Lajme

September 4, 2023

Relax Gaming Shenjat Marrëveshje me AvatarUX për të forcuar portofolin Silver Bullet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, një grumbullues i mirënjohur i përmbajtjes iGaming dhe ofrues unik i përmbajtjes së kazinosë në internet, ka njoftuar një marrëveshje me AvatarUX. Marrëveshja do të forcojë platformën Silver Bullet me tituj të rinj emocionues dhe mekanikë inovative.

Relax Gaming Shenjat Marrëveshje me AvatarUX për të forcuar portofolin Silver Bullet

Që kur AvatarUX lançoi lojën e saj të parë të kazinosë në 2019, kompania ka parë sukseset e saj të rriten për shkak të përzgjedhjes mbresëlënëse të lojërave elektronike të lëvizshme të mundësuara nga mekanika popullore PopWins. Ky funksion fitoi çmimin e Mekanikës më të Mirë të Vitit nga çmimet e respektuara të CasinoBeats Game Developer Awards në 2023.

Gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve, Treni i parave 3 nga Relax Gaming fitoi kategorinë Slot of the Year. Fitues të tjerë të dukshëm në këtë ngjarje përfshinin NetEnt, BGaming dhe Barbara Bang.

AvatarUX, i cili së fundi shtoi mekanikën MultiPop dhe StickyPop në veçorinë e tij të mirënjohur PopWins, shihet si një në zhvillim zhvilluesi i softuerit në industri, me kompaninë që synon të vazhdojë të shtyjë kufijtë e Gaming.

Studio ka një reputacion të fortë për theksin e saj në zhvillimin lojëra elektronike në internet me pamje emocionuese, veçori emocionuese dhe modele matematikore të kuptueshme. Duke filluar me LooneyPop-in argëtues, bashkëpunimi do të prodhojë materiale të freskëta dhe krijuese nga studio që do të jenë të disponueshme në Relax Gaming partnerë të rregulluar të kazinosë celulare. Për më tepër, studio do të nisë lojërat e saj të kazinosë për një audiencë më të madhe në tregjet kryesore.

Relaksoni lojërat kohët e fundit ka nënshkruar marrëveshje me studiot e njohura dhe të ardhshme për të forcuar katalogun e saj të përmbajtjes. Muajin e kaluar, kompania nënshkroi një merren me Endorphina për të shtuar portofolin e përmbajtjes tërheqëse të zhvilluesit në programin Powered by Relax. Kompania gjithashtu kohët e fundit emëroi Shelley Hannah si të sajën Shefi i ri i produktit pasi kërkon të shtojë më shumë përvojë në radhët drejtuese.

Duke komentuar marrëveshjen e AvatarUX, Shelley Hannah tha:

"AvatarUX ka krijuar vazhdimisht tituj dhe mekanikë unikë që tërheqin shumë lojtarët dhe po bëhen shpejt lider në inovacion. Ne jemi të kënaqur t'i shtojmë ato si partnerin tonë më të fundit Silver Bullet dhe e dimë që operatorët do të jenë të etur të shfaqin portofolin e tyre të lojërave."

Nicola Longmuir, CEO në AvatarUX, shtoi: 

"Relax Gaming është një nga grumbulluesit më të vlerësuar të përmbajtjes në industri dhe ky partneritet shënon një moment historik të madh për ne. Bashkëpunimi do të na lejojë të zgjerojmë gjurmën tonë në juridiksione të rregulluara dhe të na ndihmojë të zgjerojmë shpërndarjen tonë në tregje të reja dhe të synojmë lojtarë të rinj. "

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme