Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Keno është një lojë që ekziston prej shekujsh, por vetëm së fundmi është bërë e njohur në versionin e saj online. Një nga avantazhet e të luajturit Keno është se sa miqësore janë rregullat e tij për fillestarët. Megjithatë, është e rëndësishme të kuptoni shanset dhe pagesat e kësaj loje për të rritur shanset për të fituar.

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Shanset keno

Bastet në internet Keno, lojtarët zakonisht mund të zgjedhin midis 1 dhe 20 numrave. Por varet. Disa nga variacionet më të njohura të Keno në kazinotë online lejojnë vetëm deri në 15 numra, për shembull.

Shanset keno ndryshojnë sipas numrit të zgjedhjeve. Është shumë më e lehtë të arrish një goditje duke zgjedhur 15 numra sesa të bësh bast vetëm për një.

Grafiku i pagesës Keno

Sa më të ulëta të jenë shanset për një numër goditjesh, aq më të larta janë pagesat e Keno. Është e rëndësishme të mbani në mend se normat e pagesave ndryshojnë gjithashtu sipas versionit të lojës. Më poshtë është një shembull i grafikut të pagesës Keno.

Numrat
të zgjedhura
Numrat
përputhet
ShansetPagesa
441/32750 dollarë
431/245 dollarë
421/5$1
551/1,551500 dollarë
541/8315 dollarë
531/122 dollarë
661/7,7531500 dollarë
651/32450 dollarë
641/365 dollarë
631/8$1
771/40,9805000 dollarë
761/1,366150 dollarë
751/11615 dollarë
741/202 dollarë
731/6$1

Ky është vetëm një shembull, dhe pagesat dhe shanset aktuale mund të ndryshojnë. Lojtarët duhet të kontrollojnë gjithmonë grafikun e pagesave të ofruar nga loja specifike Keno që po luajnë.

Këshilla për baste keno në internet

Nuk ka asnjë mënyrë për të rritur shanset për të fituar, megjithëse ka shumë Strategjitë Keno të disponueshme. Por ka disa mënyra për të përmirësuar kthimin tuaj të mundshëm në këtë lojë.

  • Zgjedhja e 4 deri në 7 numra: Shumë lojtarë me përvojë preferojnë bileta me 4 deri në 7 numra të zgjedhur. Kjo sepse ato baste ofrojnë shanset më të mira të Keno të kombinuara me një pagesë të mirë.
  • Duke kërkuar për pagesat më të mira: Diferenca e pagesës midis versioneve të Keno zakonisht nuk është aq e madhe. Megjithatë, ia vlen të kërkoni opsionet më të mira. Të kazinoja më e mirë për Keno do ta ketë gjithmonë atë informacion në dispozicion për përdoruesit.
  • Gjetja e ofertave dhe promovimeve: Zgjedhja e një kazinoje gjithashtu mund të bëjë një ndryshim të madh për lojtarët. Një nga arsyet për këtë janë bonuset që ato zakonisht ofrojnë. Përdoruesit mund të luajnë më gjatë dhe t'i afrohen një fitoreje kur kanë para shtesë dhe rrotullime falas për t'u përdorur.

Si të fitoni shumë në versionet e tjera të Keno Online

Ka lloje të ndryshme të Keno në internet që ofrojnë çmime shtesë përveç pagesave të rregullta. Edhe pse pagesat standarde të Keno janë zakonisht të ngjashme, disa lojëra kanë veçori të veçanta si jackpots ose shumëzues që mund të rrisin fitimet.

Xhekpotet progresive u japin çmime atyre që përputhen me një sekuencë specifike numrash. Xhekpoti mund të kalojë mijëra dollarë, pasi shuma e basteve vazhdon të rritet pa një fitues.

Në raste të tjera, fitime shtesë mund t'u jepen lojtarëve që përputhen me numra të caktuar. Lojtarët mund të marrin 4 herë deri në 10 herë më shumë duke përputhur numrin e parë ose të fundit të tërhequr. Pra, nëse lojtari tashmë e di si të luani Keno, ia vlen të kërkosh versione të ndryshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë shanset për të fituar në Keno në internet?

Shanset për të fituar në Keno online varen nga sa numra zgjidhni. Sa më shumë numra të zgjidhni, aq më të larta janë shanset për të fituar, por aq më i ulët është pagesa. Sa më pak numra të zgjidhni, aq më të ulëta janë shanset për të fituar, por aq më i lartë është pagesa.

Sa numra ju nevojiten për të fituar në Keno?

Numri i goditjeve që duhet të fitoni në Keno varet nga kazino dhe versioni i lojës që po luani. Në përgjithësi, ju duhet të goditni të paktën një numër për të fituar, por sa më shumë numra të goditni, aq më i lartë është paga juaj.

Cilët numra keno janë më të zakonshëm?

Nuk ka asnjë grup numrash keno që janë më të zakonshëm se të tjerët. Keno është një lojë fati dhe çdo numër ka shanse të barabarta për t'u tërhequr.

Cilat janë shanset më të mira për të fituar në Keno?

Duke zgjedhur nga 4 në 7 numra, do të keni shanset më të larta për të fituar. Sipas statistikave, zgjedhja e 5 numrave është alternativa më e mirë midis tyre.

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kur bëhet fjalë për kazinotë në internet, ka shumë opsione të disponueshme për lojtarët që kërkojnë të provojnë fatin e tyre me Keno. Pra, gjetja e opsionit më të mirë mund të jetë një sfidë e vërtetë.

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Keno është një lojë e njohur kazino në internet që ndërthur fatin dhe strategjinë. Loja është e lehtë për t'u mësuar dhe mund të sigurojë orë argëtimi për lojtarët.

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Keno është një nga lojërat më të njohura të lotarisë në kazinotë online, kryesisht për shkak të rregullave të thjeshta dhe dinamikës së pabesueshme. Dhe gjithë ai sukses bën që shumë lojtarë të përpiqen të zbulojnë misteret pas lojës.

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Keno është bërë shumë popullor në kazinotë online për një sërë arsyesh. Disa prej tyre janë të njohura, si rregullat e thjeshta të kësaj loje dhe aksesueshmëria e versionit online. Megjithatë, ka elementë të tjerë që ndihmuan për ta bërë Keno një sukses të jashtëzakonshëm.

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Ata thonë se shumëllojshmëria është erëza e jetës, dhe kjo është sigurisht e vërtetë kur bëhet fjalë për variacionet e Keno në internet. Nga Keno tradicionale te kthesat e reja emocionuese, lojërat e disponueshme po evoluojnë vazhdimisht.