Lajme

October 5, 2020

Si të zbuloni një kazino mashtruese

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Nuk vihet në dyshim se kazinove online vijnë me lehtësi, fleksibilitet dhe komoditet. Ai gjithashtu ofron mundësinë për të luajtur me ritmin tuaj, ju gjithashtu mund të provoni mbi një mijë lojëra në të njëjtën kohë. Të gjitha këto veçori të ëmbla të kazinosë në internet nuk mund të sqarohen duke theksuar një rrezik ose zhgënjim që mund të haset.

Si të zbuloni një kazino mashtruese

Rreziku për të mos pasur njohuri të plota për kazinonë online në të cilën luani mund të jetë po aq i madh sa humbja e të gjitha parave tuaja pa asnjë gjurmë se si t'i ktheni ato. Kjo ndodhi mund të shmanget në kohën e duhur nëse një lojtar mund të zbulojë se kazinoja në internet që ai po patronizon është një Kazino Mashtrues.

Çfarë është një kazino mashtrues?

Një Kazino Rogue është zhargon midis lojtarëve për të përshkruar një kazino në internet që është futur në listën e zezë për shkak të mospërputhjeve dhe atributeve të mashtrimit. Për të identifikuar këtë kazino mashtruese, një lojtar duhet të bëjë kontrollin e nevojshëm të sfondit, një nga metodat më të lehta është të lexoni komentet e lojtarëve të tjerë të shpërndara në internet. 

Shumica e këtyre kazinove mashtruese paguajnë blogerët dhe renditësit për të shkruar komente sensacionale për kazinonë e tyre në internet. Si lojtar, kur lexoni komente, sigurohuni që të bëni dallimin midis një postimi të sponsorizuar dhe një postimi të sinqertë të rishikimit. Për më tepër, bëni kujdesin e duhur për të lexuar gjithmonë komentet e njerëzve të tjerë nëse ka ndonjë në faqen e internetit ku keni kontrolluar.

Si të identifikoni një kazino mashtruese në internet - Rogue Casino

Bazuar në përvojën, do të kuptoni se nuk është saktësisht e vështirë të identifikosh një kazino mashtruese. Megjithatë, një fillestar mund të humbasë këta identifikues kyç; edhe një profesionist shpesh mund të ketë gjykimin e tyre gërryer nga ndjenjat. Në këtë rast nevojitet kujdes.

Së pari, mos u bini kurrë pas atyre kazinove në internet që janë të zellshme për to bonuse dhe promovime. Shumica e tyre mund të jenë karrem, përveç kësaj, sigurohuni që të konfirmoni që ato janë të licencuara nga agjenci me reputacion. Pa pyetur, çdo kazino online me besueshmëri do të shkruajë me guxim në faqen e tyre të internetit autoritetet e tyre të licencimit, një kazino e mirë online shpesh posedon dy ose më shumë licenca.

Rëndësia e një ADR në zbulimin e një kazinoje mashtruese në internet

ADR - Zgjidhja Alternative e Mosmarrëveshjeve. Një kazino mashtruese nuk do të ketë kurrë një ADR. ADR-ja bëhet e rëndësishme në një situatë ku një kazino në internet ka eksploruar çdo mekanizëm të brendshëm për të zgjidhur një mosmarrëveshje me një klient. Nëse klienti mbetet i pakënaqur me mënyrën se si u trajtua situata, është përgjegjësia e kazinosë në internet që t'i drejtojë organizatat e tyre ADR klientit për të nisur një raport zyrtar. ADR është zakonisht një organ i pavarur që nuk do të mbajë kurrë anë, ata janë të detyruar të dëgjojnë të dyja palët dhe të japin një vendim në përputhje me rrethanat.

Më besoni, nuk ka asnjë mënyrë që një kazino mashtruese të ketë këtë lloj mekanizmi. Për të qenë dyfish i sigurt, thjesht pyesni për ADR-në e tyre dhe do të shihni që kazinoja mashtruese të zbrazet mbi ju. Më lejoni ta kuptoj shpejt këtë, nëse ende nuk jeni të kënaqur me vendimin e nxjerrë nga ADR, i cili është shumë i rrallë, mund të bëni një hap më shumë. Ky hap i fundit është t'i shkruani autoritetit licencues që i ka dhënë kazinosë në internet autoritetin për të operuar, ky organ nuk do të gabojë kurrë.

Gjërat që mund t'i vlerësoni shpejt për të identifikuar një Kazino Mashtrues

Sigurohuni që faqja të jetë e sigurt dhe e sigurt duke kontrolluar nëse ka shenjën me dry në shiritin e adresave. Kyçja pohon se kazinoja në internet po përdor kriptimin SSL për të mbrojtur të dhënat dhe privatësinë tuaj.

Një kazino e mirë në internet duhet gjithashtu të ketë verifikimin e identifikimit 2FA (Autentifikimi me dy faktorë).

Një kazino e besueshme në internet duhet të ketë disa ofrues kryesorë të lojërave në listën e tyre të furnizuesve të lojërave. Sigurohuni që ata të kenë të paktën 3 nga sa vijon në koleksionet e tyre:

I. Microgaming II. Evolution Gaming III. Big Time Gaming IV. NetEnt V. Playtech

Të kesh ndonjë nga këto mund të vërtetojë besueshmërinë e tyre në një farë mase.

Përpiquni të komunikoni me kanalet e tyre të mbështetjes, qoftë përmes emailit ose butonit të bisedës live në sit nëse e kanë atë. Kjo do t'ju ndihmojë të konfirmoni se sa shpejt ata përgjigjen ndaj problemeve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme