Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Video poker online është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Një nga karakteristikat kryesore të tij është se lojtarët mund të marrin vendime strategjike bazuar në letrat e para që u shpërndahen. Pra, nuk është vetëm çështje fati – ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke bërë lëvizje më të zgjuara.

Megjithatë, si të gjitha lojërat e kazinosë, video pokeri është krijuar për t'i dhënë shtëpisë një avantazh. Pra, do t'ju duhet ende të mbështeteni te fati për të përfituar nga një seancë lojërash.

Më pas, ne do të shqyrtojmë shanset dhe pagesat e kësaj loje. Do të mësoni se cilat variacione ofrojnë pagesat më të mira dhe cila është tabela standarde e pagesave në secilin rast.

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Shanset Video Poker

Shanset për të fituar në video poker mund të ndryshojnë në varësi të variacionit që luhet. Megjithatë, në përgjithësi, video pokeri ka disa nga shanset më të mira në kazinotë online. Normalisht është më i lartë se ai që do të gjeni në slot machines ose ruletë online, për shembull.

Në shumicën e rasteve, avantazhi i shtëpisë për lojërat e pokerit në internet do të variojë nga më pak se 0.5% në mbi 5%. Normalisht, ju do të jeni në gjendje ta kontrolloni atë informacion duke klikuar në detajet e një loje në një kazino online me video poker.

Listat e pagesave të video Pokerit

Edhe pse shanset për video poker janë të rëndësishme, është gjithashtu e rëndësishme të dini se cila është pagesa për secilën dorë fituese.

Në varësi të lojës që po luani, për shembull, mund të keni një pagesë të mirë për kombinime të ulëta. Në raste të tjera, do t'ju duhet të mbështeteni në kombinime të larta dhe të merrni shumicën e fitimeve tuaja nga disa raunde gjatë një seance të gjatë loje.

Pra, mos harroni të studioni grafikët e pagesave për variacionin specifik që po luani. Grafikët e pagesave tregojnë pagesat për çdo kombinim të dorës. Kështu që gjithmonë mund të mendoni për një strategji video pokeri që është më i përshtatshëm për skenarin që keni.

Më pas, ne do të shohim disa shembuj të grafikëve të pagesave për Lojërat më të njohura të kazinosë në internet me video poker.

Jacks ose më mirë

Jacks or Better është një nga variacionet më të njohura të video pokerit, dhe ka një tabelë pagesash relativisht të thjeshtë. Shihni shembullin më poshtë për një grafik të zakonshëm për këtë variacion:

 • Flush Royal: 1 deri në 250
 • Straight Flush: 1 deri në 50
 • Katër të një lloji: 1 deri në 25
 • Shtëpia e plotë: 1 deri në 9
 • Flush: 1 deri në 6
 • Drejt: 1 deri në 4
 • Tre të një lloji: 1 deri në 3
 • Dy çifte: 1 deri në 2
 • Jacks ose më mirë: 1 me 1

Dora me pagën më të ulët është një palë fole (ose më mirë), dhe dora më e paguar është një Royal Flush. Shanset për të goditur një Royal Flush në Jacks or Better janë afërsisht 1 në 40,000.

Deuces Wild

Deuces Wild është një variant tjetër popullor i video-pokerit që u ofron lojtarëve mundësinë për të arritur pagesa të mëdha. Në Deuces Wild, të dy konsiderohen letra të egra. Do të thotë që ato mund të përdoren për të zëvendësuar çdo kartë për të krijuar një dorë fituese.

Shihni një shembull të grafikut të pagesave Deuces Wild:

 • Flush natyral mbretëror: 1 deri në 800
 • Katër Deuces: 1 deri në 200
 • Flush Wild Royal: 1 deri në 25
 • Pesë të një lloji: 1 deri në 15
 • Drejt Flush: 1 deri në 10
 • Katër të një lloji: 1 deri në 4
 • Shtëpia e plotë: 1 deri në 4
 • Flush: 1 deri në 3
 • Drejt: 1 me 2
 • Tre të një lloji: 1 me 1

Dora më e paguar në Deuces Wild është një Flush Royal Royal. Por lojtarët gjithashtu mund të godasin një Five-of-a-Kind ose një Wild Royal Flush, të cilat mund të jenë edhe më fitimprurëse.

Joker Poker

Joker Poker është një variant i video pokerit në internet që përfshin një kartë joker si një kartë të egër - kartën e 53-të në kuvertë. Shihni më poshtë një shembull të grafikut të pagesave për një lojë Joker Poker Kings or Better:

 • Flush natyral mbretëror: 1 deri në 400
 • Pesë të një lloji: 1 deri në 200
 • Royal Flush me Joker: 1 deri në 100
 • Straight Flush: 1 deri në 50
 • Katër të një lloji: 1 deri në 18
 • Shtëpia e plotë: 1 deri në 7
 • Flush: 1 deri në 5
 • Drejt: 1 deri në 3
 • Tre të një lloji: 1 deri në 2
 • Dy çifte: 1 me 1
 • Mbretër ose më mirë: 1 me 1

Dora më e paguar në Joker Poker është një Royal Flush natyral. Lojtarët mund të godasin gjithashtu një Flush Pesë-e-Kind ose Wild Royal Flush - domethënë një Royal Flush me një Joker.

Shanset më të mira të Pokerit për Video

Variacionet e video pokerit me shanset më të mira janë, në të njëjtën kohë, ato me avantazhin më të ulët të shtëpisë. Shihni më poshtë shanset mesatare për variacionet më të njohura të luajtura në internet:

 • Jacks ose më mirë: 99,54%
 • Deuces Wild: 99,42%
 • Joker Poker: 98,47%

Kini parasysh se ka versione të ndryshme të të njëjtit variant. Këto janë shanset për një lojë standarde, pa ndonjë veçori shtesë që mund të ndikojë në rezultatet.

Video Poker Jackpot në kazino online

Shumë kazino online ofrojnë video lojëra pokeri me jackpot progresive. Një jackpot progresiv rritet sa herë që luhet loja - nëse çmimi i parë nuk fitohet.

Kjo mund të shtojë disa emocione në një lojë. Në fakt, ju mund të injoroni të gjitha shanset më të mira të pokerit me video të disponueshme në kazinotë në internet nëse ndonjëherë arrini një çmim të parë. Por kini parasysh se, edhe pse pagesa e mundshme mund të jetë e madhe, shanset për ta fituar atë priren të jenë shumë të ulëta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë shanset dhe pagesat në Video Poker?

Shanset dhe pagesat në video poker ndryshojnë në varësi të versionit që luhet. Shanset normalisht variojnë nga 95% në mbi 99%, që është më e mirë se shumica e lojërave të tjera të kazinosë që ofrojnë. Pagesat mund të variojnë nga më pak se edhe para deri në mijëra dollarë.

Cila lojë Video Poker ka pagesën më të mirë?

Loja e video-pokerit me pagesën më të mirë është zakonisht ajo me avantazhin më të ulët të shtëpisë. Disa nga variacionet më të mira për të luajtur për shanset më të mira përfshijnë Jacks or Better, Deuces Wild dhe Joker Poker.

A është vërtet i rastësishëm Video Pokeri?

Po, rezultatet e video pokerit janë të rastësishme. Rezultati i secilës dorë përcaktohet nga një gjenerues numrash të rastësishëm, i cili siguron që loja të jetë e drejtë dhe e paanshme. Gjithsesi, ju mund të merrni gjithmonë vendime racionale pasi të shpërndahen letrat e para, gjë që do të përmirësojë shanset tuaja për të arritur një kombinim të vlefshëm në fund.

Si paguhen makinat e pokerit për video?

Makinat e pokerit me video paguajnë në bazë të tabelës së pagave për variacionin specifik që luhet. Pagesat për çdo kombinim dore janë të listuara në tabelën e pagesave dhe lojtari paguhet në përputhje me rrethanat në bazë të dorës që ka arritur.

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Video pokeri është një zhanër klasik i kazinosë që gjithashtu është bërë gjithnjë e më i popullarizuar në internet. Kjo ndodh pjesërisht sepse kjo është një lojë e bazuar jo vetëm në fat, por edhe në aftësi. Me fjalë të tjera, ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke marrë vendime të zgjuara.

Si të luani Video Poker në internet

Si të luani Video Poker në internet

Një nga virtytet kryesore të video pokerit është se sa dinamik mund të jetë. Ndërsa loja ka rregulla të thjeshta dhe lëviz shpejt, ajo gjithashtu kërkon që lojtari të bëjë më shumë sesa thjesht të shtypë butonat dhe të presë rezultatin.

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Video poker është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Ai u ofron lojtarëve mundësinë për të rritur shanset e tyre për të fituar duke analizuar letrat pas barazimit fillestar. Dhe kjo i bën gjërat edhe më emocionuese.

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video poker është një lojë e njohur kazino që është shijuar nga miliona lojtarë gjatë gjithë viteve. Me ardhjen e kazinove online, ajo është bërë edhe më e aksesueshme për lojtarët kudo.

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video poker, si lojërat e tjera të kazinosë, lindi shumë përpara versionit të tij në internet. Ishte tashmë shumë popullor në kazinotë me tulla dhe llaç anembanë botës përpara se Interneti të fitonte tërheqje. Por është bërë gjithashtu një sukses i madh në faqet kryesore të lojërave të kazinove në internet.