitim. Dhe një mënyrë për të bërë një depozitë kualifikuese është përmes Mastercard. Kjo kartë pagese është një nga metodat më të pranuara bankare të kazinosë që mbështet depozitat dhe tërheqjet. Pra, në këtë artikull, do të mësoni se si të kërkoni bonuse dhe shpërblime në kazinotë më të mira që pranojnë depozita në Mastercard dhe disa këshilla për të përfituar sa më shumë nga këto shpërblime.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Mastercard për kazino online

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Mastercard për kazino online

Përdorimi i metodave më të mira të pagesës së kazinosë këshillohet kur luani lojëra kazino në internet për para të vërteta. Mastercard është një metodë pagese me bazë në SHBA e lançuar në vitin 1966 për të ofruar pagesa pa para. Këto karta lidhen drejtpërdrejt me llogarinë tuaj bankare, duke ju lejuar të bëni transaksione të sigurta në kazino në internet.