Lajme

June 26, 2023

Spinomenal prezanton turneun e tij krejt të ri "Into the Universe".

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Spinomenal, një ofrues i nivelit të lartë të përmbajtjes iGaming, ka njoftuar publikimin e turneut të tij inovativ "Into the Universe". Në këtë ngjarje kazino, lojtarët pjesëmarrës do të luftojnë për të fituar një pjesë më të madhe të çmimit prej 200,000 €.

Spinomenal prezanton turneun e tij krejt të ri "Into the Universe".

Sipas sponsorit të turneut, eventi do të zgjasë dy muaj e gjysmë. Ai do të zgjasë nga 5 korriku deri më 27 shtator.

Për herë të parë, koncepti revolucionar i Universit të përbashkët të Spinomenal do të formojë bazën e kësaj turne i ri. Ai përmban deri në 12 raunde, secila me temën e vet unike për të ruajtur angazhimin e lojtarëve.

Temat e turneut përfshijnë:

 • Pylli i pasurisë
 • Mbretëresha e Birrave
 • Thesaret e lashta
 • Magjia e fatit e Loki-t
 • Kafshët madhështore
 • Ujqërit e egër
 • Cash Queens
 • Thesaret egjiptiane
 • Aventurat e egra
 • Zonja me fat
 • Legjenda e Zotave Demi
 • Përballja përfundimtare

Ky është i njëjti koncept Spinomenal i përdorur në turneu i Epokës së Artë që filloi në prill 2023. Ai ka një grup çmimesh 150,000 € dhe, si turneu "Into the Universe", turneu Golden Era ka deri në 12 ngjarje, me 190+ të operatorit lojërat e kazinosë në internet kualifikuese për ngjarjen.

Faqet e rregulluara të kazinove në internet pjesëmarrja në turneun e ri do të ketë akses në mjete të shumta dhe aktivitete të gjera për të rritur angazhimin dhe mbajtjen e lojtarëve. Turneu i ri është i disponueshëm për më shumë se 220 lojëra elektronike në internet.

Çdo raund në turne do t'u fitojë lojtarëve 10% shtesë në pikë krediti që kontribuojnë në rezultatin total. Lojtarët vazhdojnë të grumbullojnë pikë ndërsa synojnë finalen e madhe të turneut: Përballja Final. Ata mund të rrisin renditjen e tyre të lidershipit duke përfunduar detyrat dhe duke përfituar nga Përmirësuesit e Rezultateve.

Sipas hulumtimeve të brendshme nga Spinomenale, kazinotë përjetuan një shkallë të lartë të mbajtjes së lojtarëve prej 40% për lojtarët që luajtën turnet e operatorit nga raundi i parë deri në fund. Kompania thotë se kjo është një dëshmi e ndikimit që turnet e saj konkurrues mund të kenë te lojtarët dhe operatorët.

Nir Ronen, COO i Spinomenal, shprehu kënaqësinë e tij duke thënë:

"Universi ynë Spinomenal e kapi me të vërtetë imagjinatën e lojtarëve falë konceptit të tij unik dhe ne nuk mund të ishim më të lumtur që tani të nisnim turneun epik "Into the Universe". Lojtarët do të kenë një afinitet të menjëhershëm me personazhet që futen në tregime dhe botë të reja ku ka një shans të shtuar për fitore të mëdha”

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme