Lajme

October 23, 2023

Spribe nënshkruan Marrëveshjen e Brandimit me Kampionatin Ultimate Fighting

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Spribe, një zhvillues i njohur i lojërave të kazinosë, ka nënshkruar një marrëveshje të shënuar me UFC (Ultimate Fighting Club), një garë profesionale e arteve marciale të përziera. Kjo marrëveshje mbulon konkursin UFC 294 që do të mbahet në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe, këtë fundjavë. 

Spribe nënshkruan Marrëveshjen e Brandimit me Kampionatin Ultimate Fighting

Pas kësaj marrëveshjeje shumëvjeçare sponsorizimi, Spribe do të marrë një markë të rëndësishme në UFC 294 dhe brenda dhe rreth tetëkëndëshit. Zhvilluesi i lojës do të marrë gjithashtu një rritje të markës në ngjarjet e mëvonshme pay-per-view dhe luftimeve të natës.

Përveç rritjes së ekspozimit të markës, Spribe do të përdorë marrëveshjen për të ndërtuar integrime të markës brenda transmetimeve të drejtpërdrejta të çdo karte të zgjedhur të natës së luftimit. Kompania do të marrë gjithashtu një grant vjetor nga Ambasadori i Markës UFC për të promovuar më tej partneritetin përmes paraqitjeve, përmbajtjes dhe teknikave të marketingut krijues.

SPRIBE është një furnizues i famshëm softuerësh i specializuar në zhvillimin e zgjidhjeve dhe funksionimin e iGaming kazinove online. Kompania synon të krijojë produkte revolucionare që ndikojnë në sektorin e lojërave të fatit. Një nga arritjet kryesore të Spribe është Aviator, një lojë popullore përplasjeje që ofron një përvojë pilot me ritme të shpejta dhe shpërblyese. 

Në fillim të këtij muaji, Spribe nënshkroi një marrëveshje ekskluzive për shpërndarjen e përmbajtjes me Light & Wonder, një platformë popullore e grumbullimit të lojërave. Kjo marrëveshje do të shohë kompaninë lojëra lëshohet në platformë në të gjithë Shtetet e Bashkuara. 

Grant Norris-Jones, Zëvendës President i Lartë i UFC i Partneriteteve Globale, komentoi:

"Ne jemi të emocionuar të mirëpresim SPRIBE si një partner zyrtar të UFC. SPRIBE krijon llojin e lojërave të gjeneratës së ardhshme që kanë një tërheqje të fortë për fansat e UFC sepse ato ofrojnë një përvojë unike, me karakteristika emocionuese, grafikë mahnitëse dhe lojë tërheqëse. Ne' jam i emocionuar për t'i ndihmuar ata të arrijnë një shtrirje më të gjerë për markën e tyre dhe lojërat e tyre."

Giorgi Tsutskiridze, CCO në Spribe, shtoi: 

"Ky është një partneritet i rëndësishëm për SPRIBE dhe Aviator, duke i bërë më shumë lojtarë të vetëdijshëm për lojën se kurrë më parë. Aviator është tashmë loja përplasjeje më e luajtur në botë me më shumë se 10 milionë lojtarë në muaj, por kjo marrëveshje me UFC do të katapultojë vërtet atë në stratosferë."

Zyrtari vuri në dukje se ky është një bashkëpunim i vlefshëm marketingu për Spribe që thekson më tej popullaritetin e Aviator.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme