Kazino me para të vërteta Keno të renditura dhe të vlerësuara 2024

Mirë se vini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës mbi Keno, një lojë e njohur kazino në internet që ndërthur fatin dhe strategjinë. Këtu në CasinoRank, ne jemi ekspertë në të gjitha gjërat Keno dhe jemi të ngazëllyer të ndajmë njohuritë tona me ju. Ne do të mbulojmë gjithçka që ju duhet të dini për lojën, nga rregullat dhe strategjitë e saj deri te këshillat për të fituar. Plus, ne kemi përpiluar një listë të kazinove më të mira në internet ku mund të luani Keno. Besoni ekspertizën tonë dhe shikoni kazinotë tona më të vlerësuara për një përvojë emocionuese Keno. Gati për të provuar fatin tuaj? Vizitoni kazinotë tona të rekomanduara dhe filloni të luani Keno sot!

Kazino me para të vërteta Keno të renditura dhe të vlerësuara 2024
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Keno është një lojë e stilit të lotarisë që e ka origjinën në Kinë mbi 2000 vjet më parë. Që atëherë ajo është përhapur në të gjithë botën dhe është bërë një lojë e njohur kazino. Mund të gjendet lehtësisht në një kazino Keno në internet, për shembull.

Sigurisht, ka disa kritere që duhet të keni parasysh kur kërkoni Kazinoja më e mirë në internet Keno. Dhe ne e marrim secilën prej tyre shumë seriozisht kur bëjmë listën tonë. Të gjitha kazinotë e rekomanduara nga ne ofrojnë një përvojë të sigurt, të këndshme dhe të ndershme kumari për lojtarët.

Por si mund të bëhet dallimi midis një kazinoje mesatare keno dhe kazinosë më të mirë në internet keno? Ja çfarë kemi prioritet kur kurojmë listën tonë:

 1. Siguria e para: Ne sigurojmë që çdo kazino online Keno e rekomanduar nga ne të funksionojë sipas protokolleve strikte të sigurisë. Kjo garanton mbrojtjen e të dhënave tuaja personale dhe financiare.
 2. Cilësia e lojës: Përvoja e përgjithshme e lojës, grafika dhe ndërfaqja e përdoruesit janë jetike. Ne kërkojmë për kazino që ofrojnë një përvojë gjithëpërfshirëse dhe të qetë keno.
 3. Lojë pa hile: Lista jonë përfshin vetëm ato kazino online keno që përdorin gjeneratorë të numrave të rastësishëm (RNG) për të siguruar që çdo lojë të jetë e drejtë dhe e paparashikueshme.
 4. Eksperienca e perdoruesit: Një plan urbanistik intuitiv, navigim i lehtë dhe mbështetje e përgjegjshme ndaj klientit mund të krijojnë ose prishin përvojën e një lojtari. Ne favorizojmë kazinotë që u japin përparësi përdoruesve të tyre.
 5. Bonuset dhe promovimet: Ne e njohim rëndësinë e vlerës së shtuar. Kështu, kazinotë tona të zgjedhura ofrojnë bonuse tërheqëse, promovime dhe programe besnikërie për entuziastët e keno.
Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno
Image

internet

Për këdo që ka luajtur një lojë bingo më parë, nuk është e vështirë mësoni si të luani Keno. Rregullat e Keno janë të drejtpërdrejta, duke e bërë të lehtë zhytjen si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë.

Keno përfshin zgjedhjen e numrave nga një grup prej 80 dhe shpresën se ato përputhen me numrat që vizatohen. Pasi lojtarët të kenë bërë zgjedhjet e tyre, loja fillon dhe 20 numra zgjidhen rastësisht. Sa më shumë numra të përputhen, aq më i madh është çmimi! Dhe nëse lojtari ndihet vërtet me fat, ai mund të zgjedhë të shtojë një shumëzues në biletë. Kjo do të rrisë pagesën e mundshme, në varësi të versionit të luajtur.

Për të luajtur Keno, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Përzgjedhja: Lojtarët zgjedhin një grup numrash, zakonisht midis 1 dhe 80.
 2. Bast: Përcaktoni bastin tuaj. Në varësi të vendit ku luani, mund të ketë kufij minimale dhe maksimale të basteve.
 3. Vizatoni: Pasi të bëni zgjedhjen tuaj, platforma online do të tërheqë rastësisht 20 numra.
 4. Përputhja: Qëllimi është që sa më shumë nga numrat tuaj të zgjedhur të përputhen me ato të vizatuara. Sa më shumë ndeshje të keni, aq më e madhe është fitorja e mundshme.
 5. Opsioni i shumëzuesit: Disa nga lojërat më të mira në internet Keno ofrojnë një veçori shumëzuese. Duke zgjedhur atë, lojtarët mund të rrisin ndjeshëm fitimet e tyre të mundshme.
Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë
Image

Ndërsa rregullat bazë janë të njëjta në të gjitha lojërat, ka disa variacionet e Keno për të zgjedhur. Dhe ato janë të përshtatshme si për një lojtar me përvojë ashtu edhe për një fillestar. Në krye të versionit klasik të lojës, lloje të tjera përfshijnë Mini Keno, Power Keno dhe Super Keno.

Në përgjithësi, shanset për të fituar do të jenë të njëjta. Në fund të fundit, shanset për Keno nuk ndryshojnë shumë. Sidoqoftë, disa nga këto variacione mund të ofrojnë pagesa më të larta.

Gjithashtu, disa versione Keno do të shtojnë disa hapa të ndryshëm për lojtarët dhe mund të kërkojnë kohë shtesë për të mësuar. Pra, është e rëndësishme t'i mbani sytë hapur për ndryshimet në vizatimin Keno dhe si t'i lini automatikisht lojërat të zgjedhin një numër në disa raste.

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online
Image

Një lojë tipike Keno në internet ofron pagesa dhe shpërblime më bujare sesa homologët e tyre. Në fakt, ky është një nga avantazhet më të mëdha të lojës Keno në internet për para të vërteta.

Gjithashtu i lejon lojtarët të gjurmojnë me lehtësi fitimet dhe humbjet e tyre. Kështu që është më e lehtë të qëndroni brenda buxhetit të planifikuar.

Këtu është një udhëzues hap pas hapi për të filluar:

1. Regjistrimi për një kazino në internet Keno

Hapi i parë është që zgjidhni një kazino në internet që ofron Keno. Edhe pse kumari Keno është një parakusht këtu, lojërat e tjera janë të rëndësishme për një përvojë më të mirë. Dhe bonuset e disponueshme në platformë do të jenë gjithmonë një plus.

2. Regjistrimi i një llogarie

Pasi të keni gjetur një shtëpi të mirë me një lojë Keno në internet, është koha për të regjistruar një llogari. Kjo zakonisht përfshin sigurimin e disa informacioneve bazë si emri i plotë, adresa e emailit dhe data e lindjes.

3. Depozitimi i parave

Më pas, lojtari do të duhet të depozitojë disa para. Shumica e kazinove online ofrojnë një shumëllojshmëri mënyrash pagese, duke përfshirë kartat e kreditit, kuletat elektronike dhe transfertat bankare. Pra, duhet parë në mënyrat e pagesës së kazinosë në internet dhe zgjidhni me mençuri.

4. Gjetja e një loje Keno

Pasi të financohet llogaria, lojtari mund të lundrojë në seksionin e lojërave të kazinosë. Atje, ai mund të zgjedhë një lojë të mirë në internet Keno. Opsionet duhet të renditen nën kategorinë "llotari" ose "numra".

5. Zgjedhja e numrave

Tani, është koha për të zgjedhur numrat. Shumica e lojërave Keno i lejojnë lojtarët të zgjedhin nga 1 deri në 20 numra nga një grup prej 80. Përdoruesit mund të zgjedhin numra specifikë ose të përdorin opsionin "zgjedhja e shpejtë" për të marrë një biletë të rastësishme.

6. Vendosja e bastit

Më pas, lojtari duhet të vendosë një bast. Shuma që mund të vihet bast do të varet nga kazinoja dhe loja e zgjedhur. Por zakonisht varion nga disa cent në disa dollarë për lojë.

7. Shikimi i vizatimit

Pas zgjedhjes së numrave dhe vendosjes së bastit, lojtari është gati për të luajtur. 20 numra do të tërhiqen nëse ky është versioni klasik. Nëse luani Live Keno, një telefonues do të shpallë numrat. Lojtari do të fitojë në bazë të numrit të goditjeve që merr.

8. Mbledhja e fitimeve

Nëse lojtari ka fatin të fitojë, paratë do të kreditohen automatikisht në llogarinë e tij. Më pas, ai mund t'i tërheqë paratë ose t'i përdorë për të vazhduar të luajë.

shanset dhe pagesat e Keno në internet mund të ndryshojnë në varësi të basteve të zgjedhura. Dhe ky është një faktor që do të ndikojë në fitimet.

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Duke luajtur Keno falas

Shumë kazino online ofrojnë versione falas të Keno. Kjo mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar rregullat ose për të provuar një strategji të re.

Arsyeja është e thjeshtë: modaliteti falas mund të përdoret për të praktikuar para se të vini bast para të vërteta. Kjo është ndoshta strategjia më e mirë për t'u njohur me lojën dhe për të shmangur gabimet budalla kur luani realisht. Ne sugjerojmë lojtarët të kontrollojnë katalogun e shtëpisë dhe të shohin nëse janë të disponueshme lojërat Keno falas në internet. Opsionet për të luajtur Keno falas zakonisht përshkruhen si një version demo.

Ja pse të luash Keno falas mund të jetë një zgjedhje e mençur dhe e këndshme:

 • Mësoni Litarët: Nëse jeni i ri në Keno ose ndonjë lojë online për këtë çështje, zhytja direkt në baste me para të vërteta mund të jetë e frikshme. Lojërat falas online Keno ofrojnë terrenin perfekt për të kuptuar rregullat, për të kuptuar dinamikën e lojës dhe për të ndërtuar besimin tuaj.
 • Strategjizo dhe praktiko: Përpara se të hyni në botën e lojërave të fatit Keno në internet me para të vërteta, versionet e lojërave falas shërbejnë si një terren i shkëlqyer testimi. Provoni strategji të ndryshme, kuptoni se çfarë funksionon më mirë për ju dhe përsosni lojën tuaj. Mendoni si një provë përpara shfaqjes kryesore!
 • Eksploroni dhe zbuloni: Ka platforma të panumërta që ofrojnë Keno, secila me dhuntinë dhe variacionet e saj unike. Duke zgjedhur të luajnë Keno falas, lojtarët mund të eksplorojnë versione të shumta, të gjejnë Keno-n më të mirë në internet që i përshtatet stilit të tyre dhe të vendosin se ku do të dëshironin përfundimisht të vendosnin bastet e tyre.
 • Argëtim i pastër: Për shumë njerëz, tërheqja kryesore për të luajtur Keno falas në internet është gëzimi i plotë i lojës. Ofron një pushim, një moment argëtimi pa asnjë varg financiar. Gjithçka ka të bëjë me eksitimin e shortit dhe kënaqësinë e arritjes së saktë të këtyre numrave, të gjitha duke luajtur në një mjedis pa rrezik.
Image

Ndërsa Keno është një lojë fati, ka disa këshilla që mund të ndiqni për të rritur shanset për të fituar:

 • Qëndroni në një buxhet: Para se të luajë, lojtari duhet të vendosë për një buxhet dhe t'i përmbahet atij. Nuk rekomandohet ndjekja e humbjeve ose bastet më shumë se sa ishte planifikuar fillimisht.
 • Luaj të njëjtat numra: Disa lojtarë betohen duke luajtur të njëjtat numra çdo herë. Ndërsa kjo nuk do të rrisë domosdoshmërisht shanset për të fituar, mund të jetë një mënyrë argëtuese dhe supersticioze për të luajtur.
 • Shmangni pirjen gjatë lojës: Nuk duhet të jetë e nevojshme të thuhet diçka e tillë, por, për fat të keq, shumë njerëz largohen nga mendja gjatë një loje — dhe kjo sigurisht nuk është strategjia më e mirë për Keno.

Çfarë është strategjia më e mirë e Keno? Është e vështirë t'i përgjigjesh kësaj. Në fund të fundit, shanset janë të njëjta për çdo numër që të vizatohet. Pra, në terma afatgjatë, ne nuk do të jemi në gjendje të themi se cilët numra Keno janë më të zakonshëm.

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

një bonus kazinoje

Shumë kazino online ofrojnë bonuse dhe promovime për lojtarët Keno. Pra, është gjithashtu një ide e mirë t'i kontrolloni këto përpara se të luani. Disa formate të zakonshme përfshijnë një bonus mirëseardhjeje, raunde falas dhe një bonus depozite.

Përfitimi më i mirë që dikush mund të marrë priret të jetë një bonus pa depozite Keno. Por një ofertë e mirëpritur e mirë që kërkon një depozitë të vogël mund të jetë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të filluar.

Lojtarët mund të fitojnë para të vërteta duke përdorur një bonus Keno. Por është e rëndësishme të kontrolloni nëse një ofertë specifike mund të përdoret për të luajtur lojën tuaj të preferuar. Kufizimet zakonisht renditen në Termat dhe Kushtet.

Bonusi i mirëseardhjes
Image

Keno

 • Topa: Topat e ping pong-ut të etiketuara me numra dhe të vizatuar për të përcaktuar fituesit e çdo raundi Keno, duke pasur një rol të ngjashëm me zarin në katrahurë ose rrotën në ruletë.
 • Bast: Shuma e parave që një lojtar bast në një biletë të vetme Keno gjatë një raundi.
 • Tulla dhe llaç: I referohet kazinove fizike, personalisht, në krahasim me kazinotë në internet.
 • Telefonuesi: Anëtar i stafit të kazinosë përgjegjës për shpalljen e numrave fitues gjatë një loje Keno.
 • Demo lojëra: Simulime që luhen me para virtuale dhe nuk u paguajnë para reale përdoruesve.
 • Kuletat elektronike: Një portofol elektronik që lejon lojtarët të ruajnë dhe transferojnë para në mënyrë të sigurt në internet, si PayPal dhe Neteller.
 • Goditi: Fjalë zhargon kur numri i zgjedhur i një lojtari përputhet me një numër të tërhequr në një raund Keno.
 • Shtëpia: Njësoj si një kazino, në këtë kontekst.
 • Tregtar i drejtpërdrejtë: Një person real që shpërndan letra ose tërheq topa në kohë reale, në krahasim me një lojë të kompjuterizuar.
 • Shumëzues: Një faktor me të cilin një pagesë shumëzohet, duke rritur shumën e fituar.
 • Pagesa: Shuma e parave që lojtarët fitojnë për një bast të caktuar në një lojë.
 • Zgjedhja e shpejtë: Një opsion në lojërat Keno që zgjedh automatikisht numrat për lojtarin.
 • Gjeneruesi i numrave të rastësishëm (RNG): Një mjet i përdorur në lojërat video Keno për të gjeneruar në mënyrë të rastësishme numra për shortin. Përdoret për të siguruar lojë të ndershme në lojërat e kazinosë në internet.
 • Biletë: Secili
 • Bast: Një shumë parash bast në një lojë fati.
About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly
Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Keno

Kur bëhet fjalë për kazinotë në internet, ka shumë opsione të disponueshme për lojtarët që kërkojnë të provojnë fatin e tyre me Keno. Pra, gjetja e opsionit më të mirë mund të jetë një sfidë e vërtetë.

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Shanset dhe pagesat e Keno Online: Një udhëzues fillestar

Keno është një lojë që ekziston prej shekujsh, por vetëm së fundmi është bërë e njohur në versionin e saj online. Një nga avantazhet e të luajturit Keno është se sa miqësore janë rregullat e tij për fillestarët. Megjithatë, është e rëndësishme të kuptoni shanset dhe pagesat e kësaj loje për të rritur shanset për të fituar.

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Si të luani Keno Online: Rregulla dhe lojë

Keno është një lojë e njohur kazino në internet që ndërthur fatin dhe strategjinë. Loja është e lehtë për t'u mësuar dhe mund të sigurojë orë argëtimi për lojtarët.

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Strategjitë më të mira për të fituar në Keno Online

Keno është një nga lojërat më të njohura të lotarisë në kazinotë online, kryesisht për shkak të rregullave të thjeshta dhe dinamikës së pabesueshme. Dhe gjithë ai sukses bën që shumë lojtarë të përpiqen të zbulojnë misteret pas lojës.

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit Keno në internet

Keno është bërë shumë popullor në kazinotë online për një sërë arsyesh. Disa prej tyre janë të njohura, si rregullat e thjeshta të kësaj loje dhe aksesueshmëria e versionit online. Megjithatë, ka elementë të tjerë që ndihmuan për ta bërë Keno një sukses të jashtëzakonshëm.

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Variacionet e Keno në internet: Llojet e ndryshme të Keno Online

Ata thonë se shumëllojshmëria është erëza e jetës, dhe kjo është sigurisht e vërtetë kur bëhet fjalë për variacionet e Keno në internet. Nga Keno tradicionale te kthesat e reja emocionuese, lojërat e disponueshme po evoluojnë vazhdimisht.

Të rejat e fundit

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno
2021-06-17

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Ndonëse një lojë shumë e vjetër – me origjinë në Kinë më shumë se 3000 vjet më parë – keno është ende e fortë në shekullin e 21-të. Në të vërtetë, kjo lojë e njohur e lojërave të fatit ka hyrë në internet, ku entuziastët mund të luajnë keno në internet për para të vërteta.

Zbulohen sekretet e keno në internet
2020-10-29

Zbulohen sekretet e keno në internet

Lojë Keno është ndër lojërat më të famshme të luajtura në kazino online dhe është i famshëm për thjeshtësinë e tij. Kjo pjesë do të zbulojë ato këshilla masive që duhet të ndiqni për të thyer tabelën Keno, këto janë sekrete keno që nuk ju kanë thënë kurrë. Kur luani Lotarinë Keno lojëra , shumica e lojtarëve përdorin taktika për të zgjedhur numrat fitues për të mposhtur shanset, por duke qenë se Keno është një lojë fati, lojtarët megjithatë përpiqen të gjejnë mënyra alternative për të arritur numrat e duhur fitues. Është i quajtur sekreti i Numrave Keno.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Keno?

Keno është një lojë e njohur e lojërave të fatit në stilin e lotarisë që gjendet shpesh në kazino. Lojtarët zgjedhin numra nga një gamë e paracaktuar dhe më pas presin për një vizatim të numrave të rastësishëm. Sa më shumë numra që përputhen, aq më shumë fiton lojtari.

Si mund të luaj Keno në një kazino në internet?

Për të luajtur Keno në një kazino online, thjesht duhet të zgjidhni numrat tuaj dhe të vendosni bast. Pasi të keni bërë zgjedhjet tuaja, kazinoja në internet do të kryejë një vizatim me numra të rastësishëm dhe do të paguheni bazuar në numrin e numrave tuaj që përputhen me numrat e tërhequr.

A është e sigurt të luash Keno në një kazino në internet?

Po, të luash Keno në një kazino online me reputacion është e sigurt. Sigurohuni që të zgjidhni një kazino online të licencuar dhe të rregulluar për të garantuar sigurinë e lojës dhe transaksioneve tuaja financiare.

Cilat janë shanset për të fituar në kazino online Keno?

Shanset për të fituar në kazino online Keno mund të ndryshojnë në varësi të lojës specifike dhe numrit të pikave që zgjidhni për të luajtur. Është e rëndësishme të njiheni me shanset dhe pagesat e mundshme përpara se të vendosni bastet tuaja.

A mund të luaj Keno falas në kazinotë në internet?

Shumë kazino online ofrojnë mundësinë për të luajtur Keno falas në modalitetin demo. Kjo i lejon lojtarët të familjarizohen me lojën dhe rregullat e saj përpara se të vënë bast para të vërteta.

A ka ndonjë strategji për të luajtur Keno në kazinotë në internet?

Ndërsa Keno është kryesisht një lojë fati, disa lojtarë mund të përdorin strategji të tilla si zgjedhja e numrave të njëpasnjëshëm ose zgjedhja e numrave që nuk janë paraqitur në shortet e mëparshme. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani mend se Keno në fund të fundit është një lojë fati.

Cilat janë llojet e ndryshme të lojërave Keno të disponueshme në kazinotë në internet?

Kazinotë në internet mund të ofrojnë variacione të ndryshme të lojës Keno, duke përfshirë Keno tradicionale, Power Keno dhe Super Keno. Çdo variacion mund të ketë rregulla dhe struktura të ndryshme pagese.

A mund të luaj Keno në pajisjen time celulare në kazinotë në internet?

Po, shumë kazino online ofrojnë lojëra Keno të pajtueshme me celularin që mund të luhen në telefona inteligjentë dhe tabletë. Kjo i lejon lojtarët të shijojnë Keno në lëvizje.

Si t'i mbledh fitimet e mia nga kazino online Keno?

Nëse fitoni ndërsa luani Keno në një kazino online, fitimet tuaja zakonisht do të kreditohen në llogarinë tuaj të kazinosë. Më pas mund të zgjidhni të tërhiqni fitimet tuaja duke përdorur metodat e disponueshme të pagesës të ofruara nga kazinoja online.

A ka ndonjë bonus ose promovim për të luajtur Keno në kazinotë online?

Disa kazino online mund të ofrojnë bonuse ose promovime specifike për lojtarët e Keno, të tilla si bileta falas Keno, bonuse depozitash ose oferta për kthim parash. Sigurohuni që të kontrolloni faqen e promovimeve të kazinosë tuaj të zgjedhur në internet për çdo ofertë të lidhur me Keno.