Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Video pokeri është një zhanër klasik i kazinosë që gjithashtu është bërë gjithnjë e më i popullarizuar në internet. Kjo ndodh pjesërisht sepse kjo është një lojë e bazuar jo vetëm në fat, por edhe në aftësi. Me fjalë të tjera, ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke marrë vendime të zgjuara.

Megjithatë, nëse doni të fitoni në video poker, duhet të përdorni strategjinë e duhur në çdo lojë dhe skenar. Më pas, ne do të ndajmë disa këshilla dhe strategji për ju që të keni sukses në video poker në internet.

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Strategjitë më të mira të pokerit për video

Gjëja e parë për këdo që synon të mbledhë fitore në video poker është që kuptojnë rregullat e lojës. Ka disa variacione të video pokerit, secila me rregullat e veta. Dallimi është kryesisht në kombinimet e kartave të pranuara dhe pagesat në secilin rast.

Disa variacione të njohura përfshijnë:

 • Jacks ose më mirë
 • Deuces Wild
 • Joker Poker
 • Aces dhe Fytyrat

Strategjia më e mirë varet nga variacioni i video pokerit që po luani. Gjithmonë duhet të rishikoni duart fituese dhe pagesat e tyre përpara se të merrni një vendim. Ky informacion zakonisht shfaqet në një tabelë gjatë gjithë kohës.

Strategjitë e pokerit me video kanë të bëjnë me vendosjen se çfarë të bëni pasi letrat të jenë tërhequr fillimisht.

Ndërsa zbulohen pesë letrat e para, ju duhet të zgjidhni cilat do të dëshironi të mbani për të formuar një dorë. Më pas, do të klikoni në DRAW për të marrë karta të reja. Ato do të kombinohen me ato që keni mbajtur fillimisht.

Në thelb, duhet të synoni të mbani letra që potencialisht mund të formojnë një dorë fituese. Por ky nuk është gjithmonë një vendim i lehtë, pasi mund të keni dy ose më shumë shtigje premtuese për të ndjekur ndërsa shfaqen letrat e para.

Këtu janë disa zgjedhje të zakonshme kur jepen skenarë të caktuar:

 • Katër në një Drejt/Flush: mbajini të katër letrat
 • Tre në një Flush Royal: mbajeni
 • Tre letra për një Straight Flush: mbajeni
 • Një palë me çdo vlerë: mbajini ato dhe vizatoni tre letra të reja
 • Asnjë nga skenarët e mësipërm: mbajini të gjitha foletë ose më lart

Duke ndjekur këtë, ju tentoni të merrni më shumë fitime dhe të shmangni marrjen e rreziqeve të panevojshme. Por mbani mend: nuk ka garanci. Edhe nëse ndiqni udhëzimet që kemi dhënë, ka gjithmonë një shans të mirë që të mos merrni letrat që prisnit pasi ato të tërhiqen përsëri.

Variacionet më të mira të pokerit në video me një potencial të madh fitues

Një nga arsyet pse video pokeri është i tillë lojë popullore kazino në internet është për shkak se ka një skaj relativisht të ulët të shtëpisë. Kjo do të thotë se avantazhi i kazinosë është minimal, duke u dhënë lojtarëve një shans më të mirë për të fituar. Për më tepër, disa variacione të video-pokerit u ofrojnë lojtarëve një jackpot progresiv, i cili mund të rezultojë në pagesa të mahnitshme.

Disa nga variacionet më të mira të video pokerit për të fituar në përfshijnë Jacks or Better dhe Deuces Wild. Këto variacione ofrojnë shanset më të mira për lojtarët dhe mund të gjendet në shumicën e kazinove në internet.

Për të rritur shanset tuaja për të fituar në video poker, është e rëndësishme të mësoni strategjinë e duhur për çdo skenar specifik që po luani. Duke ndjekur këto strategji dhe duke praktikuar zakone të përgjegjshme të lojërave të fatit, ju mund të rrisni shanset tuaja për sukses video poker në internet.

Si konfigurohen Jackpot-et e Video Pokerit

Nëse jeni duke luajtur poker në një kazino online ose një kazino me bazë tokësore, flush mbretëror është dora premium. Me fjalë të tjera, marrja e kësaj dore mund t'ju sjellë çmimin më të lartë të lojës, që është xhekpoti. Por për të goditur flushin mbretëror, dora juaj duhet të përbëhet nga pesë letra të njëpasnjëshme të një kostumi të ngjashëm. Marrëveshja fillon nga 10 dhe shkon deri në Ace.

Ndërkohë, royal flush paguan 4000 monedha për çdo bast me pesë monedha (1,25 dollarë). Në këmbim, kjo ju jep një total prej 1000 dollarësh. Së bashku me flush mbretëror, ju gjithashtu mund të fitoni një fitore të madhe me duart e mëposhtme:

 • Katër ace - 100 dollarë
 • Drejt flush – 62,50 dollarë
 • Katër 2 deri në 4 - 50 dollarë
 • Katër 5 deri tek mbretërit - 31,25 dollarë
 • Shtëpi e plotë - 10 dollarë
 • Flush - 6,25 dollarë
 • Drejt - 5 dollarë
 • Tre të një lloji - 3,75 dollarë
 • Dy palë - 2,50 dollarë

Si të fitoni Jackpot

Siç mund ta dini tashmë, largimi me jackpot-et e video-pokerit nuk është diçka e mirë. Megjithatë, ka disa këshilla për t'ju ndihmuar të jeni fituesi.

Luajtja e monedhave maksimale

Luajtja e të pesë monedhave në video poker është mënyra e vetme për të grumbulluar 800 monedha në një pagesë të vetme. Bastet e çdo gjëje më pak do t'ju japin 200 monedha. Prandaj, nëse jeni duke kërkuar për një jackpot video pokeri, vini bast për të gjitha monedhat e disponueshme.

Është interesante se probabiliteti për të marrë flush mbretëror mbetet i njëjtë edhe nëse bastni më pak monedha. Pra, cili është ndryshimi? Logjikisht, marrja e 800 monedhave për një pagesë të vetme është shumë më mirë sesa të marrësh 200 për një pagesë të vetme.

Luaj për aksione të larta

Tingëllon e drejtpërdrejtë, a? Shumica e lojtarëve zakonisht kanë frikë të rrezikojnë shumë me një goditje të vetme. Por e vërteta është se ju nuk mund t'i fitoni ato 100,000 dollarë xhekpote video poker kur luani me frikë. Lojtarët që luajnë për aksione të larta fitojnë shuma më të konsiderueshme me bastin maksimal të monedhës.

Për shembull, disa lojëra video poker i lejojnë lojtarët të rrezikojnë deri në 25 dollarë për dorë. Prandaj, nëse zgjidhni bastin maksimal, mund të shkoni lehtësisht në shtëpi me një pagë gjashtëshifrore.

Keni një bankroll të madh

Sinqerisht, ju nuk keni një shans për të fituar një pagesë gjashtëshifrore nëse nuk keni një bankroll të madh. Kjo për shkak se video pokeri mund të jetë i shtrenjtë për t'u luajtur, veçanërisht kur ndjek një jackpot. Thënë kështu, të kesh një bankroll të madh ju siguron të qëndroni në tryezë për më gjatë, duke maksimizuar potencialin tuaj fitues në proces.

Sidoqoftë, paratë duhet të jenë para pa të cilat mund të jetoni rehat. Përveç kësaj, ju duhet të keni një limit të humbjes së ndalimit. Për shembull, nëse mund të luani me lehtësi me 20,000 dollarë dhe planifikoni të vini bast 10 dollarë për dorë, kjo do të thotë që do të keni deri në 2,000 njësi bastesh (20,000/10). Në atë rast, mund të largoheni pasi të keni luajtur 100 ose 200 njësi me ose pa sukses.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cili është varianti më i mirë për të fituar në Video Poker?

Variacionet më të mira të video pokerit varen nga preferencat tuaja. Nëse jeni duke kërkuar për versionin me shanset më të mira, atëherë opsioni më i mirë është Jacks ose Betters. Ka shanse mbi 99%. Disa variacione të tjera të njohura për lojtarët që synojnë të fitojnë përfshijnë Deuces Wild dhe Tens or Better. Këto janë gjithashtu lojëra argëtuese për të luajtur, që do të thotë se do të kaloni një kohë të mirë ose duke fituar ose duke humbur.

Cila është strategjia më e mirë e Video Pokerit?

Strategjia më e mirë e video pokerit do të varet nga variacioni që po luani. Në fund të fundit, ato ndryshojnë në lidhje me pranimin e duarve fituese dhe pagesën në secilin rast. Pra, është e nevojshme të krahasohen shanset për çdo kombinim dhe paratë që do të paguajnë.

A është Video Poker një lojë aftësish apo fati?

Video pokeri është një kombinim i aftësisë dhe fatit. Ndërsa fati luan një rol të rëndësishëm në rezultatin e lojës, ka gjithashtu disa strategji që mund të rrisin shanset tuaja për të fituar. Për të pasur sukses në video poker, lojtarët duhet të kenë një kuptim të mirë të rregullave të lojës dhe të jenë në gjendje të lexojnë situata të ndryshme në një kohë të shkurtër.

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Video poker online është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Një nga karakteristikat kryesore të tij është se lojtarët mund të marrin vendime strategjike bazuar në letrat e para që u shpërndahen. Pra, nuk është vetëm çështje fati – ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke bërë lëvizje më të zgjuara.

Si të luani Video Poker në internet

Si të luani Video Poker në internet

Një nga virtytet kryesore të video pokerit është se sa dinamik mund të jetë. Ndërsa loja ka rregulla të thjeshta dhe lëviz shpejt, ajo gjithashtu kërkon që lojtari të bëjë më shumë sesa thjesht të shtypë butonat dhe të presë rezultatin.

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Video poker është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Ai u ofron lojtarëve mundësinë për të rritur shanset e tyre për të fituar duke analizuar letrat pas barazimit fillestar. Dhe kjo i bën gjërat edhe më emocionuese.

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video poker është një lojë e njohur kazino që është shijuar nga miliona lojtarë gjatë gjithë viteve. Me ardhjen e kazinove online, ajo është bërë edhe më e aksesueshme për lojtarët kudo.

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video poker, si lojërat e tjera të kazinosë, lindi shumë përpara versionit të tij në internet. Ishte tashmë shumë popullor në kazinotë me tulla dhe llaç anembanë botës përpara se Interneti të fitonte tërheqje. Por është bërë gjithashtu një sukses i madh në faqet kryesore të lojërave të kazinove në internet.