Lajme

September 25, 2023

Push Gaming pret rritje të vazhdueshme pas marrjes së MGMRI/LeoVegas

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Push Gaming, një furnizues i lojërave elektronike më të vlerësuara në internet, është i sigurt për perspektivat e tij në të ardhmen, pavarësisht blerjes së përfunduar së fundmi nga LeoVentures. Ky është një krah investimi i LeoVegas Group dhe një degë e MGM Resort International.

Push Gaming pret rritje të vazhdueshme pas marrjes së MGMRI/LeoVegas

Sipas Push Gaming, ngritja e shpejtë e kompanisë në dominim në industrinë konkurruese të iGaming Arritja e suksesit në industrinë e iGaming është për shkak të angazhimit të saj për të krijuar lojëra elektronike në internet me lojtarët në mendje. Kjo ka rezultuar në prodhimin e disa titujve të njohur si Razor Shark, Jammin' Jars dhe Big Bamboo.

Duke ndjekur marrja e fundit, LeoVegas Group dhe MGM Resorts International janë tani pjesë e studios së zhvilluesit të lojërave, duke i dhënë asaj besim shtesë në zhvillimin e saj të ardhshëm. Falë rrjetit të gjerë të lojrave të Grupit, lojërat e kompanisë do të jenë të disponueshme kazinotë kryesore në internet në tregjet e rregulluara në mbarë botën.

James Marshall, CEO i Push Gaming, komentoi blerjen e kompanisë, duke shprehur krenarinë e madhe për punën e palodhur të ekipit. Ai tha se kjo është një dëshmi e stafit fantastik në kompani dhe ekspertizës së tyre, të cilat i kanë mundësuar markës të arrijë në këtë pikë.

Marshall vuri në dukje se edhe pse pronësia e zhvilluesi i softuerit mund të ketë ndryshuar, Push Gaming do të mbajë të njëjtën strukturë menaxhuese. Ai konfirmoi se misioni i zhvilluesit për të ofruar shembullor lojra kazino nuk është lëkundur dhe kompania tani është edhe më e apasionuar pas krijimit të përmbajtjes që do të zgjasë dhe do të gjenerojë interes mes operatorëve të kazinove.

Zyrtari vazhdoi:

"Duke pasur pas nesh grupe si MGMRI dhe LeoVegas Group do të hapë një nivel krejtësisht të ri mundësish për ne që të vendosim përmbajtjen tonë përpara edhe më shumë njerëzve në një numër më të madh vendesh globalisht dhe kjo perspektivë na emocionon masivisht. Është biznes si e zakonshme, por me një pranverë të shtuar në hapin tonë dhe horizonte edhe më të gjera se më parë, ndërsa ne e marrim Push Gaming në këtë kapitull të ri emocionues."

Me një reputacion si një nga ofruesit më inovativë të softuerit, prania e Push Gaming shtrihet në shumë prej tregjeve të rregulluara të Evropës. Kompania ka nënshkruar partneritete me operatorët dhe markat kryesore të kazinove në rajon, duke përfshirë bet365, Entain, Betway, Betsson, Svenska Spel dhe Sky Bet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme