Rishikimi i kazinosë Luckland - Payments

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
BonusBonus mirëseardhjeje deri në 1000 € + 200 rrotullime falas
Miqësore për celularin
Bonuse bujare
Oferta VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Miqësore për celularin
Bonuse bujare
Oferta VIP
Luckland is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Një tipar kryesor i Kazinosë Luckland është fakti që u ofron lojtarëve të saj mundësinë për të zgjedhur një përzgjedhje e gjerë e mënyrave të pagesës, pavarësisht nëse bëhet fjalë për depozitim apo tërheqje fondesh. Është e rëndësishme të theksohet se mënyrat e disponueshme të pagesës mund të ndryshojnë në varësi të vendndodhjes aktuale të lojtarit.

Lojtarët që vënë bast në Luckland Casino nuk duhet të shqetësohen për sigurinë e tyre në këtë platformë kazinoje, pasi kazinoja online përdor teknologjinë më të fundit të enkriptimit 128-bit SSL, e cila siguron që të dhënat e lojtarit të jenë të koduara dhe larg palëve të treta të padëshiruara.

Çdo anëtar i Luckland Casino lejohet të depozitojë fonde dhe të tërheqë fitimet në çdo kohë. Nëse një lojtar dëshiron të arkëtojë fitimet e tij të bëra me ndihmën e bonuseve të paraqitura të kazinosë, atëherë ai duhet të dijë se ka kushte dhe kushte të caktuara që duhet të përmbushë.

Ndër gjërat më të rëndësishme në termat dhe kushtet janë kërkesat e basteve, prandaj lojtarët duhet të mësojnë për këto detaje. Një tjetër informacion kyç që mund të gjendet në T&C është shuma minimale e kërkuar e depozitës për bonuset, e cila është vendosur në $20. Kufiri minimal i depozitave në këtë kazino online është vendosur gjithashtu në 20 dollarë.

Shuma maksimale që mund të depozitohet në Luckland Casino nuk është specifikuar nga operatori i kazinosë. Sa i përket shumës maksimale që lojtarët mund të tërheqin nga kjo kazino online, operatori i kazinosë e ka vendosur atë në 7000 dollarë në muaj. Kazino Luckland ka vendosur gjithashtu shumën minimale të depozitës për të gjitha metodat e tërheqjes, përveç transfertës me tela, në 10 dollarë.

Çdo anëtar VIP në këtë kazino online mund të tërheqë shuma më të mëdha se ajo që kemi paraqitur më sipër. Për më tepër, kërkesa e tyre për tërheqje do të ketë përparësi nga operatori i kazinosë dhe do të plotësohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Përpara se një lojtar të tërheqë fondet e tij nga Luckland Casinp, atij do t'i duhet t'i verifikojë ato fonde, që është një procedurë mjaft e thjeshtë që nuk do të marrë më shumë se disa minuta për të përfunduar. Pasi një lojtar të regjistrojë një llogari në këtë kazino online, kazino do t'i kërkojë atij të sigurojë disa dokumente që do të konfirmojnë emrin e vërtetë dhe adresën fizike të lojtarit.

Pasi dokumentet të dërgohen në kazino, operatori i kazinosë do t'i përpunojë ato dhe do të verifikojë llogarinë e lojtarit në disa minuta. Në rast se lojtarët përballen me ndonjë lloj vështirësie kur bëjnë një depozitë ose tërheqje nga Kazino Luckland, ata gjithmonë mund të kontaktojnë ekipin e mbështetjes së klientit të kazinosë.

Ekipi i mbështetjes së klientit në këtë kazino në internet mund të kontaktohet përmes bisedës live, emailit ose telefonit. Ai do t'i përgjigjet kërkesës së lojtarit në një mënyrë të shpejtë, duke i dhënë atyre një përgjigje të mirëfilltë.

Në rast mosmarrëveshjeje midis lojtarit dhe Kazinosë Luckland, lojtari mund të kontaktojë Autoritetin e Lojërave të Maltës në çdo kohë. MGA është organi rregullator që licencon dhe rregullon punën e Luckland Casinos. Ai është gjithashtu përgjegjës për trajtimin e çdo mosmarrëveshjeje që mund të lindë në platformën e lojërave të fatit të kazinosë.

Kazino Luckland nuk ngarkon tarifa shtesë nga lojtarët kur ata depozitojnë ose tërheqin fonde nga llogaria e tyre e kazinosë. Të gjitha transaksionet e depozitave në këtë kazino online vijnë me kohë përpunimi të menjëhershëm.

Për sa i përket kohës së përpunimit të tërheqjeve, koha aktuale që nevojitet për t'i përpunuar ato ndryshon midis mënyrave të pagesës. Kartat e kreditit dhe të debitit vijnë me një kohë përpunimi deri në 6 ditë pune, ndërsa metoda të tilla si transferta bankare ose Interac e-Transfer do të përpunojnë fondet midis 2 dhe 6 ditëve pune.

Në rast se një lojtar po tërheq fonde me Skrill, Neteller, PayPal ose MuchBetter, atëherë ai do të duhet të presë deri në 2 ditë pune që transaksioni të përpunohet. Tërheqja me ecoPayz, AstroPay, Trustly ose Rapid Transfer do të duhen deri në 4 ditë pune për të përfunduar.