Lojëra

December 2, 2021

Çfarë është Slingo? Gjithçka që duhet të dini

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Pra, çfarë është Slingo? Siç sugjeron emri, Slingo është një lojë kazino në internet që ofron përzierjen e përsosur midis automateve dhe bingos. Edhe pse njerëzit kanë shijuar Slingo që nga viti 1994, vetëm deri në vitin 2015 Gaming Realms mori të drejtat e plota për këtë lojë.

Çfarë është Slingo? Gjithçka që duhet të dini

Fillimisht, Slingo u krijua për të qenë një lojë falas, megjithëse versionet më të fundit ofrojnë lojë me para reale. Shpesh, do ta luani në një rrjet 5x5, që i ngjan një karte bingo me 75 topa.

Poshtë, do të shihni një mbështjellje me rresht të vetëm, numra pritës dhe simbole të kryqëzuara nga karta. Ende nuk e kuptoni? Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë!

Si të luani Slingo

nëse ti vizitoni kazinotë më të mira në internet, ka 101% mundësi që të luani lojëra elektronike dhe bingo në internet. Tani kombinoni intrigat e të dyja lojërave dhe vendoseni në një rrjet 5x5, duke shfaqur deri në 25 numra të rastit. Shifrat janë nxjerrë nga formati standard i bingos me 75 topa.

Përgjatë pjesës së poshtme të rrjetës, do të shihni një linjë të vetme slot ose bobina. Ai shfaq pesë numra ose simbole në çdo rrotullim. Zakonisht, lojtarët marrin 10 deri në 20 rrotullime, me qëllim që të heqin sa më shumë numra në letra. Lojtarët duhet të plotësojnë kominoshe dhe linja në tabelë që ngjajnë me një kartë bingo për të fituar raundin.

Ndërsa krijoni linjat fituese, ju merrni pikë fituese për arsye të ndryshme, si p.sh. shënimi i një linje ose karte të tërë. Më pas, çmimi në para jepet në varësi të numrit të pikëve që grumbulloni në fund të rrotullimeve tuaja të caktuara.

Ndërkohë, eksitimi vazhdon të rrjedh kur ikona të tilla si djalli dhe shakaxhiu kërcejnë në mes të rrotullimit. Për shembull, vendosja e simbolit të shakasë i lejon lojtarët të zgjedhin një numër në kolonën sipër simbolit. Gjithashtu, super shakaja ju mundëson të shënoni çdo numër në rrjetin 5x5, ndërsa simboli i rrotullimit falas ju jep një shans shtesë për të fituar.

Vazhdo te lexosh

Ju mund të grumbulloni pikë shtesë gjatë lojës duke fituar horizontale, vertikale, diagonale ose duke krijuar një shtëpi të plotë. Pas kësaj, lojtari me më shumë pikë në modalitetin multiplayer merr çmimin premium. Sigurisht, kjo varet kryesisht nga fati, megjithëse disa variante Slingo vijnë me raunde bonus, të ngjashme me lojërat elektronike në internet.

Duke folur për bonuset Slingo, ju mund të zgjidhni midis tre ikonave për të zbuluar shpërblimin nëse ju kërkohet. Gjithashtu, lojtarët mund të blejnë rrotullime shtesë në variante të tjera nëse janë afër krijimit të një shtëpie të plotë ose më shumë linja fituese. Kini kujdes, megjithatë, se versioni me shumë lojtarë zakonisht ka një kufi kohor. Pra, përdorni rrotullimet tuaja sa më shpejt që të jetë e mundur.

Këshilla për të fituar duke luajtur Slingo në internet

Si çdo lojë tjetër kazino në internet, ka disa strategji për të rritur shanset tuaja për të fituar në Slingo. Më poshtë janë disa:

  1. Gjëja e parë që duhet të bëni kur luani Slingo është të lexoni me kujdes rregullat e lojës. Ndërsa loja bazë ngjan në shumicën e varianteve, secila mund të ketë veçori dhe fuqi unike.

  2. Gjithashtu, mësoni të përdorni me maturi kafshët tuaja të egra. Mos nxitoni gjithmonë për të përfunduar Slingo-n e radhës. Në vend të kësaj, mendoni përpara duke liruar sheshin qendror për të zhbllokuar fitoret e ardhshme.

  3. Së fundmi, dhe më e rëndësishmja, mendoni dy herë përpara se të blini ato rrotullime shtesë. Në këtë lojë fati, nuk ka asnjë garanci që rrotullimet shtesë mund të rezultojnë në një fitore. Pra, mos blini rrotullime të kushtueshme nëse nuk jeni të sigurt për lëvizjen tuaj të ardhshme.

A jeni gati të luani Slingo?

Në përgjithësi, Slingo është një lojë mjaft e drejtpërdrejtë e parkuar me fuqi dhe veçori të veçanta. Loja është e lehtë për t'u luajtur dhe ju ofron diçka të re larg videove njëdimensionale dhe bingos. Pra, gjeni një kazino të rregulluar në internet dhe provo Slingo sot!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme