Lajme

October 13, 2020

Ruletë në internet: Strategjia Anti-Martingale

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Strategjia e Fitimit të Ruletës Anti-Martingale

Kjo strategji, e njohur ndryshe si Reversed Martingale ose Paroli është një nga teknikat më të vjetra për të luajtur lojën e Ruletës, një strategji e respektuar bastesh e përdorur nga lojtari. Strategjia Anti-Martingale ka qenë në përdorim që nga shekulli i 16-të në Itali; megjithatë, kjo strategji është bërë e njohur përmes lojës Basset. Përveç të Ruletë lojë kazino, kazino të tjera në internet lojëra me probabilitet 50% për të fituar, si Sic Bo, Craps ose Blackjack, tani po përfitojnë nga kjo strategji. Ky ka qenë një sekret kyç për të fituar ruletë në internet keto dite.

Ruletë në internet: Strategjia Anti-Martingale

Strategjia Anti-Martingale - Takti

Strategjia Anti-Martingale pohon se një lojtar mban një model bastesh progresiv pas çdo fitoreje. Kjo strategji ju këshillon të dyfishoni bastin tuaj pas një fitoreje të mëparshme në bastin tuaj të ardhshëm. Kjo kundërshton strategjinë Martingale ku ju ndiqni çdo humbje të mëparshme me një bast për bastin tjetër që është dyfishi i shumës së humbur.

Tregu më i mirë i basteve Anti-Martingale

Edhe tregjet e basteve janë bastet më të favorshme për të vendosur këtë strategji, me këtë, lojtarët janë të gatshëm për një shans fituesi 50/50. Këto baste quhen 'Baste të jashtme'. Bastet e jashtme zakonisht vendosen në zona të caktuara të tabelës së një të rregullt ruletë Tabela, zona të tilla janë perimetri i jashtëm i tryezës së ruletit, do t'i identifikoni ato me sa vijon: The Low ~ 1-18 ose i Larti ~ 19-36, e kuqe ose e zezë, çift ose tek.

Ideologjia

Teoria është se nëse një lojtar mund të humbasë për një kohë dhe herë pas here, i njëjti fat do të ndodhë përsëri, përveç kësaj here, lojtari mund të jetë me fat që të ketë një shtrirje të gjatë të fitoreve të njëpasnjëshme. Pra, vendosni gjithmonë një dyfish të bastit tuaj të mëparshëm në bastin tuaj të radhës kur jeni duke hipur në një brez të ngjashëm fitues për të rikthyer në mënyrë të jashtëzakonshme bankrollin tuaj. Edhe pse Martingale pretendon se pas çdo humbjeje ju dyfishoni bastin tuaj, Anti-Martingale ju thotë saktësisht të kundërtën - domethënë, pas çdo fitoreje, ju mund të dyfishoni bastin tuaj. Për të filluar, duhet të siguroheni që të vini bast sa më pak të jetë e mundur, ndoshta me bastin minimal të tavolinës dhe të jeni të sigurt që luani në tregun e basteve Even. Dyfishoni bastin tjetër deri në një sipërfaqe fituese. Sidoqoftë, mbani mend se sa herë që humbisni një bast, duhet të rivendosni sistemin duke u rikthyer në shumën më të vogël që keni filluar të vendosni bast.

Ilustrim

Është një garë e drejtpërdrejtë midis një brezi humbës dhe një brezi fitues. A duhet të jeni në mëdyshje se si do t'i bëni majat? Ju mund ta shihni këtë ndarje të mëtejshme, çdo humbje ju kthen në bastin minimal me të cilin filloni, ndërsa ju dyfishoni bastin për çdo fitore. Do të kishit humbur 4 njësi nëse filloni me 1 njësi në një seri humbjesh me 4 rrotullime. Por mund të përfundoni me gjashtëmbëdhjetë njësi nëse bëni një seri të papritur fituese prej 4 rrotullimesh.

Ruletë në internet: Strategjia Anti-Martingale

LLOGARITJA:

Rrjedha fituese prej 16 njësive - Rrjedha e humbjes prej 4 = fitimi prej 12. Në të vërtetë, një sekuencë fitimesh do t'i lejonte bankës suaj një rritje të jashtëzakonshme dhe në këtë mënyrë do të grumbullonte disa fitime pasi duhet të keni kompensuar humbjet tuaja. Sidoqoftë, mbani mend se teknika ka ende një pengesë. Mund të prishet nëse nuk ktheheni në shumën bazë fillestare të bastit.

konkluzioni:

Çdo strategji e lojërave të fatit, pavarësisht se sa rozë është e lyer, ka vërtetësinë e saj të rrezikut dhe kjo është arsyeja pse lojtarët duhet të shkojnë me kujdes edhe kur njerëzve u pëlqen të bëjnë fort nëse janë të sigurt për strategjinë e tyre. Ashtu si një brez humbës mund të ndodhë për një kohë të gjatë, një brez fitues mund të shkojë gjithashtu në një sekuencë të zgjatur. Tani imagjinoni të bëni një bast të dyfishtë të fitores suaj të mëparshme në bast tjetër. Në fund të fundit, çfarëdo që dini kur të hiqni dorë. Shumicën e kohës, në çdo pikë fitimi, bëni një pushim.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme