Top 5 kartat gërvishtëse me RTP më të lartë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Ka ikur kohët kur lojtarët duhej të hynin në një dyqan lokal ose pikë karburanti për të blerë letra gërvishtëse. Sot, këto lojëra fati mund t'i luani nga distanca në kazinotë në internet duke përdorur celularin ose kompjuterin tuaj.

Por kur zgjidhni këto karta llotarie, kthimi te lojtari (RTP) ka një rol vendimtar. Në mënyrë ideale, biletat më të mira të lotarisë duhet t'u japin lojtarëve jo më pak se 96%, që do të thotë se lojtarët mund të presin të fitojnë më shpesh, megjithëse asgjë nuk është e sigurt. Pra, në këtë artikull, do të mësoni lojërat më të mira të kartave gërvishtëse me RTP më të lartë.

Top 5 kartat gërvishtëse me RTP më të lartë

Numrat me fat të Microgaming – 96,57%

Numrat me fat nga Microgaming është një nga letrat gërvishtëse më të mira për të fituar, falë RTP-së 96,57%. Në këtë lojë me fitore të menjëhershme, lojtarët duhet të përputhen me të paktën tre shifra të rastësishme për të fituar një shumëzues. Karta gërvishtëse ka dy seksione, me lojën 1 që strehon lojën bazë dhe Loja 2 që mban raundin e bonusit.

Lojtarëve u kërkohet të godasin një gong dhe të fitojnë një pagesë nëse numri me fat është 8. Lojtarët e Numrave me fat mund të fitojnë çdo gjë nga 28 deri në 8,888 herë të shumës, duke e bërë atë një nga kartat gërvishtëse më shpërblyese në internet.

Microgaming's Hack a Jackpot – 96,30%

Këtu është një tjetër Microgaming lojë me letra gërvishtëse me vlerë miqësore RTP. Në "Grusht një Jackpot", ju filloni duke vendosur një bast përpara se të shtypni butonin "New Card" për të luajtur. Nishanet do të fillojnë të dalin nga vrimat e tyre, ku mund të fitoni një vlerë shumëzuese nëse goditni ndonjë prej tyre.

Më poshtë janë objektivat e kësaj karte gërvishtëse në internet:

  • Përputhni tre simbole me goditjet për të fituar një pagesë.
  • Lojtarët mund të fitojnë deri në 10,000 herë të aksioneve.
  • Aktivizoni raundet e bonusit duke mbledhur mjaft simbole të shpërndarjes.

Dëshira e Bingos në Mekë për një Jackpot - 96,06%

Ndonjëherë, të luash një kartë gërvishtëse pa tabelën tradicionale të lojës 3x3 mund të jetë freskuese. Meka Bingo's Wish Upon a Jackpot e ofron këtë duke ruajtur ndjenjën konvencionale të gërvishtjes së letrave.

Kjo lojë i teleporton lojtarët në një botë me përralla, ku simbolet si Gingerbread Man, Puss in Boots dhe Frog Prince mund të jenë shumë shpërblyese. Wish Upon a Jackpot ka gjithashtu një lojë bonus ku Kumbara mund të shfaqet rastësisht për të krijuar çmime më të mëdha në para.

Pig Wizard i Blueprint Gaming - 95,82%

Megjithëse RTP është pak më poshtë standardit të industrisë, Pig Wizard është ende një nga kartat gërvishtëse më të mira në internet. Është një lojë gazmore 3D në të cilën derrat me rroba mund të bëjnë njëkohësisht magji, mallkime dhe bekime.

Magjistari i derrit me një mantel të mbuluar me yje është simboli premium në këtë kartë gërvishtëse, duke i shpërblyer lojtarët me 100 herë bast për gjetjen e të paktën tre prej tyre. Kjo gjithashtu do të zhbllokojë një lojë virtuale, ku do të hidhni një zare virtuale dhe do të rrisni shanset tuaja për pagesa më të mëdha.

Milionat e Merlinit të NextGen - 95.17%

NextGen Gaming është më popullor për të lojëra elektronike emocionuese në internet sesa letrat gërvishtëse. Por edhe ky ia vlen të luhet. Merlin's Millions ndjek përrallën e magjistarit të besuar të Mbretit Arthur, i cili hedh magjinë e tij për të ndihmuar lojtarët të fitojnë xhekpotin prej 250,000 dollarësh.

  • Drejtoni lojën dhe gërvishtni nëntë kutitë në rrjet.
  • Fitoni një pagesë nëse përputheni me të paktën tre simbole që përputhen.
  • Simbolet e pagesës përfshijnë vetë Merlinin, rruzullin, bufat dhe librat me magji.
  • Ju mund ta luani këtë lojë me temë magjike për $0,20 deri në $200.

konkluzioni

Nëse tarifat miqësore të RTP janë prioriteti juaj, këto janë kartat më të mira gërvishtëse në internet, sepse ato kanë disa nga tarifat më të larta të RTP që mund të gjeni në faqet më të mira të kazinove në internet. Por mbani mend se letrat gërvishtëse janë lojëra të bazuara në fat, që do të thotë se asnjë strategji nuk mund të rrisë RTP-në teorike. Pra, argëtohuni pa asnjë pritshmëri për të arritur një fitore të madhe.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cila kartë gërvishtëse në internet është më e mira?

Kur zgjedhin një kartë gërvishtëse, lojtarët duhet të marrin parasysh vlerën RTP (kthimi te lojtari), që do të thotë se Numrat me fat nga Microgaming janë më të mirat për të luajtur. Megjithatë, një RTP më e lartë nuk garanton fitore të shpeshta sepse rezultatet e lojës janë 100% të rastësishme.

Pse RTP është i rëndësishëm për kartat gërvishtëse?

RTP përcakton shumën maksimale që lojtarët mund të fitojnë nga një bast 100$. Pra, nëse RTP është 96%, pagesa maksimale do të ishte 96 dollarë. Me pak fjalë, një RTP më e lartë do të thotë më shumë fitore të pritshme në afat të gjatë.

Si mund të gjej karta gërvishtëse me RTP më të lartë?

Referojuni listës në OnlineCasinoRank për të luajtur lojëra me letra gërvishtëse me të paktën 96% RTP. Përndryshe, kontrolloni gjithmonë tabelën e pagesave përpara se të luani këto letra për të ditur normën e pritshme të kthimit te lojtari.

A janë më të shtrenjta për t'u luajtur kartat gërvishtëse me RTP të lartë?

Jo, kufijtë e basteve shpesh varen nga zhvilluesi i lojës. Pra, kontrolloni tabelën e pagesave të një karte për të ditur kufijtë e basteve përpara se të luani.

A mund të fitoj më shumë para duke luajtur letra gërvishtëse me një RTP të lartë?

Kjo varet nga zhvilluesi i lojës. Për shembull, në lojërat e listuara në këtë faqe, ju mund të fitoni më shumë para duke luajtur Merlin Millions të NextGen sesa Pig Wizard të Blueprint Gaming. Prandaj, konfirmoni pagesën maksimale në tabelën e pagesave.

Kartat gërvishtëse në internet kundrejt atyre tradicionale: Njihni dallimet

Kartat gërvishtëse në internet kundrejt atyre tradicionale: Njihni dallimet

Gërvishtja është një lojë e vjetër kumari ku lojtarët blejnë një biletë lotarie dhe gërvishtin shtresën e argjendtë për të zbuluar çmimin. Lojtarët mund t'i blejnë këto bileta në kazinotë tokësore, pika karburanti, dyqane ushqimore dhe dyqane të tjera me pakicë. Rregullat dhe pagesat mund të ndryshojnë, por ato janë përgjithësisht të lehta për t'u luajtur dhe i ofrojnë lojtarit kënaqësi të menjëhershme.

Këshilla për fitimin e kartave gërvishtëse

Këshilla për fitimin e kartave gërvishtëse

Kur bëhet fjalë për emocione dhe argëtim, ka disa lojëra kazino në internet që mund të krahasohen me kartat gërvishtëse. Qëllimi i këtyre lojërave është që lojtarët të gërvishtin letrat në mënyrë që të zbulojnë shpërblimin e misterit që fshihet pas tyre. Pyetja është, pse disa lojtarë janë më të suksesshëm në të se të tjerët? A mund të ndodhë që këta lojtarë të kenë një strategji sekrete në arsenalin e tyre? Në këtë artikull, ne diskutojmë disa këshilla bazë se si të fitoni letra gërvishtëse dhe si të fitoni një avantazh ndaj kundërshtarëve tuaj.

Lojë me letra gërvishtëse

Lojë me letra gërvishtëse

Letrat me gërvishtje janë padyshim lojërat perfekte për lojërat e fatit me kosto të ulët dhe me rezultate të menjëhershme. Me këto lojëra, lojtarët duhet vetëm të gërvishtin fletën e biletës për të zbuluar çmimin. Dhe falë teknologjisë, lojtarët e fatit mund të përdorin kartat me gërvishtje në internet nga distanca në pajisjet e tyre të internetit.