Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Keno është një lojë e njohur kazino në internet që ndërthur fatin dhe strategjinë. Loja është e lehtë për t'u mësuar dhe mund të sigurojë orë argëtimi për lojtarët.

Në këtë artikull, ne do të ofrojmë një udhëzues hap pas hapi për të luajtur lojën, me një përmbledhje të rregullave të Keno dhe lojës së përfshirë. Ne gjithashtu do të eksplorojmë variacionet e ndryshme të lojës që mund të gjenden në internet dhe si të luani Keno në kazinotë më të mira në internet.

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Rregullat kryesore të Keno

Rregullat e Keno janë shumë të thjeshta. Loja luhet në një tabelë me numra nga 1 deri në 80. Lojtari zgjedh midis 1 dhe 20 numrave dhe më pas 20 numra tërhiqen në mënyrë të rastësishme.

Sa më shumë numra Keno të zgjedhë saktë një lojtar, aq më i lartë është pagesa. Sasia e pagesa varet nga numri i supozimeve të sakta dhe bastit fillestar të lojtarit.

Si të luani Keno: udhëzues hap pas hapi

Duke luajtur Keno në internet mund të jetë një mënyrë argëtuese dhe emocionuese për të kaluar kohën dhe — nëse jeni mjaft me fat — të fitoni disa para.

Për të luajtur Keno në internet, një lojtar duhet të ndjekë këto hapa:

  1. Zgjedhja e një kazinoje në internet: Ka shume kazinotë në internet që ofrojnë Keno. Është e rëndësishme të zgjidhni një platformë me reputacion me një ose më shumë versione të lojës në dispozicion. Pastaj, lojtari duhet bëni një depozitë për të luajtur Keno në internet për para të vërteta.
  2. Fillimi i lojës dhe zgjedhja e numrave: Pasi të keni gjetur platformën e duhur dhe të bëni një depozitë, është koha për të luajtur. Fillon duke zgjedhur numrat Keno dhe duke klikuar mbi ta në tabelën e lojës. Në disa versione të lojës, përdoruesit mund të luajnë me më shumë se një biletë.
  3. Zgjedhja e bastit: Basti minimal mund të ndryshojë nga një lojë në tjetrën. Normalisht, ajo do të variojë nga disa cent në disa dollarë. Është e rëndësishme të kontrolloni se cili është basti standard kur loja fillon për të shmangur gabimet.
  4. Duke goditur lojën: Pasi lojtari të ketë zgjedhur numrat dhe madhësinë e bastit, është koha të klikoni në butonin "Luaj" për të filluar lojën. Numrat do të vizatohen në mënyrë të rastësishme. Mund të jetë automatik nëse jeni duke luajtur një version video. Kur është një lojë live, numrat mund të shpallen një nga një nga telefonuesi/prezantuesi.
  5. Mblidhni fitimet: Nëse numrat e mjaftueshëm supozohen saktë, fitimet e lojtarit do të kreditohen automatikisht në llogarinë e tij të kazinosë në internet. Më pas, ato para mund të tërhiqen ose të përdoren për baste të reja.

Ka disa variacionet e Keno që mund të gjenden në kazinotë online. Këto përfshijnë Power Keno, Super Keno dhe Progressive Keno, ndër versionet e tjera. Ndërsa të gjithë bazohen në të njëjtat rregulla, lojtarët do të gjejnë disa shtesa në secilën lojë.

Ku mund të luaj online Keno për para të vërteta?

Ka shumë kazino online që ofrojnë Keno për para të vërteta. Me kaq shumë platforma që ofrojnë lojën, nuk ka mungesë opsionesh për lojtarët që kërkojnë të provojnë fatin e tyre.

Kur zgjedhin një kazino në internet, lojtarët duhet të sigurohen që të bëjnë kërkime të plota. Ne jemi këtu për të ndihmuar me një listë të faqeve më të mira në internet Keno. Ai përfshin vetëm markat me reputacion me a përzgjedhje e mirë e lojërave dhe një reputacion të fortë për sigurinë dhe drejtësinë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të luani Keno në internet?

Për të luajtur Keno në internet, një lojtar duhet të zgjedhë një kazino në internet që ofron lojën. Më pas, zgjidhni një nga versionet e disponueshme dhe vendosni një bast. Në shumicën e variacioneve të lojës së kazinosë Keno, përdoruesit mund të zgjedhin midis sasive të ndryshme të numrave. Pas fillimit të raundit, numrat Keno janë tërhequr dhe lojtari mund të kontrollojë se cilët përputhen me ato që ka zgjedhur.

Cilat janë rregullat e Keno?

Rregullat bazë të Keno janë të thjeshta. Lojtari duhet të zgjedhë midis 1 dhe 20 numrave, pastaj 20 numra tërhiqen në mënyrë të rastësishme. Sa më shumë goditje që merr një lojtar, aq më i lartë është pagesa. Në varësi të variacionit të lojës, mund të ketë shumëzues dhe shpërblime për hamendjen e saktë të numrave specifikë.

Si të luani Keno në internet për para të vërteta?

Për të luajtur Keno në internet për para të vërteta, një lojtar duhet të zgjedhë një kazino në internet që ofron lojën. Më pas, ai do të duhet të krijojë një llogari dhe të bëjë një depozitë duke përdorur një mënyrë pagese të zgjedhur prej tij. Çdo lojë ka një vlerë minimale për baste. Është gjithashtu e rëndësishme të kontrolloni çmimin standard për një bast përpara se të vendosni Play.

Si të luani Keno në internet falas?

Për të luajtur falas Keno në internet, një lojtar duhet të gjejë një kazino në internet që ofron një version demo të lojës. Pastaj, do të funksionojë në të njëjtën mënyrë si loja standarde, por duke përdorur kredit virtual. Përfitimi kryesor i të luajturit Keno falas është mundësia për të praktikuar pa bërë asnjë depozitë ose pa rrezikuar para të vërteta ndërkohë që e bëni këtë.

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kur bëhet fjalë për kazinotë në internet, ka shumë opsione të disponueshme për lojtarët që kërkojnë të provojnë fatin e tyre me Keno. Pra, gjetja e opsionit më të mirë mund të jetë një sfidë e vërtetë.

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Keno është një lojë që ekziston prej shekujsh, por vetëm së fundmi është bërë e njohur në versionin e saj online. Një nga avantazhet e të luajturit Keno është se sa miqësore janë rregullat e tij për fillestarët. Megjithatë, është e rëndësishme të kuptoni shanset dhe pagesat e kësaj loje për të rritur shanset për të fituar.

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Keno është një nga lojërat më të njohura të lotarisë në kazinotë online, kryesisht për shkak të rregullave të thjeshta dhe dinamikës së pabesueshme. Dhe gjithë ai sukses bën që shumë lojtarë të përpiqen të zbulojnë misteret pas lojës.

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Keno është bërë shumë popullor në kazinotë online për një sërë arsyesh. Disa prej tyre janë të njohura, si rregullat e thjeshta të kësaj loje dhe aksesueshmëria e versionit online. Megjithatë, ka elementë të tjerë që ndihmuan për ta bërë Keno një sukses të jashtëzakonshëm.

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Ata thonë se shumëllojshmëria është erëza e jetës, dhe kjo është sigurisht e vërtetë kur bëhet fjalë për variacionet e Keno në internet. Nga Keno tradicionale te kthesat e reja emocionuese, lojërat e disponueshme po evoluojnë vazhdimisht.