Lajme

May 6, 2021

Shanset për të fituar një lojë kazinoje në internet

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Përpara se të vendosni të parën kazino online llogari, duhet të mendoni për shumë çështje. Gjëja e parë që pyesni veten është nëse investimi ia vlen apo jo. Ndërsa shanset tuaja për të fituar janë padyshim të ulëta për shkak të avantazhit të shtëpisë, ka faktorë të tjerë në lojë që mund t'ju bëjnë fitues ose humbës. Pra, ky artikull u përgjigjet të gjitha pyetjeve në lidhje me kazinotë në internet për t'ju dhënë një pasqyrë të qartë të mundësive tuaja për të fituar në kazinotë online.

Shanset për të fituar një lojë kazinoje në internet

A janë të manipuluara kazinotë në internet?

Ju ndoshta njihni dikë ose një mik të cilit i janë grabitur paratë nga faqet mashtruese të lojërave të fatit. Akoma më keq, lojtarët përjetojnë humbje të gjata, saqë mund të fillojnë të dyshojnë në besueshmërinë e lojërave të fatit në internet.

Por nëse nuk jeni duke luajtur në një faqe të parregulluar, lojërat duhet të jenë 100% të lira dhe të drejta. Kjo për shkak se shumica e kazinove në internet përdorin RNG (Random Number Generator) për të prodhuar rezultate të paparashikueshme në çdo bast që vendosni. RNG prodhon miliona rezultate çdo minutë, duke e bërë të pamundur manipulimin e rezultateve. Prandaj, gjeni një kazino të rregulluar në internet dhe provoni fatin tuaj.

The House Edge dhe RTP (Kthimi te përqindja e lojtarit)

Shumica e lojtarëve shpesh përpiqen të zbulojnë se si të fitojnë video të lojërave të fatit lojëra elektronike. Por këtu është gjëja; për të pasur një shans për t'u larguar me atë progresiv, mësoni më shumë për skajin e shtëpisë dhe RTP të lojës. Në shumicën e rasteve, ky informacion shfaqet qartë në lojë (kryesisht lojëra elektronike) ose jepet me kërkesë të lojtarit.

Përqindja e pagesës së shumicës së lojërave elektronike të videove zakonisht varion nga 90% në 98%. Nga ana tjetër, lojërat e tavolinës si blackjack mund të ketë një RTP 99,60% nëse përdorni strategjinë e duhur.

Pra, nëse jeni duke luajtur një lojë me një normë RTP prej 96%, kjo do të thotë se skaji i shtëpisë është 4%. Prandaj, vendosja e një basti prej 100 dollarësh do t'ju japë një kthim maksimal prej 96 dollarësh. Kjo siguron që kazinotë në internet të qëndrojnë në këmbë pavarësisht nga shuma që lojtarët fitojnë në një ditë të vetme. Pra, shkoni për lojëra me avantazhin më të ulët të mundshëm të shtëpisë.

Lojëra me fat vs aftësi

Qoftë duke luajtur online ose në një mjedis personal, lojërat e kazinosë kërkojnë dy gjëra; fat apo aftësi. Lojërat e bazuara në fat janë kategori si lojëra elektronike video dhe letra gërvishtëse që kërkojnë pothuajse zero aftësi për të luajtur. Në thelb, ju duhet t'i luani këto lojëra rreptësisht për argëtim pasi është e kotë të përpiqesh të parashikosh rezultatin. E vetmja gjë për të cilën duhet të mendoni është se sa mund të përballoni të humbni.

Ndërkohë, rritni shanset tuaja për të fituar duke përdorur strategji kur luani lojëra të bazuara në aftësi si blackjack dhe video poker. Këtu, lëvizjet tuaja në tryezë mund të përcaktojnë jashtëzakonisht rezultatin e lojës. Për shembull, zgjedhja e një tavoline blackjack me një limit minimal të ulët bast ju lejon të uleni për shumë më gjatë me një bankroll të ulët. Disa kazino gjithashtu lejojnë lojtarët të numërojnë letra, gjë që mund të ulë skajin e shtëpisë. Pra, zgjidhni aftësinë mbi fatin.

Po në lidhje me zhvilluesit e lojërave?

Ju nuk prisni të fitoni në një kazino në internet të mundësuar nga zhvillues softuerësh pak të njohur, apo jo? Në këtë industri, marka ka shumë rëndësi. Disa faqe të reja të lojërave të fatit në internet që nuk mund të përballojnë shërbimet e kompanive më të vlerësuara zgjedhin marka më të lira dhe të panjohura. Si rezultat, ato ofrojnë cilësi dhe shanse të dobëta të lojës, me disa që kompromentojnë rezultatet krejtësisht. Pra, luani vetëm lojëra të ofruara nga zhvillues të njohur softuerësh për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Fjalët e fundit

Edhe pse fitimi në kazinotë online mund të duket si një urdhër i gjatë në fillim, ju mund ta mposhtni shtëpinë duke i vendosur llogaritjet tuaja. Në vend që të hidheni në një shans për të luajtur atë video slot tërheqës, përdorni atë kohë për të mprehur aftësitë tuaja dhe për të luajtur lojëra si blackjack dhe poker. Jo vetëm që aftësitë tuaja do të shpërblehen, por këto lojëra kanë gjithashtu një avantazh relativisht të ulët të shtëpisë. Mbani mend, sa më mirë të luani këto lojëra, aq më shumë fat do të keni. Argëtohu!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme