MasterCard kundrejt metodave të tjera pagese në kazinotë online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Gjatë viteve të fundit, rritja e kazinove online ka rritur nevojën për metoda të sigurta pagese online për të gjitha llojet e transaksioneve. Këtu, ne do të shohim se si MasterCard përballet me disa nga alternativat më të njohura, duke përfshirë Visa, e-Wallets, transfertat bankare dhe kriptovalutat.

Ne do të mbulojmë gjithashtu disa nga pyetjet dhe konsideratat më kritike që duhet të keni përpara se të vendosni për një metodë të veçantë për të bërë depozita dhe tërheqje në faqet më të mira të kazinosë MasterCard.

MasterCard kundrejt metodave të tjera pagese në kazinotë online

Visa kundrejt MasterCard

Ekziston një pyetje e përjetshme që nuk u përgjigj kurrë, e cila është: Cila është më e mirë MasterCard apo Visa? Të dyja kompanitë kanë qenë rivale për dekada tani dhe aktualisht, ato janë opsioni më popullor për të luani lojën më të mirë të kazinosë në internet.

Lidhur me bizneset me karta krediti, Visa dhe MasterCard janë opsione universale. Ka shumë mbivendosje midis të dyjave në lidhje me kostot, periudhat e tërheqjes dhe masat e sigurisë. Këtu është ndryshimi kryesor midis MasterCard dhe Visa kur i përdorni ato për lojën më të mirë të kazinosë në internet:

Pro

 • Të dy opsionet njihen si metodat më të mira të pagesës në internet
 • Kazinotë online që pranojnë MasterCard zakonisht pranojnë edhe Visa
 • Ato mund të përdoren në mbi 200 vende
 • Depozitat bëhen menjëherë
 • Shumica e bankave në mbarë botën ofrojnë karta Visa ose MasterCard
 • Kartat e kreditit dhe të debitit janë metodat më të zakonshme për të marrë bonuse

Kundër

 • Disa kazino Visa ose MasterCard kanë tarifa
 • Tërheqjet zakonisht zgjasin nga 3 deri në 5 ditë pune

MasterCard vs. Visa: Krahasimi i tarifave, koha e përpunimit dhe veçoritë e sigurisë

 • Tarifat: MasterCard dhe Visa mund të vendosin tarifa shtesë bazuar në kazinonë online dhe ofruesin e kartës. Megjithatë, këto kosto janë zakonisht të vogla dhe ndonjëherë edhe të absorbuara nga kazino online Visa ose MasterCard.
 • Kohët e përpunimit: Transaksionet me MasterCard ose Visa zakonisht kryhen menjëherë. Megjithatë, tërheqjet mund të zgjasin gjithashtu deri në 5 ditë pune.
 • Karakteristikat e sigurisë: Të dy bizneset garantojnë sigurinë e klientëve të tyre duke ofruar opsione të avancuara sigurie si 3D Secure. Këto protokolle sigurie përfshijnë, për shembull, sistemet Verified by Visa dhe MasterCard SecureCode.

Kuletat elektronike në kazinotë në internet

Kuletat elektronike si PayPal, Neteller, ecoPayz dhe Skrill preferohen gjithnjë e më shumë sesa kartat e kreditit për të depozituar dhe tërhiqeni në kazinotë në internet. Plus, shumica e kazinove online të MasterCard janë gjithashtu të lumtura të ofrojnë një grup të mirë kuletash elektronike, kryesisht sepse ato kanë disa veçori të dukshme që metodat e tjera të pagesës nuk mund t'i konkurrojnë.

Pro

 • Depozitat dhe tërheqjet bëhen menjëherë dhe në mënyrë të sigurt
 • Kuletat elektronike madje mund të ofrojnë anonimitet për të luajtur
 • Shumica e metodave kanë aplikacione fantastike për të paguar në pajisjet celulare
 • Gjithnjë e më shumë po shfaqen kuleta elektronike

Kundër

 • Disa kazino online të MasterCard nuk lejojnë kuletat elektronike
 • Disa kuleta elektronike si Neteller dhe Skrill shpesh nuk lejohen të depozitojnë për bonuse

Krahasimi i kuletave elektronike me MasterCard

Kuletat elektronike shtojnë një shkallë mbrojtjeje sepse i pengojnë lojtarët të zbulojnë informacionin e kartës së tyre të kreditit në kazinonë online që pranon MasterCard dhe e-Portofolat.

Krahasuar me përdorimin e drejtpërdrejtë të MasterCard, kjo mund të ketë përparësi. Megjithatë, disa kazino që pranojnë MasterCard mund të mos pranojnë kuletat elektronike dhe ato që pranojnë mund të paguajnë tarifa të caktuara.

Transferta bankare në kazinotë online

Fondet gjithashtu mund të zhvendosen drejtpërdrejt nga llogaria juaj bankare në kazinonë kryesore të MasterCard duke përdorur një transfertë bankare. Fatkeqësisht, transfertat bankare po bëhen gjithnjë e më pak të njohura, kryesisht për shkak të kohërave të gjata të përpunimit. Këtu keni një pasqyrë se si funksionojnë transfertat bankare në kazinotë kryesore të MasterCard:

Pro

 • Masat më të larta të sigurisë
 • Të gjitha bankat lejojnë transferta bankare
 • Nuk ka nevojë të ndani informacionin e kartës së kreditit

Kundër

 • Tërheqjet mund të zgjasin deri në 7 ditë pune
 • Banka mund të ngarkojë tarifa

Kriptovalutat në kazinotë në internet

Gjithnjë e më shumë kazino online po pranojnë depozitat dhe tërheqjet në kriptomonedha nga monedha si Bitcoin, Ethereum dhe Litecoin. Meqenëse kjo është bërë një trend kaq masiv në industrinë e iGaming, qindra faqe ofrojnë bonuse ekskluzive të kazinosë me kripto dhe lojëra. Ja se si funksionon kriptomonedha në kazinotë më të mira të MasterCard:

Pro

 • Konfidencialiteti dhe izolimi
 • Swift Dealing
 • Kostot minimale të përpunimit

Kundër

 • E pazakontë në institucionet e lojërave të fatit në internet.
 • Çmimi i luhatshëm i tregut

Çfarë është më e mira? MasterCard apo e-Wallets?

Kur krahasohen me Mastercard, kuletat elektronike kanë disa përfitime kur bëni blerje të lojërave të fatit në internet:

 • Siguri e zgjeruar: Kuletat elektronike mbrojnë informacionin tuaj financiar duke u ulur mes jush dhe kazinosë online kur depozitoni ose tërhiqni. Kjo zvogëlon gjasat që të dhënat tuaja bankare të vidhen.
 • Mbrojtja e privatësisë: Kur përdorni një portofol elektronik, informacioni i ndjeshëm financiar mbrohet nga lojërat e fatit në internet. Ata që preferojnë të mbajnë bastet e tyre të fshehta mund ta vlerësojnë këtë veçori.
 • Tërheqje më të shpejta: Tërheqjet e bëra duke përdorur një portofol elektronik ndonjëherë mund të kryhen më shpejt se ato të bëra duke përdorur një MasterCard.
 • Tarifa më të ulëta ose pa tarifa: Krahasuar me transaksionet e MasterCard, të cilat mund të grumbullojnë kosto bazuar në kazinonë në internet dhe ofruesin e kartës, shumë e-Portofola ngarkojnë tarifa të reduktuara ose pa tarifa për transaksionet e kazinosë në internet.

Jo të gjitha kazinotë më të mira që pranojnë MasterCard depozitat marrin kuletat elektronike, dhe disa mund të vendosin tarifa edhe nëse e bëjnë këtë. Është gjithashtu e rëndësishme të verifikoni termat dhe kushtet e monedhës suaj të preferuar për t'u siguruar që lojërat në internet lejohen.

Përdorimi i metodave të shumëfishta të pagesës në kazinotë në internet

Ju mund të depozitoni dhe tërhiqni nga disa opsione të ndryshme në kazinonë më të mirë MasterCard. Për shkak të kësaj, ju mund të depozitoni ose tërhiqni në cilëndo mënyrë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

Megjithatë, është thelbësore të verifikohen rregullat e kazinosë paraprakisht, pasi disa mund t'ju kërkojnë të përdorni të njëjtin opsion pagese për pagesa dhe disbursime.

Faktorë të rëndësishëm për t'u mbajtur parasysh

Sa më poshtë duhet të merren parasysh kur vendosni për një opsion depozitimi ose tërheqjeje në një kazino online MasterCard:

 • Tarifat: Llogaritni të gjitha kostot hyrëse dhe dalëse për çdo opsion të mundshëm pagese.
 • Kohët e përpunimit: Vlerësoni se sa kohë duhet që çdo opsion pagese të pastrohet përpara se të mund të përdorni paratë.
 • Siguria: Krahasoni masat mbrojtëse të ofruara nga opsione të ndryshme pagese për të garantuar sigurinë e të dhënave dhe aktiviteteve tuaja financiare.
 • Pranimi: Kontrolloni për të parë nëse kazinoja kryesore në internet MasterCard që planifikoni të përdorni pranon opsionin e pagesës sipas zgjedhjes suaj.
 • Komoditet: Zgjidh mënyrat më të mira të pagesës së kazinosë që i përshtaten nevojave tuaja në lidhje me lehtësinë e përdorimit, disponueshmërinë dhe shijen personale.

Këto do t'ju ndihmojnë të zgjidhni metodat më të mira të pagesës për depozitat dhe tërheqjet e lojërave në internet, duke qëndruar të sigurt gjatë gjithë procesit.

Kohët e Tërheqjes me MasterCard

Kur depozitoni me një MasterCard, procesi zakonisht kryhet mjaft shpejt. Megjithatë, koha që duhet për të ekzekutuar një tërheqje mund të ndryshojë nga një kazino online në tjetrën.

Koha e përpunimit për tërheqjet e MasterCard ndryshon sipas sajtit, por mund të zgjasë disa ditë. Rishikoni termat dhe kushtet e kazinosë në internet ose kontaktoni ndihmën për të mësuar më shumë rreth kohës së trajtimit të rimbursimit.

konkluzioni

Për ta përmbledhur, MasterCard është një opsion i sigurt dhe i njohur përgjithësisht për depozitat dhe tërheqjet e lojërave të fatit në internet. Sidoqoftë, një sërë opsionesh kanë grupin e tyre të përfitimeve dhe disavantazheve.

Merrni parasysh kostot, vonesat e transaksioneve, sigurinë dhe politikat e kazinosë në internet për të përcaktuar mënyrën ideale të pagesës. Cili opsion i pagesës është më i miri për ju do të mbështetet përfundimisht në nevojat dhe shijet tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A ka ndonjë avantazh të përdorimit të kuletave elektronike ndaj MasterCard për transaksionet e kazinosë në internet?

Meqenëse e-Portofolat nuk kanë nevojë që përdoruesit të japin informacionin e kartës së tyre të kreditit në kazinonë MasterCard, kjo është një po e fuqishme. Tërheqjet mund të kryhen më shpejt me ndihmën e tyre gjithashtu. Jo të gjitha kazinotë në internet marrin e-Wallets; disa mund t'ju kërkojnë një tarifë sa herë që depozitoni ose tërheqni para.

A mund të përdor kartat MasterCard me parapagesë për pagesat e kazinosë në internet?

MasterCard me parapagesë pranohen në shumë faqe në internet. Nga ana tjetër, mund t'ju duhet të gjeni një mënyrë tjetër për ta përdorur atë për tërheqje, pasi ato janë vetëm metoda depozitimi.

A është e sigurt përdorimi i MasterCard për pagesat e kazinosë në internet?

MasterCard ofron mbrojtje të teknologjisë së lartë si MasterCard SecureCode për të mbajtur private marrëdhëniet tuaja financiare. Ju mund të pakësoni ekspozimin tuaj ndaj mashtrimeve duke luajtur në një kazino të besueshme në internet dhe duke përdorur një lidhje private në internet.

A mund të fitoj shpërblime ose kthim parash kur përdor MasterCard për pagesat e kazinosë në internet?

Disa MasterCard në fakt ju japin kthim parash ose bonuse të tjera kur luani kumar në internet. Megjithatë, kjo është e kushtëzuar nga natyra e kartës dhe përfitimet e saj. Kontaktoni ofruesin tuaj të kreditit nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me pjesëmarrjen ose bonuset.

A ka ndonjë kufizim në përdorimin e MasterCard për pagesat në kazino online?

Është e mundur që përdorimi i një MasterCard për depozitat e lojërave në internet është i ndaluar në vendin ose territorin tuaj. Disa institucione financiare dhe kompani të kartave të kreditit mund të kenë gjithashtu rregullore shtesë. Përpara se të bëni depozitë në një kazino që pranon MasterCard, duhet të kontrolloni me bankën tuaj dhe ligjet lokale për të garantuar konformitetin.

Debiti Mastercard kundrejt Kartave të Kreditit për Depozitat në Kazino Online

Debiti Mastercard kundrejt Kartave të Kreditit për Depozitat në Kazino Online

Sa më shumë kazino online atje, aq më e madhe është nevoja për metoda moderne pagese të sigurta - për të depozituar dhe tërhequr para. Prandaj, nuk është çudi që MasterCard është një nga mënyrat më të zakonshme për të financuar llogaritë e lojërave, duke pasur parasysh pranimin dhe aksesin global të kartës.

Shpërblime dhe bonuse të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Shpërblime dhe bonuse të Mastercard për përdoruesit e kazinove në internet

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse dhe shpërblime për lojtarët e rinj dhe ekzistues. Por lojtarët shpesh duhet të bëjnë një depozitë minimale për të kërkuar bonusin, megjithëse nuk është kështu me bonuset pa depozitim. Dhe një mënyrë për të bërë një depozitë kualifikuese është përmes Mastercard. Kjo kartë pagese është një nga metodat më të pranuara bankare të kazinosë që mbështet depozitat dhe tërheqjet. Pra, në këtë artikull, do të mësoni se si të kërkoni bonuse dhe shpërblime në kazinotë më të mira që pranojnë depozita në Mastercard dhe disa këshilla për të përfituar sa më shumë nga këto shpërblime.

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde duke përdorur MasterCard në kazinotë në internet

Mastercard është një nga mënyrat më të mira të pagesës së kazinosë. Kjo kartë pagese i lejon lojtarët në internet të bëjnë depozita dhe tërheqje të sigurta dhe të sigurta në kazino direkt në dhe nga një llogari bankare. Megjithatë, fillimi në kazinotë më të mira që pranojnë depozita dhe tërheqje në Mastercard mund të ngatërrojë një fillestar. Ky tutorial diskuton se si të bëni një pagesë të kazinosë Mastercard shpejt, plus disa këshilla për depozitimin dhe tërheqjen duke përdorur këtë kartë pagese.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Mastercard për kazino online

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Mastercard për kazino online

Përdorimi i metodave më të mira të pagesës së kazinosë këshillohet kur luani lojëra kazino në internet për para të vërteta. Mastercard është një metodë pagese me bazë në SHBA e lançuar në vitin 1966 për të ofruar pagesa pa para. Këto karta lidhen drejtpërdrejt me llogarinë tuaj bankare, duke ju lejuar të bëni transaksione të sigurta në kazino në internet.