Lajme

March 19, 2021

Shmangni këto mendime të pamenda kur bëni bastin tuaj të parë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kazinotë në internet nuk do të kishte ardhur në një kohë më të mirë, veçanërisht kur kazinotë me bazë tokësore luftojnë me rregullat e Covid-19. Por nëse jeni duke luajtur në një kazino me tulla dhe në një kazino online, zhvillimi i këmbëve të ftohta në fillim është një domosdoshmëri. Kjo sepse ju ose mund të fitoni një shumë kolosale ose të humbni të gjithë bankrollin. Pra, nëse doni të shijoni shpërblimet, mbajini këto pyetje jashtë mendjes suaj.

Shmangni këto mendime të pamenda kur bëni bastin tuaj të parë

A do të marr shpërblimin tim nëse fitoj?

Përpara se të filloni të luani lojën tuaj të parë të kazinosë në internet, dijeni se kazinoja fiton në fund, falë avantazhit të shtëpisë. Por kjo nuk do të thotë se nuk mund të fitosh asgjë. Nëse i luani letrat mirë, mund të fitoni më shpesh sesa mund ta imagjinoni.

Por si fillestar, është normale të ndihesh pak pesimist për të fituar. Ka histori të panumërta të bastorëve që janë mashtruar nga fitimet e tyre nga kazinotë mashtruese. Për fat të mirë, kjo është mjaft e pamundur nëse luani në kazinotë online të rregulluara. Këto kazino sigurojnë që çdo fitore që bëni të paguhet deri në monedhën e fundit dhe në kohë. Prandaj, rregullimi i kazinosë është kritik.

A do të humbas para?

Siç u tha më parë, mundësia për të bërë një humbje është një skenar i pashmangshëm kur luani kumar. Pra, për t'u izoluar kundër këtij shoku, kuptoni skenarin më të keq dhe shikoni nëse mund ta përballoni atë. A do të vijë bota në një fund të papritur? A do t'i paguani faturat e shtëpisë tuaj në kohë? A do të flini i uritur?

Nëse mendoni se skenarët e mësipërm të dhimbshëm janë një mundësi, mos vini bast. Rregulli i thjeshtë është të vini bast një shumë që mund të përballoni për të humbur. Gjithashtu, luani për argëtim dhe jo për të siguruar jetesën nga kjo. Dhe më e rëndësishmja, të keni gjithmonë një bankroll dhe ta menaxhoni atë në mënyrë profesionale.

Cilat lojëra duhet të luaj?

Lloji i lojëra ju luani është drejtpërdrejt proporcionale me atë nëse bankroll juaj do të rritet apo ulet. Përpara se të bëni bastin tuaj të parë, së pari, pyesni veten nëse dëshironi ta luani me rrezik me fitore të mëdha ose nëse dëshironi të luani me shuma më të vogla, por të fitoni shpesh.

Për shembull, nëse doni të luani slot makina, mësoni disa gjëra rreth variancës. Shumica e lojërave elektronike të videove vijnë në variancë të lartë, të mesme ose të ulët. Lojërat Jackpot, për shembull, janë sfiduese për të fituar, por rezultati justifikon pritjen. Ju gjithashtu mund të luani lojëra me baste prej 1$ ose më pak që garantojnë fitore të shpeshta të vogla. Megjithatë, lojërat me variancë të ulët mund të ushqehen me shpejtësi në të gjithë bankrollin tuaj.

A duhet të bëj diçka tjetër?

Shumica e lojtarëve fillestarë kanë frikë nga ndryshimi dhe të provojnë diçka të re. Edhe pse kjo nuk është një ide e keqe, ju mund të përfundoni duke humbur një kohë të madhe. Harrojeni për aktivitetet e tjera argëtuese përpara se të bëni bastin tuaj të parë të kazinosë në internet. Mendja juaj mund të përfundojë duke ju bindur që të harroni të bëni bast.

Lëvizja e mençur është ta bëni atë bast nëse nuk keni ndonjë arsye të fortë për të mos e bërë këtë. Harrojini të gjitha ato thashetheme të shëmtuara rreth lojërave të fatit në internet. Dhe nëse nuk ndiheni rehat, mund të provoni fillimisht me një bast të vetëm. E vërteta është se ju kurrë nuk mund të dini se çfarë ju mungon derisa ta provoni.

Si do t'i shpenzoj fitimet e mia?

Është në ADN-në e çdo lojtari serioz të kumarit të mendojë se si do t'i shpenzojnë paratë e tyre pas atij fitimi xhekpot-i befasues. Ndërsa është në rregull të ëndërrosh të mëdha, duhet të fillosh të mendosh për shpenzimin e shpërblimit pasi ta marrësh atë. Ndërkohë, vendosni të gjitha mendimet tuaja për të bërë strategjinë e përsosur të lojërave të fatit. Pa këtë dhe pak fat, nuk do të bëni asgjë, duke ëndërruar jackpot-in.

Mendimet Përfundimtare

A jeni më në fund gati për bastin tuaj të parë? Thjesht qetësohuni dhe trajtoni frikën tuaj në mënyrë racionale. Kjo vlen edhe për kumarxhinjtë me përvojë. Gjëja kritike është të argëtoheni. Nëse fitoni, trajtojeni si fat të mirë ose bonus. Kenaqu!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme