Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Keno është një nga lojërat më të njohura të lotarisë në kazinotë online, kryesisht për shkak të rregullave të thjeshta dhe dinamikës së pabesueshme. Dhe gjithë ai sukses bën që shumë lojtarë të përpiqen të zbulojnë misteret pas lojës.

Një pyetje e shpeshtë është në lidhje me strategjitë e mundshme Keno. Kjo është një temë e diskutueshme, pasi Keno është një lojë e bazuar në fat. Në versionin që gjejmë në kazinotë online, numrat vizatohen nga një gjenerues numrash të rastësishëm, si në automatet.

Megjithatë, ka strategji të ndryshme për të fituar në Keno. Megjithëse të paprovuara, ato mund të jenë një mënyrë për t'u argëtuar më shumë në lojë. Siç do ta shohim më poshtë, disa nga strategjitë më të mira Keno mund të ndihmojnë gjithashtu në mbrojtjen e bankrollit tuaj.

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Strategjitë më të mira të Keno kur luani në internet

Asnjë strategji Keno nuk do të funksionojë gjithmonë. Strategjia më e mirë për Keno është ajo që e bën përvojën më të këndshme. Është gjithashtu e dobishme që lojtarët të njihen me të Rregullat e keno për të maksimizuar shanset e tyre për të fituar.

Disa lojtarë fokusohen në bestytni kur duke luajtur Keno në internet. Të tjerë preferojnë të zgjedhin atë që ofron normën më të mirë të pagesës. Më poshtë, ne kemi renditur disa nga opsionet më të njohura në të dy drejtimet.

Numrat e nxehtë ose të ftohtë

Shumë lojtarë të bixhozit pëlqejnë të bastojnë në numra që ende nuk kanë dalë - ose nuk kanë ardhur shpesh - në raundet e fundit. Ata quhen numra të ftohtë. Kjo bazohet në pikëpamjen se këta numra duhet të vizatohen në një moment.

Lojtarët e tjerë mendojnë ndryshe. Sipas tyre, është më mirë të vihet bast në numra të nxehtë. Kjo është, ato që janë shfaqur shpesh - që supozohet se do të thotë se ata ka të ngjarë të shfaqen përsëri.

Të dyja strategjitë bazohen në bestytni. Shanset që çdo numër të tërhiqet janë të njëjta në çdo raund. Për ta bërë jetën më të lehtë për ata që ndjekin numra të nxehtë ose të ftohtë, shumë lojëra në internet mbajnë tabela statistikore për të ndihmuar me atë lloj analize.

Sekuencat e numrave

Ka edhe nga ata që besojnë se strategjia më e mirë për Keno është zgjedhja e sekuencave të numrave. Për shembull, lojtarët mund të shënojnë sekuenca si 1-2-3, 10-12-13, 20-21-22, etj. në të njëjtën biletë. Kjo do të siguronte që numrat të shpërndaheshin mirë dhe gjithashtu që lojtari të mund të godiste disa numra të njëpasnjëshëm.

Zgjedhja e 4 deri në 7 numra

Kjo është një strategji më racionale dhe bazohet në pagesën standarde të Keno, e cila ndryshon në varësi të numrit të goditjeve. Shanset Keno në internet ndryshojnë edhe sipas numrit të numrave të përzgjedhur. Prandaj, është e mundur të vlerësohet se bastet me 4 deri në 7 numra priren të gjenerojnë fitime pak më të larta në afat të gjatë.

Mbajtja e një modeli

Cilado qoftë strategjia e lojtarit, është e rëndësishme të qëndroni me të për ca kohë. Nuk ka kuptim të vini bast në numra të nxehtë për tre raunde, pastaj të kaloni në numra të ftohtë për disa të tjera, pastaj ta ndryshoni përsëri. Nëse nuk ka qëndrueshmëri gjatë aplikimit të strategjisë, sigurisht që nuk do të funksionojë.

Xhekpote progresive

Ka shumë variacione të Keno në dispozicion. Një nga avantazhet e këtyre versioneve të reja janë veçoritë shtesë që ato ofrojnë. Xhekpotet progresive, për shembull, u japin lojtarëve një shans për të fituar një çmim shtesë duke përputhur një kombinim specifik numrash. Në lojërat e tjera, ka bonuse për lojtarët që marrin me mend numrin e parë ose të fundit të tërhequr.

Praktikoni falas

Çfarëdo strategjie të zgjedhin lojtarët, ia vlen ta provoni së pari në një version demo të Keno. Në këtë mënyrë, është e mundur të praktikoni falas dhe të kuptoni nëse strategjia funksionon vërtet.

Në ditët e sotme, disa kazino ofrojnë këtë alternativë. Kjo është një nga Përparësitë e të luajturit Keno në internet. Gjithashtu, disa kazino ofrojnë bonuse pa depozitë për përdoruesit e rinj. Kjo i lejon lojtarët të kursejnë para në shumë lojëra, duke përfshirë Keno.

Numrat më fitues të Keno

Për ata që pëlqejnë strategjinë e basteve për numrat e nxehtë, ka kuptim të dinë se cilët priren të dalin më shumë. Kjo do t'i bënte ata numrat më të mirë Keno për të luajtur. Megjithatë, të dhënat mund të ndryshojnë shumë dhe varen nga të ndryshmet llojet e Keno në internet.

Në llotarinë Keno Washington (SHBA), për shembull, numrat më të shpeshtë janë 75, 29, 53, 65 dhe 42 - në rend nga shumica në më pak të tërhequr. Në lotarinë e Zelandës së Re, të nxehtit janë numrat 27, 35, 65, 50, 12, 32, 40, 49, 3 dhe 31. Kur flasim për Keno online, një rekord i fundit tregon se numrat më të shpeshtë janë 1, 4, 23, 34 dhe 72.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cila është strategjia më e mirë për të luajtur Keno në internet?

Nuk ka asgjë si strategjia më e mirë kur luani Keno në internet. Ajo që ne kemi janë strategji të ndryshme që mund të kënaqin pak a shumë çdo lojtar. Disa shembuj përfshijnë bastet në numra të nxehtë ose të ftohtë. Një tjetër opsion i zakonshëm është të vini bast gjithmonë në të njëjtat numra.

Si të fitoni një lojë Keno?

Keno bazohet në fat. Pra, nuk ka asnjë recetë specifike që mund të aplikohet për të garantuar fitimet në këtë lojë. Megjithatë, shumë lojtarë pëlqejnë të aplikojnë strategji specifike për t'u përpjekur të marrin më shumë goditje dhe të fitojnë disa para. Normalisht, ato do të bazohen në bestytni. Pra, ato duhen parë si vetëm një element më shumë për ta bërë lojën argëtuese.

Cilët janë numrat më të mirë Keno për të luajtur?

Nuk ka gjëra të tilla si numra më të mirë ose më të keq për të bastuar në Keno në internet. Të gjithë numrat e tërhequr në këtë lojë vijnë nga një gjenerues numrash të rastësishëm (RNG). Dhe edhe në versionin tradicional, që gjendet në kazinotë fizike, të gjithë numrat kanë të njëjtën probabilitet për t'u tërhequr në çdo raund.

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kur bëhet fjalë për kazinotë në internet, ka shumë opsione të disponueshme për lojtarët që kërkojnë të provojnë fatin e tyre me Keno. Pra, gjetja e opsionit më të mirë mund të jetë një sfidë e vërtetë.

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Keno është një lojë që ekziston prej shekujsh, por vetëm së fundmi është bërë e njohur në versionin e saj online. Një nga avantazhet e të luajturit Keno është se sa miqësore janë rregullat e tij për fillestarët. Megjithatë, është e rëndësishme të kuptoni shanset dhe pagesat e kësaj loje për të rritur shanset për të fituar.

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Keno është një lojë e njohur kazino në internet që ndërthur fatin dhe strategjinë. Loja është e lehtë për t'u mësuar dhe mund të sigurojë orë argëtimi për lojtarët.

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Keno është bërë shumë popullor në kazinotë online për një sërë arsyesh. Disa prej tyre janë të njohura, si rregullat e thjeshta të kësaj loje dhe aksesueshmëria e versionit online. Megjithatë, ka elementë të tjerë që ndihmuan për ta bërë Keno një sukses të jashtëzakonshëm.

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Ata thonë se shumëllojshmëria është erëza e jetës, dhe kjo është sigurisht e vërtetë kur bëhet fjalë për variacionet e Keno në internet. Nga Keno tradicionale te kthesat e reja emocionuese, lojërat e disponueshme po evoluojnë vazhdimisht.