Lojëra

November 8, 2023

Lojërat më të mira të reja të kazinosë për t'u kontrolluar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Ndërsa kazinotë e reja po lansohen, janë lançuar edhe lojëra të reja. Për shkak të kësaj, është e vështirë për përdoruesit të gjejnë lojëra të mira për ta. Një lojë krejt e re nënkupton një përvojë unike për lojtarin pasi teknologjia e re mund të përdoret në lojë dhe për lojën. 

Lojërat më të mira të reja të kazinosë për t'u kontrolluar

Shumë lojtarë luftojnë për të gjetur një lojë të mirë për veten e tyre, dhe nëse jeni një prej tyre, nuk keni pse të luftoni më. Në këtë artikull, ne do t'ju njoftojmë për lojërat e reja të kazinosë në internet që duhet të provoni këtë nëntor. Nëse dëshironi të shijoni disa lojëra fantastike, atëherë vazhdoni të lexoni. Pra, le të hyjmë menjëherë në të.

Wild Water Slot nga NetEnt

E para në listën tonë është Wild Water Slot. Kjo është ndoshta loja më e njohur nga NetEnt. Nëse nuk jeni në dijeni të NetEnt, atëherë mbani mend se për më shumë se 20 vjet, NetEnt ka prodhuar lojëra kazino me cilësi të lartë si një ofrues i njohur softuerësh. Lojërat Net janë shumë argëtuese dhe ofrojnë orë argëtimi për shkak të pamjeve të tyre fantastike dhe lojës së përgjegjshme.

Sloti Wild Water ka 5 rrotulla dhe 20 linja pagese, të cilat mund të luhen nga 20p deri në 100 £ për rrotullim. Për shkak të pranisë së sërfistëve, palmave dhe furgonit hipi, ai ka një temë plazhi të viteve 1960. Për më tepër, 5 surfers janë të punësuar në lojën bazë për të krijuar ikona të grumbulluara të sërferit. Sidoqoftë, pesë simbolet e sërferit në lojën bazë mund të aktivizojnë dy veçori të bonusit në para. Kur çdo kombinim i pesë simboleve të sërferit mbulon të pesë rrotullat në veçorinë e bonusit Surf's Up, ju mund të fitoni 20 herë bastin tuaj.

Për të aktivizuar veçorinë e Bonusit të Ekipit Surf, i cili ofron një çmim të pabesueshëm 200 herë të bastit tuaj, duhet të mbuloni të 5 rrotullat me të 5 simbolet e dallueshme të serferëve të grumbulluar. Kjo zakonisht nuk aktivizohet shumë shpesh, por kur luaj Wild Water, e aktivizova tre herë.

Tipari i Rrotullimeve Falas, i aktivizuar duke bërë që tre ose më shumë serfistë të vetëm të shpërndajnë simbolet kudo në bobina, është deri tani veçoria më e mirë shtesë. Do të merrni 15 rrotullime falas për përputhjen e tre simboleve, 30 rrotullime falas për arritjen e katër dhe 60 rrotullime falas për pesë që përputhen.

Simboli i egër Shark e bën këtë veçori kaq tërheqëse; kur shfaqet dhe është pjesë e një kombinimi fitues, do të zgjerohet dhe do ta kthejë të gjithë bobinën e egër. Pra, duhet ta provoni këtë lojë pasi ofron një përvojë unike dhe ofron shumë.

Ruletë e shpejtësisë nga Evolution Gaming

Evolution Gaming ka prodhuar 9 versione të ndryshme të ruletit live. Të gjithë ata janë të shkëlqyer. Nuk ka rëndësi nëse ju pëlqejnë lojërat e shpejta apo të luani me tregtarët, pasi gjithçka është në dispozicion për të gjithë.

Shërbimi i transmetimit Speed ​​Roulette funksionon jashtë studios së tij në Riga, Letoni. Prodhuesi kryesor i pajisjeve të lojërave, TCSJOHNHUXLEY, krijoi timonin vetëm për klientët e tij. Për shkak të kësaj, loja do të jetë pa dyshim e kalibrit më të lartë.

Për më tepër, Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Komisioni i Kontrollit të Lojërave të Fatit në Alderney dhe Autoriteti Maltez i Lojërave kanë të gjithë licenca dhe rregullore për Ruletën e Shpejtësisë, ashtu siç bëjnë për produktet e tjera Evolution Gaming.

Ndër të gjitha shpejtësitë, Ruleta mund të jetë më e mira. Lojërat Evolution shkëlqejnë në krijimin e lojërave ruletë live, dhe padyshim, të gjitha janë të shkëlqyera, por Speed ​​Roulette mund të jetë pak më e mirë. Shpejtësia, siç sugjeron qartë emri, në thelb e veçon Speed ​​Roulette nga të gjitha variacionet e tjera të ruletës. Rreth 50% më shpejt se shumica e lojërave të ndryshme të ruletës në dispozicion, raundet e lojës zgjasin rreth 25 sekonda ndërmjet rrotullimeve. Kjo gjithashtu nënkupton që nëse zgjidhni të luani këtë lojë në vend të çdo variacioni tjetër të lojës, mund të luani deri në 50 lojëra të tjera në një orë.

Për më tepër, Speed ​​Roulette ka një aksion minimal prej 1 dollarësh dhe një maksimum prej 5,000 dollarësh. Ato mund të prodhohen në thelb në të njëjtën mënyrë si lojërat tradicionale të ruletit, dhe një lojtar mund të mbështesë një numër, ndërkohë që bast edhe në numrat e afërt.

Ju mund të mendoni se një lojë kaq e shpejtë mund të jetë një makth për tregtarin, por kjo çështje është zgjidhur në mënyrë efektive nga Evolution Gaming, i cili përdor vetëm tregtarët më të mirë për lojën e tyre Speed ​​Roulette dhe gjithashtu i stërvit ata për të menaxhuar aktivitetin e ethshëm me lehtësi. .

Libri i Ozit nga Microgaming

Microgaming, e cila u krijua në 1994, krijoi kazinonë e parë në internet. Kjo kompani me bazë në Isle of Man është një nga ofruesit më të mirë të softuerit në botë dhe është i njohur për lojërat e tij të fundit në internet. Kompania drejton 40 dhoma pokeri dhe më shumë se 350 kazino.

Duke u thënë kështu, Makinat e fatit të Microgaming godasin ndryshe. Çdo automat është unik në mënyrën e vet, por Libri i Ozit merr kurorën. Triple Edge Studios dhe Aristocrat kanë bashkëpunuar në krijimin e automatit falas Book of Oz. 

Ekipi dinamik i kazinove online fillimisht bashkëpunoi në 2018 për të krijuar lojëra. Produkti i parë sipas marrëveshjes ishte Playboy Gold, një automat argëtues i bazuar në markën e njohur.

Rezultati më i fundit i bashkëpunimit është Libri i Ozit. Ka vetëm 10 linja fikse pagese në automat. Lojtarët mund të vënë bast deri në pesë monedha çdo rrotullim, me vlerat e monedhave që fillojnë nga 0,01. Për një bast maksimal prej 100,00 për çdo rrotullim, basti i monedhës kryesore është fiksuar në 2,00.

Një tjetër gjë për t'u vënë re në lidhje me Librin e Ozit është jackpot-i 5000x. Në këtë slot në internet, magjistari ka fuqi të pakufizuar. Ai përfaqëson simbolin më të spikatur të parave reale dhe ofron një pagesë prej 5000 herë të bastit tuaj të linjës për pesë të një lloji.

Disa simbole me pagesë të ulët u zbuluan gjithashtu në ekzaminimin tonë të Librit të Ozit. Nëse merrni 10, J, Q, K ose A, do të paguheni 5x deri në 100x për bastin tuaj të linjës; nëse merrni 3–5 simbole K, A ose Q, do të paguheni deri në 5-150x.

Ilaçet e zemrës, trurit dhe trimërisë janë të vendosura më lart. Kur arrini dy deri në pesë të një lloji, ju fitoni. Ndërsa ilaçi i trimërisë shpërblen 5-2000 herë, ilaçet e zemrës dhe intelektit paguajnë vetëm 5-750 herë. Më pas shfaqet vetë magjistari, duke paguar 10 herë më shumë se bast të linjës.

Wolf Gold nga Pragmatic Play

Pragmatic Play, një furnizues kryesor i softuerit të kazinosë, ofron një përzgjedhje të madhe të lojërave elektronike dhe lojërave të tjera. Në mbarë botën, njerëzit kënaqen duke luajtur koleksionin e tyre të lojërave elektronike në internet.

Wolf Gold është një lojë automate tradicionale me 5 rrotulla dhe 25 linja pagese. Kjo nënkupton që keni shumë mundësi për të pasur sukses dhe se fillimi është i thjeshtë. Rrotullat mund të ndalen në çdo moment. Nëse jeni i padurueshëm, do t'ju kursejë kohë sepse rezultati do të shfaqet në ekran.

Përpara se të rrisni madhësinë e aksioneve, nëse jeni i ri në lojë, mund të përpiqeni të arrini një bonus të rrotullimeve falas. Për më tepër, Wolf Gold ka një RTP 96.01%. Kthimi te Player, ose "RTP", tregon mundësitë tuaja tipike të fitimit. Avantazhi i shtëpisë së këtij automati të shkëlqyer është vetëm 4%, gjë që është e favorshme në sytë e kujtdo. Si rezultat, të luash Wolf Gold mund të rezultojë në pagesa shumë fitimprurëse.

Wolf Gold gjithashtu ofron rrotullime falas për përdoruesit. Kërkohen tre simbole scatter për të aktivizuar bonusin e rrotullimeve falas të Wolf Gold. Nëse këto simbole shfaqen në bobinën e parë, të tretë dhe të pestë, ju jepen pesë rrotullime falas. Rrotullat 1, 2 dhe 3 bashkohen për të krijuar një shumëzues 3x pas fillimit të rrotullimeve falas.

Lugina e Zotave nga Yggdrasil

Aktualisht janë më shumë se 70 lojëra elektronike me cilësi të lartë Yggdrasil në dispozicion. Lojërat kanë elemente emocionuese si klone mbështjellëse, rrotulla gjigante, rrotullime falas dhe shtytje të rrotullave. Shumica e lojërave të tyre kanë paqëndrueshmëri të lartë, gjë që tregon se financimi i lojtarit mund të ndikohet pak më shumë prej tyre.

Valley of the Gods është një lojë slot me temë Egjiptiane. Valley of the Gods, një automat me 5 rrotulla dhe 5 rreshta nga Yggdrasil Gaming, ka 45 deri në 3,125 mënyra të mahnitshme fitimi. Këtu, mundësitë janë të pakufishme, dhe shpërblimet janë gjithashtu të kënaqshme. 

Koncepti i lojës është relativisht i drejtpërdrejtë, por ende duket i shkëlqyeshëm. Në sfond shfaqen mure të ngjashme me piramidën. Përveç kësaj, ka dy skulptura në të dyja anët e mbështjellësve, pasi dihet se sa shumë egjiptianët e vlerësonin statujën. Muzika madhështore dhe enigmatike përbën kolonën zanore. Ajo rrit ndjesinë e lojës së aventurës.

Për më tepër, në fillim të lojës, tre simbolet në çdo cep janë zëvendësuar nga skarabet joaktive. Një numër i konsiderueshëm opsionesh për të krijuar një kombinim fitues mund të formohet kur ai rajon bëhet një element aktiv i zonës së lojës me ndihmën e disa veçorive.

Lojtari mund të paguajë një minimum prej 0,25 dhe një maksimum prej 125 monedhash çdo rrotullim. Lojtari mund të paguajë një minimum prej 0,25 dhe një maksimum prej 125 monedhash çdo rrotullim. Me një RTP 96-2%, kjo lojë mesatare e paqëndrueshme është një marrëveshje e shkëlqyer. Pra, kjo mund të jetë loja më e mirë për ju nëse jeni adhurues i historisë së lashtë.

Kjo është për lojërat më të mira të prodhuara nga ofruesit më të mirë të softuerit.

konkluzioni

Nëse jeni duke kërkuar për lojërat më të mira të reja për të luajtur, atëherë 5 lojërat më të mira të prodhuara nga 5 ofruesit e ndryshëm të programeve kompjuterike mund të jenë më të mirat për ju. Ju mund të luani lojëra elektronike të ujit të egër të prodhuar nga NetEnt. E dyta që mund të luani është Speed ​​Roulette nga Evolution Gaming. E treta është Book of Oz nga Microgaming. E katërta është Wolf Gold nga Pragmatic Play. E fundit është Lugina e Zotave nga Yggdrasil. Shpresojmë, do të keni përvojën më të mirë duke luajtur këto lojëra të shkëlqyera.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme