Udhëzues Baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni më shumë vazhdimisht

Baccarat

2021-11-14

Eddy Cheung

Po kërkoni të luani baccarat online për herë të parë? Lexoni fillimisht këtë udhëzues baccarat. Bakarat është një nga ato lojëra ku lojtarët e rinj mund të ndihen të frikësuar para se të vendosen. Kjo është për shkak se loja duket kaq e rastësishme, ku tregtari shpërndan letra pa rimë.

Udhëzues Baccarat për t'ju ndihmuar të fitoni më shumë vazhdimisht

Përkundrazi, baccarat është padyshim loja më e drejtpërdrejtë e kazinosë në internet për të luajtur. Zakonisht, lojtarët nuk kanë nevojë të zotërojnë ndonjë strategji për të filluar të luajnë. Pra, ky lexim 3-minutësh duhet t'ju ndihmojë të bëheni shpejt një lojtar profesionist i Bakaratit.

Kuptoni skajin e shtëpisë

Kur luani ndonjë lojë në një kazino online, është e rëndësishme që së pari të kuptoni skajin e shtëpisë. Kjo do t'ju ndihmojë të dini pozicionin tuaj fitues përpara se të bëni baste. Thënë kështu, shmangni gjithmonë 'bastin pinjoll' ose barazimin nëse doni të mbijetoni në botën e baccarat. Ky bast ka një avantazh shtëpie prej 14.4%.

Në vend të kësaj, shkoni për bast bankier, i cili ka një avantazh shtëpie prej 1.06%. Bastet e lojtarëve gjithashtu nuk janë të drejtë, pasi lojtarët gëzojnë një avantazh shtëpie prej 1,24%. Vetëm mos harroni se kazinoja në internet do të marrë shkurtimin e saj nga fitimet e bankierëve. Kjo është arsyeja pse lojtarët ekspertë të baccarat preferojnë bastet e lojtarëve.

Luaj Mini Baccarat

Nëse luani baccarat online, ka të ngjarë të hasni versionet "mini" dhe "big". Siç lë të kuptohet emri, i pari zë vend në një tavolinë të madhe me 12 deri në 14 ulëse lojtarësh. Është interesante se çdo lojtar do të ketë radhën e tij për të qenë tregtari, duke ju lejuar të merrni një ndjenjë të letrave. Por ka një kapje. Basti minimal mund të variojë nga 50 deri në 100 dollarë.

Sa i përket variantit mini-baccarat, loja zhvillohet në tavolina më të vogla me deri në shtatë lojtarë. Këtu, ju nuk do të keni një mundësi për të qenë tregtari, me shtëpinë që trajton gjithçka. Por kur bëhet fjalë për aksionet, lojtarët mund të rrezikojnë midis $5 dhe $10 si bast minimal. Shtoni rregullat e thjeshta të lojës, dhe mini-baccarat është loja që duhet mposhtur.

Komisioni i Bankierit

Siç u tha më parë, basti i bankierit nuk është i përshtatshëm për lojtarët, pavarësisht se ofron një avantazh tërheqës për shtëpinë. Në këtë rast, shtëpia do të marrë një ulje prej 5% nga fitimet tuaja. Disa kazino të pangopura madje do të marrin deri në 20% nga fitimet tuaja. Pra, nëse vendosni të vini bast në dorën e bankierit, zgjidhni atë me komisionin më të ulët.

Për ta ditur këtë, lexoni gjithmonë faqen e kushteve dhe kushteve të lojës. Përndryshe, pyesni tregtarin se cila është prerja e tyre nëse jeni duke luajtur versionin live. Dhe nëse nuk merrni një përgjigje të qartë, hiqni atë kazino në internet në favor të një faqeje të besuar të lojërave të fatit.

Ndërkohë, mbani në mend se vendosja e bastit bankier është e këshillueshme vetëm nëse basti i lojtarit ka shijuar një seri të nxehtë fitimesh dhe gjërat do të ndryshojnë.

Kërkoni bonusin Baccarat

Një nga arsyet kryesore për të luajtur baccarat në internet është bollëku i shpërblimeve dhe shpërblimeve të besnikërisë. Këto stimuj mund t'ju ndihmojnë të rrisni fitimet tuaja dhe të mbroni financimin tuaj kundër humbjeve. Në mënyrë tipike, kazinotë më të mira në internet u ofrojnë lojtarëve shpërblime si kthim parash, bonuse depozitash dhe rrotullime falas për fansat e lojërave elektronike.

Por sado të mira që vijnë, bonuset e kazinosë veprojnë si karrem. Lojtarët do të duhet të plotësojnë terma dhe kushte specifike përpara se të tërheqin paratë e tyre të bonusit. Pra, sigurohuni që kërkesat e basteve të jenë të qëndrueshme përpara se të kërkoni ndonjë bonus të kazinosë në internet.

konkluzioni

Baccarat mund të jetë dërrmuese për fillestarët. Ju duhet të mësoni strategjitë bazë, numrat, tabelat dhe sistemet. Por siç mund ta shihni, të mësuarit e strategjive të fitimit të baccarat nuk ka pse të jetë një çështje e ndërlikuar. Thjesht qëndroni te bazat e mësipërme dhe merrni kohë të mjaftueshme në tryezë. Në fund të fundit ka të bëjë me sensin e përbashkët.

Të rejat e fundit

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2
2023-06-01

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë