Lojëra

February 25, 2021

Lojërat më të pazakonta dhe të çuditshme të kazinove në internet për të luajtur

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

A jeni të lodhur duke luajtur standarde kazino online lojëra si keno, lojëra elektronike ose blackjack? Kjo faqe ka diçka unike për ju. Në një pikë të caktuar në karrierën tuaj të shquar të lojërave të fatit, rrotullimi i rrotullave të videoslotit tuaj të preferuar mund të duket i mërzitshëm. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni dorë fare nga lojërat e kazinosë. Ka shumë lojëra kazinoje që nuk i keni zbuluar ende. Pra, uluni fort dhe njihuni me variantet unike për t'i provuar sot.

Lojërat më të pazakonta dhe të çuditshme të kazinove në internet për të luajtur

Ultimate Hold'em Poker

Poker renditet ndër lojërat më të zakonshme të kazinosë në internet ndonjëherë. Megjithatë, ky variant pokeri është ende relativisht i pazakontë në disa pjesë të Evropës. Megjithatë, në Amerikën e Veriut, Pokeri Ultimate Hold'em është mjaft i përhapur, megjithëse jo aq shumë. Ajo ka një skaj të shtëpisë më pak se 2%.

Thënë kështu, të luash këtë lojë është jashtëzakonisht e thjeshtë, veçanërisht për ata që dinë një ose gjashtë gjëra rreth rregullave të Texas Hold'em. Kartat shpërndahen në një version të ngjashëm si Texas Hold'em. Pas kësaj, ka një bast para-flop prej x4 ose x3 të bastit origjinal.

Pastaj, ka një bast post-flop x2 për ata që nuk e kanë ngritur ende. Ju gjithashtu mund të vendosni të përshtatni bastin tuaj ose të palosni duke thirrur një rritje. Dhe sigurisht, dora e lojtarit mund të arrijë tek tregtari dhe të fitojë çdo gjë deri në 50 x të shumës së bastit.

Tong Its

Tong Its ose Tongits është një lojë e rrallë kazinoje që ka të ngjarë të gërmoni më thellë për ta gjetur në skenën e lojërave të fatit në internet. Kjo lojë rum me 3 lojtarë u bë e njohur në vitet '90 në Filipine. Luhet duke përdorur kuvertën standarde me 52 letra. Objektivi është të zbrazni dorën ose të minimizoni pikët dhe numrin e letrave të pakrahasueshme.

Gjatë lojës, çdo lojtari i shpërndahen 12 letra, me tregtarin 13. Letrat e mbetura veprojnë si pirg qendror. Loja fillon pasi një tregtar hedh një kartë, atëherë lojtari tjetër mund ta marrë atë nëse letra bën një set. Lojtari duhet të mbledhë kombinime duarsh dhe të heqë letrat e panevojshme. Kjo vazhdon derisa letrat qendrore të shterohen, ose një lojtar të fitojë me Tongits ose të thërrasë një barazim.

Ruletë me brejtës

Ata që duan një pushim nga gara tipike e minjve të telasheve të përditshme, mund të kërkojnë ngushëllim duke luajtur ruletë brejtësish. Loja u ofron lojtarëve një kthesë unike nga loja tradicionale. Ka shumë variacione të ofruara në kazino të ndryshme në mbarë botën. Por ndoshta versioni më i zakonshëm është Ruleta Gerbil.

Në vend që të bastojnë topin që bie rastësisht në lojëra elektronike, lojtarët vendosin një gerbil në një kuti në timon. Gerbili përfundimisht do të ulet në njërën nga vrimat e shumta të numëruara. Kampion është ai që ka numrin në të cilin fshihet topi.

Kënga belge e zogjve

Belgian Birdsong është një tjetër lojë argëtuese e kazinosë në internet që përfshin përdorimin e kafshëve në lojën e saj. Kjo është madje një nga arsyet pse kjo lojë dhe Rodent Roulette konsiderohen të çuditshme dhe të pazakonta.

Thënë kështu, kënga belge e zogjve tingëllon më shumë si një këngë sesa një lojë. Epo, kjo nuk është larg nga e vërteta, sepse lojtarët do të vënë bast mbi zogun që këndon më fort dhe më gjatë. Ju mund të fitoni para duke vënë bast mbi zogun më të zhurmshëm, atë që këndon më gjatë ose zogun që ka të dyja cilësitë. Fatkeqësisht, gjetja e kësaj loje kazino jashtë Belgjikës mund të jetë sfiduese.

konkluzioni

Është gjithmonë një ide e shkëlqyeshme që t'i përzieni gjërat paksa për të parandaluar që përvoja juaj e lojërave të fatit në internet të bëhet bajate. Me lojërat e kazinosë më sipër, mund të rifreskoni aktivitetet tuaja të lojërave të fatit dhe të fitoni disa para gjatë procesit. Mbani mend, ka dhjetëra qindra lojëra kazino për të cilat ndoshta nuk dini asgjë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme